Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea

Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea 28.09.2013, 19:23, Sebastian Czarnecki 2256 komentarzy

Po bardzo słabej pierwszej połowie na Liberty Stadium, drugie 45 minut przyniosło nam znacznie więcej emocji i obejrzeliśmy w nich aż trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Arsenalu, dzięki czemu londyńczycy zdołali wygrać ze Swansea 2-1 zdobyć niezwykle ważne trzy punkty.

Przypomnijmy, że wcześniej dzisiejszego dnia, swoje mecze przegrały obie drużyny z Manchesteru, a w derbach pomiędzy Tottenhamem a Chelsea padł remis. Kanonierzy idealnie więc skorzystali z okazji i zdobyli trzy punkty, kiedy ich główni rywale do tytułu mistrzowskiego te oczka potracili i dzięki temu samodzielnie piastują teraz pozycję lidera!

Swansea: Vorm - Tiendalli, Amat, Flores, Davies - Canas, Shelvey (61. Bony) - Routledge (64. Pozuelo), De Guzman, Dyer - Michu

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Gnabry (78. Arteta), Wilshere (90. Jenkinson), Özil (88. Monreal) - Giroud

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy nie wychylały się za bardzo do przodu i starały się rozpracować przeciwnika w jak najmniej ryzykowny sposób. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Jonjo Shelvey, który w 5. minucie oddał mocny strzał z dystansu. Był on jednak daleki od ideału.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać do 10. minuty. Wtedy to Per Mertesacker oddał groźny strzał głową, który mógł zaskoczyć Vorma... gdyby tylko był on w światło bramki.

Po pierwszym kwadransie swojej szansy szukał nawet Aaron Ramsey. Walijczyk nie znajdował się jednak w dogodnej pozycji do oddania strzału, toteż jego uderzenie po ziemi zza pola karnego nie miało prawa zaskoczyć Vorma.

W 26. minucie na ryzykowne wyjście z bramki zdecydował się Wojciech Szczęsny, który powstrzymał nadbiegającego Michu, ograł go w polu karnym i zmusił, aby piłka wyszła poza boisko. Co prawda piłkarze Swansea chcieli jeszcze wykorzystać sytuację i mimo to kontynuować grę, jednak sędzia nie dał się na to nabrać. Niemniej, zachowanie Polaka było nieco nieodpowiedzialne i przy innym scenariuszu mogło przynieść zupełnie inny efekt.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra skupiła się w środkowej części boiska, a piłkarze obu drużyn rzadziej przeprowadzali jakiekolwiek akcje, a nawet jeżeli którykolwiek zdecydował się na takowy zabieg, zagrożenie w porę zostawało oddalane.

W doliczonym czasie gry idealną akcję do strzelenia gola zmarnował Olivier Giroud, który otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Francuz oddał strzał obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mark Clattenburg zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie

Druga cześć spotkania zapowiadała się o wiele ciekawiej i już od pierwszych minut Kanonierzy groźnie nacierali na bramkę Vorma. Zwłaszcza aktywny był młody Serge Gnabry, który napędzał większość ataków swojej drużyny.

W 58. minucie Serge Gnabry strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach klubu, na co sobie zasłużył! Niemiec otrzymał dobre podanie od Aarona Ramseya i technicznym uderzeniem posłał piłkę na długi słupek bramki pilnowanej przez Vorma, czym nie dał mu żadnych szans!

Minutę później Walijczyk mógł zaliczyć kolejną asystę! Tym razem posłał świetną piłkę na wolne pole do Mesuta Özila, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Vormem. Reprezentant Niemiec zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł i strzelił prosto w holenderskiego golkipera.

Pięć minut po pierwszym golu, Aaron Ramsey podwyższył prowadzenie! Cała zasługa w tym Jacka Wilshere'a, który przeprowadził szybki i efektowny kontratak, podał do Oliviera Girouda, a ten zgrał do wychodzącego Walijczyka, który mocnym strzałem pokonał Vorma!

W okolicach 65. minuty gracze Swansea w końcu zdali sobie sprawę, że wynik jest dla nich niekorzystny i zabrali się za częstsze nacieranie na bramkę pilnowaną przez Szczęsnego. W krótkim odstępie czasowym dwukrotnie próbował Bony, jednak obrona Arsenalu skutecznie go powstrzymała.

Cztery minuty później Łabędzie miały bardzo dobrą sytuację do nawiązania kontaktu z londyńską ekipą. Bardzo dobre uderzenie z dystansu posłał Nathan Dyer, ale jeszcze lepiej spisał się Wojciech Szczęsny, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 76. minucie fatalny błąd popełnił Jack Wilshere, który przepuścił podanie do Wilfrieda Bony'ego, dzięki czemu ten wyszedł w dogodnej sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Polski bramkarz wyszedł jednak górą z tego pojedynku i zatrzymał napastnika z WKS-u.

