Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235421.11.2012, 22:58

Ile Giroud ma asyst juz w sumie ? 6 ?

Oggy komentarzy: 948921.11.2012, 22:58

afckonrad9101- bundesliga tia..... widziałeś mecze BvB z shity i realem? Borussia stawia na LM teraz Schalke jest w kilku miejscach słabsze, a Gelsen prezentuje aktualnie zbliżony do naszego poziom.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.11.2012, 22:58

ok thx,oglądałem do 60min=/

rege komentarzy: 96021.11.2012, 22:57

Waskitcz;- A myślisz, że dlaczego chcę z Wami grać. Do dzisiaj pamiętam jak Iker końcówkę tego meczu wychodzi do rożnego na Bernabeu, wasza kontra i Carlos wybija piłkę z linii bramkowej:D

Sakahai komentarzy: 206021.11.2012, 22:57

Obyśmy nie trafili na Real/Barcelone,Bayern i Juventus bo te drużyny są raczej od nas lepsze .

gooner66 komentarzy: 113021.11.2012, 22:57

@JamikK ciężko stwierdzić bo grał tylko 20 minut

Traitor komentarzy: 10330 newsów: 2421.11.2012, 22:57

real jest przereklamowany..

Grand22 komentarzy: 57821.11.2012, 22:57

Barcelona na narodowym to by mieli pole do popisu, a nie na ES. Mieli by warunki. Bo co jak co ale nurkować potrafią ;)

pronik komentarzy: 517921.11.2012, 22:56

canalplus.pl/sport/liga-angielska 3,3% do CFC

Waskitcz komentarzy: 449221.11.2012, 22:56

rege szczerze, to wolę trafić na Barcę niż na Real, jakbysmy trafili na Real to nie będzie co po nas zbierać, wielki mecz z Realem juz był i najpiekniejsza bramka mojej młodości czyli Henry :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.11.2012, 22:56

jak grał Ramsey?

afckonrad9101 komentarzy: 783421.11.2012, 22:56

BVB to jest imo poziom Schalke to pokazuje tabela Bundesligi i wynik ich ostatniego starcia, takze o BVB bym sie tak strasznie nie martwil bo to jest nasz poziom, gorzej jezeli chodzi o Barcelone i Bayern

LadyRosa komentarzy: 2521.11.2012, 22:55

piękna braka Podolskiego i świetne asysty Girouda, jestem zachwycna że Arsenal pokazał w tym meczu siebie, oby tak dalej

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3421.11.2012, 22:55

Z którego miejsca nie wyjdziemy to i tak dostaniemy zespół typu Juve/Baraca/Real ;p

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57021.11.2012, 22:55

No w sumie jeszcze, możemy mieć pierwsze, ale na przegraną S04 nie liczę.

Oggy komentarzy: 948921.11.2012, 22:55

Tylko Porto, PSG i Malaga nie byłoby faworytem w meczu z nami. Szachtar jak się dociśnie to traci gole (niepewna obrona) także nie byłbym taki załamany jak na nich trafimy. Barca, Bayern i chyba Bvb poza naszym zasięgiem.

Traitor komentarzy: 10330 newsów: 2421.11.2012, 22:55

z BVB dostalibysmy teraz z 2-0

gooner66 komentarzy: 113021.11.2012, 22:54

Kalinowski niezłą beke zrobił jak mówił o Ramseyu.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57021.11.2012, 22:54

Szkoda, że wychodzimy na 2 miejscu a nie na 1. Będą silniejsi rywale.

marcinekkks komentarzy: 65221.11.2012, 22:54

Borussia ma już pewne 1sze miejsce! Decyduje bezpośrednie starcie :-)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 121.11.2012, 22:54

@Alex

Koklę elegancko radził sobie na boku obrony w poprzednim sezonie. Pre-season miał fatalny, a teraz jak gra to raczej przeciętnie. Mimo wszystko nie mamy innych defensywnych pomocników (pomijając Mikela), więc Coq może się jeszcze przydać. Poza tym jest wszechstronny, jak 10 osób wyleci w zimowym maratonie to będzie potrzebny...

mskafc komentarzy: 579621.11.2012, 22:54

Przeciez jeszcze mozemy wyjsc z pierwszego, co to za puacz?

