Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:22

BigPower dlaczego mieliby rozpaczać? Marna prowokacja.

gosku

ja szanuję Arsenal. Zobacz kto jest mojej ulubionym piłkarzem - Henry. To jego koszulkę dostałem jak miałem 9 lat bodajże. Arsenal, LFC czy United to wielkie kluby, tylko tu chodzi o szacunek.

Widzisz jak jakiś kibic obraża Arsenal? No ok, nie mogę dać gwarancji, że tak nie jest. Ale zachowaj się z klasą i zachowuj się podobnie.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:21

Lol1237

To ja dam temat.

Jak myślusz jak długo piłkarze MU rozpaczaliby gdyby się dowiedzieli, że mają taliego "fana" z Polski jak ty?

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:21

lol
Nagle tak temat zmieniasz, argumentów ci brakuje ;d ?
Najlepiej idź na spacer i ochłoń.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:19

Po nas też jadą wszyscy kibice innych klubów Chelsea, United i wgl dla każdego jesteśmy słabi.
A kto przeszedł sezon bez porażki i zyskał miano Niepokonanych?
Powrót do Historii ale my tutaj staramy się szanować inne kluby i jakoś nie zakładamy kont na innych portalach więc zluzujcie kibice i uspokójcie się, widzę tylko że wy wszyscy możecie po nas jechać a jak coś napiszemy co wam się nie podoba to od razu ból dupy i wgl.
Zluzujcie panowie...
Bo to naprawdę jest denerwujące.

loool komentarzy: 95020.02.2015, 18:19

Pisał że bukmacherzy i jestem pewien że żaden nie dał takiej dysproporcji w kursach.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 18:19

lol1237
Zamknij japę. Jak chcesz coś dodać to będę za jakąś godzinkę, tumanie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:17

MrChill
Kto rachowal szanse 50/50 przed finałem 2011/2012 na Wembley ;d przecież tam było 85/15 na korzyść Barcelony.

Chicken komentarzy: 70420.02.2015, 18:17

facebook.com/HectorBellerin/photos/a.489397487868969.1073741829.240163312792389/533343830141001/?type=1&theater

Bellerin jaki żartowniś :D:D

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:17

Master10 po czym wyrokujesz, że nie nadaję się do dyskusji? Pomijając, że większość z was się nie nadaje.

Daj jakiś temat, chętnie się wypowiem w cywilizowany sposób. Jaki wyniki typujecie Live-Soton?

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2015, 18:17

Dziwne jutro mecz a nie ma jeszcze tematu

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:16

danielosik rozumiem, że masz zajebistą umiejętność oceniania wieku ludzi po nicku?

Dla ciebie mogę być dzieciakiem, ale co mnie ty obchodzisz?
Ważne że reprezentujesz sobą tyle, co rozrzucony gnój.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:15

* sry za troche niestetyczny koment ale pisze z tel. i płata mi figle jak szybko pisze

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:14

jest tu diablica aka czerwona, jest tu saf i jeszcze ktos z kibicow United, ktorzy umieja sie zachowac

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:13

Dobra nie cisnijcie aż tak kiboli junajted. Gdybyście zobaczyli wodorosty ze strony ruskiego klubu to byście się zalamali.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:13

Ban to taka poważna sprawa. Jak myślicie, czy to już nieuniknione?

Zachowujecie się jak dzieci to co się dziwicie.

Dominik11 komentarzy: 2017120.02.2015, 18:13

mam pytanie czy tez macie zmienionego fb duże ltery i fotki

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:13

Ja nie rozumiem was (kibiców Manchesteru)
Wy wszystko lepiej wiecie, i jeszcze wyzywacie każdego...
Lepiej zachowajcie to dla siebie, taki wielki klub a kibice klasy za grosz nie mają.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:12

Tak - na każdej stronie są "kibice" obrażające inne kluby z różnych powodów. Jexnak na devilpage rzruca się w oczy wszechogólny brak szascunku do Arsenalu - nie chodzi o braźliwe sformułowania nazwy Arsenalu ale o wypowieszi lekceważące Arsenal i brak szacunku i taki lol1237 szuka swojej "sprawiedliwości" Brak szacunku do trzeciego najbardziej utytułowanego klubu w Anglii....

Wkurzacie tylko ludzi tutaj na stronie kibole Man U

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:12

Doktor
Obaj za słabo rozrxucaja piłki i rozgrywają.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:12

jestem zarejestrowany na devilpage od prawie 500 dni, na lfc tez podobnie ;]

czasem przed meczami wbijam tam, aby pogadac przed meczem ;]

schnor25 komentarzy: 1854620.02.2015, 18:10

A co do zamieszczanej treści "wolność Tomku w swoim domku", chcecie wojować szabelką to na własnych portalach, a nie tylko siać zamęt i wprowadzać złą atmosferę.

harry86 komentarzy: 81820.02.2015, 18:09

Wow ''plaskogłow'' błysnąłeś teraz nie ma co. I kto tu teraz kogo obraża.

schnor25 komentarzy: 1854620.02.2015, 18:08

Ja w sumie nie rozumiem potrzeby rejestracji na portalach przeciwnych drużyn. Tak źle jest na waszych stronkach, że szukacie "ukojena" na stronach rywali? Jesteście de facto "gośćmi", więc trochę szacunku i kultury.

