Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 15:53

Reus w Bayernie? Chyba by dotrzymać Robbenowi i Riberiemu towarzystwa w szpitalu xO

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.07.2015, 15:52

Oglądał ktoś Dragon Ball Super? Podobno fabułą zajmuje się Akira, więc powinno trzymać poziom Zetki. A tymczasem... nie dotrwałem do końca pierwszego odcinka. Żenada.

Zastanawiam się, czy Dragon Ball Super to shit, czy Dragon Ball Z też było tak okropne, tylko po prostu oglądałem w dzieciństwie i mam sentyment.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 15:44

Bayernowi przydałby się Reus ale to si,ę chyba nie stanie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 15:43

Co ten Baran :/

P_95 komentarzy: 66119.07.2015, 15:41

czesc, wie ktos gdzie obejrze skrot wczorajszego meczu lecha z pogonia za granicą?

Turek44 komentarzy: 231719.07.2015, 15:40

Arsenal had made the same offer for Vidal to Juventus a month ago, just before Vidal's crash.It was rejected as Juve didn't want to sell The Vidal crash has changed Juve policy.So Vidal's people tried to bring Arsenal back but they have been too slow to decide. Meanwhile Vidal's staff was able to bring Bayern's interest in. The fact that Arsenal was standing by has pushed Bayern to do things quickly

DontCry komentarzy: 760819.07.2015, 15:30

Jeśli Bayern kupi Vidala i rzeczywiście sprzeda Goetze to myślicie że kupią kogoś jeszcze? Patrząc że wcześniej sprzedali Szwajniego.

Swoją drogą nie widzę opcji kogoś wyciągnąć w stylu Alexis i Ozil, bo chyba na to Wenger czeka ew. bo nie wierzę że na siłę chce kogoś kupić.

Real kupi tego Pogbe czy nie? Wtedy można myśleć o jakimś transferze od nich, jeśli kupią napastnika to kogo? Lewandowski - ktoś tu twierdził że nie do wyjęcia z Bayernu, pewnie ma rację. Jaki inny napastnik jest lepszy od moim zdaniem zbyt leniwego i pozbawionego ambicji Benzemy, dlatego za nim nie przepadam.
Aguero ? Do wyjęcia? Wątpię.

Barcelona nikogo nie sprzeda, bo "nie może" w sensie ten zakaz transferowy ich blokuje.

Methess komentarzy: 36019.07.2015, 15:27

Transfer Morgana dla Wengera upadł pewnie z powodu jego tygodniówki, ManU trochę przepłaca mimo wszystko jego umiejętności...

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 15:11

@WilSHARE - Dlatego napisałem "przynajmniej póki co :D" czy też "jak dobrze pójdzie to" :P Jednak w meczach na tak wysokim i wyrównanym poziomie często drugie sety kończą się wynikami bardzo wyrównanymi. Więc patrzę optymistycznie :) Ogólnie jak będę miał trochę szczęścia przez najbliższy czas to w końcu skiny sobie pokupuje do CS:GO :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 15:09

pierre_afc
Nie zachwalaj dnia przed zachodem słońca. Ostatnio oglądałem ligę fińską. Obstawiłem Inter Turków, który wygrywał. Wszedł napastnik w 86' i strzelił minutę później na 1-1.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 15:07

W ogóle dzisiaj już w***** miałem, ale dobrze się skończyło xd przynajmniej póki co :D

Zrobiłem zakład za 30 zł na trzy wydarzenia sportowe:

- Copil vs Klizan 2
- Polska vs USA +45.5 punktów w 1 secie
- Serbia vs Francja +45.5 punktów w 2 secie

Polacy taką ****nię grali w pierwszym secie, że już nawet przegrywali 20:13, ale na szczęście Konarski wszedł na zagrywkę i zdobyliśmy kilka punktów z rzędu i skończyło się na 25:22 :) Teraz tylko czekać na mecz Serbów z Francuzami i jak dobrze pójdzie to przytulę ok 100 zł czyli będę do przodu 70 zł :3

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 15:07

Ekstraklasa na razie dla przyjezdnych.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 15:06

Jutro w Liga+ gościem będzie Jarosław Fojut. Super!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 15:02

pierre

Miałeś chyba rację, pobrałem od nowa steama i musiałem wejść na pocztę i przysłali mi kod, ponieważ loguje się na "innym komputerze". Chyba po prostu ostatnio rodzice prosili jakiegoś gościa, żeby próbował neta naprawić i ten zrobił innego użytkownika. Teraz gra pobiera się od nowa, ale może zadziała ;)

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 15:01

Na porównanie Jaga zagrała takim składem w meczu LE z Omonią: Drągowski - Modelski, Madera, Tarasovs, Tomasik - Grzyb, Romanczuk - Dzalamidze, Gajos, Frankowski - Tuszyński. W trakcie meczu weszli jeszcze Vassiljev, Sekulski oraz Świderski.

