Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:44

united od paru lat jest zazwsze brane za faworyta przed meczem w finale w 2009 tez buki stawiały na nas a nie na barcę w 2011 było 50/50 raz tylko w zeszłym sezonie w meczu z bayernem nie dawano nam szans.
Przypominam ze jak porto zgarneło l.m to w meczu z nami został nieuznany gol schoelsa wiec błąd sedziego nas wyzrucił z rozgrywek, z bayernem jak prowadzilismy 3:0 został niesłusznie wyrzucony rafael a 3 lata temu nani tez jak prowadzilismy z realem

Alonso komentarzy: 1282420.02.2015, 17:44

Youngowi dobrze idzie przyjmowanie ptasiej kupy na usta

belaSS komentarzy: 11720.02.2015, 17:44

Dawid

I Shaw>Monreal+Gibbs

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:44

Lool, niemniej jednak kazdy wie ile daje nam zdrowy Theo.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:44

MrChill
Co ma piernik do wiatraka? weź facet skończ, bo gadasz głupoty. Widziałeś jak gra Mata, a jak gra Cazorla? To jest przepaść.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:44

Kto gra obecnie lepiej? Cazorla czy Mata? I piszesz takie bzdury kibicu Man U że Mata>Cazorla? Tak Dla ciebie może i tak ale spójrz prawdzie w oczy: Kto zdobywał gracza miesiąca i był już nominowany? mata czy Cazorla?

Di maria sobie wyrobił nazwisko w Realu ale teraz pewnie żałuje transferu do Man U :-) w Realu podstawa i walka o LM i o majstra a w Man U?

Alexis W Barcie również miał większe szanse na trofea niż u nas ale w Barcie był głównie rezerwowym a u nas kluczowy gracz i co bądź zobaczymy kto wyżej skonczy sezon: Man U czy My.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:43

Bo Hazard to skrzydlowy a tam cyferki sie liczą. A Cazorla od strzelania goli nie jest.

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:43

Young>Walcott

To akurat chyba nie jest jakaś herezja, Walcott dopiero wraca po roku przerwy od gry a Young w tym sezonie przyzwoicie gra.

TW_Szczepan komentarzy: 188420.02.2015, 17:42

adrian

Polemizujesz ze mną, ale napisałeś dokładnie to, co ja :D Teraz jest taka sytuacja, że na każdą pozycję mamy przynajmniej 2 solidnych piłkarzy, co kiedyś było ekstrawagancją.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:42

pisałem, żeby mu nie odpowiadać, no ale nie da się tak wytrzymać...

kaziu874 komentarzy: 673520.02.2015, 17:41

O prosze, a pan Chill dalej swoje wywody. Ogolnie nie mam nic przeciwko fanom innych druzyn na tej stronie, ale ty jestes po prostu uciazliwy i piszesz glupoty.

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 17:41

adrian@
Jasne, i pewnie jeszcze długo nie będziemy.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:41

Paniu, no co... ma racje.. przeciez Di Maria > Sanchez, Young>Walcott a Rojo>Koscielny. Nie mowiąc o tym ze Rooney lepiej sobie radzi jako Lo niz Gibbs czy Nacho.

Nie ma o czym gadać, wiadomo że ostatnio nie liczymy sie zbytnio w tych rozgrywkach, ale słowo "nigdy" świadczy o pewnej dozie ignorancji, bo czy to dekada czy dwie temu - liczyliśmy sie, co zaprzecza słowu "nigdy".

Jedno wiem na pewno
- W LM w tym roku liczymy się odrobinę bardziej niż Manu nawet jeśli znowu masz pewne obiekcje.

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:40

co nie zmienia faktu, że Mata nie jest lepszy od Santiego, nawet mu nie dorównuje.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:39

danielosik
ostatnio umniejszaliscie sami hazardowi bo wali z karnych a jak juz ja ide tym samym wzorem to wtedy jest zle

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:38

Mata>Santi

nie wierzę...

