Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
enrique komentarzy: 1025404.11.2020, 14:54

Jak kogoś interesuje: logując się na stronie Microsoftu na event Azure można za darmo dostać voucher na egzamin warty 300 zł na certyfikację AZ-900 - Microsoft Azure Fundamentals.
Ja się zalogowałem, obejrzałem i dostałem voucher, jak będę miał czas się pouczę i zdam - certyfikacja Microsoftu zawsze dobrze wygląda w CV.

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:53

Jeszcze lewak

RahU (administrator) komentarzy: 4722 newsów: 211804.11.2020, 14:49

@Gofer999: https://i.imgur.com/EirK9zL.jpg pozdro @Sobieski14 - miałem nikomu nie pokazywać, ale w świetle obecnych wydarzeń...

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:48

@RahU: Ale combo, to az mi go szkoda. xD

RahU (administrator) komentarzy: 4722 newsów: 211804.11.2020, 14:47

@Gofer999: rudy czarny gej żyd

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:46

@RahU: A to Sobieski konfident jeden, pewnie rudy. xD

Rafson95 komentarzy: 711004.11.2020, 14:45

@RahU napisał: "@Sobieski14"

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marcinafc93 komentarzy: 2585504.11.2020, 14:44

@TlicTlac: Od przyszłego tygodnia będzie to obowiązywać.

RahU (administrator) komentarzy: 4722 newsów: 211804.11.2020, 14:44

@Gofer999: sorki, ale @Sobieski14 źle wypełnił donos i to wyglądało jakbyś Ty był autorem

enrique komentarzy: 1025404.11.2020, 14:43

@TlicTlac: Haha ja ostatnie 2 dni biegałem bo mi dziś wszystko zamykają

TlicTlac komentarzy: 336704.11.2020, 14:40

Serio zamykają galerie handlowe?

Miałem w planie dresy kupić, to chyba dzisiaj trzeba będzie się przejść :/

enrique komentarzy: 1025404.11.2020, 14:39

Michigan już 0,5% dla Trumpa.

TlicTlac komentarzy: 336704.11.2020, 14:37

@Gofer999: @FabsFAN:

Powaliło mi się, że jeszcze wiosny nie było; przez te lockdowny nawet nie przeliczyłem, że to już ponad rok...

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:36

@Rowerinho: Dzieki.xD

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:34

@TlicTlac:
Ja mowie o wiosnie 2020.

Rowerinho komentarzy: 146804.11.2020, 14:33

@Gofer999 napisał: "I nie pierdol że to będzie wina zwykłych ludzi (pozostało 182 dni)

Dlaczego ja mam tego warna? Przeciez ja tego nie napisalem."


Ok, zgłosiłem. Nie martw się, teraz powinieneś dostać prawidłowo

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:28

@TlicTlac: Ale ktorego roku? xD

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:27

Elo gdzie jakis admin?

- (1) I nie pierdol że to będzie wina zwykłych ludzi (pozostało 182 dni)

Dlaczego ja mam tego warna? Przeciez ja tego nie napisalem. XD

TlicTlac komentarzy: 336704.11.2020, 14:27

@FabsFAN:

Jak pacjent zero miał być niby dopiero we wrześniu.

Ludzie powiadają, że najczęstszymi objawami są: gorączka/oblewanie potem, brak węchu, brak smaku i okresowe bóle w klatce piersiowej.

NineBiteWolf komentarzy: 13767 newsów: 4904.11.2020, 14:25

Wg google'a w Nevadzie Biden ma tylko 8 tysięcy głosów przewagi, a przeliczyli tylko 67%, w Wisconsin też prowadzi minimalnie. A do zwycięstwa wg moich zaawansowanych obliczeń potrzebne mu są oba te stany + Michigan (wtedy szatańskim ruchem zebrałby 270 głosów elektorskich), ale tam prowadzi Trump. Chyba znów będzie szok i niedowierzanie po wyborach. ^^

https://www.youtube.com/watch?v=YZ46I3kMOr0&t=158s&ab_channel=toscodav

Moegi14 komentarzy: 90204.11.2020, 14:21

@mikowhy: jak wszedzie w polsce XD

mikowhy komentarzy: 2430 newsów: 1004.11.2020, 14:20

Dzięki za odpowiedzi, jutro w takim razie dzwonię do rodzinnego, ale dodzwonić się ponoć też jest trudno xd

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:20

@Dawid04111:
O cholera, nie wiedzialem o tym Ingsie! No to raczej wtopie!

