Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:49

new_star

weszlo.com/2015/07/09/zanim-uzyjesz-powiedzenia-w-niewlasciwy-sposob/

Ale wiem o czym mówisz i generalnie się z tym zgadzam. Sam widziałem ze 45 minut tego meczu. Aha, Goulon.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:47

Czeczenia

przecież Santi świetnie poradził sobie na defensywnym i to z nie byle jakim przeciwnikiem.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 119.07.2015, 12:47

karmel567, dużo lepiej temu świetnemu trenerowi od Moyesa nie szło :P Zobaczymy jak sobie w tym roku poradzi, fajnie by było jakby sprzedał De Gee i kupił Cilessena.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267219.07.2015, 12:46

Duet Wilshere & Ramsey jako dwóch zawodników na tej pozycji byłoby moim zdaniem dobrym posunięciem. jednak żeby to funkcjonowało trzeba trochę czasu.

afc4life komentarzy: 478319.07.2015, 12:46

karmel
Przychodzisz do MU i masz przywrocic klubowi chwale jak za Fergusona to masz miejsce na sentymenty? Mou tez sie nie *******i, bo woli i jednoczesnie potrzebuje wynikow od sentymentow.

To papcio ma jedynie czas na stworzenie potegi. Ci panowie go niestety nie maja zbyt wiele. Z ta roznica, ze jak wreszcie zatrybimy to przy odpowiednio zbalansowanej polityce mozemy pozostac przez lata na szczycie.

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 12:46

Liverpool lepszy atak? A zwirek strzeli wiecej goli niz ich napastnicy razem wzieci.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 12:46

Gholun to jeden z najsilniejszych zawodników w Fifie XD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 12:46

Kanonier

no to wszystko jasne, Dzeko w AFC :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:45

Jeśli mowa o defensywnym pomocniku, to nam przydałby sie taki Gholun, co kiedy gral w Zawiszy. Tylko, że ulepszena wersja. Byłem na meczu w czwartek z Jagi i Omonia, to Francuz dzielił i rządził w środku pola, przepychal każdego. Właśnie chłopa z takimi warunkami a zarazem technika nam trzeba. On był wszędzie, pod polem karnym swoim i przeciwników.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:45

afc4life

Od biedy byłbym w stanie zaufać opcji z Wilshere'm na tej pozycji. Przy czym organizacja gry w AFC wygląda zupełnie inaczej niż w reprezentacji. Chciałbym zobaczyć Jacka na dłużej.

Ale tutaj akurat jest wybór na rynku. Nawet mimo "utraty" Schneiderlina.

karmel567 komentarzy: 346619.07.2015, 12:43

Van Persie "Nie każdy umiejętności jak Ferguson czy Wenger"

No Judasz wbija szpile van Gaalowi, a jeszcze rok temu przybijali piątki po golach. Myślałem, że ich współpraca potoczy się lepiej.

Jednak sprawdza się teoria, że van Gaal to świetny trener, ale beznadziejny człowiek.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 12:42

Lewy w Arsenalu, to byłoby spełnienie marzeń.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.07.2015, 12:41

arsenal159
W karierze w fifie 15 jak dolaczylem do AFC to wlasnie tam byl Dzeko.

#cos#jest#na#rzeczy

mar12301 komentarzy: 2315319.07.2015, 12:40

Liverpool będzie miał lepszy napad niż Arsenal. :( Chyba, że Boss kogoś jeszcze ściągnie.

afc4life komentarzy: 478319.07.2015, 12:39

Czeczenia
Tez sadze, ze DM by sie przydal. W tym okienku mozna powiedziec, ze byl klopot bogactwa na tej pozycji. Za rok czy dwa tak czy siak jakiegos trzeba bedzie zakontraktowac pewnie. Tylko, zeby nie bylo takiej sytuacji jak z napastnikami w tym roku gdzie ceny za nich sa ostro zawyzone.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:39

arsenal159

na metro znalazłem, że United jest w stanie zapłacić 102,4 mln funtów za Mullera i Lewego.

Która plota lepsza? :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 12:37

zobaczcie ile Mertesacker miał kontuzji. :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:36

Ale jaja, Garay gra już mecz ligowy w Zenicie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 12:35

metro.co.uk/2015/07/19/arsenal-line-up-shock-transfer-of-manchester-citys-edin-dzeko-5302690/

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:30

A ktoś tu mówi, że jest niezastąpiony? Po prostu wiem jak się wymienia klocki w obronie, a to nie jest tak, że włożysz innego i mechanizm będzie sprawny.

Pazdan kiedyś powiedział ciekawe słowa o grze obrońcy. Mianowicie, że w środku pola po meczu był wykończony fizycznie. Na środku obrony - psychicznie. Inny rodzaj koncentracji, ale też bardzo ważna komunikacja z drugim stoperem.

Nie uważam nawet, że Per musi grać za wszelką cenę, po prostu chcę żeby został w klubie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:26

Czeczenia

ja nie mówię sprzedać, chce tylko, żeby w pierwszym składzie Kris lepszy grał a Per przyda się w szatni.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.07.2015, 12:24

O ja nie mogę. Po co tu dyskutować jak jeden z drugim wyłapią w wypowiedzi zdanie i zaczną się z niego napieprzać.

