Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1

Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1 29.03.2014, 19:20, Sebastian Czarnecki 3418 komentarzy

Na Emirates Stadium obejrzeliśmy dzisiaj dwie różne połowy, całkowicie od siebie odmienne. Pierwsza to dominacja Manchesteru City i drobne przebłyski Arsenalu, zaś druga to już zdecydowana przewaga londyńczyków. Kanonierzy wyciągnęli wnioski po słabych meczach z Chelsea i Swansea, a także po pierwszej połowie dzisiejszego meczu i w końcu zagrali tak, jak przystało na zespół walczący o tytuł. Obejrzeliśmy w końcu Arsenal waleczny, zdeterminowany, wierzący w swoje umiejętności. I choć ostatecznie nie udało się wygrać tego meczu, remis na pewno nie jest złym rezultatem.

Mimo że przed meczem nikt nie spodziewał się, że Arsenal zdoła urwać chociaż punkt największemu kandydatowi do mistrzostwa Anglii, to po końcowym gwizdku remis może być dość rozczarowujący. Mimo że mecz jako całość był całkiem wyrównany, to jednak dominacja Kanonierów w jego końcowej fazie i fenomenalna końcówka, w której mogły paść nawet 2-3 bramki dla londyńczyków sprawiają, że można było liczyć nawet na coś więcej niż tylko jeden punkt. Mimo wszystko, nie należy się smucić, a wręcz przeciwnie, bo może w końcu to był sygnał, że ten zespół stać jeszcze na wielkie rzeczy, może jeszcze w tym sezonie.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Rosicky, Cazorla, Podolski (79. Chamberlain) - Giroud (85. Sanogo)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Toure, Fernandinho - Navas (65. Milner), Silva, Nasri (81. Garcia) - Dżeko (85. Negredo)

Już od samego początku spotkania Manchester City narzucił londyńczykom swoje tempo. W 3. minucie mogła paść pierwsza bramka dla drużyny gości, po tym jak Pablo Zabaleta dobrym rajdem zapoczątkował akcję swojej drużyny. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane przez Mikela Artetę, a dobitka Jesusa Navasa minimalnie minęła się z bramką.

Podopieczni Manuela Pellegriniego z minuty na minutę coraz bardziej się rozpędzali, a wszystkie ich akcje szły prawym skrzydłem. Tam, gdzie nieudolnie spisywał się Lukas Podolski, który w ogóle nie asekurował Kierana Gibbsa. Angielski defensor był więc w pojedynkę narażony nie tylko na ataki ze strony Navasa i Zabalety, ale także schodzącego na skrzydło Davida Silvy.

W 12. minucie Tomas Rosicky został zatrzymany w polu karnym Manchesteru City przez Pablo Zabaletę, jednak Mike Dean nawet nie drgnął. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, bo - mimo protestów - Arsenalowi nie należała się tutaj jedenastka.

W 19. minucie Obywatele wyszli na prowadzenie. Strzał Edina Dżeko zatrzymał się na słupku, jednak za dobitką szybko ruszył David Silva, którego nie pilnował żaden obrońca Arsenalu. Hiszpan pewnie skierował piłkę do bramki Szczęsnego i mamy 0-1.

Olivier Giroud szybko zareagował na stratę gola i oddał strzał z okolicy 40-45 metra. Nietrudno jest się domyślić, że Francuz nawet nie tyle co nie trafił w światło bramki, co nawet do niej nie dokopał.

Dwie minuty później do bramki Joe Harta trafił już Mathieu Flamini, ale drugi z Francuzów znajdował się akurat na pozycji spalonej i siłą rzeczy gol nie mógł zostać unany.

W 30. minucie katastrofalny błąd na własnej połowie popełnił Kieran Gibbs, który pozwolił Samirowi Nasriemu wyjść z okazją. Były piłkarz Arsenalu oddał jednak niegroźny strzał, z którym bez problemu poradził sobie Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Manchester City zasłużenie prowadzi z Arsenalem 1-0.

Do drugiej części meczu obie drużyny przystąpiły bez żadnych zmian.

W 52. minucie Arsenal wyrównuje! Podanie z lewego skrzydła trafiło prosto pod nogi Mathieu Flaminiego, który mocnym strzałem nie dał szans Hartowi. Świetna akcja, jeszcze lepsze uderzenie, a radość Francuza po bramce wręcz nie do opisania! 1-1 na Emirates Stadium!