Coraz częstsze ataki łabędzi w końcu zemściły się na Arsenalu. W 81. minucie bramkę kontaktową strzelił Ben Davies, po fantastycznym podaniu Wilfrieda Bony'ego, który podciął futbolówkę nad czterema obrońcami. Walijczyk tylko dopełnił formalności, z najbliższej odległości pokonując Szczęsnego.

Piłkarze Swansea wciąż próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak zagęszczona defensywa Arsenalu skutecznie powstrzymywała wszystkie ataki rywali. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676930.09.2013, 20:30

Witam wszystkich po kilkudniowej przerwie.

Pytanie na początek - Jaki wynik dzisiaj obstawiacie w meczu Evertonu?

GKS_AFC komentarzy: 872030.09.2013, 20:30

ale nie wierze ze do nas bedzie chcial przyjsc on raczej nie zna naszego stylu a po zactym jego tugodniowka jest wysoka zdeka.

Qarol komentarzy: 1450230.09.2013, 20:28

Suarez też jest kontrowersyjny, ale nie przeszkadza mu to w byciu wybitnym zawodnikiem ; ]

Balotelli ma ogromny talent i chciałbym go w Arsenalu. Przy Wengerze mógłby wskoczyć na jeszcze wyższy level.

GKS_AFC komentarzy: 872030.09.2013, 20:27

o sorry nie zauwazylem ze ktos to wstawil.

GKS_AFC komentarzy: 872030.09.2013, 20:25

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/daily-mail-balotelli-moze-trafic-do-arsenalu/061t0?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=www.kanonierzy.com
hehe onet trzyma poziom a tak z drugiej strony chcielibyscie go u nas ? bo ja chyba nie zbyt kontrowersyjny gracz.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2730.09.2013, 20:23

#niejaramnieSturridge

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 20:21

Marchwik
o super ze jakis artykul na rocznice Wengera. Czekałem na takie cos

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2013, 20:19

@koczan no grał do tej pory jedynie w Capital One Cup. Ale sprawdziłem właśnie i Essien ma 30 lat, do tego zawsze jeździ na PNA...
@shark pamiętam, jak Arteta grał w Evertonie i był dużo bardziej aktywny z przodu. Spokojnie mógłby grać tak u nas (o ile nie zapomniał)

@Treq Sturridge zimą to by było coś. Ale trzeba przyznać, że ten ich prezesik ma jaja, nie puści kogoś jak nie będzie chciał i tyle.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10830.09.2013, 20:18

Dokładnie 28 września 1996 stało się jasne, że nowym managerem Arsenalu zostanie Arsene Wenger. 1 października Francuz oficjalnie rozpoczął pracę w północnym Londynie, a więc wielkimi krokami zbliżamy się do 17 rocznicy! Z tej okazji Highbury.pl przygotowało dla Was obszerny artykuł na temat samego Wengera, jego pracy w klubie i ciężkich początkach.

highbury.pl/2013/09/jeden-arsene-siedemnascie-lat.html

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 20:18

aNormalny
youtube.com/watch?v=yVFkMD9eDC0

aNormalny komentarzy: 348230.09.2013, 20:17

Dajcie Pany jakieś fajne video o Arsenalu ; )

shark31 komentarzy: 601330.09.2013, 20:10

maciekbe a ja bym wolal tam wystawiac Artete:)
Imo jezeli ktos przyjdzie na pozycje DMa to bedzie to nastepca Artety. Jakis mlody, dobrze rozgrywajacy DM, napewno nie jakis przecinak, ale wlasnie ktos w stylu Bendera, Strootmana, Khediry.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 20:09

Krul, Debuchy, Yanga-Mbiwa, Coloccini (c), Santon, Anita, Tiote, Sissoko, Gouffran, Remy, Ben Arfa

Howard, Baines, Distin, Jagielka (c), Coleman, Mirallas, McCarthy, Barry, Osman, Barkley, Lukaku

No nieźle, Osman na skrzydle, Pienaar jednak nie zdążył.

Kondziu10 komentarzy: 89130.09.2013, 20:08

IMO Balotelli byłby dobrym rozwiązaniem na zimę, w pucharach giroud a w lidze balotelli i byłoby całkiem nieźle. Mario może być naszym Ibracadabrą, wystarczy tylko, że Wenga mu przemówi do rozumu.

koczan_4 komentarzy: 330230.09.2013, 20:05

@maciek
Latem to mógłby byc dość sensowny transfer. Mikel przecież będzie grywal coraz to rzadziej.

pumeks komentarzy: 2080830.09.2013, 20:05

Musze to wrzucić :p

sportowybar.pl/7708

Trequartista komentarzy: 536630.09.2013, 20:02

maciekbe
Oferta za Starego to już nie byłaby obraza, to byłaby hańba na wieki!

LoveTheGunners komentarzy: 914030.09.2013, 19:58

everton wygra 2-1

Barkley strzeli jedną, dla NUFC Ben Arfa

#FPL

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2013, 19:58

@koczan e tam, dobrych grajków nigdy nie za wiele. Dwóch nominalnych DMFów to by było coś, wolałbym mieć Flaminiego i Essiena/Bendera niż wstawiać tam Artete.

