Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 404.11.2020, 08:41

@enrique: Jeszcze nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Georgia i Karolina północna dają minimalną przewagę Donaldowi. Różnie to się może potoczyć

sWinny komentarzy: 780104.11.2020, 08:06

@adikovski_: dzięki, w takim razie rzucę okiem. Chociaż Psg nic szczególnego nie grało, a Lipsk dostał piątkę z MU....

enrique komentarzy: 1903704.11.2020, 08:06

Donald idzie na wygraną, jeśli weźmie te 4 stany które w chwili obecnej liczą i wskazują na jego wygraną to będzie miał grubo ponad 280 głosów elektorskich.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.11.2020, 05:50

@NineBiteWolf: i dobrze. Biden to by nie byl dobry wybor ani dla USA ani dla Polski.

Catalonczyk komentarzy: 519803.11.2020, 23:24

Mam jeszcze wątpliwości czy Chelsea wygra obie połowy. Hmmm...

aaron_maj komentarzy: 182203.11.2020, 22:55

@FabsFAN napisał: "Zostaly tylko Barcelona, Chelsea i Sevilla. Najbardziej obawiam sie tych ostatnich, bo tworza mnostwo sytuacji, ale tez duzo marnuja."

Chyba żaden zespół, przez całe moje życie, nie zepsuł mi więcej kuponów niż Sevilla. Nigdy w życiu na nich nie postawie, nawet jak będą grali w pucharze króla z 4 ligowcem z kursem 3,00.

simson16 komentarzy: 461403.11.2020, 22:54

Dziś pół dnia był wałkowany Hazard jaki to zły itd. a tu cyk żadnej niespodzianki;) kolega za 1 tys trafił ponad 20 tys, ale mnie wkurzył:)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.11.2020, 22:49

I cyk
4/4 siadly dzis

aaron_maj komentarzy: 182203.11.2020, 22:48

@NineBiteWolf napisał: "Dziwne że nikt nie zadaje tego typu pytań co do Guardioli. Ja bardzo chciałbym zobaczyć Hiszpana w klubie, który nie ma zdecydowanej przewagi finansowej i sportowej nad resztą ligowej stawki. Niestety wygląda na to, że gość ma wystarczająco dobrą reputację by znów dostać pracę w jakimś Juventusie czy innej Barcelonie."

Tylko ze Guardiole broni to, ze jego drużyny mają niepowtarzalny styl. Czy trenował Bayern, czy Barce czy City, to pomysł na grę był podobny. W Realu Zidana ja nie widzę i nigdy nie widziałem jakiegoś konkretnego sznytu.

Gunner72 komentarzy: 167803.11.2020, 22:47

Strasznie słaby ten Inter. Arsenal nawet w tej formie by miażdżył w Serie A, jak inne topowe kluby z Anglii

aaron_maj komentarzy: 182203.11.2020, 22:37

No i niech dobija. Ucieszyłbym się jakby Real nie wyszedł z grupy. Chciałbym żeby zwolnili Zidane’a bo powinien zostać zweryfikowany jako trener. Od lat jest dyskusja czy to dobry trener czy po prostu sukcesy w LM przesłaniają to ze jest wuefistą.

zdyp komentarzy: 452403.11.2020, 22:36

@NineBiteWolf: chyba.... innym razem ;pp

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.11.2020, 22:34

Bayern, nie rob mi tego

mihaal komentarzy: 24303.11.2020, 22:33

@gunner1990 napisał: "Co ta Marsylia w tej LM w ogóle robi zzzzz oni w grupie żadnej bramki nie strzela"
To może przy okazji tematu poruszanego dziś na k.com mały zakładzik? Ja stawiam,że Marsylia strzeli w tej edycji LM przynajmniej jednego gola. Płacę 10 do 1. Np 10 butelek 0,7 Wild Turkey 101 jeśli wygrasz, a jeśli ja wygram to Ty mnie jedną flaszkę. Albo tysiaka za stówkę. Wchodzisz?

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11703.11.2020, 22:31

Real jaki jest słaby. Inter to wygra.

aaron_maj komentarzy: 182203.11.2020, 22:22

@TlicTlac napisał: "ot wyrobnik z przebłyskami;
w podstawowym składzie Arsenalu i tak by grał,
ostatnio strzelił piękną bramkę z Atletico."

No pewnie ze grałby w podstawie w Arsenalu. Dziwi mnie po prostu ze gra w pierwszym składzie Bayernu. Wydaje mi się ze spośród podstawowych zawodników jest najsłabszym piłkarzem Bayernu (zaraz obok Sule którego nie kupuje).

aaron_maj komentarzy: 182203.11.2020, 22:21

@Axinus napisał: "Mnie też jakoś nie przekonuje, ale chyba znamienne jest to że kupili Sane - docelowo to miejsce na boisku będzie jego"

Nie no Sane to będzie grał na skrzydle, Tolisso to jednak środkowy pomocnik.

DyktatorArsene komentarzy: 218303.11.2020, 22:20

@losnumeros:
Przecież to zrobił w tym okienku :O

Taki komentarzy: 204603.11.2020, 22:17

@Janusz_Kanonier: Oglądam. Karuzela, karuzela...
Przełączam na Bayern.

Artu komentarzy: 188403.11.2020, 22:17

Rozsypała się nam Atalnta, czyżby jednosezonowy zryw.

bartek9393 komentarzy: 57503.11.2020, 22:15

Pamiętacie?
Tak mi się wzięło na wspomnienia ;)

DyktatorArsene komentarzy: 218303.11.2020, 22:13

Jota kolejny strzał w dziesiątkę Jurgena. Ten to umie w transfery.

Janusz_Kanonier komentarzy: 29403.11.2020, 22:12

Co tam się odwala w tym Bergamo?

losnumeros komentarzy: 1318903.11.2020, 22:02

Jakby Klopp chciał, to by sprowadził bardziej bramkostrzelnego napastnika. Jednak jemu odpowiada Firmino, bo pasuje mu do taktyki. Brazylijczyk wykonuje bardzo dobrą robotę, on pasuje do takiego systemu gry.

TheBestGooner komentarzy: 358403.11.2020, 22:01

@NineBiteWolf: Nie stawiaj Firmino na jednej linii z Milnerem i Hendersonem

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187403.11.2020, 21:59

Nie wiem jak bardzo trzeba nie znać się na piłce, żeby nie dostrzegać ogromnych umiejętności Firmino. Zakładam oczywiście, że mecze Liverpoolu każdy tutaj od czasu do czasu ogląda, kibicujemy w końcu drużynie z Anglii.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11703.11.2020, 21:52

Ramos 100 goli dla Realu. Najlepszy obrońca w historii futbolu.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11703.11.2020, 21:50

Firmino to ogórek jeszcze słabszy niż Lacazette.

grzegorz1211 komentarzy: 1028303.11.2020, 21:50

@NineBiteWolf: A u nas dokładnie to samo z Lacazettem

TlicTlac komentarzy: 600703.11.2020, 21:47

@aaron_maj:

ot wyrobnik z przebłyskami;
ostatnio strzelił piękną bramkę z Atletico.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 103.11.2020, 21:47

@aaron_maj: Mnie też jakoś nie przekonuje, ale chyba znamienne jest to że kupili Sane - docelowo to miejsce na boisku będzie jego

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.11.2020, 21:46