Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:56

pamietny mecz z lester david wpuszczal wszystko co leciało w bramkę

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:54

lol
Przepraszam, zwracam honor, no z tego co pamiętam obronił karnego i w końcówce taki strzał wyciągnął.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:52

gosku

z Evertoenm to jakoś w 7 kolejce, czyli przed meczem z Wami. Uratował nam 3 pkt wtedy.

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2015, 18:52

@afc4life
Tak wraca i ma zagrac

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:51

A sory powaliło mi się z Evertonem to chyba po meczu z nami graliście.

to *

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:49

MrChill
Z Evertonem go graliście chyba przed meczem z nami na Emirates.
W sumie to wtedy też miał kilka świetnych parad (Chociaż strzały w niego leciały).

Maciar komentarzy: 69320.02.2015, 18:46

facebook.com/TheoWalcott/photos/a.109112082502629.18317.109111549169349/823119714435192/?type=1&theater

No Alexis dużo nam daję.
Kurczę nie mogę się doczekać meczu z wami ale pewnie go nie obejrzę, strasznie wierzę w awans no ale będzie bardzo ciężko + wy macie z nami dobrą serię.
Liczę na dobry mecz.

afc4life komentarzy: 478320.02.2015, 18:46

Wie ktos kiedy Lacazette wraca po kontuzji? Zagra w niedziele z Nantes? Bo chce obstawic gospodarzy.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:45

A ja Wam zazdroszczę normalnej taktyki. I Sancheza.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:43

lol1237
No w sumie De Gea w swojej życiowej formie jest, i często wygrywa wam mecze. Go to wam strasznie zazdroszczę ;c

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 520.02.2015, 18:43

Czasy się zmieniają. Kiedyś kibice United nie zwracali szczególnej uwagi na Arsenal, bo nie mieli po prostu powodów. Walka o mistrzostwo w końcu nieco różni się od walki o TOP4. Teraz wszystko się jednak odwraca. AFC wygrywa trofea, o których Manchester w tym momencie może tylko pomarzyć a to powoduje, że frustracja kibiców Red Devils narasta. Normalna kolej rzeczy. Skończyliśmy sezon przed nimi, skończymy raz jeszcze i będą musieli przywyknąć do tego.

Power10 komentarzy: 134020.02.2015, 18:41

I miałem mu wysłać a później rozliczymy się z tamtych rzeczy , po czym kontakt całkowicie się urwał telefonów nie odbierają , na gg niedostępny , i 750 jestem w plecy , co mogę zrobić ? :/

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:40

gosku
Moim zdaniem póki zdrowy jest De Gea to nie zadebiutuje.

gosku

Power10 komentarzy: 134020.02.2015, 18:40

Mam spory problem może ktoś miał podobną sytuacje , zamówiłem przez neta (nie przez allegro) kurtke , przyslali mi 2 pary spodni wytlumaczyli ze ktoś pomylił się na poczcie , kontakt był bardzo dobry, w końcu dzwonili ze paczka się odnalazła i ze zapłacić musze a oni mi koszta zwrócą, przyszły mi jakieś używane ubrania, kontakt nie nie urwał mieliśmy to jakoś załatwić , tłumaczyli ze ta paczka miała iść do kogos innego , i żeby odesłać im te rzeczy a oni mi kasę zwrócą , nie odesłał em bo pomyślałem ze odesle a kasy nie zobaczę, pisałem żeby wysłali połowę kwoty a ja odesle im te rzeczy , pracownica mówiła ze zapyta szefa i da znać , po czym znaleźli mi kupca nq te spodnie m

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:39

to dobrze dla ciebie, bo po tym co piszesz na tej stronie twoje konto nie wytrzymaloby tygodnia

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:39

master10
ale chyba założe sobie znów tam konto

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:38

lol
Nie a czemu tak cię spytałem, ty lepiej znasz sytuacje swojego klubu a myślisz że Valdes zadebiutuję w tym sezonie jeszcze?

