Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea

Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea 28.09.2013, 19:23, Sebastian Czarnecki 2256 komentarzy

Po bardzo słabej pierwszej połowie na Liberty Stadium, drugie 45 minut przyniosło nam znacznie więcej emocji i obejrzeliśmy w nich aż trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Arsenalu, dzięki czemu londyńczycy zdołali wygrać ze Swansea 2-1 zdobyć niezwykle ważne trzy punkty.

Przypomnijmy, że wcześniej dzisiejszego dnia, swoje mecze przegrały obie drużyny z Manchesteru, a w derbach pomiędzy Tottenhamem a Chelsea padł remis. Kanonierzy idealnie więc skorzystali z okazji i zdobyli trzy punkty, kiedy ich główni rywale do tytułu mistrzowskiego te oczka potracili i dzięki temu samodzielnie piastują teraz pozycję lidera!

Swansea: Vorm - Tiendalli, Amat, Flores, Davies - Canas, Shelvey (61. Bony) - Routledge (64. Pozuelo), De Guzman, Dyer - Michu

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Gnabry (78. Arteta), Wilshere (90. Jenkinson), Özil (88. Monreal) - Giroud

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy nie wychylały się za bardzo do przodu i starały się rozpracować przeciwnika w jak najmniej ryzykowny sposób. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Jonjo Shelvey, który w 5. minucie oddał mocny strzał z dystansu. Był on jednak daleki od ideału.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać do 10. minuty. Wtedy to Per Mertesacker oddał groźny strzał głową, który mógł zaskoczyć Vorma... gdyby tylko był on w światło bramki.

Po pierwszym kwadransie swojej szansy szukał nawet Aaron Ramsey. Walijczyk nie znajdował się jednak w dogodnej pozycji do oddania strzału, toteż jego uderzenie po ziemi zza pola karnego nie miało prawa zaskoczyć Vorma.

W 26. minucie na ryzykowne wyjście z bramki zdecydował się Wojciech Szczęsny, który powstrzymał nadbiegającego Michu, ograł go w polu karnym i zmusił, aby piłka wyszła poza boisko. Co prawda piłkarze Swansea chcieli jeszcze wykorzystać sytuację i mimo to kontynuować grę, jednak sędzia nie dał się na to nabrać. Niemniej, zachowanie Polaka było nieco nieodpowiedzialne i przy innym scenariuszu mogło przynieść zupełnie inny efekt.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra skupiła się w środkowej części boiska, a piłkarze obu drużyn rzadziej przeprowadzali jakiekolwiek akcje, a nawet jeżeli którykolwiek zdecydował się na takowy zabieg, zagrożenie w porę zostawało oddalane.

W doliczonym czasie gry idealną akcję do strzelenia gola zmarnował Olivier Giroud, który otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Francuz oddał strzał obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mark Clattenburg zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie

Druga cześć spotkania zapowiadała się o wiele ciekawiej i już od pierwszych minut Kanonierzy groźnie nacierali na bramkę Vorma. Zwłaszcza aktywny był młody Serge Gnabry, który napędzał większość ataków swojej drużyny.

W 58. minucie Serge Gnabry strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach klubu, na co sobie zasłużył! Niemiec otrzymał dobre podanie od Aarona Ramseya i technicznym uderzeniem posłał piłkę na długi słupek bramki pilnowanej przez Vorma, czym nie dał mu żadnych szans!

Minutę później Walijczyk mógł zaliczyć kolejną asystę! Tym razem posłał świetną piłkę na wolne pole do Mesuta Özila, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Vormem. Reprezentant Niemiec zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł i strzelił prosto w holenderskiego golkipera.

Pięć minut po pierwszym golu, Aaron Ramsey podwyższył prowadzenie! Cała zasługa w tym Jacka Wilshere'a, który przeprowadził szybki i efektowny kontratak, podał do Oliviera Girouda, a ten zgrał do wychodzącego Walijczyka, który mocnym strzałem pokonał Vorma!

W okolicach 65. minuty gracze Swansea w końcu zdali sobie sprawę, że wynik jest dla nich niekorzystny i zabrali się za częstsze nacieranie na bramkę pilnowaną przez Szczęsnego. W krótkim odstępie czasowym dwukrotnie próbował Bony, jednak obrona Arsenalu skutecznie go powstrzymała.

Cztery minuty później Łabędzie miały bardzo dobrą sytuację do nawiązania kontaktu z londyńską ekipą. Bardzo dobre uderzenie z dystansu posłał Nathan Dyer, ale jeszcze lepiej spisał się Wojciech Szczęsny, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 76. minucie fatalny błąd popełnił Jack Wilshere, który przepuścił podanie do Wilfrieda Bony'ego, dzięki czemu ten wyszedł w dogodnej sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Polski bramkarz wyszedł jednak górą z tego pojedynku i zatrzymał napastnika z WKS-u.

Coraz częstsze ataki łabędzi w końcu zemściły się na Arsenalu. W 81. minucie bramkę kontaktową strzelił Ben Davies, po fantastycznym podaniu Wilfrieda Bony'ego, który podciął futbolówkę nad czterema obrońcami. Walijczyk tylko dopełnił formalności, z najbliższej odległości pokonując Szczęsnego.

Piłkarze Swansea wciąż próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak zagęszczona defensywa Arsenalu skutecznie powstrzymywała wszystkie ataki rywali. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

malyglod

Gdzie piłem ? Tak przecież uważałeś. Wyśmiałem ten pogląd a nie twoją osobę, sam pisze często głupoty, trochę dystansu nie zaszkodzi.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 16:16

imo wenger i ramsey najbardziej zasluzyli ale kto wie jak oni to oceniaja ;p

Ars3n komentarzy: 1235430.09.2013, 16:15

zawodnika i trenera miesiaca ofc.

malyglod komentarzy: 649130.09.2013, 16:14

Arsenal23

ooo widzę że piłeś w swoich postach także do mojej skromnej osoby.

Ars3n komentarzy: 1235430.09.2013, 16:14

jak myslicie kto dostanie nagrode miesiaca BPL? Wenger i Ramsey?

Piotrek_175 komentarzy: 184430.09.2013, 16:03

Ludzieee... Na jakim kanale jutro Arsenal Napoli? Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź ;)

arshavin25 komentarzy: 29930.09.2013, 16:02

jak radzicie ? (w nawiasach moje typy)

Ajax - Milan (1X)
Celtic - Barca (1X)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 15:33

City miało kiedyś 10 punktów a i tak z grupy nie wyszło ^^, oby nie było powtórki

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 15:22

wenger jaki zarcik na konferencji

ile gdzies na oko trzeba miec pkt wg ciebie aby przejsc dalej , pomijajac te statystyczne 10 pkt

jesli byc bardziej matematycznym to 10.2 pkt

tomekafc95 komentarzy: 413630.09.2013, 15:19

Sol Campbell is currently coaching the U18s & U21s at Arsenal to complete his 90 hours of practical for UEFA A Licence (via @AFCAcademy)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 15:17

jutro oprocz meczu Zenit - Austria Wieden i Steaua-Chelsea,same ciekawe mecze. Ajax -Milan , Wlosi graja narazie cienko w lidze, Celtic-Barca , ostatnio szkoci wygrali z nimi 2-1 ,a i Messi nie zagra. Basel vs Schalke , po ograniu Chelsea Szwajcarzy pokazuja ,ze nie mozna ich skreslac. Dortmund-Marsylia i Porto vs Atletico ,tez nie byle jakie mecze no i....Arsenal vs Napoli to bedzie mecz.

Oggy komentarzy: 948930.09.2013, 15:16

A23 - tak w tym sensie Guardiola buduje co innego i gotowiec nie istnieje, stąd też są apele o cierpliwość itp. Hm sytuacja CFC jest specyficzna, Mou przyszedł z gotową koncepcją, jak zwykle i teraz gracze mają się dopasować, nie jestem przekonany że idea pasuje do najlepszych z jego graczy. zonalmarking.net/2013/09/17/new-managers-mourinho-at-chelsea/
Ten artykuł powinien Cie zainteresować, sporo o tym co chce Jose grać i jak to układa.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 15:11

Oggy

Czyli jak Guardiola zmienia filozofie Bayernu to znaczy ,że nie miał gotowca od Heynckesa ? Mourinho też zmienia filozofie Chelsea, Ancelotti też, ale mi chodzi raczej o jakość składu, piłkarzy, gry.