Wyrównujące trafienie znacznie ożywiło poczynania ofensywne Kanonierów, którzy próbowali nawet strzelić gola numer dwa. Londyńczycy grali dużo lepiej niż w pierwszej części meczu i w końcu wyciągnęli wnioski.

W 61. minucie przed fantastyczną okazją stanął Lukas Podolski, który zmarnował jednak uderzenie z najbliższej odległości.

Dwie minuty później zmiana stron. Potężny strzał z dystansu oddał Fernandinho, ale świetną interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później w polu karnym drużyny przeciwnej znowu znalazł się Mathieu Flamini, który mógł strzelić swojego gola numer dwa. Tym razem piłka po jego strzale przeleciała ponad bramką.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola, z przewagą Arsenalu. Londyńczycy wyraźnie podbudowali się tym wyrównującym trafieniem i zmierzali po kolejne gole, ale defensywa Manchesteru City tym razem ustrzegła się błędów. Menedżerowie obu drużyn w międzyczasie przeprowadzili szereg zmian. Na boisku zameldowali się tacy piłkarze jak Milner, Garcia, Negredo, Chamberlain czy Sanogo.

Końcowe dziesięć minut to już całkowita dominacja Arsenalu. Rozkręcił się w końcu Santiago Cazorla, który wraz z Mathieu Flaminim stanowili o sile ofensywnej swojej drużyny. W 90. minucie Kieran Gibbs świetnie dośrodkował w pole karne, ale tam zamiast Yayi Sanogo czyhał Alex Chamberlain, który okazał się za niskim piłkarzem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, londyńczycy zremisowali na Emirates Stadium z Manchesterem City 1-1 i na pewno nie muszą się wstydzić ani swojej gry, ani osiągniętego rezultatu.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 102.04.2014, 19:12

vine.co/v/MeTLu6WI5hb

Czemu nasza ofiara losu tak nie robi?

Archie90 komentarzy: 167602.04.2014, 19:10

a co do plot z cavanim- jesli gdzies odejdzie to chelsea, oni mu tam kontrakt wyczaruja

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.04.2014, 19:09

Marzag
Nie Fifty, wzięli jakieś dziewoje, które wymachiwały mu dupami przed nosem, wyglądał na zażenowanego.

TakKrzysiu komentarzy: 893802.04.2014, 19:08

Adeusz
Wuja google powiedział że też zna Twojego kolege. Może coś jest na rzeczy.

Adeusz94 komentarzy: 85902.04.2014, 19:06

Wie ktoś może jaki jest wynik meczu Rumunia-Francja kobiet w nożną? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Archie90 komentarzy: 167602.04.2014, 19:05

Kanonierro; strzelam w ciemno ze szkoda hajsu, jak w przypadku wiekszosci filmow, chyba ze Cie stac na czeste odwiedzanie kina

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370002.04.2014, 19:05

Przynajmniej wielki zawodnik skończy karierę w Arsenalu, następny po Bergkampie. Myślcie pozytywnie.

Adeusz94 komentarzy: 85902.04.2014, 19:04

Trequarista
Też sobie pomyślałem od razu o Kimie :) Ale z tym Ozilem to jakaś mocno naciągana historia.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.04.2014, 19:02

Ale wiocha z tym Fifty'm. Sam wywiad ujdzie, ale po co te tańce i koszulka? No i myślałem, że morda Pikeja już na dobre zniknęła z mediów.

Kanonierro komentarzy: 150302.04.2014, 19:02

Tak poruszając tematy kinowe.... Był ktoś na "Noe" ?? Poleca ktoś ?

Adeusz94 komentarzy: 85902.04.2014, 19:00

Czeczenia
Jeśli chodzi o mojego kolegę, to wpisz sobie w google Kamil Sulej i zobaczysz, że go sobie nie wymysliłem. Ale jeśli chodzi o tą całą historię, to byłem mocno zaskoczony, ale na wszelki wypadek wolałem się upewnić.

Czeczenia komentarzy: 1249902.04.2014, 18:57

@Adeusz94

~~samosia.pl
~~bravogirls

Tam się to nadaje ;).

I ten kozacki wstęp: "Dziś gadałem sobie z moim kolegą ze studiów, który jest dziennikarzem sportowym"

Hi hi hi - na bank prowo!

Czytam dalej - "zapytał mnie w pewnym momencie" - już nie mogę, leżę i umieram ze śmiechu.

Idę do sklepu, nie ogarniam co tu się ogarnia.

12MARCIN05 komentarzy: 68102.04.2014, 18:56

Ponieważ to był mecz przerwany w 9 minucie i teraz jest kończony. A składy można było zmieniać :P

polandblood
Z dumą wreczyli mu koszulke z napisen 50gr. A za "eksperta" wczesniej robili m.in. pikej i musial.

Adeusz94 komentarzy: 85902.04.2014, 18:51

Cześć wszystkim. Dziś gadałem sobie z moim kolegą ze studiów, który jest dziennikarzem sportowym i on zapytał mnie w pewnym momencie, czy to prawda z Ozilem, że ma kontuzję. To ja mu na to, żę tak, ale za parę tygodni powinien wrócić. A mój kumpel na to, żę jego znajomy powiedział mu, że podobno u Mesuta wykryto jakąś poważną kontuzję jeszcze, kiedy grał w Realu i może nawet zakończyć karierę. Trochę mnie to zdziwiło, bo pierwszy raz słyszałem coś takiego i wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale co Wy o tym sądzicie? Słyszeliście coś o tym? To chyba mało prawdopodobne, żeby przy podpisywaniu kontraktu i badaniach lekarskich można było zataić jakąś kontuzję, prawda?

mlody13 komentarzy: 337402.04.2014, 18:50

@ATID
raczej błąd livesports

Czeczenia komentarzy: 1249902.04.2014, 18:47

Co wy tu o jakichś głupotach gadacie? Piszta mi tu zaraz choinki na sierpień, dawajta listy życzeń i zwalniajta Bengera. Pałka się pszegła! Teraz to już MUSI być zwolniony!1

Olać to.

Myślałem, że napiszę tu sobie rano, że nie ma nic piękniejszego niż wieczorne lanie na OT. Nawet symboliczną sumkę postawiłem, a co! A tu zonk - nawet ich nie zaorali. Nie znoszę United, ale w trakcie meczu trzymanko kciuków w duchu, za nich grane było.

Te Guardiole, tiki-taki, podawanie pół godziny bez celu. Nuuuda. Ale jeszcze gorsze jest to spuszczanko nad "genialnym Pepem". Dajta spokój ludziska z tym badziewiem!

Może to moja zazdrość? A może jestem futbolowym hipsterem? Leję na Liverpool i jaranko akronimem "SAS". Do czerwca będę oglądał już tylko Arsenal, Marsylię i z doskoku Legię, a co?! Wolno mi!

A, jeszcze a propos wczorajszego. United nawet ładniutko jak na nich. Łelbek - wiadomo, ofiara losu. Fellaini? Hehe, ten to dobry dopiero. A przypominam, jaki lament był tu w lecie, by kupić go za wszelką cenę.

#OkrutnaBekaZNieudacznikówIKretynów

Jones super. Benger go chciał - pamiętajo?
Ale nie ma. Miał gumożuj, i dlatego ma pewnie milion trofeów więcej niż "Arsene FC". Bo ilu takich Dżonsów mógł sprzątnąć sprzed nosa sympatycznego, skądinąd żabojada? Pewnie setki.

ATID komentarzy: 115002.04.2014, 18:47

mógłby ktoś wyjaśnić, dlaczego w 9 minucie było 5 zmian?

@benu
za 50 mln może go puszczą ale wątpię. Robak także nie do wyjęcia a do Wawrzyniaku już nie wspomnę..

mlody13 komentarzy: 337402.04.2014, 18:39

W Pireusie non stop jakieś zamieszki na boisku ;D

benu komentarzy: 27502.04.2014, 18:34

Kanonier204
tylko tacy powinni u nas grać! wart każdej ceny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 18:30

@benu
Taka gwiazda? nie ma szans ! Nie puszczą takiego diamentu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 18:28

@mic_now
Rozumiem. Ja w kinie oj dawno nie byłem dawno. Pamiętam kiedyś byłem na Władca Pierścieni : Dwie Wieże. Miałem iść teraz w styczniu na Hobbita 2 ale nie poszedłem a teraz dopiero wchodzi w Blue Ray bodajże 5 kwietnia ale już pobieram "mam nadzieję" że się nie zawiodę lecz podobno kumpel mówił że w kinie z napisami to ekstra.

