Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Barney komentarzy: 2097819.07.2015, 17:22

Aubameyang to nie jest srodkowy napastnik bardziej pasuje na skrzydlo a tu mamy full.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 17:21

Jednak młodzi z Jagi nie podołali słabej Koronie :(

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:21

Jak auba trafi na ES , to bedzie zaskoczenie dla mnie.

Ale te raporty pokazuja tez jedno- Wenga moze nie byc zadowolony z pary Ziru-Welbeck i dlatego poszukiwania nowej 9.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 17:20

jak mamy dać 30 mln funtów za Gabończyka, to chyba lepiej dać 35-36 za Lacazette.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.07.2015, 17:19

Pewnie tylko Borussia będzie chciała wyciągnąć jak najwięcej skoro nie zgodzili się na 28 mln

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.07.2015, 17:17

Aubameyang to Welbeck z dużo lepszym wykończeniem, a kogoś takiego potrzebujemy, więc brać i się nie zastanawiać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:15

Kownacki piłkarz Lecha , zerwał więzozrost w stawie skokowym i może nie zagrać nawet przez kilka miesięcy. /przeglad sportowy/

lipa....

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 17:15

o, pojawiło się też na transfer centre na SkySports. To jest jedyne źródło jakie śledzę, wygodnie to tam wszystko przedstawiają

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.07.2015, 17:14

Rivaldo---> Nawet 10 mln bym za niego nie dał.

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 17:14

o proszę. No ja bym go brał za te 30 baniek, co by nie mówić to gość od paru ładnych sezonów regularnie trafia do siatki. Tak bardziej z braku laku byłby ten transfer ale cóż począć, ciężko o dobrego grajka w tym okienku

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 17:13

@arsenal159 - Korona 2:2 Jagiellonia :)

@brukselka99 - Masz rację. Zwracam honor. Mimo wszystko nie wiem czy chciałbym, aby Leon grał w polskiej reprezentacji.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.07.2015, 17:12

maciekbe

skysports.com/football/news/11670/9917996/borussia-dortmund-warn-arsenal-off-pierre-emerick-aubameyang

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:11

maciekbe

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 17:09

ja tego nie widzę na stronie Sky

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 17:07

Jezeli nic lepszego nie bedzie to brac Aube. Ale ofc za Welbecka którego kupi od nas ManC :P Gosc potrafi strzelac bramki i udowadnia to sezon w sezon.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:07

Dalibyscie ponad 30 mln funtów za Aube?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:05

Czyli skoro sky takie cos pisze, to musza miec wtyki , ze AFC jednak jest chetne na Aube.

Myslalem, ze to czyste plotki, a tu prosze.

brukselka99 komentarzy: 43819.07.2015, 17:05

@pierre_afc

Buszek był atakującym, bodajże od sezonu 2008/2009 został przesunięty na pozycję przyjmującego i na takowej gra do dzisiaj i w klubie i w reprze

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.07.2015, 17:05

dawać Aubameyanga, zawsze mi się podobała jego gra, u nas odnalazł by się jak ulał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:03

Borussia Dortmund have warned Arsenal against bidding for Pierre-Emerick Aubameyang, insisting the striker is not for sale.

Gabon international Aubameyang has been lauded as one of the Bundesliga's best strikers after netting 26 times last season.

Arsenal reportedly failed with a bid of £28.7million for the former St Etienne player and reports in the German press suggest the Gunners will come back in with a renewed bid of over £30million.

/skysports/

ziomek1245 komentarzy: 106719.07.2015, 17:03

RIVALDO700
Lacazette nie powiedział, że zostaje w Lyonie tylko że przekłada grę w piłkę nad pieniądze, moim zdaniem chodziło mu o to że nie pójdzie dla kasy do takiego MC, żeby siedzieć na ławce tylko zostanie w Lyonie albo wybierze klub, w którym będzie mógł liczyć na pierwszy skład.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 16:57

@RIVALDO700 - Różnica jest taka, że Delph też nie miał wielkich perspektyw w AV. Zaś Lacazette może liczyć z OL na Ligę Mistrzów, walkę o mistrzostwo L1.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 16:56

