Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1

Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1 29.03.2014, 19:20, Sebastian Czarnecki 3418 komentarzy

Na Emirates Stadium obejrzeliśmy dzisiaj dwie różne połowy, całkowicie od siebie odmienne. Pierwsza to dominacja Manchesteru City i drobne przebłyski Arsenalu, zaś druga to już zdecydowana przewaga londyńczyków. Kanonierzy wyciągnęli wnioski po słabych meczach z Chelsea i Swansea, a także po pierwszej połowie dzisiejszego meczu i w końcu zagrali tak, jak przystało na zespół walczący o tytuł. Obejrzeliśmy w końcu Arsenal waleczny, zdeterminowany, wierzący w swoje umiejętności. I choć ostatecznie nie udało się wygrać tego meczu, remis na pewno nie jest złym rezultatem.

Mimo że przed meczem nikt nie spodziewał się, że Arsenal zdoła urwać chociaż punkt największemu kandydatowi do mistrzostwa Anglii, to po końcowym gwizdku remis może być dość rozczarowujący. Mimo że mecz jako całość był całkiem wyrównany, to jednak dominacja Kanonierów w jego końcowej fazie i fenomenalna końcówka, w której mogły paść nawet 2-3 bramki dla londyńczyków sprawiają, że można było liczyć nawet na coś więcej niż tylko jeden punkt. Mimo wszystko, nie należy się smucić, a wręcz przeciwnie, bo może w końcu to był sygnał, że ten zespół stać jeszcze na wielkie rzeczy, może jeszcze w tym sezonie.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Rosicky, Cazorla, Podolski (79. Chamberlain) - Giroud (85. Sanogo)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Toure, Fernandinho - Navas (65. Milner), Silva, Nasri (81. Garcia) - Dżeko (85. Negredo)

Już od samego początku spotkania Manchester City narzucił londyńczykom swoje tempo. W 3. minucie mogła paść pierwsza bramka dla drużyny gości, po tym jak Pablo Zabaleta dobrym rajdem zapoczątkował akcję swojej drużyny. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane przez Mikela Artetę, a dobitka Jesusa Navasa minimalnie minęła się z bramką.

Podopieczni Manuela Pellegriniego z minuty na minutę coraz bardziej się rozpędzali, a wszystkie ich akcje szły prawym skrzydłem. Tam, gdzie nieudolnie spisywał się Lukas Podolski, który w ogóle nie asekurował Kierana Gibbsa. Angielski defensor był więc w pojedynkę narażony nie tylko na ataki ze strony Navasa i Zabalety, ale także schodzącego na skrzydło Davida Silvy.

W 12. minucie Tomas Rosicky został zatrzymany w polu karnym Manchesteru City przez Pablo Zabaletę, jednak Mike Dean nawet nie drgnął. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, bo - mimo protestów - Arsenalowi nie należała się tutaj jedenastka.

W 19. minucie Obywatele wyszli na prowadzenie. Strzał Edina Dżeko zatrzymał się na słupku, jednak za dobitką szybko ruszył David Silva, którego nie pilnował żaden obrońca Arsenalu. Hiszpan pewnie skierował piłkę do bramki Szczęsnego i mamy 0-1.

Olivier Giroud szybko zareagował na stratę gola i oddał strzał z okolicy 40-45 metra. Nietrudno jest się domyślić, że Francuz nawet nie tyle co nie trafił w światło bramki, co nawet do niej nie dokopał.

Dwie minuty później do bramki Joe Harta trafił już Mathieu Flamini, ale drugi z Francuzów znajdował się akurat na pozycji spalonej i siłą rzeczy gol nie mógł zostać unany.

W 30. minucie katastrofalny błąd na własnej połowie popełnił Kieran Gibbs, który pozwolił Samirowi Nasriemu wyjść z okazją. Były piłkarz Arsenalu oddał jednak niegroźny strzał, z którym bez problemu poradził sobie Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Manchester City zasłużenie prowadzi z Arsenalem 1-0.

Do drugiej części meczu obie drużyny przystąpiły bez żadnych zmian.

W 52. minucie Arsenal wyrównuje! Podanie z lewego skrzydła trafiło prosto pod nogi Mathieu Flaminiego, który mocnym strzałem nie dał szans Hartowi. Świetna akcja, jeszcze lepsze uderzenie, a radość Francuza po bramce wręcz nie do opisania! 1-1 na Emirates Stadium!