Ale to wszystko zawodnicy do wyciągnięcia raczej dopiero latem. Zimą trza szukać napastnika, który jest dobry a nie gra w europejskich pucharach.
Biermy Staridża :D

Trequartista komentarzy: 536630.09.2013, 19:56

Lr556
Nie ten poziom, my szukamy kogoś o większych umiejętnościach. Suarez, Balo, El Shaarawy, którego Wenga jest fanem, Benzema, Jackson Martinez, może też z Draxlera spróbować zrobić napadziora.

maciej598598 komentarzy: 184530.09.2013, 19:56

Ballo nie można odmówić umiejętności bo ma je ogromne, ale musi się trochę ogarnąć bo w żadnym klubie nie zagrzeje miejsca na dłużej ale ja chętnie bym go u nas widział.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.09.2013, 19:55

koczan_4 komentarzy: 330230.09.2013, 19:54

@maciekbe
Też chciałem Bendera ale przed transferem Flaminiego. A teraz po co on nam potrzebny ? Może za rok.

A co do Ballo ja tam bym go u nas chciał, Papcio by go okiełznał IMO. Włoch jest zaraz po Roo i Suarezie jeśli chodzi o wzmocnienie napadu u mnie na liście.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:54

a23
a jaki sklad dzis everton ?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:53

ja chcialem sie zapytac co sadzicie o Balotellim tyle :D w sumie Naniego tez bym chcial

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 19:53

Mancini oficjalnie w Galacie

maciej598598 komentarzy: 184530.09.2013, 19:52

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/daily-mail-balotelli-moze-trafic-do-arsenalu/061t0

będzie godny rywal dla Giroud... zaraz, zaraz to onet...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 19:51

maciekbe

Wszyscy wyleczeni oprócz Alcaraza, ale kiedyś musi się skończyć unbeaten run !

maciekbe komentarzy: 1245830.09.2013, 19:51

o, widzę gdybanierzy.com otworzyli już okienko transferowe :D
Ile lat ma Essien? Bo nie gra nic w chelski a to ciągle bardzo dobry zawodnik, można by go latem przytulić. Jak nie to Bendera. Do tego Naniego bym chciał, też do wyciągnięcia będzie.
gdybanierzy mode OFF

@A23 czemuż to? Jakieś braki kadrowe u tofików?

Lr556 komentarzy: 153630.09.2013, 19:48

obawiam się, że z obydwoma panami by sobie Wenger nie poradził.
Co myślicie o Buraku Yilmazie w Arsenalu? xd

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:47

kto komentuje everton-newcastle ?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:44

afckonrad
tu fakt balotelli jest slabszy od suareza.

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.09.2013, 19:43

Lepiej żeby to była plota z Balo, on może zepsuć atmosfere w klubie

afckonrad9101 komentarzy: 783430.09.2013, 19:42

Daniho
Mysle ze wiecej niz Balotelli, poza tym jest od niego lepszy pilkarsko...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:41

afckonrad
Suarez tez nie ma mozgu mimo wszystko ;d

afckonrad9101 komentarzy: 783430.09.2013, 19:40

Daniho
Nie chce tego pajaca, pilkarz dobry ale brakuje mu mozgu...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 19:38

co sądzicie o Balotellim w Arsenalu ? ;d

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 19:37

Newcastle dzisiaj wygra, zmieniłem zdanie.

afckonrad9101 komentarzy: 783430.09.2013, 19:37

Moim zdaniem dobrze ze Gerwazy odszedl, byl dla nas za slaby, do tego mial juz pare lat na karku, Gnabry poki co moze jest od niego slabszy, ale ma mozg i bedzie sie jeszcze rozwijal..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 19:37

oby dzisiaj Newcastle wygrało. małe szanse, ale PL jest szalona

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 19:30

Maverick
Za bardzo go boli, że na Arsenal był za słaby.

afckonrad9101 komentarzy: 783430.09.2013, 19:20

afcforever
Toz to genialne zachowanie;D

Maverick7 komentarzy: 52930.09.2013, 19:07

Czoło odżył w Romie, wczoraj zagrał świetny mecz, ale mógłby jednak życzyć nam powodzenia. W końcu był naszym pilkarzem

chris14AFC komentarzy: 4430.09.2013, 19:06

Ma ktos podobny problem z PES-em na xboxa. Scigam data pack 1 i nagle przy instalowaniu wyskakuje komunikat "The file you have downloaded is broken". Wie ktos co na to poradzic? Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 19:06

Chyba socjotechnik a nie pipa ;]

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7230.09.2013, 19:03

“I wish good luck to Napoli against Arsenal, I hope Italians progress in the Champions League.”

Słowa naszego byłego czołowego skrzydłowego.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 130.09.2013, 19:00

nie rozumiem fenomenu Breaking Bad. jestem w połowie 4 sezonu i ciągle czekam na "to coś"

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:58