@OFFO - Nie żeby coś, ale Leon jest przyjmującym, a Buszek jest atakującym.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:56

lacazette niby wczoraj powiedzial , ze zostaje w lyonie, ale przyklad delpha i wiele innych grajków pokazuje, ze takie gadki mozna wlozyc w kieszen i rownie dobrze lacazette powie za 2 tygodnie, ze cieszy sie, ze przyszedl do klubu x , bo zawsze o tym marzyl.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.07.2015, 16:50

Tak oglądałem Polska - USA i tyle błędów w zagrywce, że masakra.
A no i Rafał Buszek. Ten gość jest notorycznie powoływany, a jest fatalny. On praktycznie piłek nie kończy, wszystko psuje.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 16:48

R700

podobnie wyprzedził Giroud w meczuz MU, ale może nie aż tak.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:44

Ziru strzelil kiedys taka brame na wyprzedzenie?

youtu.be/1Yu-CiS8emk?t=42

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 16:39

@arsenal159 - Ale mimo wszystko grają rezerwami :P Widocznie Korona taka słaba :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:31

korona-jaga , czytam na tt , ze tam padły 3 bramki. w ...7 minut.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 16:30

pierre

Jednak Jaga 2:1 prowadzi ;)

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 16:29

Jednak Basel to nie to samo Basel co jakiś czas temu :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:22

Widze, ze lech wtopil u siebie z pogonia. Mecz meczowi nierowny, ale gdzie tu teraz wygrac z basel.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.07.2015, 16:20

gdzie oglądacie db?

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 16:19

@Shinev - Po prostu to jest wprowadzenie :P Chociażby takie DBZ zaczęło się od przylotu Raditza i już była napierdalanka :P Tutaj sądzę, że początek będzie dość nudnawym wprowadzeniem, a potem zacznie się dziać :> Ciekawi mnie to wszystko bo z kinówki wynika, że Whis jest mentorem Beerusa (Boga Zniszczenia) to oznaczałoby, że jest silniejszy od niego. Jednak myślę, że zagrożenie nie będzie od nich płynąć tylko od innych Bogów Zniszczenia, których razem z Beerusem jest 12.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 16:18

RIVALDO700
Pierwszorzędna wizytówka BPL.

OFFO komentarzy: 354519.07.2015, 16:17

Shinev

kreska musiała sie zmienić przez 19 lat technologia poszła do przodu (i tak to wygląda lepiej niz sie spodziewałem )

dialogi w db nigdy nie były wysokich lotów (ale w czasie walk sa przynajmniej powazne ) teraz jest moment po pokonaniu bu wiec 2 -3 odcinki musza byc bez walk jak zaczna sie treningi i walki to bedzie stary dobry db (jak juz napisałem 2 odcinek to o klase lepszy od 1 i juz wprowadza choc troche w stare dobre db -pomijając vegete z pierwszych paru min )

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:16

widzieliscie zapowiedz sky nowego sezonu PL ?

youtube.com/watch?v=kh1JCAVPZAg

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 16:12

Suarez opuścił więcej meczów przez swoje wygłupy niż przez kontuzje. + jest 2 lata starszy od Reusa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 16:09

lays
Cały sezon kontuzji to niemało nawet na tle całej kariery.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 16:08

OFFO
22:25 na C+Sport.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 119.07.2015, 16:06

@OFFO

Dziwna kreska + inny wygląd postaci, dialogi jak dla 5-letnich dzieci. To się chyba nie zmieni :(

No ale skoro mówisz, że 2 lepszy, to dam drugą szansę i obejrzę. Dzięki za opinię.

Gunner48 komentarzy: 792919.07.2015, 16:00

Według moich obliczeń Reus opuścił 228 dni z powodu kontuzji. (Podczas pobytu w Dortmundzie)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 16:00

Angel Di Maria has agreed personal terms with Paris Saint-Germain
/Duncan Castles na tt, facet rzadko sie myli/

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 15:57

lays
Wielu zawodników się nie łamało wcale do momentu pierwszej poważnej kontuzji, a potem to już tylko regularne wizyty u lekarza.

tyson880 komentarzy: 1049619.07.2015, 15:54

No nie wierze, że tak dzisiaj słabo zagrali...

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 15:54

Co wy macie z tym Reusem i szkłem. Gosc 1 sezon caly czas kontuzje mial, ale pozsotale sezony od Gladbach po BVB gra praktycznie cale sezony... popatrzcie, a nie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 15:53

Polacy koncertowo zepsuli 4 punktową przewagę.