Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Resoviak77 komentarzy: 155319.07.2015, 13:19

Najlepiej rzucić 40 mln rosyjskiemu badziewiu za Hulka który sam wspominał ,że chętnie zmienił by ligę na silniejsza.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 13:19

@new, wystarczy, że przeczytam część twoich komentarzy

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 13:19

lays

Z drugiej strony nie można nikomu nic odpisać, bo każdy uważa to za atak, a ty stajesz się hejterem, masz "ból czegoś tam" i ogólnie jesteś spiętym gościem.

Przewrażliwienie.

Gryzek komentarzy: 379719.07.2015, 13:17

Oby z tym Dżeko to była bajka. Dość już mamy szrotu na napadzie typu Giroud i Welbeck.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11719.07.2015, 13:17

Chelsea zrobi świetny interes.
Stones może być kozakiem w przyszłości. On i Zouma mogą stworzyć nowy, dobry duet ŚO na Stamford.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 13:17

DontCry

Francja gra takim ustawieniem jak Arsenal wczoraj. Gdzie w środku masz trzech środkowych pomocników (Matuidi, Cabaye, Pogba), tylko każdy z nich jest kozakiem w rozegraniu i bestią (może prócz Cabaye'a, ale też daje radę) w obronie. Z Payetem który powinien grać na dyszce, ale jak Ozil - może zagrać na skrzydle i tak też robi.

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 13:17

Na tym forum za duzo ekspertow jest. Nie mozna miec swojego zdania bo jest sie odrazu cisnietym ;D

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 13:15

Co do cazorli to tam dupa nie dm. wczoraj to nawet dm nie byl potrzebny. Everton oddychal rekawami a my prsy szybkim doskoku odrazu mielismy pilke. Natomiast gdy eve wchodzilo na nasza polowe to wchodzili jak w maselko. Slabo z qgresja ze stronypomocnikow... Wilshere i dm? Nie wyobrazam sobie, xero dyscypliny. Nasi obroncy fajnie grali z chambersem na czele!

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 13:15

30mln funtów za młodziaka, gdzie ten świat idzie...

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:14

arsenallord

wciąż pisze tylko o rm jednym meczu, a niektórzy mysla że dla Santi wciąż grał jako DM.

thide

widać jak byk? To pokaz mi te powody.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 13:14

cazorla to cofnięty rozgrywający, dawniej taką funkcję pełnił sam DM(Arteta) ale skoro teraz jest Coq to musi to robić kazik

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.07.2015, 13:13

A mowią, że to ja podjudzam.

AdamCFC_88 komentarzy: 28619.07.2015, 13:13

lays
Dzieki kolego, wlasnie znalazlem ta wypowiedz Mou. Ciekawe co tam nowego wymyslil. Moze to 30mln przekona Everton...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 13:12

@new, ojej, pozwij mnie za to. przecież widać jak byk żeś multik. robię memory find, RahU i za parę dni cię nie ma

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11719.07.2015, 13:11

new---> Ale ci chodzi tylko o ten jeden, głupi sparing? Boże...

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:11

thide

podaj dowody Twoich slow. Bo to są bezpodstawne oskarżenia.

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 13:11

Adam

Pisano ze moze ona wyniesc 30 mln funtow. Sam Mou w wywiadzie mowil ze ponowi oferte i moze to byc 1 mln wiecej albo 10. Sklanialbym sie ku 2 opcji.

DontCry komentarzy: 760819.07.2015, 13:10

Z Evertonem graliśmy bez DM, bo to był sparing, zupełnie co innego niż mecz ligowy, znacznie więcej miejsca, mniej agresji. Everton nie w pełni sił, wyglądali jakby byli na zupełnie innym etapie przygotowań niż Arsenal.

Nie wiem czemu graliśmy wariantem z dwoma środkowymi pomocnikami, ale dla mnie wczoraj więcej z tyłu grał i zrobił przy okazji znaczniej więcej Ramsey niż Cazorla.

Resoviak77 komentarzy: 155319.07.2015, 13:10

Daily mail pisze ,że Wenger podobno chce Dzeko.

Romero bramkarzem MU.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 13:09

@new, oczywiście.
ale tak naprawdę to jesteś czyimś multikiem, bankowo fakt jest to.

kelob

...i to jeszcze na stronie fanów AFC. Napisałbym co o tym myślę, ale nie mam dziś ochoty na wojenki w necie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:07

thide
widzę, że myslisz, że jak masz dużo komentarzy to każde Twoje słowa są fajne.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11719.07.2015, 13:07

new---> Nie chodzi o to, ze jesteś nowy. Dla mnie nie liczy się ilość komentarzy. Każdemu odpiszę jeżeli mam inne zdanie.
A ty jeżeli wypisujesz takie farmazony jak Santi DM, to nie wiem czemu się dziwisz, że jest z ciebie śmiech.