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:19

Mnie sie wydaje, ze ja koroniaka mialem juz bodajze na wiosne, bo zlapal mnie na 2-3 dni silny bol miesni oraz ogolnie oslabienie, ale dosc szybko sie wykurowalem ;D

Rowerinho komentarzy: 146804.11.2020, 14:19

@Gofer999 napisał: "U mnie tez juz w rodzinie sa osoby po coronie. Kuzynka w ciazy zlapala niestety, ale wyszla z tego i urodzila slodziaka"

Młody będzie mógł jeść zupę z nietoperzy bez żadnego ryzyka, zazdro

Moegi14 komentarzy: 90204.11.2020, 14:19

@Gofer999 napisał: "U mnie tez juz w rodzinie sa osoby po coronie. Kuzynka w ciazy zlapala niestety, ale wyszla z tego i urodzila slodziaka. :D"
dlatego mowie ze nie ma sie co martwic, ale dla włsnego dobra i innych w rodzinie powinnien sie zglosic do rodzinnego.

Dawid04111 komentarzy: 12959 newsów: 1404.11.2020, 14:18

@FabsFAN: W Soton plaga kontuzji, wypadł im Ings, Bednarek, Bertrand, ktoś tam jeszcze

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:17

@Moegi14: U mnie tez juz w rodzinie sa osoby po coronie. Kuzynka w ciazy zlapala niestety, ale wyszla z tego i urodzila slodziaka. :D

NineBiteWolf komentarzy: 13767 newsów: 4904.11.2020, 14:16

@Alonso napisał: "W ogóle amerykanie tak się szczycą demokracją a są w lesie w porównaniu do krajów europejskich. Co to niby ma być za system elektorski? Możesz dostać kilka milionów głosów mniej a wygrywasz wybory xD Trzymają się jakiś zasad sprzed 200 lat gdzie typ pociągiem albo na koniu musiał jechać przez całą ameryke do Waszyngtonu by powiedzieć jak u niego na wsi głosowano."
System elektorski podkreśla federacyjny charakter państwa, a także zachęca kandydatów do podróżowania po całym kraju. 4 lata temu Trump otwarcie stwierdził, że przy innych zasadach wyborów nie bawiłby się w odwiedzanie rzadziej zaludnionych stanów jak Wyoming tylko prowadził intensywną kampanię w Kalifornii i Nowym Jorku.

Womanizer komentarzy: 868404.11.2020, 14:16

@mikowhy:

Jak chodzisz do pracy to idź do lekarza, dostaniesz L4 szkoda sie męczyć.
Natomiast jak siedzisz w domu to za kilka dni powinno Ci przejść.
Dopóki nie masz duszności, nie ma co panikować.

gnabry_ komentarzy: 5383 newsów: 104.11.2020, 14:14

@mikowhy: +48800190590

Moegi14 komentarzy: 90204.11.2020, 14:14

@Gofer999: martwic nie ale powinien sie zgłosic, ja juz w rodzinie mialem przypadek miala wlasnie takie objawy jak pisze kolega, dostla skierowanie na wymaz i wyszdl pozytywny

Rowerinho komentarzy: 146804.11.2020, 14:13

@mikowhy: Dzwoń, można nawet bez żadnych objawów albo ze śladową ich ilością mieć koronawirusa. Pewnie przeziębienie/grypa, ale nawet jeśli tak, to da Ci jakieś leki, cyk L4, a jeśli będziesz mył ręce i nosił maseczkę to nie powinieneś nikogo zarazić, nie ważne co to by było.

Mam znajomego medyka który robi przy pacjentach z COVID, moja matula jest pielęgniarką oddziałową oddziału covidowego w moim rodzinnym mieście, jest sporo chorych, ale pojawiały się osoby z objawami COVID-a których testy wyszły pozytywne - i nikt się nie zaraził, bo wszyscy którzy przychodzili na testy nosili maseczki.

Innego razu na SOR wszedł gościu ze źle założoną maseczką (z odkrytym nosem), miał wynik pozytywny, zaraził 4 członków personelu medycznego, kolejnych kilku na kwarantannie, SOR musieli zamknąć, dezynfekować i rotować pracownikami.

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:13

@mikowhy: A pomocy i tak juz nie dostaniesz bo koledzy i kolezanki z prostestow sie o to postarali. xD

simson16 komentarzy: 433204.11.2020, 14:12

wszytsko zamkniete do 29 listopda Locdown Polska;/

Gofer999 komentarzy: 1192004.11.2020, 14:12

@mikowhy: Na razie nie masz sie czym martwic.

Alonso komentarzy: 1227304.11.2020, 14:12

Handel zamknięty poza spożywką. Kina, galerie handlowe wszystko zamykają od soboty. Kościoły otwarte.

