Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 18:01

MrChill
Nie obrażałem Maniurów, ale teraz to mnie po prostu wkurzyliście aha i nie kłam. Jak nie wierzysz to obejrzyj sobie moje komentarze.

belaSS komentarzy: 11720.02.2015, 18:00

Busquets? Aha.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:00

* z komentarza 17:45 - źle spojrzałem

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:00

mrchill pochwalisz sie w koncu swoim wiekiem czy dalej bedziesz wychwalal manchester united na stronie arsenalu?

W dalszym ciagu nie rozumiem celu twojej obecnosci na tej stronie, bo twoj swiatopogld na temat pilki jest bardzo ograniczony do jednego klubu, ktory aktualnie gra slabo, ale jest na 3. miejscu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:00

Ja uważam że Blind to średniak. Zero w nim iskry, zwykły podawacz do tylu i boku. Raz na mecz rzuci udaną lage.
Moim idealnym Cdmem jest Busquets i Carrick ( ale w najwyzszej formie )

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:59

BigPower kto niby obraża Arsenal na naszej stronie?

Z Blinda nigdy nie będzie dobry DM, taki zapchajdziura.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:59

wczesniej jak sie tu nie udizelałem to zazwyczaj danielosik najczesciej obrazal united hehe

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:58

Hipokryzja?

Wasza strona i kibice jest taka sama jkl nie gorsza jak to określiłeś w komentarzu z godz. 17:50

Twój koment jest pełen hipokryzji - pewnie i ty nim jesteś.

Jak to określił user danielosik: jak ci się nie podoba to won!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:58

lol1237
Wiem, że jestem fajny nie musisz mi tego mówić.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:58

FabsFAN
blind jest bardzo dobry moze grac na kilku pozycjach nawet przez niektórych uwazany za najlepszego lb na ms a jak wiadomo najlepiej gra na srodku boiska

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:57

Dawid
Twoja pewność Cię zgubi. Walcott pokazuje teraz to, co potrafi.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:57

Huhuhu danielosik dawaj więcej, jesteś taki fajny

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:56

Ale te Maniure jest cienkie.

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:56

Blind to chyba najlepszy transfer sezonu jeśli chodzi o United, po jego przyjściu jakoś zaczęła wyglądać gra w defensywie.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:56

FabsFAN, nie nie ludze sie. Jestem tego pewien. Theo jest w stanie strzelac mnostwo goli i potwierdzil to nawet po powrocie, bo sytuacji na gole mial co nie miara, a wykonczenie w uszkodzonej modze powinno wrocic. Pamietamy chyba jak pewnie wykorzystywal swoje okazje przed urazem.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:56

adrian ale ja nie mówię, że United ma lepszy skład, ale ta wasza pycha jest dziecinna.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:56

Fabs

na MŚ b.dobrze grał, a teraz taki średniak, Coq go zjada.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:55

FabsFAN
pisanie maniure jest bardziel obrazliwe niz pisanie na arsenal anale ale jak widzisz ja w ten sposob nie obrazam waszego klubu

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:55

BigPower jesteś żałosny. Naucz się definicji hipokryty. Gdzie tu hipokryzja?

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:55

chwaliliśmy go, bo pasował do naszej gry, ale 10 latek tego nie zrozumie.

Zresztą, szkoda gadać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:55

A Blind waszym zdaniem jest dobry?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:54

o naszej stronie*

Ja nie mogę spotkali się kibice od siedmiu boleści i będą sobie gadać na naszej stronie!

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:54

Oczywiście chodzi mi o usera lol1237 bo widze, że jest jeszcze jeden user o nicku lool.

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:54

Jak już czepiamy się to piszę, a pociski na wiek uważam za jakże żałosne, pomijając już ich celność.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:54

MrChill
Bo gra dobrze jako ściana, Rvp tego nie robi w maniure.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:53

Danielosik jak przegladam te waszą stronę to ty jesteś jesdnym z najbardziej agresywnie usposobionych osób. "Mułami" i "Maniurami" pokazujesz swoją inteligencję. Ciekawwe, czy powiedziałbyś mi "wypier..." prosto w twarz cwaniaczku.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:53

Fabs

jak wróci do formy, to będzie grał dużo lepiej. Ja mimo wszystko i tak wolę Ox'a.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:53

Lol to kolejny hipokryta i żałosny user :-)

Haahhahahaha skup się lepiej na szkole bo w gimbazie będziesz obchodzić 18 - stke :-)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:52

Loool
Mówi się meczów.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:52

stosujecie podwjne standardy bo jak giroud nie strzelal to uwazaliscie go za czolowke napastnikw bo grał swietnie jako blok

Dawid
Ty się ludzisz że Walcott będzie grał lepiej?

