Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Barney komentarzy: 2093919.07.2015, 18:10

Heyka gra ktos tu w A klasie o ktorej godzinie sa mecze bo nie wiem czy beda mi kolidowaly z meczami Arsenalu zapomnialem zapytac trenera.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 18:09

Czeczenia
Masz rację. Pamiętam jak kilka miesięcy temu powiedziano u nas, że chodnika nie będzie, bo nie ma pieniędzy. Zamiast tego wyrwano chwasty, położono płyty i zasypano piachem. Kosztowało to chyba kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie minęło dużo czasu a tydzień temu zaczęto robić w tym miejscu chodnik. Jakby nie można było tak od razu.

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 18:03

simpllemann

To chyba i tak promocja. W tym naszym pięknym kraju, gdzie urzędnicy lekką ręka wydają "nasze" na swoje genialne pomysły. Vide portal dla bezdomnych itd.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 18:03

Mario Suarez + 10M Euro to #Fiorentina Stefan Savic to #Atlético Madrid. Deal done

Atletico mocno aktywne, widać,ze chcą napierać na najwyższe cele.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 18:01

Czeczenia
Dla dobra sprawy może by trochę zszedł z ceny.

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 18:00

@simpllemann aaa to ok, masz rację. Nie zdziwiłbym się, gdyby jakaś część tych półgłówków faktycznie go posłuchała. Całkiem dobry pomysł

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 17:59

simpllemann

Widzisz, taki Popek wie jak się ustawić. Bo rozumiem, że nic za darmo, a za słowa przestrogi dla młodzieży z 50 milionów funtów mógłby wziąć.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 17:58

maciekbe
To samo co do muzyki ale jak już wspomniałem - ma "posłuch" u młodych, może by go posłuchali. Takie moje dywagacje.

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 17:56

@simpllemann a co ma popek do dopalaczy? :>

@Mihex podbijam, osmarkałem się z góry do dołu jak to usłyszałem

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 17:56

Fabrizio Romano @FabrizioRomano 3 min.
Mario Suarez + 10M€ to #Fiorentina Stefan Savic to #Atlético Madrid. Deal done #transfers

Dość dziwna wymiana.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 17:56

nie mogę znaleźć tego Joe Gomeza z Live w FPL :/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:55

Moim zdaniem kazdy zawodnik to rzecz indywidualna. I pisanie pod tytułem ,, w bundeslidze to nawet podolski duzo strzelal'' albo ,, w L1 to nawet Ziru duzo strzelal '' jest bez sensu.

Kazdy zawodnik to pojedyncza historia, skille,talent.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 17:53

A może Popek powinien powiedzieć by tego nie brać? Skoro tak go słuchają to mógłby się przydać.

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 17:53

Eee tam, zaraz "złe". Ja jak czegoś nie przyćpam raz w tygodniu to źle się czuję.

ziomek1245 komentarzy: 106719.07.2015, 17:52

DexteR_000
Pomysłodawca filmu wyszedł chyba z założenia, że każdy młody słucha rapu(nieważne jakiej jakości) i zrobi wszystko o czym mowa w piosenkach. Zamiast takich głupich filmików powinni pokazywać co jest w dopalaczach i jakie niosą za sobą skutki, a tak to kasa wyrzucona w błoto.

Alonso komentarzy: 1282419.07.2015, 17:49

był by*

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 17:48

Tak w temacie filmików o dopalaczach "oddalam to pytanie" to mój nowy ulubiony cytat z "filmów"

Alonso komentarzy: 1282419.07.2015, 17:48

W Bundeslidze to i Podolski dużo strzelał i co z tego? W pucharach europejskcih też zbytnio super nie grał moim zdaniem. Jest z afryki, powodzenia jak wyjedzie na mistrzostwa kontynetu w połowie sezonu. BvB zimą jeszcze była w strefie spadkowej, a skończyła sezon tak że blizej miała dalej puntkwo do strefy spadkowej niz do Bayernu. Obecnie nikogo bym bym z dortmundu nie chciał.

I tak w Arsenalu był bym takim Gervinho, Podolskim czy Welbeckiem (do wyboru) czyli średniakiem w porównaniu do reszty z ofensywy.

lukasz845 komentarzy: 455419.07.2015, 17:47

Qarol

Są bardzo podobni, to prawda. Tylko ile meczy w ostatnich 2 sezonach rozegrał Theo? I ile czasu zajmowało mu potem dojście do optymalnej formy? Jeśli będziemy dysponować tą dwójką to nasz atak pokaże co potrafi ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 17:47

Niejaka Cristina Valmas przyszła z robotnikami na treningowe boisko zespołu Otelul Galata i kazała postawić płot:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:45

Dexter

dopalacze sa nawet gorsze od narkotykow. Tam jest taki syf , ze szkoda gadac. Widzialem reportaze o dopalaczach, tam masz wszystko od rozpałki po grilla po inne swinstwa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:43

Coraz glosniej w internetach, ze valdesa i de gee zastapi w united Jasper Cillessen i Sergio Romero.

