Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1

Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1 24.07.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 596 komentarzy

Dzisiaj Kanonierzy oficjalnie rozpoczęli azjatyckie tournee i na dobre weszli w przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na Dalekim Wschodzie pierwszym przeciwnikiem Arsenalu była drużyna Malezji.

Wyjściowe jedenastki:

Arsenal: Mannone, Santos, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Coquelin, Diaby, Chamakh, Gervinho

Malezja XI: Marlias, Umar, Muslim, Subramaniam, Radzak, Rahim, Shaari, Kunanlan, Talaha, Akil, Sali

Wenger nie postawił od pierwszych minut na najsilniejszą możliwą jedenastkę i posadził na ławce rezerwowych takich zawodników jak Alex Song czy Theo Walcott.

Od początku spotkania widać było wielka determinację zawodników Malezji, która przekładała się na dosyć nerwową grę. Piłka przez pierwsze kilka minut była rozgrywana w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie decydowała się na ofensywę.

Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli Kanonierzy. W 9. minucie spod opieki obrońcy uciekł Marouane Chamakh, jednak jego strzał z pół woleja został sparowany na rzut rożny.

Malezyjczycy z czasem weszli w mecz i nie czuli już tak wielkiej presji. Pomogło im to szczególnie w defensywie, gdzie bez problemu zatrzymywali nacierających graczy Arsenalu. Podopieczni Wengera nie mieli pomysłu na grę przez co większość ataków była zatrzymywana na 20 metrze, a wejścia w pole karne były rzadkością.

Świetną szansę na strzelenie bramki miał 31. minucie Andre Santos. Brazylijczyk rozpoczął akcję na 16. metrze, rozegrał piłkę z Marouanem Chamakhiem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał ostatecznie minął lewy słupek bramki Malezji.

Brazylijczyk po raz kolejny mógł zdobyć bramkę 8 minut później, kiedy to wykorzystał błąd obrońcy, wpadł w pole karne, ale po raz kolejny nie był w stanie pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Malezyjczycy od razu ruszyli z kontrą, ale Vito Mannone również poradził sobie ze strzałem Saliego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi do zejścia do szatni, świetną akcję popisał się Azmi Muslim, który otrzymał piłkę w środku pola, powędrował z nią kilka dobrych metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z 25. metra. Dużą rolę przy bramce odegrał Francis Coquelin, który dał przeciwnikowi wiele czasu na oddanie strzału.

W połowie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola, na placu gry pozostał tylko Vito Mannone. Na boisku pojawili się Alex Song, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Ignasi Miquel, Chuks Aneke, Benik Afobe, Ryo Miyaichi, Nico Yennaris, Craig Eastmond i Kyle Bartley.

Od samego początku drugiej części spotkania można było zauważyć, ze Malezyjczycy nie będą już z tak wielkim zapałem zapędzać się pod bramkę Kanonierów i oddadzą im inicjatywę.

Z początku sytuacja na boisku przypominała tę z pierwszej połowy. Podopieczni Wengera co prawda próbowali i starali się zaatakować, ale niewiele z tego wynikało, bowiem nie byli w stanie przebić się przez dobrze usposobioną obronę przeciwnika.

Malezyjczycy decydowali się tylko na kontry i jedna z nich mogła poskutkować golem. W 59. minucie świetnym rajdem popisał się Sali, który znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie pokonać Mannone strzałem po ziemi.

W 67. minucie chyba najlepszą okazję do wyrównania miał Benik Afobe, który po fenomenalnym prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody Kanonier miał mnóstwo czasu i mógł zrobić co chciał, jednak skończyło się fatalnym strzałem prosto w Marliasa.

Kilka minut później kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Afobe, który zgrał piłkę klatką piersiową, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

Czas upływał, a Kanonierzy byli coraz bliżsi porażki. W 85. minucie bliski szczęścia była Alex Oxlade-Chamberlain, który popędził sam na 6 Malezyjczyków, dostał się w pole karne, ale był zbyt blisko linii końcowej, by zaskoczyć Marliasa.

Dopiero w 87. minucie podopieczni Wengera zdołali doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem ze środka pola popisał się Alex Song. Na prawej stronie z obrońcą poradził sobie Nico Yennaris, dograł do Thomasa Eisfelda, a ten bezproblemowo pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Malezji.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już był na prowadzeniu. Na odważny rajd do przodu zdecydował się Ignasi Miquel. Hiszpan rozegrał dobrą akcję z Chuksem Aneke, ten oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Marliasa.

Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Malezyjczycy nie byli już w stanie skonstruować dobrego ataku i po dobrym meczu polegli 1-2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Marcin2296 komentarzy: 23224.07.2012, 18:40

Oglądałem dzisiaj ten mecz na Canal + Gol i pierwsza połowa nie była taka zła. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Diaby, Arteta, Coquelin i nasz 'chwilowy' kapitan Vermaelen. Druga połowa to już trochę schody, bo Wenger wystawił najmłodszy skład jaki miał pod ręką, ale jak widać w końcówce się to opłaciło i z dobrej strony pokazał się Eisfield, Aneke, Song, Miquel i Miyaichi. Jeśli chodzi o wynik, to remis 2-2 za waleczność Malezjan z pewnością się należał.