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:50

Ponad 30 meczy, 19 bramek, niezły wynik jak na rezerwowego..

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:50

Naldo > Pepe.
Naldo ma więcej goli.

kaziu874 komentarzy: 673520.02.2015, 17:50

''united od paru lat jest zazwsze brane za faworyta przed meczem w finale w 2009 tez buki stawiały na nas a nie na barcę w 2011 było 50/50 raz tylko w zeszłym sezonie w meczu z bayernem nie dawano nam szans.'' --> tutaj potwierdzenie jakim jest kibicem BVB ;> Ja tam ogolnie sie nie mieszam, ale po co klamac i pisac glupoty?

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:50

lol1237
zgadzam się z tobą nawet jak united bylo poza zasiegiem arsenalu to tez uwazali ze maja lepszy sklad.
w archiwum jest sporo komentarzy ze jakby rvp nie odszedl to oni by zgarneli majstra. wystarczyl rok vanpersiemu zeby zdobyc mistrza i przyjechac na emirates i wejsc na murawe przez szpaler pilkarzy arsenalu

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:50

Big

co do poprzednich sezonów, to trzeba się zgodzić.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:49

Di Maria zagral 2 mecze dobre w Utd. Poza tym Theo wraca do formy i z kazdym meczem jest coraz lepiej.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:49

Paniu

Może by grzał, może nie - kto wie...

Chodziło mi o poprzednie sezony, gdzie Di Maria był kluczowym graczem Realu a Alexis nie.

praptak komentarzy: 882120.02.2015, 17:49

TW_Szczepan@
Nie moge tam znaleźć tego maty, tu są same cyferki krzyżyki i ukośniki. Nie ma nazwiska żadnego piłkarza

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:47

facebook.com/HectorBellerin/photos/a.489397487868969.1073741829.240163312792389/533343830141001/?type=1&theater

Super zdjęcie, a ironiczny podpis jeszcze lepszy :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:47

lol1237
Nie podoba ci się to wypie.... a nie jeszcze mu się nie podoba.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:47

No to mam. Przeciez my mamy Ozilka za ktorego dalismy 50mln. Czyli on jest jednak lepszy niz van Persie, Rooney i kilku innych razem wzięci, bo ci przyszli za bezcen. Nie wazne ze w Arsenalu nic nie gra. Taki jest twoj tok myslenia.

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:46

Dawid04111,dawał rok temu, równie dobrze wtedy można powiedzieć że Di Maria jest TOP3 zawodnikiem świata,bo na początku sezonu grał świetnie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:46

MrChill
Co ma piernik to wiatraka? weź facet skończ, bo gadasz głupoty. Widziałeś jak gra Mata, a jak gra Cazorla? To jest przepaść.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 17:46

Mrchill
Ilość strzelonych goli to nie wyznacznik wartości zawodnika. Zwłaszcza kreatora. Ale jesteś chyba zbyt ograniczony aby rozumieć.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 17:45

MrChill nie polecam dyskusji na temat piłkarzy innych drużyn na tej stronie. Tutaj jest inny świat, tutaj każdy piłkarz Arsenalu jest 2x lepszy niż w rzeczywistości, a piłkarz United 2x gorszy. United to wg nich kupa farta itd. To nic, że Arsenal co roku (z wyjątkiem tamtego roku) jest pod nimi. Co ja gadam: ARSENAL to zespół na 4 miejsce. Oni i mistrzostwo to sci-fi. Dlatego też nie prowadzę dyskusji na tematy kadrowe, bo ze śliną w ryju mi tu dowiedzą, że drewniany Giroud jest lepszy od RvP, podając SUCHĄ statystyką goli. Żałosne.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:45