Per musi zostać ale nie jest niezastąpiony. Jeśli nie widzicie jak w niektórych sytuacjach zachowuje się pokracznie to nie mam pytań.

krzysiu357 komentarzy: 62319.07.2015, 12:23

Moim zdaniem Wenger wyciągnie kogoś z Bayernu. J.Martinez jest całkiem realny. Ciekawe ile trzeba byłoby dać za alabe.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.07.2015, 12:22

illpardino
Tak. Parafrazujac slowa - moje zdanie jest bardziej mojsze od Twojszego.

kziolek komentarzy: 5019.07.2015, 12:20

będzie w tym sezonie liga kanonierzy na fantasy premier league? kiedy będzie znany kod? ;) pozdrawiam.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:20

new_star

A tego akurat nie podzielam. Bardzo głupią rzeczą byłoby sprzedanie Pera teraz. On musi zostać. Musi.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:18

Czeczenia

albo wymiana z całym szacunkiem Pera na kogoś lepszego.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:17

Ladna przewaga lidera nad drugim.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:16

Poszedłbym po popcorn, gdybym lubił popcorn.

Dorzucę, chociaż bez trollingu. Arsenalowi nie jest potrzebny napastnik tylko środkowy pomocnik defensywny.

afc4life komentarzy: 478319.07.2015, 12:12

Ale czego oczekiwac od skrzydlowego United na nowej pozycji w nowym klubie jako jedyny srodkowy napastnik? W nastepnym sezonie mozna bedzie go ocenic.

Z reszta ja mowilem caly czas o grze zespolu a nie o bramkach napastnika.

DontCry komentarzy: 760819.07.2015, 12:09

Zastanawia mnie przedwczesne skreślanie Welbecka, gość jeszcze nie pokazał wszystkiego co potrafi, wybitny może i rzeczywiście nie jest i nie będzie, ale jak dla mnie słabszy od Giroud już na pewno nie jest. Widzicie w nim skrzydłowego? Dla mnie to środkowy napastnik i jak tam będzie rywalizował to powinno być ok.

Jest silny, szybki, dobrze zbudowany, technicznie w mojej opinii, mówię tu o technice użytkowej, lepszy od Giroud.
Strzał, wykończenie i przede wszystkim grę z pierwszej piłki ma do poprawy, ale nasz Olivier też tego nie robi perfekcyjnie! I żeby nie było nie jestem "hejterem" Giroud lubię go jako napastnika jest niedoceniany, ale za dużo akcji marnuje prostymi błędami, typu niedokładne przyjęcia, złe odegranie z pierwszej piłki, już nie mówię o skuteczności, bo więcej od niego nie wymagam, niż zrobił pod tym względem w poprzednim sezonie. Irytuje mnie po prostu gdy widzę tak świetnych techników jak Ozil czy Cazorla, którzy robią fantastyczne akcje, podania z kosmosu, a potem leci piłka do Olivierka i zastanawiasz się czy za chwilę nie spartoli.

Moim zdaniem jest nam właśnie potrzebny taki napadzior z przodu jak Giroud, o tej budowie o tych atrybutach, tylko gra z pierwszej piłki i technika nie ta, w porównaniu do naszych innych ofensywnych gwiazdek.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 319.07.2015, 12:09

The poprawił niektóre aspekty gry.Świetnie wychodzi do prostopadłych piłek i potrafi się znaleźć w polu karnym ale jego skuteczność woła o pomstę do nieba.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.07.2015, 12:09

simplleman

Widzę, że Jesteś typem, który tylko podjudza do śmiesznych spięć... i "zyga" słownie do każdego kto ma inne prawdziwe zdanie niż Ty.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 12:09

tia, Roberts transfer z musu. widziałeś w ogóle jak on gra? jeden z największych talentów na świecie i najlepszy talent w Anglii ostatnich lat

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.07.2015, 12:07

Wspomniałem o środkach uspokajających na nowy sezon. Warto też dać na mszę za zdrowie Walcotta.

mitmichael komentarzy: 4924319.07.2015, 12:06

OFICJALNIE: Niezwykle utalentowany 18-letni zawodnik Fulham, Patrick Roberts został nowym zawodnikiem Manchesteru City!

Jest to już 3 Anglik, który dołącza do drużyny Manuela Pellegriniego w bieżącym okienku transferowym.

transfer z musu bo potrzebuja Anglikow, Delph tez by pewnie nie przyszedł gdyby nie potrzebowali

Dominik11 komentarzy: 2021419.07.2015, 12:06

Jeśli Wenger wystawi Theo na ataku w emirates cup to raczej nie kupimy napastnika

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.07.2015, 12:06

Tylko co ma nieskuteczność Welbecka do braku pomocników? To Anglik pudłował sytuację.

simpllemann
A co ma piernik do wiatraka? Nie wazne ile strzelil. To byly jego pierwsze mecze w nowym klubie i wogole na nowej pozycji. Odpowiedzialem na co innego, na rzekomo wybitne absorbowanie obroncow przez napastnika.

Gra z Welbzem byla o niebo lepsza niz z Giroud jak dla mnie. Skutecznosc nie ma nic z tym wspolnego, bo jak pamietamy pol skladu wtedy bylo kontuzjowanych razem z Ozilami, Wilsherami, Walcottami itd.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:00