Widzieliście jakim składem zaczyna Jagiellonia mecz z Koroną? :D

Krzysztof Baran - Martin Baran, Rafał Augustyniak, Michał Pawlik, Jonatan Straus - Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev - Piotr Grzelczak, Przemysław Mystkowski, Karol Świderski - Łukasz Sekulski

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 14:54

Chodzi o Aubameyanga.

Sympatyczny komentarzy: 170719.07.2015, 14:54

Di Maria juz ponoc ustalil warunki 5-cio letniego kontraktu z PSG

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 14:51

ale pewnie Wenger zmienił zdanie i dlatego nie ma wiecej newsów i żadnego transferu nie bedzie i dlatego on sie wywija

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 14:50

Maciek

Co napisal?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 14:49

może chcieć troche uspokoić ten temat, bo pewnie jest mocno zalewany zniecierpliwionymi kibicami, którzy oczekują transferu i wiecej danych

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 14:47

@arsenal159 - Zrób reinstal steama :P

Dan_Crowley komentarzy: 131319.07.2015, 14:47

Watpie zeby to chodzilo o Vidala. Jesli to prawda, ze Wenger chcial Vidala i Morgana to slabo. Powinien byl za tego Schneiderlina rzucic wiecej a nie te marne 15 mln.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 14:44

pierre

No właśnie wydaje mi się, że nie. Jeszcze w piątek grałem normalnie, może to ma związek z tym, że zmieniałem router? :/

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 14:40

Widze ze byla rozmowa o wczorajszej pozycji Cazorli czyli taki pseudo DM. Pirlo gra tak caly czas, obok niego jest 2 bardzo wybieganych i pracujacych w obronie graczy. Co do Santiego to spisal sie bardzo dobrze, najwiecej odbiorow i gral najglebiej. Ale w sumie nic dziwnego bo to nie byl jego pierwszy raz na tej pozycji. Zanim przyszedl do AFC to gral w sezonie az 12 razy na pozycji najbardziej cofnietego pomocnika.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 14:39

Muzziozcan napisał to 2 dni temu. O kim mowa?

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 14:38

@arsenal159 - Masz na windowsie porobione różne konta?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 14:38

@Muzziozcan: Few days ago first bid was rejected ....Arsenal

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 14:34

thide

Wiesz może co to za błąd?

W cs:go oczywiście, "nie masz połączenia z dobieraniem gier"

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 319.07.2015, 14:33

Dyrektor generalny Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke, wykluczył sprzedaż Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

W ostatnim czasie często pojawiały się doniesienia, jakoby szybki napastnik miał opuścić Signal Iduna Park. Zainteresowanie Gabończykiem przejawiały takie kluby jak Arsenal FC czy Paris-Saint Germain.

Jak poinformowała jedna z niemieckich gazet, 26-letni napastnik byłby podobno skłonny na przeprowadzkę do innego, większego zespołu. Watzke wyraźnie dał do zrozumienia, że najlepszy strzelec Dortmundu w zeszłym sezonie nigdzie się nie wybiera.

- Aubameyang zostaje z nami. On nie jest na sprzedaż - powiedział Watzke na łamach ''Bild Am Sonntag''.

Ponoć Borussia ma wkrótce podnieść Aubameyangowi zarobki o milion euro, aby przekonać go do pozostania w Zagłębiu Ruhry. Jego obecny kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2018 roku, gwarantuje mu płace w wysokości 3,2 miliona euro rocznie.

Bild Am Sonntag

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.07.2015, 14:27

Alexis wziął wczoraj udział w charytatywnym turnieju piłkarskim organizowanym w jego rodzinnej Tocopilli.

Sanchez musi grać, nawet na wakacjach.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 14:25

@thide - Dodaj mnie na steamie to jakiegoś dnia pogramy bo teraz mnie w domu nie ma :P nick: RIJO # SMUTNY SAIYAJIN

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.07.2015, 14:24

Morgan już strzelił swojego pierwszego gola dla United... szkoda, że nie trafił na Emirates

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 14:21

chce ktoś zagrać mm w cs'a? ranga nieważna, ważne żeby był mikrofon i żebyście coś tam strzelali.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.07.2015, 14:20

coś musi być na rzeczy, bo Aulas i Fournier cały czas pitolą o ewentualnej cenie Lacazette. jeden mówi 40, a drugi 60

Fanatic komentarzy: 599119.07.2015, 14:20

Calum ma świetną technikę jak na obrońce i to śo także wielka kariera przed nim oby się rozwijał.