Wyrównujące trafienie znacznie ożywiło poczynania ofensywne Kanonierów, którzy próbowali nawet strzelić gola numer dwa. Londyńczycy grali dużo lepiej niż w pierwszej części meczu i w końcu wyciągnęli wnioski.

W 61. minucie przed fantastyczną okazją stanął Lukas Podolski, który zmarnował jednak uderzenie z najbliższej odległości.

Dwie minuty później zmiana stron. Potężny strzał z dystansu oddał Fernandinho, ale świetną interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później w polu karnym drużyny przeciwnej znowu znalazł się Mathieu Flamini, który mógł strzelić swojego gola numer dwa. Tym razem piłka po jego strzale przeleciała ponad bramką.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola, z przewagą Arsenalu. Londyńczycy wyraźnie podbudowali się tym wyrównującym trafieniem i zmierzali po kolejne gole, ale defensywa Manchesteru City tym razem ustrzegła się błędów. Menedżerowie obu drużyn w międzyczasie przeprowadzili szereg zmian. Na boisku zameldowali się tacy piłkarze jak Milner, Garcia, Negredo, Chamberlain czy Sanogo.

Końcowe dziesięć minut to już całkowita dominacja Arsenalu. Rozkręcił się w końcu Santiago Cazorla, który wraz z Mathieu Flaminim stanowili o sile ofensywnej swojej drużyny. W 90. minucie Kieran Gibbs świetnie dośrodkował w pole karne, ale tam zamiast Yayi Sanogo czyhał Alex Chamberlain, który okazał się za niskim piłkarzem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, londyńczycy zremisowali na Emirates Stadium z Manchesterem City 1-1 i na pewno nie muszą się wstydzić ani swojej gry, ani osiągniętego rezultatu.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450202.04.2014, 21:55

@mrsomebody

No, to byłby hicior ; d

mrsomebody komentarzy: 602102.04.2014, 21:53

Oj chciałbym Cavaniego

mic_now komentarzy: 218902.04.2014, 21:47

chelsea ma troche problemy w obronie bo psg atakuje bardzo duza liczba graczy a do tego chelsea raczej nie przyzwyczajona.

Jakubowski komentarzy: 8702.04.2014, 21:46

Krzysztof95

Może i tak :P Ale myślę, że Ronaldo się jeszcze nie podda i walnie dziś może z 1, lub 2 symulki..

texior komentarzy: 17302.04.2014, 21:46

Nie wiem czy ktoś jeszcze nie słyszał ale Barca nie może robić transferów w 2 najbliższych okienkach : )

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.04.2014, 21:46

W sumie to na spokojnie wymieniają cios za cios, ale nie jest to jakieś porywające tempo. Psg kilka sytuacji z dośrodkowań, Chelsea atakuje ale nie może się przebić w 16 do bramki.
Karny dla chelsea trochę "naciągany" bo kontaktu nie było z Oscarem, raczej przeskoczył upadając nad silva.
Nie porywała pierwsza połowa, ale może druga będzie lepsza bo paryżanie będą chcieli strzelić bramkę.

Krzysztof95 komentarzy: 142802.04.2014, 21:45

Jakubowski chyba nie
Zdecydowanie faworytem jest Neymar

Qarol komentarzy: 1450202.04.2014, 21:44

PSG szybki gol, potem Chelsea powoli się budziła. Efektem bramka wyrównująca, potem był słupek Hazarda.

Chelsea nie powinna tego przegrać już, mają ich w garści.

Jakubowski komentarzy: 8702.04.2014, 21:43

Ronaldo jeszcze nie złożył broni. Coś czuję, że będzie walczył z Neymarem do końca o najlepszego aktora roku.

wojtek1256 komentarzy: 298602.04.2014, 21:43

Co oznacza mecz bez remisu na sts? Jak to działa? Jeśli padnie remis, to po prostu nie jest brany ten meczi i jego kurs pod uwagę?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.04.2014, 21:43

Szogun
My rowniez szoatki nie mamy, a oni na wczesniejszym etapie mieli zenit, nie bayern...

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 302.04.2014, 21:41

Mówię o meczach grupy,gdzie trzeba było grać o pierwsze miejsce.

Qarol komentarzy: 1450202.04.2014, 21:41

Ja tam za Chelsea. Rozgrywki europejskie, podziały na bok.