Legend13 komentarzy: 6724.07.2012, 18:40

Popkens a dlaczego nie jesteś?? :D

mskafc komentarzy: 579624.07.2012, 18:39

IceMan ponad 2k newsow i drugie miejsce w rankingu redaktorów, to kto jest pierwszy..?

JP3 komentarzy: 176124.07.2012, 18:36

Dobrze, że to wygraliśmy, bo przynajmniej niema obciachu

popekns komentarzy: 742024.07.2012, 18:34

A miałem być na tym meczu Barcelony z Hamburgiem -,-

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 18:34

Olek - nie piszę newsów na potęgę? Tak wiem, nie napisałem ostatnio nic w stylu "Gunnersaurusa w Malezji". Mam Cię ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 18:31

Olek - dobra, teraz to mnie zagiąłeś, ale mówię, ja tam nie piszę :(

Krzysztof95 komentarzy: 142824.07.2012, 18:29

dobra dupa z tą barcelona po dzisiejszym meczu na brawa zasluguja Eisfield,Aneke,Afobe,Song i koniec

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 18:28

Olek - ja mam, a i tak ostatnio prawie nic nie piszę ^^ Nie, nie jesteś nołlajfem :D

Gunner_93 komentarzy: 25324.07.2012, 18:25

Ten Deulofeu to niby taki talent a ma same straty i jest potwornym egoistą. Polecam obejrzeć.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 18:24

Olek - odwiedzasz tak tego twittera, to może czas założyć :D

Demostenes komentarzy: 233924.07.2012, 18:24

Afobe potrafił chociaż znaleźć się w sytuacji bramkowej, Chamakh tylko sie kreci po boisku. Może i coś walczy w defensywie, coś pomaga w rozegraniu, ale z zadań SN w ogóle się nie wywiązuje. Nie stwarza żadnego zagrożenia.

Verminator97 komentarzy: 1490024.07.2012, 18:24

wromka23 - Das Erste

Ars3n komentarzy: 1235424.07.2012, 18:24

michal192837465
Ehh, beznadzieja. Jeszcze dzis nie bedzie mnie w domu wieczorem i nawet powtorki nie zobacze. Co za pech :/

wronka23 komentarzy: 408924.07.2012, 18:20

Verminator97 - jaki to program moze na n-ce tez jest?

Krzysztof95 komentarzy: 142824.07.2012, 18:19

transfery eurosport:
Rozgrywający Santosu Paulo Henrique Ganso uciął wszelkie spekulacje odnośnie swojego potencjalnego odejścia z brazylijskiego klubu tego lata.Ostatnie doniesienia płynące z Wielkiej Brytanii sugerowały, że Arsenal jest zainteresowany zakontraktowaniem zawodnika Santosu.

- Cazorla jest nie na sprzedaż. Nie podejmiemy żadnych rozmów - przyznali działacze Malagi w kontekście pojawiających się informacji wiążących mistrza Europy z przenosinami do Arsenalu.

MM10 komentarzy: 67524.07.2012, 18:19

Te informacje dotyczące Cazorli są spowodowane tym, iż Rosicky musi przejść operację ścięgna, Ramsey jest na Igrzyskach a Wilshere ciągle się kuruje, tak jak i Frimpong i Lansbury. Zostajemy w środku pola wtedy tylko z Songiem, Coquelinem, Artetą, Diabym, Ramseyem (jak wróci po IO). To mało i ten transfer jest potrzebny!

Verminator97 komentarzy: 1490024.07.2012, 18:18

Jeśli by ktoś chciał obejrzeć Barce z HSV i ma cyfre+ niech włączy kanał nr 300 tam jest mecz z komentarzem niemieckim :)

pronik komentarzy: 517924.07.2012, 18:18

podsumowanie premiership na c+gol

wronka23 komentarzy: 408924.07.2012, 18:18

Shinev - niektorzy sie juz wypalili w Arsenalu

Nafciarz1990 komentarzy: 90624.07.2012, 18:17

No zobaczymy co będzie z Bartleya, jak na razie to jest naszym 5 ŚO i nie widzę go jakos na ławce zamiast DJ, no chyba, że Wenger będzie sadzał po 3 ŚO, tak czy siak dużo u nas by nie pograł, a na wypozyczeniach już był i jeśli teraz ma zostać w Arsenalu, to lepiej, żeby chociaż na tej ławce siedział, bo jak ma się gdzieś turlać po rezerwach, to albo kolejne wyp. albo sprzedaż. Ja osobiscie wolałbym sprzedać DJ i postawić jednak na Bartleya, bo jest jednak młodszy, no a poziomem faktycznie nie ustępuje szwajcarowi zbyt dużo.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2012, 18:16

barca juz 1-0 z hamburgem prowadzi po 5 minutach

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 324.07.2012, 18:15

Dobrze, że na koniec udało się Eisfeldowi i Aneke wcisnąć te bramki, bo jednak, mimo niezbyt sprzyjających warunków, wypadało to spotkanie wygrać. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji (głównie te dwie Santosa w pierwszych 45' i Afobe, po świetnym podaniu Songa, w drugiej połowie). Ogólnie gra, delikatnie mówiąc, nie powalała, ale po takim spotkaniu nie ma najmniejszego sensu wyciągać jakichś konkretnych wniosków. Na to przyjdzie jeszcze pora.