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:37

Master
miłem tam kiedys konto ale po resecie kompa straciłem hasła i ponownie sie juz nie logowałem

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:37

* uu nie zrównać tylko próbować doskoczyć :-)

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:36

Jak Valdes nie dostaje szans z trzecioligowcem to z Arsenalem tym bardziej. Na Arsenal wyjdzie najmocniejszy skład. I znów to wszystko będzie na stojąco. Falcao i RvP będą sobie tylko przeszkadzać. Do tego Rooney jako asekuracyjny CM. Bo przecież Herrera nie nadaje się do 1 składu :)

Mam nadzieję, że to nie pytanie na odwal się.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:36

Czillałt

Za to ty brylujesz szerokopojętą wiedzą na temat Piłki nożnej i to na poziomie tak wysokim, że chyba będziesz miał zaszczyt zrównać się z poziomem morza.

belaSS komentarzy: 11720.02.2015, 18:35

MrChill

A pamietasz jak Fellaini napluł do ucha Agueto?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:35

Wilshere to napina się do każdego . Potem żeby się zrelaksowac odpala fajeczke.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:32

FabsFan a kojarzysz sytuacje w ktorej spinal sie do fellainiego wilshare jakiego kzaka udawal a w klasie b by grzecznie ogon podkulił ;p

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:32

lol
W FA CUP w meczu z nami kto wyjdzie w bramce De Gea czy Valdes zaliczy debiut ? Jak myślisz?

harry86 komentarzy: 81820.02.2015, 18:32

@lol1237
''Wystarczy kilka minut pisania i widać, kto tu jest normalny, a kto ma problem z wychowaniem.'' Sam sobie zaprzecasz. Piszesz tu o wychowaniu a sam nazywasz Nas cytuje "płaskogłowiem", "dzieciarnią". Oświeć nas.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.02.2015, 18:31

@lol1237:
,,Cytat kolejnego płaskogłowia (to chyba wasza wrodzona cecha)''
,,Zachowujecie się jak dzieci to co się dziwicie.''
,,ja nie mówię, że United ma lepszy skład, ale ta wasza pycha jest dziecinna.''

Zanim wypomnisz komuś brak wychowania to sam się zorientuj co piszesz. Może lepiej się wyloguj i idź posłuchać Elizki z Warsaw Shore, bo sądząc po twoim poziomie postów nadajecie na tych samych falach. Nie pozdrawiam

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:31

najwieksi trollerzy to raf, master arsenal i raligiun

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:30

Za to nienawidzę afromena bo to boiskowy cham.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:30

na anglia goal.pl kibice arsenalu czesto brylują w trolowaniu a po meczu z city to ten poziom dosiegał poziomem kibiców chelsea

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:30

Gryzek, dowartościować? Czym?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:28

Co do piłkarzy z junajted których lubię to chyba tylko Carrick.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:27

nazywanie kogos w swoim 40. ktoryms komentarzu tak jak ty to zrobiles dyskredytuje cie z dyskusji na tej stronie

10 razy bardziej mniej obchodza przemyslenia danielosika niz twoje

jak chce poznac opinie kibicow innych druzyn wchodze na anglia.goal.pl i zwracam uwage na komentarze kilku uzytkownikow, o ktorych wiem, ze choc sa stronniczy, to potrafia skrytykowac swoj klub, graczy i kibicow, niz dyskutowac z kims, kto w 80% komentarzy nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a pozostale 20% to obraza lub prowokacja

Nie musze szukac tematu na sile, bo z reguly dyskusja jest spojna i dane tematy sa tu rozwijane i zaczynaja sie nowe samoistne, bez spiny.

A teraz mam wymyslac cos na sile, aby przekonac sie o tym, ze mozna z toba normalnie dyskutowac?

Jesli nie pasuje ci dyskusja na obecny temat idz na dwor lub przelacz na inna strone. Wroc jesli bedziesz w stanie bez emocji komentowac dany temat.

Pamietaj, ze nie jestesmy na rownych zasadach, poniewaz ta strona jest poswiecona sympatykom arsenalu i jak dotad, zaden kibic arsenalu na tej stronie nie zostal zbanowany, za krytyke innego klubu.

Nie dziala to w druga strone, takze jesli nie masz argumentow lub nie potrafisz ich wyartykulowac w cywilizowany sposob, to zywot takiego uzytkownika na stronie konczy sie banicja

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:27

Doktor
Kiedys to wystarczało, dziś CDM bez rozegrania jest o wiele mniej warty. Z takim w składzie drużyna w ataku pozycyjnym gra w 10.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:27

Obecność kibica innej drużyny to prowokacja?
Wystarczy kilka minut pisania i widać, kto tu jest normalny, a kto ma problem z wychowaniem.

Gryzek komentarzy: 379720.02.2015, 18:27

Oho, widzę, że znów kibice MU przyszli się dowartościować.

ku33ba komentarzy: 8520.02.2015, 18:26

lol1237
To idz obchdzić się z klasą na stronę swojego cudownego klubu. Nie polemizuj z Kanonierami i nie denerwuj ludzi w piątkowe popołudnie. Na stronie Swansea proponuje założyc konto bo mecz się zbliża...

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:26