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 18:08

MasterArsenal: Również nie mogę się doczekać tego spotkania :)

Fajnie, że nie dopuszczacie w ogóle porażki :)
#13
wrobel1992: Francuz mówi o zrobieniu wszystkiego...po co się chłop przyznaje do wywieszenia białej flagi:D
» Piątek, 20 lutego 2015, 15:03
lubię to!
#12
Hardwell: arsenal jest spokojnie do ogrania nasi na OT przejada się po nich. arsenal kolejne trofeum zdobedzie za jakieś 8 lat
#10
piter100000: tradycja wygrywania z Kanonierami musi zostać podtrzymana :)
» Piątek, 20 lutego 2015, 10:56
#9
ferdas100: nie uda im sie to
» Piątek, 20 lutego 2015, 10:26
lubię to!
#8
jaratkow: Życzę Arsenalowi pięknej gry. A United zwycięstwa :-))))
» Piątek, 20 lutego 2015, 03:35
lubię to! +2
#7
0ptimus: To być może jedyna szansa, aby Arsenal mógł zagrać w europejskich pucharach. Wengera powinni już dawno zwolnić, czego od wielu lat domagają się kibice kanonierów. Nas powinna cieszyć jego obecność w drużynie, to korzyść dla MU.

Faktycznie zero tutaj pychy, Wasza stronka wręcz pała cnotą, ale chyba Marii Magdaleny.

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:08

lol1237
Nie obrażaj pan kurde dobre?

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:08

nikt tu nikogo nie przyszedł obrazac tylko reagujemy na te denerwujące teksty ze wasza kadra zjada kadre united

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:07

Tylko że Ferguson umiał wyciągnąć z tak "Słabego" składu (Bez urazy) 100% albo i jeszcze więcej, to pokazuje jego geniusz. Jedyne czego nie zrobił to nie odmłodził defensywy i to był jego błąd.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:07

'Ehh kolejni kibice MU, którzy przychodzą tylko aby obrażać Arsenal... Olejcie ich niech idzie do siebie.'

Cytat kolejnego płaskogłowia (to chyba wasza wrodzona cecha)

Potrafisz czytać ze zrozumieniem. W którym miejscu obraziłem Arsenal?

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:06

Doktor komentarzy: 770620.02.2015, 18:06

Definicję idealnego DM'a spełniają Mascherano oraz Matić, reszta się przy nich chowa.

losnumeros komentarzy: 1318920.02.2015, 18:06

lol1237

Przez takich kibiców jak ty rodzi się niechęć do szanowanych klubów

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:06

Ciekawe ilu jeszcze trenerów przewinie się przez Man U zanim będą grać na miare oczekiwań jak to ująłeś MrChill :)

Pewnie nawet kalkulatory nie mają zakodowanej zakresu takiej liczby ;)

gosku komentarzy: 126020.02.2015, 18:05

Wy to jak dzieci...
Dajcie sobie na luz z tymi kłótniami.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:05

losnumeros czym niby Cię denerwuję? Czy w jakiś sposób prowokuję? Przecież tylko próbuję coś uświadomić. A jak Ci przeszkadzam to mnie ignoruj.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.02.2015, 18:05

mrchill - wtedy wylaczysz konsole :)

a na powaznie to co rozumiesz oczekiwania?

kazdy oczekuje wobec swojego klubu sukcesow, tak samo jak kibice liverpoolu, co w zwiazku z tym?

united gra od 5-6 lat tak samo slabo, tylko ze za sfergusona zawodnicy ogarniali jak i sam trener ogarnial

za moyesa zostal slaby sklad

za holendra zmienil sie sklad, nie zmienila sie gra

taka sytuacja ;]

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 18:05

lol1237
Nie wiecie skąd ta nienawiść?! Rejstrujecie się i wkurzacie człowieka.

harry86 komentarzy: 81820.02.2015, 18:05

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.02.2015, 18:04

W Busquetsie więcej aktorstwa niż talentu.

lol1237 komentarzy: 6720.02.2015, 18:04

TakKrzysiu mylisz pewność sobie z brakiem szacunku do przeciwnika.

Nie wiem skąd ta nienawiść do United. Na DP z wiadomych przyczyn nie lubimy Liverpoolu i City. Ale to nie znaczy, że obrażamy ich i piszemy jakich to słabych zawodników mają. To taka marna próba dowartościowania się.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.02.2015, 18:03

Busquets jest w Barcelonie drugim najważniejszym piłkarzem ( po Messim ) a w repce Hiszpanii od niego najwięcej zależy.

MrChill komentarzy: 17220.02.2015, 18:02

Master10
united nie gra rewelacyjnie ale widocznie maja na tyle duzy potencjał ze grajac ponizej oczekiwan sa na 3 miejscu
co bedzie jak beda grac na miare oczekiwań ?

losnumeros komentarzy: 1318920.02.2015, 18:01

MrChill i lol1237

Po co się tutaj rejestrujecie? Żeby denerwować użytkowników albo żeby powstawały kłótnie. Teraz żyje sie teraźniejszością a nie przeszłością.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 220.02.2015, 18:01

Lol1237

Nikt. Tak jak u nas Man U też nikt nie obraża.

TakKrzysiu komentarzy: 893620.02.2015, 18:01

lol1237@
Nasza "pycha" jest dziecinna powiadasz. To zobacz co sie dzieje na Waszej stronie, tam Arsenal gra nawet gorzej od Burnley. Zero cienia wątpliwości i pewność wygranej w naszym meczu FA Cup świadczy o Waszej pysze i megalomanii, do tego ciągłe jakieś złośliwości na nasz temat. A Wy tu przychodzicie i zjadacie protezy złoszcząc sie że danielosik napisze sobie Maniure? Wrzućcie świeże łącze na druty bo tracicie kontakt ze statkiem matką.

kaziu874 komentarzy: 673520.02.2015, 18:01

Zanim wszedlem na strone to akurat zjadlem popcorn. Szkoda, bo dopiero teraz by mi sie przydal.