benu komentarzy: 27502.04.2014, 18:27

facebook.com/photo.php?v=784925164865300&set=vb.442587169099103&type=2&theater

to jest nasz napastnik od przyszłego sezonu!

gooner1999 komentarzy: 10002.04.2014, 18:18

youtube.com/watch?v=FhZKYPpvr7A
Szkoda że na emirates nie ma takich kibiców ;/

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 18:04

TakKrzysiu
Tak, to spotkanie to chyba jedyny moment który zapada głębiej w pamięci. Bardzo dyplomatyczne, choć trochę dziwne, że "umoczył" po czym mówi "nie". Nie spojleruję więcej.

mskafc komentarzy: 579602.04.2014, 18:03

Johan Djourou has signed a permanent deal with Bundesliga side Hamburg as they activated a buying clause in his loan deal. He will move permanently in the summer.

huehue

mic_now komentarzy: 218902.04.2014, 17:55

@kanonier204
tak jak mowie zależy od podejścia. Jeśli nie oczekujesz filmu po którym będzie Ci trudno wstać z kinowego fotela to może sie spodobać. Mi było łatwo wstać:)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2014, 17:54

Mic now, no poniżej:D
Za duzo ciastek wpierdzielam, nie przejdzie haha
Jedyny normalny film jaki obejrzalem w kinie w ciagu kilku lat to byl robin hood, pomijajac fantasy wiec wiecie -_-

TakKrzysiu komentarzy: 893802.04.2014, 17:54

polandblood
luzik.

Co do "300" - również byłem w kinie z dziołchą i oprócz dyplomatycznego spotkania Temistoklesa oraz Artemizji niewiele mi sie obiło o gust. Żałuje tylko że pierwszej części nie uświadczyłem w kinie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 17:53

@mic_now
Aż taka lipa?

mic_now komentarzy: 218902.04.2014, 17:49

@Janikk
Jak masz poniżej 20 lat to możesz śmiało iść do kina pewnie Ci sie spodoba. Ale jeśli wolisz ambitniejsze kino to odradzam. Ja byłem i żałuje że nie wydałem tych pieniędzy na piwo i ciastka.

LoveTheGunners komentarzy: 914002.04.2014, 17:48

haxball.com/?roomid=~221c506efbabefe08249c93e533485c9ab3c1e18503b0347f1f021c77046659a1

tu gromy

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2014, 17:47

Dobra dzieki, wbije sobie z kims w pt w takim razie do kina.Z ogółu rzadko bywam w kinie, zrobimy jakis wyjątek:) Moze uda mi sie rozerwac jakos po tym tygodniu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:39

JanikK
Osobiście, nie oglądałem, jednak z "nowych" filmów oglądałem 300 Rise of Empire. Lipa. Chyba, żeby tylko oglądać dla Evy Green.

aNormalny komentarzy: 348202.04.2014, 17:38

JanikK
Ja byłem na premierze. IMO lepiej w kinie oglądać, ten ryk samochodów naprawdę fajnie brzmiał.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:37

Sam do siebie napisałem hahahahah. Sory
TakKrzysiu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:36

polandblood
Wiadomo. Jednak od lat komentarz, szczególnie w TVP jest na takim poziomie, że tego się słuchać nie da. Jak zwykle meczu w rodzimym języku oglądać nie zamierzam. Pytanie tylko który mecz obejrzeć.
MaciekGooner
hahaha good one ;)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2014, 17:34

Hejo, mam pytanko
Oglądał ktos tego nfs?warto ruszyc tylek do kina lub kupić dvd?

TakKrzysiu komentarzy: 893802.04.2014, 17:32

polandblood
nie bedzie ponad połowy pierwszego składu. BVB bedzie ruszać "z trójki".

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.04.2014, 17:31

A jednak da się kupić mecze w europejskich pucharach wbrew temu co się powszechnie sądzi.

sport.pl/pilka/1,65042,15728660,Pilka_nozna__Byly_gracz_Zenitu_ujawnia__Kupilismy.html

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:30

Z tym 50 Centem DDTVN to chodzi o to, że TVN się ośmieszył, czy że 50?