Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1

Arsenal wraca na właściwe tory, remis z Man City 1-1 29.03.2014, 19:20, Sebastian Czarnecki 3418 komentarzy

Na Emirates Stadium obejrzeliśmy dzisiaj dwie różne połowy, całkowicie od siebie odmienne. Pierwsza to dominacja Manchesteru City i drobne przebłyski Arsenalu, zaś druga to już zdecydowana przewaga londyńczyków. Kanonierzy wyciągnęli wnioski po słabych meczach z Chelsea i Swansea, a także po pierwszej połowie dzisiejszego meczu i w końcu zagrali tak, jak przystało na zespół walczący o tytuł. Obejrzeliśmy w końcu Arsenal waleczny, zdeterminowany, wierzący w swoje umiejętności. I choć ostatecznie nie udało się wygrać tego meczu, remis na pewno nie jest złym rezultatem.

Mimo że przed meczem nikt nie spodziewał się, że Arsenal zdoła urwać chociaż punkt największemu kandydatowi do mistrzostwa Anglii, to po końcowym gwizdku remis może być dość rozczarowujący. Mimo że mecz jako całość był całkiem wyrównany, to jednak dominacja Kanonierów w jego końcowej fazie i fenomenalna końcówka, w której mogły paść nawet 2-3 bramki dla londyńczyków sprawiają, że można było liczyć nawet na coś więcej niż tylko jeden punkt. Mimo wszystko, nie należy się smucić, a wręcz przeciwnie, bo może w końcu to był sygnał, że ten zespół stać jeszcze na wielkie rzeczy, może jeszcze w tym sezonie.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Rosicky, Cazorla, Podolski (79. Chamberlain) - Giroud (85. Sanogo)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Toure, Fernandinho - Navas (65. Milner), Silva, Nasri (81. Garcia) - Dżeko (85. Negredo)

Już od samego początku spotkania Manchester City narzucił londyńczykom swoje tempo. W 3. minucie mogła paść pierwsza bramka dla drużyny gości, po tym jak Pablo Zabaleta dobrym rajdem zapoczątkował akcję swojej drużyny. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane przez Mikela Artetę, a dobitka Jesusa Navasa minimalnie minęła się z bramką.

Podopieczni Manuela Pellegriniego z minuty na minutę coraz bardziej się rozpędzali, a wszystkie ich akcje szły prawym skrzydłem. Tam, gdzie nieudolnie spisywał się Lukas Podolski, który w ogóle nie asekurował Kierana Gibbsa. Angielski defensor był więc w pojedynkę narażony nie tylko na ataki ze strony Navasa i Zabalety, ale także schodzącego na skrzydło Davida Silvy.

W 12. minucie Tomas Rosicky został zatrzymany w polu karnym Manchesteru City przez Pablo Zabaletę, jednak Mike Dean nawet nie drgnął. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, bo - mimo protestów - Arsenalowi nie należała się tutaj jedenastka.

W 19. minucie Obywatele wyszli na prowadzenie. Strzał Edina Dżeko zatrzymał się na słupku, jednak za dobitką szybko ruszył David Silva, którego nie pilnował żaden obrońca Arsenalu. Hiszpan pewnie skierował piłkę do bramki Szczęsnego i mamy 0-1.

Olivier Giroud szybko zareagował na stratę gola i oddał strzał z okolicy 40-45 metra. Nietrudno jest się domyślić, że Francuz nawet nie tyle co nie trafił w światło bramki, co nawet do niej nie dokopał.

Dwie minuty później do bramki Joe Harta trafił już Mathieu Flamini, ale drugi z Francuzów znajdował się akurat na pozycji spalonej i siłą rzeczy gol nie mógł zostać unany.

W 30. minucie katastrofalny błąd na własnej połowie popełnił Kieran Gibbs, który pozwolił Samirowi Nasriemu wyjść z okazją. Były piłkarz Arsenalu oddał jednak niegroźny strzał, z którym bez problemu poradził sobie Szczęsny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Manchester City zasłużenie prowadzi z Arsenalem 1-0.

Do drugiej części meczu obie drużyny przystąpiły bez żadnych zmian.

W 52. minucie Arsenal wyrównuje! Podanie z lewego skrzydła trafiło prosto pod nogi Mathieu Flaminiego, który mocnym strzałem nie dał szans Hartowi. Świetna akcja, jeszcze lepsze uderzenie, a radość Francuza po bramce wręcz nie do opisania! 1-1 na Emirates Stadium!

Wyrównujące trafienie znacznie ożywiło poczynania ofensywne Kanonierów, którzy próbowali nawet strzelić gola numer dwa. Londyńczycy grali dużo lepiej niż w pierwszej części meczu i w końcu wyciągnęli wnioski.

W 61. minucie przed fantastyczną okazją stanął Lukas Podolski, który zmarnował jednak uderzenie z najbliższej odległości.

Dwie minuty później zmiana stron. Potężny strzał z dystansu oddał Fernandinho, ale świetną interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

Chwilę później w polu karnym drużyny przeciwnej znowu znalazł się Mathieu Flamini, który mógł strzelić swojego gola numer dwa. Tym razem piłka po jego strzale przeleciała ponad bramką.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola, z przewagą Arsenalu. Londyńczycy wyraźnie podbudowali się tym wyrównującym trafieniem i zmierzali po kolejne gole, ale defensywa Manchesteru City tym razem ustrzegła się błędów. Menedżerowie obu drużyn w międzyczasie przeprowadzili szereg zmian. Na boisku zameldowali się tacy piłkarze jak Milner, Garcia, Negredo, Chamberlain czy Sanogo.

Końcowe dziesięć minut to już całkowita dominacja Arsenalu. Rozkręcił się w końcu Santiago Cazorla, który wraz z Mathieu Flaminim stanowili o sile ofensywnej swojej drużyny. W 90. minucie Kieran Gibbs świetnie dośrodkował w pole karne, ale tam zamiast Yayi Sanogo czyhał Alex Chamberlain, który okazał się za niskim piłkarzem.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, londyńczycy zremisowali na Emirates Stadium z Manchesterem City 1-1 i na pewno nie muszą się wstydzić ani swojej gry, ani osiągniętego rezultatu.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TakKrzysiu komentarzy: 893802.04.2014, 17:29

Oj tam oj tam ciągle teatr i teatr. Sztuke każdy by chciał wystawiać a docenić to już nie ma komu.
^^

James komentarzy: 167402.04.2014, 17:25

polandblood
a ja się z Toba zgadzam barca byla na tyle silna zeby wygrac bez niczyjej pomocy ale niestety bylo jak bylo a mianowicie teatr, pomoc sędziow (mecz z chelsea to poprostu kabaret ) , a to co z rvp to 1 i ostatni raz w zyciu widzialem taka sytuacje, to aż raziło w oczy, dlatego gardze barceloną i wogóle większością ligi hiszpańskiej i ciesze sie ze dominacja tego "wiecej niż klubu" się skonczyła w europie.

aNormalny komentarzy: 348202.04.2014, 17:25

ROOM IS FULL. A idź pan w.....

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:18

jadem*. Ja dziś pisać nie umiem. ;) Sry za doubla.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 17:16

FabsFAN
Pluję jadęm? Chyba raczej kogoś prawda kole w oczy. Jednak kończę, bo odpisałeś jak typowy kibic FCB.
Orandzo
linki? Nie interesuje mnie co robi od lat wanksta 50, ale jego ośmieszenie się z chęcią popatrzę.
Game dalej pewnie dla zasady go zdissuje na jakimś kawałku :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.04.2014, 17:05

polandblood
Pewnie jeszcze pamiętasz porażkę w 2006, 2010 i 2011. Dlatego tak plujesz jadem na Barcę ; )

Orandzo komentarzy: 338002.04.2014, 17:04

Widzieliscie 50 Centa w DDTVN? Ale wiocha...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.04.2014, 17:01

Gramy.

haxball.com/?roomid=~221c506efbabefe08249c93e533485c9ab3c1e18503b0347f1f021c77046659a1

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 16:54

A się rozpisałeś "ho ho" Tyle to ja zdążyłem zauważyć...