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 17:38

Gramy FA Cup z Man U. Fuksem wygrali z nami mecz ligowy na ES także zależy kto u nas zagra w pierwszej 11 na Old trafford - zależy kogo wystawi Wenger. Ograliśmy już MC i możemy Man U. Zagramy o awans - bez i z rządzą zemsty. Licze, że nie przegramy - może być remis a na ES skoczymy Man U - finał prosto w twarz.

tabasco10a komentarzy: 96720.02.2015, 17:37

HAHAHA, o matko święta jaki tutaj ambaras się wyprawia.
Dawid +100 :D

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:36

czyja to jest wina ze graliscie z bayernem, barcelona? my wychodzilismy z 1 miejsca i raz trafilismy w 1/8 na real a odpadlismy przez błąd sedziego. tez trafialismy na barce w 2008 ale ich przeszlismy w 1/2

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:36

@TakKrzysiu

Chciałem pokazać że Arsenal się liczy w LM a dajesz przykład sprzed prawie dekady, to już lepiej było pokazać z kim przegrywał Arsenal(a nie były to ogórki).

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:36

Mata lepszy od Cazorli? no trzymajcie mnie.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40320.02.2015, 17:36

mrchill
mysle ze tym argumentem pogrzebales wszelkie szanse na uznanie na tej stronie ;)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1420.02.2015, 17:34

A moze bierze pod uwage nazwiska, tak wiec piszmy do Wengera by sprowadzil z emerytury Henryego, Ronaldinho, Zidanea, bedziemy mieli lepsza kadre i kazdy ich zna (chociaz co niektorzy jedynie z opowiesci rodzicow czy stron internetowych)

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:34

mata jest lepszy od cazorli ma 5 bramek z gry a cazorla ma 1 wiecej ale on wali z karnych:D
sami ostatnio jechaliscie na hazarda bo głównie strzela z karnych

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 17:34

adrian12543@
Tak, ostatnio dajemy tam plamę, ale czy nie liczyliśmy sie nigdy, jak to kolega określił?

TW_Szczepan komentarzy: 188420.02.2015, 17:33

adrian

nie liczyliśmy się, bo spotykaliśmy od paru lat Bayern i Barcelonę, kiedy oni mieli najlepsze sezony. Teraz mamy mocny skład (niestety mniej wart od United), a w dodatku gramy z Monaco.

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 17:32

loool@
Co ma jedno do drugiego? Gość wyraźnie napisał że nigdy nie liczymy sie w LM, więc napisałem przykład, który nawraca nawet ludzi bez umiejętności czytania ze zrozumieniem, sugerujący że właśnie liczyliśmy sie w tych rozgrywkach w roku 2006. A że Manu szło lepiej to inna sprawa i tak jak ja stwierdzam fakty tak tobie proponuje zrozumieć sens rozmowy bo chybiłeś w kontekście.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:32

Dobra facet nie wkurzaj mnie nie dość, że dzień do bani to jeszcze to. Nikt by nic do ciebie nie miał, ale takie porównywanie według transfermarkt jest do dooooopy, nie sądzisz?

Paniu76 komentarzy: 1246420.02.2015, 17:30

droższy*

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:30

danielosik
nie pisze o tych finałach zeby pocisnąc tu komuś tylko pisanie o braku united w lidze mistzrów i deprecjonowaniu ich przez to jest nie na miejscu

No bo Di Maria był droższy od Alexisa, Rojo droższy od Gabriela, a Blind drożysz od Coq'a.

Wiadomo, że mają lepszą kadrę :v

TW_Szczepan komentarzy: 188420.02.2015, 17:29

jest beka z tego Chilla :D
wartość na transfermarkt wyznacznikiem umiejętności piłkarza, to jednak poziom wyżej od overalla z FIFY

loool komentarzy: 95020.02.2015, 17:28

@TakKrzysiu

To Ty masz czelność wypominać braku gry w LM United, kiedy sam przytaczasz przykład sprzed 9 lat, kiedy to United w między czasie zagrała 3 razy w tym meczu,raz wygrywając go...lol

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 17:27

MrChill
Aż mi łezka poleciała, wzruszające.

BTW. Jaki masz cel, że wejdziesz tu i się z nami pokłócisz? nie lepiej wejść ci na stronę Debilpage.pl?

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 17:26

danielosik
united ma 3 puchary i sa ostatnią druzyna która miała szanse obronić to trofeum bo w 2008 wygrali a w 2009 grali w finale a kolejny finał był 2011 :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 17:26

lool - przeczytaj najpierw wiekszosc komentarzy uzytkownika mrchill, aby jednak Cie to nie dziwilo

Przeciez nikt w normalnym wieku nie moze byc tak nieogarniety, pytanie o wiek jest bardzo dobre, bo faktycznie nie wiadomo jak traktowac uzytkownika, ktory jest kibicem Manchesteru United i w ogole nie ma pojecia o obiektywizmie i zachowaniu sie na "cudzej" stronie

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 17:25