FadeIn komentarzy: 354719.07.2015, 13:06

Thide

Co do Pera strzelam, bo nie sprawdzałem ale u nas pewnie żadnej :-) ?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:06

arsenallord

Coq, Arteta pojawili sie dopiero w drugiej polowie.

kelob komentarzy: 86219.07.2015, 13:06

adam

W google nie możesz sobie wpisać, tylko od 2h się go pytasz?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 13:06

przeszkadza Ci, ze mam warna? Jeśli tak to nie wiem po co oglądasz mój profil.

XDDDDDDDDD

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:05

Wiem, że Santi nie jest defensywnym,ale q tym meczu dla mnie grał super na tej pozycji.

Dobra widzę, że nie warto się tu produkować, bo nowy jestem. Każdy tylko szuka okazji do śmiechu ze mnie albo do pokazania na siłę, że ja nie mam racji a ten ktoś ma.

thide

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 13:04

raczej nie ajr, bo zarejestrował się parę dni przed banem. musiałby wiedzieć, że niedługo wyrobi perma

AdamCFC_88 komentarzy: 28619.07.2015, 13:03

lays
Wiesz jaka byla 2 oferta Chelsea za Stonesa?

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11719.07.2015, 13:02

new---> Mieliśmy jeszcze kogoś takiego ja Coquelin. To on był naszym DM. A wcześniej Arteta oraz Flamini. Co do Ramseya. On ostatnio był skrzydłowym.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 13:02

@loool - Smalling będzie miał najwięcej bramek z obrońców w sezonie 2015/16. W dodatku po transferze Morgana jestem spokojniejszy o ich defensywę. No i obecnie podstawowi obrońcy są zdrowi, więc nie będą grać młodziakami.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 13:02

thide

No tak, że też nie zajrzałem w profil, tylko tracę niedzielę na takie pogawędki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 319.07.2015, 13:01

thide
Moze to AJR o.O

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 13:01

arsenallord

dla mnie Ramsey to był bardziej b2b, a Santi często sam był z tylu z pomocników. Nawet zdarzały się takie obrazki jak Santi wchodził między środkowych obrońców przy rozgrywaniu piłki. Ale pewnie ja nie mam racji, bo jestem nowy i się nie znam. Wy za to wszystko wiecie najlepiej.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 13:01

new_star

Wciąż nie wiem o czym mówisz, o sparingu (SPARINGU) z Evertonem? Nie oglądałem.

Nie każdy pomocnik grający głęboko wywiązuje się z zadań defensywnych. Cazorla i tak jest bardzo uniwersalny, ale szkoda marnować jego kreatywność na bronienie nim. Bronienie które i tak nie będzie wysokiej jakości.

Dan_Crowley komentarzy: 131319.07.2015, 12:59

New star
To dlaczego piszesz, ze Santi doskonale sie spisal jako def. pom. ?!?

Gryzek komentarzy: 379719.07.2015, 12:59

O matko :D Santi na DM. haha. Z jego warunkami fizycznymi to faktycznie, przeciwnicy mieli by pełne majty.... ze śmiechu.

Dobra zmieniłem skład w FPL xd

Skład mistrzowski: Mignolet - Schlupp, Smalling, Mings, Cedric - Walcott, Ozil, Mane, Sterling - Costa, Jerome
Rezerwa: Stekelenburg, Chadli, Williams, Gomis

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 12:56

Czeczenia

przecież Santi przez większość czasu grał jako najbardziej cofniety pomocnik.

Dan_Crowley komentarzy: 131319.07.2015, 12:56

New star
Wez najpierw sprawdz czym jest pozycja defensywnego pomocnika a dopiero potem wypisuj takie niedorzecznosci.

Czeczenia komentarzy: 1249619.07.2015, 12:52

new_star

To ciekawe. Santi na DM-ie? Absolutnie nie wiem o czym ty mówisz.

afc4life komentarzy: 478319.07.2015, 12:49

Akurat judaszowi sie nalezal taki scenariusz jak psu buda :) Dlatego respekt dla LvG i dla Fergiego, ze go sciagnal na United i spierdzielil zaraz na dobre :D Chcial mistrzostwo? Dostal je. Tera niech kolejne zdobywa w Turcji.