ATID komentarzy: 115002.04.2014, 16:53

LoveTheGunners komentarzy: 914002.04.2014, 16:52

mico

dość błyskotliwy komentarz.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.04.2014, 16:50

Kanonier204
Napastnik Sevilli. Ostatnio rozgrywa on niezły sezon w hiszpańskim klubie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.04.2014, 16:41

Everton szykuje ofertę za napastnika FC Sevilla. Carlos Bacca rozgrywa niezły sezon w hiszpańskim klubie, co zaowocowało ofertami ze strony silniejszych zespołów. Hiszpańskie media spekulują, że Roberto Martinez jest w stanie zapłacić za Kolumbijczyka około 12 milionów funtów.

Ktoś orientuje się kto to? bo ja La Lipy to nie oglądam.

FabsFAN
W każdym zespole i w każdym momencie możesz kogoś takiego znaleźć ale w Barcelonie to staje się nagminne.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:30

FabsFAN
Nie ma takiej. Jednak nie ma też takiej drugiej drużyny w której jest tyle aktorów co w FC Hollywood :) BTW, Shakira chyba nie wie, że ma dziecko z aktorem :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.04.2014, 16:28

polandblood
A która drużyna twoim zdaniem nie symuluje?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:25

Ten ban na transfery mają "normalny" bo gdzieś coś słyszałem że jest opcja, że to na transfery piłkarzy do 18 roku życia tylko.

arsenallord komentarzy: 29762 newsów: 11702.04.2014, 16:24

Czyli Pinto przedłuży kontrakt, Valdes, Mascherano i Alves zostaną w Barcelonie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:21

Szogun
Haha błagam ;)
Ja na strony innych klubów nie wchodzę od paru lat. FCB24, itd to jest wylęgania gimbazy i samego zła. Poziom ich komentarzy pewnie dalej taki sam jak był. Nie gadam i unikam kontaktu jak ognia z "kibicami" FCB. Większość z nich... dobra co ja bedę pisał sami wiecie. ;)
Forum lakersów, poziom ok od dawana i ciekawe czy wieczorem mi odpisze jakiś poemat. Chyba, liczę za dużo, że supporter Barcy wyrasta ze ślepej wiary w klub i nie dostrzegania rzeczywistości.

Szogun komentarzy: 28896 newsów: 302.04.2014, 16:15

pollandblood Wejdź na ich forum i spytaj się czy oglądali Kompanie Braci?? A później powiedz,że Wasi piłkarze padają właśnie w ten sam sposób od wiatru który robi przebiegający piłkarz drużyny przeciwnej. Tak poważnie to nie widzę najmniejszego sensu tego robić to tak jak tłumaczyć Katolikowi,że Biblia to tylko zbiór historyjek równie wiarygodny co komiksy o Spidermanie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:13

Niuchacz3
lakers.fora.pl/hyde-park,9/pilka-nozna,151-1920.html
Bez dźwięku ale mimo to warto. Choć szkoda, bo jest moment jak RvP po meczu na Camp Nou mówi, że sedzia to "joke" haha :D
youtube.com/watch?v=gYEy5XWKpnY

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:11

Marzag
Przeważnie nawet nie wchodzę w rozmowę z kibicami Barcelony bo to nie ma sensu. W sumie za stary jestem, żeby to robić i chyba odpuszczę. Nie odpisywałem od x lat to i teraz nie odpiszę. Trzeba być silnym.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511602.04.2014, 16:10

Wyślij tę kompilację. ;d

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 102.04.2014, 16:08

polandblood, nie ma sensu takich rzeczy robić, odpuść sobie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.04.2014, 16:06

Pomożecie? Jak wytłumaczyć kibicowi Barcelony, że ich piłkarze to aktorzy i symulanci a w ostatniej dekadzie sędzia mylił się na ich korzyść niezliczoną ilość razy? Przesłałem mu ponad 10m kompilacje na yt takich sytuacji to mi taki odpisze, że można taką zrobić o każdym klubie na świecie. Słodki Jezu...

