Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates!

Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates! 01.02.2015, 15:29, Łukasz Wandzel 5760 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia po raz kolejny mogliśmy oglądać pewne zwycięstwo nad rywalem w lidze. Warto przypomnieć, że mecze ze Stoke oraz Manchesterem City również zakończyły się satysfakcjonującymi wynikami dla londyńczyków. Każdy fan Kanonierów w ostatnim czasie może się tylko cieszyć ze wspaniałych wygranych Arsenalu na ligowym podwórku.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko wykonali swój plan na mecz z Aston Villą, lecz także dokonali tego w świetnym stylu. Mimo zaledwie jednej bramki w pierwszej połowie, w drugiej padło ich aż cztery. Jeszcze większe zadowolenie budzi fakt, że każdego z goli zdobył inny zawodnik oraz czyste konto zachował David Ospina.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (77. Flamini) - Walcott (70. Rosicky), Cazorla, Özil - Giroud (70. Akpom)

Aston Villa: Guzan - Hutton, Okore, Clark, Richardson - Sanchez (76. Westwood), Delph, Cleverley (67. Sinclair), Weimann (67. Agbonlahor), Gil - Benteke

Już w 8. minucie bramka! Arsenal od pierwszego gwizdka szukał gola. Kolejne podanie zagrażające bramce rywala tym razem wykorzystał Olivier Giroud. Francuz po otrzymaniu futbolówki ze stoickim spokojem poprowadził piłkę w pole karne, a wykończenie nie stanowiło dla niego problemu, 1-0!

Zdobyte prowadzenie podsycało w Kanonierach chęć podwyższenia wyniku przez kilka minut. Jednocześnie gospodarze korzystali z faktu, że drużyna przyjezdna nie potrafiła stworzyć sobie ani jednej, dogodnej sytuacji.

Po uspokojeniu gry przez oba zespoły szansę na gola wypracował sobie Cazorla. W 26. minucie pomocnik Arsenalu przejął piłkę w środku pola, po chwili był już w polu karnym rywala, lecz futbolówka trafiła w słupek.

W 30. minucie szansę na drugą bramkę dla zespołu miał Özil. Reprezentant Niemiec nawet pokonał Guzana, lecz według sędziego minimalnie znajdował się na pozycji spalonej, kiedy podawał do niego Cazorla.

Nieco ponad dziesięć minut później szansę na bramkę stworzyli gracze Aston Villi. Po dośrodkowaniu bliski zdobycia gola był Weimann. W całym zamieszaniu z trudem odnaleźli się Ospina i Bellerin, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się od niespodziewanego utrzymywania się przy piłce przez piłkarzy z Birmingham, lecz nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką Ospiny.

W 56. minucie futbolówkę na własnej połowie przejął Walcott. Tym samym rozpoczął sytuację bramkową! Giroud i Özil odwrócili się rolami: Ten pierwszy prostopadłym podaniem zagrał do niemieckiego pomocnika, który z chirurgiczną dokładnością umieścił piłkę przy długim słupku, 2-0!

Arsenal dobił rywala! Theo Walcott wpadł w pole karne po piłce otrzymanej dzięki Cazorli i bajecznym strzałem odebrał ostatni promyk nadziei rywalom, 3-0!

Arsene Wenger po chwili zdecydował się zmienić strzelców bramek. Na boisku pojawili się Akpom oraz Rosicky, którzy zmienili Girouda oraz Walcotta.

Rzut karny! W 74. minucie wycięty w szesnastce gości został przebywający na murawie od zaledwie kilku minut Akpom. Sędzia się nie zawahał i wskazał na wapno.

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Cazorla. Hiszpan z niebywałym spokojem wykorzystał swoją szansę, mimo że futbolówka wpadła do bramki przeciwnika po odbiciu się od rąk golkipera, 4-0!

Z niebywałą swobodą gracze Arsenalu mogli próbować zdobyć jeszcze jedną bramkę. Zespół Aston Villi do końca spotkania wyglądał na zrezygnowany. Goście mogli już tylko czekać na ostatni gwizdek sędziego.

Wydawało się, że nic się już nie wydarzy! W doliczonym czasie gry bramkę zdobył...Bellerin. Młody zawodnik uderzył z okolic szesnastego metra znajdując miejsce tuż obok słupka bramki Guzana, 5-0!

Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
duzy469 komentarzy: 76605.02.2015, 15:44

cos mi sie wydaje ze Wenger sciemnia ze alexis nie moze zagrac , specjalnie tak powiedzial zeby zmylic taktycznie totki , pamietam kiedys tak z rvp powiedzial , ze robin nie bedzie gral tu jednak w pierwszym skladzie :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2015, 15:41

Wszystkie gole z 23. kolejki beda w 30 fps. Mialem dac spotkanie Arsenalu w 50 fps ale sobie darowalem bo pobieranie by sie zakonczylo po kilku godzinach samego spotkania. Wiec wszystkie mecze beda w tej samej jakosci i fps. Jednak zanim to dodam to poczekajcie na spokojnie i nie piszcie mi na pw..

pLYTEK

A to np. jak ktoś spędzi te 3 lata w Man. City, a później przeniesie się do Arsenalu, to ten status nadal obowiązuje?
Czy to musi być w jednym klubie wszystko, czy np. obojętnie w jakim zespole w Anglii.

pLYTEK komentarzy: 411805.02.2015, 15:32

Oczywiście minimum 8 wychowanków. Aaa i narodowość nie gra roli, co raczej wiemy na przykładzie Wojtka

hochland komentarzy: 39705.02.2015, 15:32

arsenallord
Nie polecam piratów, słabo to wszystko się rozkręca obejrzałem chyba z pięć odcinków i nie miałem ochoty rozpoczynać szóstego. Sam serial zrobiony fajnie kostiumy klimat, aczkolwiek sama fabuła strasznie nudna. Praktycznie nic tam się nie dzieję :p

pLYTEK komentarzy: 411805.02.2015, 15:30

Paniu, trzy lata spedzone w klubie między 16-21 rokiem życia dają status 'home grown' każdy zespół musi mieć 8 hg players

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:23

Tak właśnie czytałem relację, to chyba Santi był na spalonym, a nie Mesut, jak jest wyżej napisane.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11705.02.2015, 15:22

Mam do was pytanie z innej beczki. Oglądał ktoś serial "Piraci"? Bo ja ostatnio widziałem pierwszy odcinek i zastanawiam się czy to dalej ciągnąć. Rozkręca się to czy nie? Bo pierwszy odcinek nudny jak flaki z olejem.

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:22

Jak to jest z tym statusem wychowanka w Anglii. Ktoś musi być w np. ile lat w Arsenalu przed ukończeniem 21 roku życia, żeby mieć ten status?

kaziu874 komentarzy: 673105.02.2015, 15:21

A co do gola ze spalonego to nie ma żadnych powodów do kłótni - gol nieuznany prawidłowo.

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:20

Chociaż z tym, że jest naszym wychowankiem się nie zgodzę, bo był u nas tylko kilka lat i to jeszcze, jak był trampkarzem.

kaziu874 komentarzy: 673105.02.2015, 15:20

Paniu76 --> co z tego ze był? To nie czyni go naszym wychowanKiem..

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.02.2015, 15:20

@Paniu

Ja to wtedy byłem w szoku :D i sie z tego wyniku śmiałem

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2015, 15:20

No to co z tego, że Kane był w naszym klubie za bachora, jako produkt finalny (że tak to ujmę) został stworzony w szkółce Tottenhamu

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11705.02.2015, 15:19

Jak można napisać, że Kane jest wychowankiem Arsenalu..

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:18

kaziu

Kane był w naszej szkółce, są zdjęcia.
Spalony w tej sytuacji to dobry powód do kłótni.

kaziu874 komentarzy: 673105.02.2015, 15:17

Kane nie jest wychowankiem Arsenalu, a gol Ozila z AV byl ze spalonego, a nie tak jak ktos wczesniej tam pisal.

