Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:50

veron, jak to usłyszałem prawie się zabiłem facepalmem :|

veron komentarzy: 459421.11.2012, 23:49

Licze ze trafimy na BVB i ich rozwalimy i skonczy się to trzepanie konia nad wystepami Polaków

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:49

aj sry nie dałem Cluj/Galatasaray z drugiego miesjca

I miejsca: Porto, (Schalke), Malaga, Szachtar, BVB, Bayern, Barcelona, (United)
II miejsce: PSG, (Arsenal), Milan, Real, Juventus, Valencia, Celtic/Benfica, Cluj/Galatasaray

veron komentarzy: 459421.11.2012, 23:48

"Lewandowski w 5 najlepszych napastników Europy, jest wart 30 milionów euro"

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.11.2012, 23:44

Jeśli chodzi o mecz Milanu, to mi osobiście bardziej od gola Mexesa zaimponowało przyjęcie El Sharawy'ego przy jego golu - cudo.

Ja coś czuję, że w losowaniu trafimy na Malagę.

II miejsce: PSG, (Arsenal), Milan, Real, Juventus, Valencia, Celtic/Benfica

Dużej różnicy nie ma, mocno wymieszane poziomem te grupy, ale wolałbym I miejsce chociaż z tego powodu, że gralibyśmy rewanż u siebie

maciekbe komentarzy: 1245821.11.2012, 23:38

łoł widzę, że El Shaarawy dzisiaj miażdżył. Fajnie, że są tacy młodzi wymiatacze, a gruby Maicon z city daje dupy kolejny raz :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:38

śmieszne to było, ale nie wszyscy hejtują Ramseya jak na kanonierach, kibice chodzący na mecze go wspierają

'- są oklaski, jest radość bo wchodzi Ramsey'

Mnie to osobiscie rozlozylo, turlalem sie po lozku ze smiechu, ten chlop nic nie wie o Arsenalu a zgrywa fachowca :D

rege komentarzy: 96021.11.2012, 23:33

"- są oklaski, jest radość bo wchodzi Ramsey" ahahahah:D

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.11.2012, 23:33

Co miałeś o.O?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.11.2012, 23:31

Bk miałem z komentatorów N Sportu, bo traktowali Ramseya jakby on był u nas gwiazdą :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.11.2012, 23:30

KedzioRRz > Wiem, zdaje sobie sprawę, ale są jak najbardziej w naszym zasięgu. Przy naszym pełnym składzie ( co jest niemożliwe niestety :D ) to co najwyżej Barcelona nam straszna.

KedzioRRz komentarzy: 382721.11.2012, 23:29

@Arsenal_1886 Z tym szachtarem bym nie przesadzał. W tej edycji grają bardzo dobrze

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141421.11.2012, 23:29

Wszystko dobrze się układa, do Pireusu jedziemy totalnymi rezerwami, młodzi się ograją, a podstawa nie złapie kontuzji + odpocznie. Zajmiemy II miejsce i lepiej na tym wyjdziemy :P

afckonrad9101 komentarzy: 783421.11.2012, 23:28

Arsenal_1886
Jak tak patrze to ekipy na drugich miejscach Real , Juve Benfica czy Valencia tez niczego sobie, takze tak czy owak czeka nas piekielnie trudne zadanie w 1/8

couval komentarzy: 298 newsów: 220121.11.2012, 23:28

Na tego gifa działa też metoda na 'odśwież stronę' (F5)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.11.2012, 23:27

Huntelaar has denied AFC transfer rumours

Jeden zawodnik łączony teraz będzie z nami mniej ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.11.2012, 23:26

Po 5 kolejce tak wygląda układ drużyn które zakończą na 1 i 2 miejscu-
1 miejsce- Porto, Schalke, Malaga, BVB, Shakhtar, Bayern, Barcelona i United.
2 miejsce- PSG, Arsenal, Milan, Real, Juventus, Valencia, Benfica i Galatasaray.

Porto, Malaga i Szachtar jak najbardziej do ogrania. Po 50% dawałbym nam w pojedynkach z BVB i Bayernem, a mniej przeciwko Barcelonie. Obyśmy zakończyli grupę na 1 miejscu, a niech mocniejsi rywale się powykluczają w drodze do ćwierćfinału :D

bialysul komentarzy: 369921.11.2012, 23:26

Giroud zdecydowanie MOTM pieknie odgrywa, mogl miec conajmniej 4 asysty, sa 2, byla tez okazja na gola, szkoda ze nie wykorzystal, ale mial malo czasu na decyzje.

Vermalen robi spore zamieszanie swoimi wejsciami, a tego czesto brakuje, moze obrona tak wlasnie bedzie wygladac, nawet jak wroci Gibbs

Ramsey wszedl, i ... ***** gral, odgrywal, utrzymywal sie przy pilce, nie spowalnial, i nie tracil;)

KedzioRRz komentarzy: 382721.11.2012, 23:25

Na obrazku prawy- otwórz grafikę w nowej karcie -.-

veron komentarzy: 459421.11.2012, 23:25

Moutinho 2 asysty i piękny gol, dobry grajek

afckonrad9101 komentarzy: 783421.11.2012, 23:25

Ja mam tylko nadzieje ze nie trafimy na Wiecejnizklub...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:25

no i to wyjście, o którym nie wspomniałem, bo akurat mi ścięło i zrobił się refresh dopiero jak Białas to komentował

rev komentarzy: 161521.11.2012, 23:25

Giroud jak dla mnie zdecydowanie MOTM. Pracował ciezko bite 90 minut, ciagle pod gra, duzo wracal po pilke, rozgrywal, dwie asysty.

ragnarokk komentarzy: 41321.11.2012, 23:25

Prawy przycisk, kopiuj link?

FreeWay komentarzy: 34921.11.2012, 23:24

ma ktos link do animacji z bramka Podolskiego ? ; d

KedzioRRz komentarzy: 382721.11.2012, 23:23

@mar12301 powarliowali z tymi nożycami. Zlatan zaczął, Mexes powtórzył. I to JAK. Jak dla mnie na razie bramka tej edycji LM zdecydowanie. Ale jeżeli chodzi o samą akcję- to nasza bramka duetu Poldi- Giroud jest o niebo lepsza:)

lodzikinho1 komentarzy: 8521.11.2012, 23:21

@afc4life bezrobotny, ale jak cokolwiek było to pewnie.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.11.2012, 23:21

@pauleta

A nie wspomnisz o jego fenomenalnym wyjściu, kiedy obrona zaspała ?

crisadus komentarzy: 850721.11.2012, 23:21

Ok. Wygraliśmy ten mecz, ale widzę tutaj zbyt duży optymizm. Nie graliśmy tak dobrze, jak wielu uważa. Pierwsza połowa słaba, bardzo nudna. Wiele, bardzo wiele strat. Dobrze, że w drugiej na samym początku strzeliliśmy bramkę, wtedy mecz się nam ułożył i mogliśmy pokazać więcej atutów w akcjach ofensywnych.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:20

afc4life, raz złapał piłkę, która w niego leciała w tzw. koszyczek i miał bodajże dwa złapane dośrodkowania

wreszcie jest spokój w tyłach

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.11.2012, 23:18

klinka12, dawaj Kosę ma tylko 10% a zagrał świetnie

afc4life komentarzy: 478321.11.2012, 23:18

A jak Wojtek zagral? Dobrze bronil czy bezrobotny?

mar12301 komentarzy: 2315321.11.2012, 23:17

Ale Mexes i tak strzelił być może nawet gola tej edycji LM. Szacunek dla Francuza. Jak ktoś nie widział bramki. Polecam.