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 16:04

@shark31

Tylko żeby nie skończyło się na gadaniu...

Szogun komentarzy: 28896 newsów: 302.04.2014, 15:40

Z tej listy Harrera Wiliam Carvalhio to jest ktoś kogo możemy potrzebować. Duży i silny z dobrym przeglądem pola.Byłby równie pożyteczny jak Matic a poza tym Lacazette to będzie wielki napastnik i za Benia akurat oraz Immobille który jest rewelacją a dopiero się rozwija i wolałbym go 3 razy bardziej niż Benteke poza nimi z tamtej listy jeszcze Tadic i Gonalons to też ciekawi zawodnicy ale nie wiem na ile mogliby walczyć o najwyższe cele.

shark31 komentarzy: 601302.04.2014, 15:37

kanonierzy.com/shownews_id-33763_Wenger--Musimy-przyjrzec-sie-naszym-kontuzjom.shtml

Prosz ę

shark31 komentarzy: 601302.04.2014, 15:36

mallen przeciez Wenger niedawno powiedzial ze klub musi zaczol dochodzenie w sprawie tych kontuzji.

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 15:31

@Marzag

Wiem czytałem, ale fajnie jakby sam klub zlecił takie dochodzenie i znalazł przyczynę.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 102.04.2014, 15:28

mallen, fizjoterapeuta ze sztabu medycznego reprezentacji Walii się wypowiadał o tym, że w sztabie Arsenalu pracują partacze.

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 15:20

@Cysiowo

Właśnie najlepiej by było jakby ktoś wyjaśnił dlaczego jest tyle kontuzji, może ktoś spoza klubu żeby był bardziej obiektywny no nie wiem...

ja8pl komentarzy: 296602.04.2014, 15:16

hm kazdy przepis/zakaz da sie obejsc nie wiem dokladnie jak wyglada ten zakaz od uefa ale np w polskiej lidze gdy widzew mial zakaz i mogl sprowadzac tylko graczy do ilus tam tysiecy + iles tysiecy max moga miec pensji to robiono tak ze do klubu sprowadzal ich jakis inwestor wiec nie sam klub Widzew Łódz tylko inwestor pan jan kowalski kupowal zawodnika i oddawal go do widzewa za 0 - i klub placil mu pensje rowna np 1 tysiac a reszte 14 tysi placil inwestor

pewnie podobnie zagra sobie barca o ile ten przepis nie jest jakis scisly i zakazuje takze takich ruchow ale w to watpie

Cysiowo komentarzy: 193102.04.2014, 15:11

Mi się wydaje że gdyby ominęły nas kontuzje kluczowych zawodników (Ramsey,Kot, Ozil) to mielibyśmy mistrza Anglii i może nawet byśmy w LM coś powalczyli. Tylko teraz kogo bardziej winić - Wengera (metody treningowe przez które są kontuzje) czy sztab medyczny(przedłużające się kontuzje)?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.04.2014, 15:06

Vendeful

o co chodzi :) ?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.04.2014, 15:05

Wg mnie patrząc na nadchodzące mecze i obecną sytuację w tabeli, to obstawiał bym na

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 15:04

Aha no i wyjaśnienie sprawy z kontuzjami...

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 15:03

Musi być TOP3 żeby uniknąć szopek z transferami :/

No i trzeba wygrać FA CUP co da impuls na jeszcze lepszy następny sezon + top class napastnik i defensywny pomocnik.

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 14:50

Najtrudniejszym teoretycznie klubem z jakim się zmierzymy jeszcze w tym sezonie jest Everton?

mallen komentarzy: 2123902.04.2014, 14:43

Ciekawe co z Abou ominęły mnie jakieś newsy, foty z treningu?

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 102.04.2014, 14:41

Kondziu10, w klubie są, ale nie ma ich w składzie, nie kupuj na początku paczek, tylko zawodników. Dużo taniej wyjdzie i kupisz takich zawodników jakich będziesz chciał (w miarę możliwości ofc)