Oggy komentarzy: 948930.09.2013, 15:10

A23- jak poczytasz wywiady z Ancelottim to zobaczysz że on chce grać inaczej niż Real Mou. Mają grać szybką piłką po ziemi, bliżej naszego sposobu gry. Tyle że do tego niekoniecznie są przyzwyczajeni. Dlatego nie ma co mówić że to był gotowiec skoro Carlo chce grać co innego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 15:06

ostatnio zauwazylem ,ze United w lidze co 3 gol to z wolnego rooneya.

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 230.09.2013, 15:06

Borekenema

Spoko Maroko. My wygrywamy ale nasza gra też tyłka nie urywa. Jest sporo do poprawy, a najważniejsze jest to, że my zdobywamy punkty, a reszta je traci. Poza tym graliśmy z City tydzień przed startem ligi. Wiem, że był to mecz towarzyski ale Manchester nie mógł nam nic zrobić. Trudno traktować to jako odnośnik ale myślę, że możemy w miarę spokojnie podchodzić do meczów z czołówką. Pokonaliśmy już świetnie dysponowany Tottenham. Co więcej ligi nie wygrywa się spotkaniami z czołówką, a właśnie takimi jak teraz. Brak wpadek ze Stoke, Swansea czy Sunderlandem.

amadeo komentarzy: 514930.09.2013, 15:03

@ Borekenema
A chciałbyś z nimi grać mając na skrzydłach Jacka i 18-latka ? Bo ja już wolę poczekać aż do składu wróci Santi, Theo i paru innych

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 14:59

jesli sroki ograly by dzisiaj everton , united polecialoby na 13 miejsce w tabeli po 6 kolejkach,jaja.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 14:57

Ja się boje, ze nasze mecze z Chelsea, City i United wypadną akurat jak te drużyny złapią rytm... Teraz są spokojnie do ogrania

turysta komentarzy: 608930.09.2013, 14:56

;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 14:55

dawno nie pamietam tak wyrownanej ligi jak w tym sezonie , niby tylko 6 kolejek ,ale juz czuje ,ze to bedzie wyrownany sezon.

Matheo14 komentarzy: 55130.09.2013, 14:50

TEAM NEWS: No new injuries and Rosicky returns to the squad

fcescf komentarzy: 255430.09.2013, 14:49

-Jak nazywa się prezes-komunista jednego z klubów w BPL?
-Levy

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 14:48

Borek

No akurat tu się zgodzę.

PawlakKanonier komentarzy: 21430.09.2013, 14:48

Co do Realu i innych Pieniądze po prostu nie grają :) patrz ostatni mecz City :D

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 230.09.2013, 14:48

Moyes ma gotowca po Fergusonie i nie potrafi go wykorzystać ;_;

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 14:47

Mourinho ma gotowca po Benitezie i nie potrafi tego wykorzystać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 14:46

A23

Fajna prowokacja w top 3 to byl w moich transferach na ES , a nie w top 3 napastnikow...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 14:46

A te dwie bramki Gervinho bardzo zabawne, obrońcy zachowywali się jak Boenisch. A niby Serie A słynie z dobrej gry w obronie

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 14:46

Carlo ma gotowca od Mourinho i nie potrafi go wykorzystać.

pioafc komentarzy: 4397 newsów: 230.09.2013, 14:45

Piers i Campbell znów w Arsenalu? O co kaman?

twitter.com/Arsenal/status/384659165697671168/photo/1

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 14:44

Benzema jest dobry, ale się marnuje w Realu. Dziwny klub. Myślałem, ze Carlo tam wszystko poukłada, ale pewnie będzie tak jak w Milanie: liga słabo, puchary swietnie

Kaczaza komentarzy: 724930.09.2013, 14:43