michal192837465 komentarzy: 765424.07.2012, 18:15

A Błaszczykowski przedłużył umowę z BVB.

MM10 komentarzy: 67524.07.2012, 18:15

Skład w pierwszej połowie:
mannone, jenkinson, djourou, vermaelen, coquelin, arteta, diaby, gervinho, santos, chamakh
2 połowa:
mannone, yennaris, bartley, miquel, eastmond, song, aneke, afobe, ryo, walcott, oxlade-chamberlain (potem wszedł eisfeld za theo).

Gunner_93 Masz rację, jak też tak myślę, że uda im się go kupić.

Mariusz28 komentarzy: 495224.07.2012, 18:14

vantastic thx :)

Gunner_93 komentarzy: 25324.07.2012, 18:13

michal192837465- Co z tego skoro Real i tak mu za to wszystko zapłaci o ile tylko dojdzie do transferu. Tottenham się stawia póki co, ale Real konsekwentnie próbuje obniżyć cenę do 35 mln. Trudny transfer, ale myślę, że Królewscy dopną swego.

Mariusz28 komentarzy: 495224.07.2012, 18:13

BvB będą żałowali kogo sprzedali :D

michal192837465 komentarzy: 765424.07.2012, 18:13

Ars3n Szkoda że nie widziałeś zaczeliśmy naprawde grać w 85 minucie.

vantastic komentarzy: 99224.07.2012, 18:13

@Mariusz

I połowa:
Mannone-Jenkinson-Djourou-Vermaelen-Gibbs-Coquelin-Arteta-Diaby-Santos-Gervinho-Chamakh

II połowa:
Mannone-Yennaris-Bartley-Eastmond-Miquel-Aneke-Song-Chamberlain-Ryo-Walcott(Eisfeld)-Afobe

MM10 komentarzy: 67524.07.2012, 18:12

Dobrze, że wygralismy ten mecz. A Thomas Eisfeld pokazał się z dobrej strony. Rok czy dwa i powiniem zostac włączony do pierwszej kadry. Ma podobne ruchy dłońmi i całym cialem do robina, było widać. Oby w przyszłości grał jak on i nie chciał potem uciekać ;)

michal192837465 komentarzy: 765424.07.2012, 18:12

Słyszeliście że Modrić został ukarany przez Tottenham, za to że nie pojechał na Tourne po Stanach Zjednoczonych?

Ars3n komentarzy: 1235424.07.2012, 18:11

Dopiero wpadlem do domu i zapomnialem kompletnie o meczu,kurde >.<

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.07.2012, 18:10

DJ też potrafi grać. W Arsenalu nie ma słabych zawodników, KAŻDY w jakimś momencie swojej kariery grał bardzo dobrze. Tylko dlaczego tak obniżyli loty? To pozostanie zagadką...

RvPersie komentarzy: 1145824.07.2012, 18:09

Bartley jest zbliżony poziomem do DJa. Sam Djourou lubię ale nie oszukujmy się.

Nafciarz1990 komentarzy: 90624.07.2012, 18:08

RvPersie /a myślisz że ma szanse na ławkę skoro mamy DJ,Koscielnego,Vermalena,Mertesackera, a do tego Song czy Miquel mogą jeszcze grać jako ŚO. Jeśli będzie sporo kontuzji to oczywiście, że ma szanse na ławę, ale inaczej go nie widzę, no chyba, że DJ odejdzie.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.07.2012, 18:06

Chamakh grał słabiej od Afobe? Zabawne...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.07.2012, 18:06

Chamakh grał słabo jak zawsze, ale i tak o stokroć lepiej niż Afobe.

Tak jak pisałem wcześniej - Eisfeld to bardzo ciekawy zawodnik. Niemcy mają mnóstwo młodych talentów. Dobrze, że Wenger szuka też tam.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2012, 18:06

nie wiem czemu ale zawsze gdy patrze na Santosa to uwazam ze on powinien troche zrzucic kg jak na takie zawodowstwo

piti16 komentarzy: 209924.07.2012, 18:06

Myśle jakby tak wprowadzić kogoś z młodych skrzydłowych i przenieść Gerva lub theo na szpice to można sprzedać Chamakha

Szejkistiven komentarzy: 21124.07.2012, 18:05

Jeszcze niedawno większość krytykowała transfer Eisfelda, a niedługo będą go nosić na rękach;)