Nie lubię ich, ale zespół angielski i niech gra jak najdłużej. Do finału, a potem może być wtopa ; D

Liczyłem na Olympiakos z MU, ale w tej rundzie juz tez za Diabłami.

Zuzu komentarzy: 73402.04.2014, 21:40

żadnych newsów na stronie już 3 dzień. Co jest ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 21:39

Jak tam P$G vs Chel$ea? Bo ja oglądam Real - BvB

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 302.04.2014, 21:39

Kloop nie ma chyba z szóstki kontuzjowanych zawodników więc tym co ma gra jak może. Przynajmniej doszedł dalej niżeli Nasz w optymalnym składzie.

schnor25 komentarzy: 1854602.04.2014, 21:37

Ktoś mi wytłumaczy zmiany w meczu Roma - Parma?

Mihex komentarzy: 2360402.04.2014, 21:37

Ja, mimo że nie przepadam za Chelsea to jednak wolę ich w dalszej rundzie LM, podobnie z MU, jednak co Anglia to Anglia. :P Co prawda byłoby mi bardzo szkoda Ibry, no ale "lokalny" patriotyzm się odzywa :P No i dochodzą dodatkowe mecze na których chelsea musi się skupić, więc będą mieć mniej sił na EPL.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.04.2014, 21:36

Songoku
To nie byl najazd a raczej ukazanie hippkryzji wlasnie tych osob, ktore cisna wengera a czcza kloppa i go tu non stop chca, a argumentu o slabych wynikach przez kpntuzje nie akceptuja, no chyba ze idzie o kloppa

CFCB18 komentarzy: 29502.04.2014, 21:35

CesK znam takich spinaczy jak TY ;) jednak wierze, że nie wszyscy tutaj tacy są, bo czasami wchodzę i da się normalnie pogadać, a z Toba to kończę konwersację.

CesK komentarzy: 210702.04.2014, 21:35

CFCB18
PSG PSG PSG!

CesK komentarzy: 210702.04.2014, 21:34

Albo że mają w polsce budować skocznie co 300m mozna latac i gadali o tym w wiadomosciach sportowych i tajner sie wypowiadal że tak ma być , tak to miało wyglądać ,:P

Qarol komentarzy: 1450202.04.2014, 21:34

@adrian12543

No przywołania naszego meczu na SB to nie rozumiem. Nie te czasy ; D

Co do Bayernu zgoda, z BVB gralismy jeszcze w skladzie względnie optymalnym ; p

CFCB18 komentarzy: 29502.04.2014, 21:33

jesteście głupi jak kibicujecie drużyną z innych lig..

CesK komentarzy: 210702.04.2014, 21:33

songoku95
Albo że mają w polsce budować skocznie co 3 mentrow mozna latac 300m i puścili w wiadomościach sportowych i sam tajner o tym gadał

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 21:31

Durm ładnie dostał z łokcia.

Qarol komentarzy: 1450202.04.2014, 21:27

Klopp gra z Realem na SB dzisiaj, nie zapominajcie o tym.

To jest pewna różnica względem Stoke czy Swansea, nawet względem Chelsea (a BVB nie dostaje jak na razie 0-6).

songoku95 komentarzy: 2348602.04.2014, 21:26

cesk
coś to było! I nawet w wiadomościach sportowych.
adrian
Mnie dziwi tylko to, że pisze to taka osoba, która jest za Wengerem i go broni. To również powinien podejść do sprawy BvB w taki sam sposób.

Craz komentarzy: 359702.04.2014, 21:26

Bo Klopp na usprawiedliwienia sobie zasłużył , Papcio też ,ale 10 lat temu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 21:26

Ronaldo nie Bergkamp ! Mistrz tylko jeden!

CesK komentarzy: 210702.04.2014, 21:24

songoku95
JA raz w telegazecia na TVP 1 dałem się nabrać że kubica w ferrari:( to było z 5lat temu

songoku95 komentarzy: 2348602.04.2014, 21:23

ło to nudno było w tym roku.

CesK komentarzy: 210702.04.2014, 21:22

carlosv
Pierwszy byłem:>

songoku95 komentarzy: 2348602.04.2014, 21:22

trochę hipokryzja bo bronisz jak lew Arsena Wengera, mówisz o kontuzjach które Nas dręcza a napierniczasz się z Kloppa, który jest w podobnej sytuacji kadrowej jak nasz Papcio.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.04.2014, 21:21