Moegi14 komentarzy: 90204.11.2020, 14:11

@mikowhy napisał: "Panowie, pytanie do znawców tematu. Od kilku dni nie czuję się zbyt dobrze, a dzisiaj to już apogeum - katar, kaszel, bóle mięśniowe i męczę się strasznie przy najmniejszym wysiłku. Nie mam jakiejś wielkiej temperatury, bo 37. Czy te objawy kwalifikują się żeby dzwonić do lekarza rodzinnego, czy nie zawracać gitary? Słyszałem, że na COVID trzeba mieć duszności i temp. powyżej 38, jak to jest?"
zgłos sie do rodzinnego prawdopodobnie zgłosi Cięna wymaz

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:09

Generalnie

ZLATAN, ufam Tobie :D !

Beliar84 komentarzy: 76304.11.2020, 14:06

Musze się wszystkim Wam pochwalić. Jestem pierwszy w Typerze :)
Robię to dlatego, że pierwszym mozna być tylko przez chwilę, więc z niej korzystam :)

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:06

@TlicTlac:
Z drugiej strony LFC meczylo bule z WHU, a pykneli latwo Atalante :P Mecz meczowi nierowny, a Milan trzyma kozacka forme w tym sezonie, poza tym Lille U SIEBIE nie wygralo z ogorkami z Celticu, wiec to daje do myslenia.

mikowhy komentarzy: 2430 newsów: 1004.11.2020, 14:04

Panowie, pytanie do znawców tematu. Od kilku dni nie czuję się zbyt dobrze, a dzisiaj to już apogeum - katar, kaszel, bóle mięśniowe i męczę się strasznie przy najmniejszym wysiłku. Nie mam jakiejś wielkiej temperatury, bo 37. Czy te objawy kwalifikują się żeby dzwonić do lekarza rodzinnego, czy nie zawracać gitary? Słyszałem, że na COVID trzeba mieć duszności i temp. powyżej 38, jak to jest?

Rowerinho komentarzy: 146804.11.2020, 14:04

@pLYTEK napisał: "idąc Twoim tokiem rozumowania cala Polska to jeden wielki bastion "lewactwa"."

Przecież wszystko na lewo od Konfederacji to lewactwo, co Ty, nie wiedziałeś?

Er4s komentarzy: 149804.11.2020, 14:03

Zwał jak zwał

TlicTlac komentarzy: 336704.11.2020, 14:03

@FabsFAN:

możesz się przejechać na tym Lille - w tym sezonie nie przegrali;
ostatni raz przegrali w sierpniu - towarzyski mecz;
w lidze dominują praktycznie każdego, grają ładną piłkę;
a Milan? - ostatnio męczył bułę z Udinese.

Gunner915 komentarzy: 230504.11.2020, 14:03

wg transfermarktu Nketiah 20 mln EUR, Everton musisz!

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:02

Ale wolnosciowec to zakazujacy wszystkiego Krzysio Bosak a nie jakies glupie lewaki z Pomorza xd

Er4s komentarzy: 149804.11.2020, 14:01

@pLYTEK:
Niech będzie wolnościowcy i liberałowie.

Gunner915 komentarzy: 230504.11.2020, 14:00

@Argudo

szkoda, ze troche sie pozmienialo przez ten czas i teraz trzeba wygrac z City albo z Lvp na wyjezdzie, zeby liczyc na mistrzostwo.

FabsFAN komentarzy: 23227 newsów: 304.11.2020, 14:00

@Sparku:
To i tak szczodrze dla Pepego, ktorego Saka zjada bez popity.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City36265583
2. Manchester United362010670
3. Leicester362061066
4. Chelsea361810864
5. Liverpool36189963
6. Tottenham361781159
7. West Ham361781159
8. Everton361681256
9. Arsenal361671355
10. Leeds361651553
11. Aston Villa361471549
12. Wolves361291545
13. Crystal Palace361281644
14. Southampton361271743
15. Burnley361091739
16. Newcastle361091739
17. Brighton368141438
18. Fulham365121927
19. West Brom365112026
20. Sheffield Utd36622820
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2113
Mohamed Salah214
Bruno Fernandes1811
Son Heung-Min1710
D. Calvert-Lewin160
P. Bamford157
J. Vardy139
O. Watkins134
A. Lacazette132
C. Wilson125
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz kwietnia wybór redaktorów Mathew Ryan
Mathew Ryan
6.46
Gracz kwietnia wybór użytkowników Mathew Ryan
Mathew Ryan
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl