Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea

Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea 28.09.2013, 19:23, Sebastian Czarnecki 2256 komentarzy

Po bardzo słabej pierwszej połowie na Liberty Stadium, drugie 45 minut przyniosło nam znacznie więcej emocji i obejrzeliśmy w nich aż trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Arsenalu, dzięki czemu londyńczycy zdołali wygrać ze Swansea 2-1 zdobyć niezwykle ważne trzy punkty.

Przypomnijmy, że wcześniej dzisiejszego dnia, swoje mecze przegrały obie drużyny z Manchesteru, a w derbach pomiędzy Tottenhamem a Chelsea padł remis. Kanonierzy idealnie więc skorzystali z okazji i zdobyli trzy punkty, kiedy ich główni rywale do tytułu mistrzowskiego te oczka potracili i dzięki temu samodzielnie piastują teraz pozycję lidera!

Swansea: Vorm - Tiendalli, Amat, Flores, Davies - Canas, Shelvey (61. Bony) - Routledge (64. Pozuelo), De Guzman, Dyer - Michu

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Gnabry (78. Arteta), Wilshere (90. Jenkinson), Özil (88. Monreal) - Giroud

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy nie wychylały się za bardzo do przodu i starały się rozpracować przeciwnika w jak najmniej ryzykowny sposób. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Jonjo Shelvey, który w 5. minucie oddał mocny strzał z dystansu. Był on jednak daleki od ideału.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać do 10. minuty. Wtedy to Per Mertesacker oddał groźny strzał głową, który mógł zaskoczyć Vorma... gdyby tylko był on w światło bramki.

Po pierwszym kwadransie swojej szansy szukał nawet Aaron Ramsey. Walijczyk nie znajdował się jednak w dogodnej pozycji do oddania strzału, toteż jego uderzenie po ziemi zza pola karnego nie miało prawa zaskoczyć Vorma.

W 26. minucie na ryzykowne wyjście z bramki zdecydował się Wojciech Szczęsny, który powstrzymał nadbiegającego Michu, ograł go w polu karnym i zmusił, aby piłka wyszła poza boisko. Co prawda piłkarze Swansea chcieli jeszcze wykorzystać sytuację i mimo to kontynuować grę, jednak sędzia nie dał się na to nabrać. Niemniej, zachowanie Polaka było nieco nieodpowiedzialne i przy innym scenariuszu mogło przynieść zupełnie inny efekt.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra skupiła się w środkowej części boiska, a piłkarze obu drużyn rzadziej przeprowadzali jakiekolwiek akcje, a nawet jeżeli którykolwiek zdecydował się na takowy zabieg, zagrożenie w porę zostawało oddalane.

W doliczonym czasie gry idealną akcję do strzelenia gola zmarnował Olivier Giroud, który otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Francuz oddał strzał obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mark Clattenburg zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie

Druga cześć spotkania zapowiadała się o wiele ciekawiej i już od pierwszych minut Kanonierzy groźnie nacierali na bramkę Vorma. Zwłaszcza aktywny był młody Serge Gnabry, który napędzał większość ataków swojej drużyny.

W 58. minucie Serge Gnabry strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach klubu, na co sobie zasłużył! Niemiec otrzymał dobre podanie od Aarona Ramseya i technicznym uderzeniem posłał piłkę na długi słupek bramki pilnowanej przez Vorma, czym nie dał mu żadnych szans!

Minutę później Walijczyk mógł zaliczyć kolejną asystę! Tym razem posłał świetną piłkę na wolne pole do Mesuta Özila, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Vormem. Reprezentant Niemiec zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł i strzelił prosto w holenderskiego golkipera.

Pięć minut po pierwszym golu, Aaron Ramsey podwyższył prowadzenie! Cała zasługa w tym Jacka Wilshere'a, który przeprowadził szybki i efektowny kontratak, podał do Oliviera Girouda, a ten zgrał do wychodzącego Walijczyka, który mocnym strzałem pokonał Vorma!

W okolicach 65. minuty gracze Swansea w końcu zdali sobie sprawę, że wynik jest dla nich niekorzystny i zabrali się za częstsze nacieranie na bramkę pilnowaną przez Szczęsnego. W krótkim odstępie czasowym dwukrotnie próbował Bony, jednak obrona Arsenalu skutecznie go powstrzymała.

Cztery minuty później Łabędzie miały bardzo dobrą sytuację do nawiązania kontaktu z londyńską ekipą. Bardzo dobre uderzenie z dystansu posłał Nathan Dyer, ale jeszcze lepiej spisał się Wojciech Szczęsny, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 76. minucie fatalny błąd popełnił Jack Wilshere, który przepuścił podanie do Wilfrieda Bony'ego, dzięki czemu ten wyszedł w dogodnej sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Polski bramkarz wyszedł jednak górą z tego pojedynku i zatrzymał napastnika z WKS-u.