urbanovsky42 komentarzy: 621.11.2012, 22:54

brawo jack, brawo podolski! Poza tym cieszy remis City, niech nawet do LE się nie załapią :-)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.11.2012, 22:54

rege

Nie trafimy na was, cieszta się :D

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 321.11.2012, 22:54

Oglądałem tylko drugie 45 minut i to kolejny dobry mecz naszej drużyny. Przypominają się stare, dobre czasy... ;)
Swoją drogą Wenger wychodzi na niezłego cwaniaka. Dzięki drugiemu miejscu w grupie, patrząc obecnie na tabelę z bardzo mocnych drużyn możemy trafić tylko na Barce i MU, reszta wszyscy sporo gorsi od nas... ;)
In Arsene we trust!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 22:54

z tej notki BBC Sport wynika, że wyniki pomiędzy bezpośrednio walczącymi ze sobą drużynami

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078421.11.2012, 22:54

rege
BvB ma pewne 1 miejsce bo z wami 4 punkty,a wy 1

afckonrad9101 komentarzy: 783421.11.2012, 22:54

Arsenal23
Barcelona i Bayern owszem to chyba jest dla nas nie do przeskoczenia ,ale BVB? Fakt idzie im niezle w tej edycji ale sa w naszym zasiegu

Pinguite komentarzy: 1502021.11.2012, 22:53

uszko > Weź, proszę! Ja nie chcę więcej tych nurkiarzy widzieć na Ashburton Grove ;|

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.11.2012, 22:53

Spokojnie wygrany mecz, małym nakładem sił. Obie bramki bardzo ładne, gol Podolskiego będzie moim zdaniem bramką miesiąca. Pewna gra w defensywie, skuteczność i jesteśmy w fazie play-off.

Ars3n komentarzy: 1235421.11.2012, 22:53

Mexes chyba adresowal ta bramke do swojego bylego kolegi Ibry.

Grand22 komentarzy: 57821.11.2012, 22:53

@Krzysztof95
jakbyś czytał komenatarze, bo już wcześniej ktoś pisał, a nie spamował to byś wiedział...

Marvix komentarzy: 10221.11.2012, 22:53

w ogóle ładne bramki w tej kolejce padały

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 22:52

Teams level on points are separated by:
1) The results of games between the teams in the tie (if tied, by goal difference and then by away goals counting double).
2) Goal difference in all group games.
3) Highest number of goals scored in all games.
4) Highest Uefa ranking over the previous five seasons.

uszko komentarzy: 84221.11.2012, 22:52

O ile, że trafimy na Barce w 1/16? Ja osobiście jestem zwolennikiem takiego rozwiązania ;]

gooner66 komentarzy: 113021.11.2012, 22:52

Krzysztof95 nie może

ArjenRobben komentarzy: 159821.11.2012, 22:52

marcinekkks
Najbardziej mi by pasowalo Porto ale nie bede zly jak trafimy na Bayer valencie

rege komentarzy: 96021.11.2012, 22:52

No to jeśli bilans bezpośrednich spotkań, to czemu już 3 z was wymieniło, że BVB w przypadku porażki z City i wygranej Realu z Ajaxem, może wyjść z drugiego miejsca? W takim razie wszystko jasne:D Wy wyjdźcie z pierwszej lokaty i widzimy się w 1/8:D

Grand22 komentarzy: 57821.11.2012, 22:52

@rege
Chyba raczej bramek ale nie na 100%

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.11.2012, 22:52

BVB, Barcelona, Bayern. Witajcie !! Ja pierdziele....

gooner66 komentarzy: 113021.11.2012, 22:51

Dobra gra Kosy. Po ostatnich 2 meczach chyba można stwierdzić , że Poldi się przebudził.

Krzysztof95 komentarzy: 142821.11.2012, 22:51

brawoo :)
a mam pytanie Arsenal moze trafic na Utd?

-Szachtar/Juventus

Z pierwszego miejsca to tylko Barcy się możemy bać, no może trochę Juve, chyba to drugie miejsce lepiej nam wyjdzie, unikniemy Realu.

Sztofort komentarzy: 260021.11.2012, 22:51

Powalilo ich wszystkich na te przewrotki teraz? Co to sie robi Shaolin Soccer powoli albo Tsubasa xd Nie wiem ktora ladniejsza.

Grand22 komentarzy: 57821.11.2012, 22:51

@jimmykanonier1886
albo"...alan oxlade chamberlein"

Shinev - Nie koniecznie mówimy o tym, dzisiejszym meczu. Sęk w tym, że ten koleś już raczej nie zaistnieje w naszej drużynie.

TheGunners1886 komentarzy: 9421.11.2012, 22:50