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:15

4 lata temu Newcastle nadrobiło 4 gole w meczu BPL. Do przerwy 4:0 dla nas. Ciągle pamiętam, jak byłem wtedy wkurzony.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.02.2015, 15:14

@Master

Jarać to sie mogą tylko tym, bo wygranej na oczy nie zobaczą :P

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.02.2015, 15:11

Paniu - w momencie kiedy Ronaldo biegal z pilka po angielskich boiskach zdobywal mnostwo punktow w fantasy, wiec pewnie dlatego ;]

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.02.2015, 15:09

mistique - City nie rozjechalismy, ale mozna powiedziec, ze wylaczylismy ich z gry

to byla madra i poukladana gra TAKTYCZNA :D

Z kurczakami musi byc i taktyka i zaangazowanie, bo oni na pewno wyjda podjarani, ze moga grac przeciwko takiemu swietnemu zespolowi, jak to lecialo? Arseal superklub ?:)

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:08

Bez sensu jest powiedzenie, że Ronaldo jest/był najlepszy w BPL.
To tak, jakby powiedzieć, że Aguero był najlepszy w Hiszpanii.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.02.2015, 15:06

@cwalin

E tam.Totki taka fale wznoszącą, ze zawalili mecz z Leicester w FA Cup.Kanonierzy rozjadą Spurs tak samo jak City

Paniu76 komentarzy: 1246405.02.2015, 15:05

League goals this season...

Aston Villa - 11

Leo Messi's right foot - 12

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 305.02.2015, 15:03

Ronaldo najlepszy w PL?? Przecież to bez sensu.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.02.2015, 15:03

royal
4. Arsenal :D

royal87 komentarzy: 142405.02.2015, 15:02

w sondzie przeprowadzonej przez press asociation na najlepszego pilkarza w historii bpl
1.cristiano ronaldo
2.thierry henry
3.ryan giggs

Maciar komentarzy: 69305.02.2015, 15:01

Robić haxa.

cwalin komentarzy: 236405.02.2015, 14:54

Derby zapowiadaja sie bombowo,obie ekipy sa na fali wznoszacej,bedzie zaciety mecz a o zwyciestwie moze zadecydowac glupi blad.Stawiam2-1dla Arsenalu

royal87 komentarzy: 142405.02.2015, 14:49

fangol.pl/view/86419/historia-harry-ego-kane-a

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.02.2015, 14:48

Ta niezadowolony.Po czym wg nich widać u Alexisa te niezadowolenie? :D

kaman17 komentarzy: 498505.02.2015, 14:48

Kane nie jest wychowankiem Arsenalu. Z tego co mi wiadomo to chyba byl w akademii u8? Cos takiego ale później w końcu przeniósł się do Tottenhamu. Cos takiego, nie bierzcie tego na 100%, ale wychowankiem Arsenalu nazwać go na pewno nie można. To Tottenham zrobil z niego tego kim jest i tego odebrać im nie można.

cwalin komentarzy: 236405.02.2015, 14:46

Ja lige angielska kocham od poczatku lat 80-tych,pamietnej batalii Widzewa z Liverpoolem,ktory bardzo lubilem,potem Man.Und.no i oczywiscie Wegerowski Arsenal.Powiem szczerze polubilem Arsenal ze wzgledu na gre Fabiana a potem Szczesnego no i tak zostalo.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2015, 14:41

Taa, jest niezadowolny, pójdzie do Realu :D

afc4life komentarzy: 478305.02.2015, 14:40

Haha mundo deportivo. Te hiszpanskie gazety :D polowa sezonu ledwo za nami i juz sensacje proboja jakas wywolac.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 105.02.2015, 14:38

afc4life, wychowanek to za dużo powiedziane, on tu za gówniarza w szkółce był, potem poszedł do Tottenhamu.

Wajdos komentarzy: 163505.02.2015, 14:37

Widzieli? mundodeportivo.com/20150204/futbol/premier-league/alexis-sanchez-estaria-pensando-dejar-el-arsenal_54426866795.html

pierre
Wreszcie Wenger nie musi ryzykowac. Ozila stracilismy bo gral niewyleczony do konca. Fabregas z AV tez kiedys wszedl z lawki nie wyleczony, pyknal 2 bramy z AV i zszedl w tym samym meczu. Na szczescie mamy teraz bardziej wyrownana kadre i mozna porotowac.

lays komentarzy: 3987105.02.2015, 14:32

Wgl ostatnio sporo karnych mamy :D Sędziowie nam o dziwo sprzyjają xD Chociaż nie uznali też dwóch prawidłowych bramek Welbecka z NU i Ozila z AV.

pierre_afc komentarzy: 1207105.02.2015, 14:16

Wenger dobrze postępuje z Alexisem. Skoro nie jest do końca gotowy do gry to po co ryzykować? Jeszcze spora liczba meczy przed nami, a obecnie skład bez Sancheza też obiecująco wygląda.

lays komentarzy: 3987105.02.2015, 14:16