Coraz częstsze ataki łabędzi w końcu zemściły się na Arsenalu. W 81. minucie bramkę kontaktową strzelił Ben Davies, po fantastycznym podaniu Wilfrieda Bony'ego, który podciął futbolówkę nad czterema obrońcami. Walijczyk tylko dopełnił formalności, z najbliższej odległości pokonując Szczęsnego.

Piłkarze Swansea wciąż próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak zagęszczona defensywa Arsenalu skutecznie powstrzymywała wszystkie ataki rywali. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50330.09.2013, 18:50

Rafson95;
Ja oglądam.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:47

Nie czepiam się! Napisał do jednej osoby, a tylu wrogów sobie narobił :< Aż poczułem się jak ten słynny, memowy nieudacznik w sweterku i aparacie na zębach, któremu "siostra obcięła włosy, a on obciął jej głowę..", brr

Maverick7 komentarzy: 52930.09.2013, 18:42

śmierc WW była praktycznie pewna, ale fakt, odszedł z tego swiata z rozmachem :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2013, 18:42

To, że WW umrze to wiadomo od początku serialu...

Ars3n komentarzy: 1235430.09.2013, 18:39

Alonso
to straszne, juz wiesz, ze umrze. Nie ogladaj.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.09.2013, 18:37

@Carlos

Taka prawda, czepiasz się. I to w stylu Pinga, do niego samego. Nie wypada.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2013, 18:37

******************SPOILER************
BB z każdym odcinkiem było coraz lepsze. Pierwsze 4 sezony były dobre, ale 5 sezon dopiero wyszedł niesamowicie. Brawo :]

Jak można było się spodziewać finał z happy endem, WW zabawił się trochę w Rambo. ... ale w stylu Heisenberga, więc mogę to wybaczyć. Jessie już oberwał za dwóch, gdyby dostał bardziej to byłaby przesada. Todd, Lydia i wujkowie zginęli w epicki sposób. Jestem zadowolony.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:37

Arsenalfcfan
Chyba tylko zagorzały fan tej gry zrozumie co napisałeś :D Mózgpęka!

Artanaro komentarzy: 1630.09.2013, 18:37

CarlosV - sjp raczej nie jest komentarze. Pod kwejkiem tylko wiarygodnym źródłem i chyba przesądza o dopuszczalności w mowie potocznej tego określenia.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.09.2013, 18:34

Jak ktoś gra w plemiona to muszę się pochwalić, właśnie 2 raz wygrałem świat z tym samym plemieniem wygralem świat. Jest to 2 plemię w historii plemion, któremu udało się to.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:33

Artanaro
Widzisz, są opinie i opinie. Ja zaś czytałem, że używanie takiego określenia jest błędne. I nie, nie było to w komentarzu pod jakimś kwejkiem etc. I jakie czepianie, ludzie!

Artanaro komentarzy: 1630.09.2013, 18:31

CarlosV jak podaje internetowy słownik języka polskiego: potocznie: wspaniały, cudowny, fantastyczny;
Wydaje mi się, że czepianie się dla samego czepiania nie ma sensu..

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:30

lucasnoline
Non stop to słyszę, non stop to widzę i non stop się irytuję, bo jest to zwyczajnie głupie, takie moje zdanie. Po prostu zwróciłem uwagę, nie rzuciłem się do nikogo, nie obraziłem..róbta co chceta! I jak pisałem niżej - bez spiny/czepiania.

lucasnoline komentarzy: 541630.09.2013, 18:29

@Alonso

Bo Pinguite jest niewychowany i rzuca spoilerami.

Belzebub666 komentarzy: 280130.09.2013, 18:28

No właśnie BB to mega serial a nie to co Dexter, żal skończył jako drwal, byłem mega fanem tego serialu ze 3 razy każdy odcinek widziałem a tu takie gówno zaserwowali w postai 8 sezonu ;/

lucasnoline komentarzy: 541630.09.2013, 18:28

@carlosV

Nie słyszałeś nigdy czegoś takiego jak "epickie zakończenie" w kwestii gier, filmów czy seriali? To jest forma, a dokładnie jeden ze slangów, więc o co się czepiasz?

Flisu komentarzy: 160230.09.2013, 18:27

Ja sobie w myślach ułożyłem finał i o dziwo akurat taki był prawie (pierwsza scena u kogoś bez spojlerowania była inna). Muszę się przyznać - przy ostatniej scenie i tej idealnie pasującej piosence uroniłem łzę.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2730.09.2013, 18:27

Polecam IT Crowd, jedyny serial jaki oglądam

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:27

hashtag*bezspiny&soryzadubel

Alonso komentarzy: 1282430.09.2013, 18:27

urwa jakie spoilery, ostatniego sezonu Dextera jeszcze nie widziałem 5 sezon BB w trakcie ,a tu już wiem że umrze :(

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:25

Pingu
"Epicki serial". Co to znaczy? Że scenariusz był pisany prozą?

lucasnoline komentarzy: 541630.09.2013, 18:24

@Maverick7

Dla mnie White Collar jest ciekawy, ale najlepiej samemu obejrzeć pierwsze kilka odcinków i się do niego przekonać, bo w podobnym tonie ciągnie się reszta sezonów.

Pinguite komentarzy: 1502030.09.2013, 18:24

carlosV, hę? =|

lucasnoline komentarzy: 541630.09.2013, 18:23

Przez kilka dni rozmawiano tutaj tylko o fifie, a do serialów się czepiają, co za tupet!

@Pinguite

No faktycznie, był przewidywalny, ale wykonany genialnie.

Maverick7 komentarzy: 52930.09.2013, 18:23

ogląda ktoś White Collar? musze jakos zapelnic pustke po BB, a nie wiem czy warto zmarnowac na to czas

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:23

Pingu
Nie ma czegoś takiego jak epickość pisana w kontekście serialu, epika to rodzaj literacki. Epicki to nie to samo co internetowe epic. #profesormiodek

granvorka komentarzy: 62730.09.2013, 18:23

"Telewizja Canal+ przygotowuje gratkę dla kibiców piłki nożnej. Wkrótce widzowie będą mogli wybierać mecze, jakie stacje będzie transmitowała w ramach Ligi Mistrzów.
Platforma nc+ szykuje niespodziankę dla fanów Ligi Mistrzów, już od 3. kolejki zaprosi widzów do wytypowania transmisji jednego z meczów tych elitarnych rozgrywek. Trzy spotkania dnia rozgrywane o godz. 20:45 zostaną wybrane przez redakcję sportową nc+, a czwarte, które transmitowane będzie na antenie Canal+ Family2, wskażą kibice głosujący za pośrednictwem strony internetowej canalplus.pl"

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.09.2013, 18:21

Znowu te Wasze seriale..

A wracając do właściwych tematów. Nie wydaje się Wam, że Mesuta hamuje jego nieśmiałość? Za każdym razem podczas meczu wydaje się mieć speszoną minę, po golach również niezbyt się cieszy..chciałbym, żeby proces jego aklimatyzacji przebiegał równie sprawnie, jak niegdyś miało to miejsce z Bacarym.

Pinguite komentarzy: 1502030.09.2013, 18:21

kurde, Breaking *

Pinguite komentarzy: 1502030.09.2013, 18:20

No, Braking Bad... nigdy już chyba nie zrobią tak epickiego serialu. Potrafili wykorzystać w pełni potencjał tego materiału, finał niesamowity. Co prawda trochę przewidywalny, bo wiadomo co Walt planował, ale i tak epicko. W końcu niezły rozpierdziel i ostatecznie śmierć.

lucasnoline komentarzy: 541630.09.2013, 18:19

@Maverick7

Z finału Dextera nie dało się nic ciekawego wycisnąć ( no dobra, może poprzedni scenarzysta by coś tam jeszcze ogarnął, ale i tak szału by nie było ), bo cały sezon był do kitu.

I jak, usatysfakcjonował Ciebie finał?

I teraz pewnie nic nie piszę, bo sobie foty pstryka.

Flisu komentarzy: 160230.09.2013, 18:14

Lucasonline
Przed chwilą skończyłem

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 18:13

Shinev
Ty tam wiecej ogladasz Swansea wiec lepiej tam ogarniasz.
Może to nie bylo z Live nie pamietam juz ;D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.09.2013, 18:10

@Daniho

On się bardziej nadaje do LE, tak jak Shelvey na ligę.

Z Liverpoolem zagrał przeciętnie, stać go na duuuużo więcej.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.09.2013, 18:07

Shinev
ale w lidze zawsze na ławce. Ogladalem mecz z liverpoolem i ladnie wszedl z ławki wiec tak sie dziwie ;d

12MARCIN05 komentarzy: 68130.09.2013, 18:06

dawidsk
A kupiłeś wyjazdową, czy domową i z jakim dodatkiem?:D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.09.2013, 18:06

@Daniho

We wszystkich meczach LE ;) Dlatego już mogą robić miejsce na nowy puchar w gablocie.