DexteR_000 komentarzy: 764019.07.2015, 17:43

Panowie a co do L1 to Giroud tez był królem strzelców i tez strzelił dosyć duża ilość bramek ;)

Qarol komentarzy: 1450219.07.2015, 17:42

@pierre_afc

To daj gwarancję, że Lacazette w Premier League strzeliłby chociaż połowę liczby goli, którą nastukał w L1.

DexteR_000 komentarzy: 764019.07.2015, 17:42

youtube.com/watch?v=GGDm9uKpcoE&feature=youtu.be

Akcja przeciwko dopalaczom, ogólnie sam zamysł zwalczania narkotyków popieram(nie wiem czy kazde dopalacze to narkotyki), ale te filmiki to strata pieniążków...

Qarol komentarzy: 1450219.07.2015, 17:40

Bo mamy zawodnika +/- tego typu i jest nim Walcott. Sprinter, który wyjdzie do prostopadłej piły i coś tam strzeli. Tylko Theo jest sprawdzony w Premier League, nie kosztuje 30 mln funtów i jako tako potrafi się też odnaleźć w naszej kombinacyjnej grze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:40

Choc co by nie mowic deale z belgii nawet cos graja w BPL - Benteke,Lukaku, Mirallas.

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 17:38

OFFO bo to jest lepszy Welbeck. Tyle że sporo. Potrafi strzelać bramki, jest skuteczny, a to u napastnika jest ważne. Welbz ma skuteczność około 6%.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 17:37

Zajebiści jesteście :D Porównujecie Lacazette do Gervinho oraz Giroud xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:37

Mitrovic juz w Newcastle, sa fotki.

Ciekawe jak bedzie grac w BPL. W belgii miał ladny hype.

OFFO komentarzy: 354519.07.2015, 17:36

dla mnie Aubameyang to taka lepsza wersja welbecka

ale pewnego poziomu nie przekroczy(niewiem czy to nawet poziom ziru)

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 17:36

Sky Sports News HQ @SkySportsNewsHQ 21 sek.
Anderlecht striker Aleksandar Mitrovic arriving at Newcastle airport - due for a medical tomorrow. #SSNHQ

Ciekawe czy się sprawdzi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:36

shark31

pojdze zaraz wezyk ,,gervinho 2'''

shark31 komentarzy: 601319.07.2015, 17:34

Nie potrafie zrozumieć czemu ludzie tak strasznie sa uprzedzeni do Auby? Ja nie jestem jego fanem, ale to bardzo dobry zawodnik.
Jakie są wasze argumenty przeciwko niemu?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.07.2015, 17:34

Żiru też był gwiazdą we Francji :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:34

A tu kicker

Borussia Dortmund's sporting director Michael Zorc has told Arsenal that Gabon striker Pierre-Emerick Aubameyang is not for sale.

Qarol komentarzy: 1450219.07.2015, 17:33

Z tym Lacazettem to też różnie może być. Gość szaleje, ale tylko w lidze francuskiej. Niewątpliwie coś tam potrafi, ale tam gwiazdorem był wspomniany przeze mnie wcześniej Gervinho, trzeba uważać ; D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:32

Offo

ziru jest wolny , wiec tak hehe.

Wenga poszedl w druga strone hehe.

Qarol komentarzy: 1450219.07.2015, 17:30

@arsenallord

Też się tego obawiam, ale jednak trzeba wierzyć, że tak nie będzie. A jeśli będzie to trzeba definitywnie podziękować Wengerowi po wygaśnięciu obecnej umowy.

OFFO komentarzy: 354519.07.2015, 17:30

Aubameyang?/?

co my robimy druzyne sprinterów czy co

Lacazette pare razy lepszy

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2015, 17:28

Barney

Sky wrzucil info , ze niby wg niemieckich gazet bvb odrzucila oferte 28 mln funtów za Aube od AFC, ale moze byc nowa oferta powyzej 30 mln.

lukasz845 komentarzy: 455419.07.2015, 17:28

Aubameyang nieźle uzupełniałby się z Walcottem, obydwaj mogą grać na skrzydle i środku napadu. Jednak powinni być wystawiani głównie na ŚN, wtedy na prawym skrzydle mamy Oxa i Gnabry'ego. To może wypalić, chyba żeby udało się z Lacazettem.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.07.2015, 17:28

Qarol---> Boję się, że z Wengerm już zawsze będziemy grali o TOP 4.

Barney komentarzy: 2093919.07.2015, 17:26

Rivaldo zobaczymy,ale w ogole pisaly o nim jakies lepsze źródła czy to tylko plotki typu The Sun Metro

Alonso komentarzy: 1282419.07.2015, 17:26

To ja już wolę cały sezon widzieć Giroda na napadzie niż żeby ten Auba tu przychodził.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 17:26

@Barney - Auba dużo lepiej gra na ataku. Wszyscy o tym wiedzą.

Qarol komentarzy: 1450219.07.2015, 17:26

Aubameyang to taki "wczorajszy" transfer. Dobry na czasy, gdy kupowaliśmy Gervinho i innych asów tego kalibru, a celem było TOP 4.

Na teraz to za mało, a jeszcze za taką kasę to już naprawdę śmiech. Z BVB tylko Reus.

brukselka99 komentarzy: 43819.07.2015, 17:25

@ pierre_afc

Leon na pewno dużo by wniósł do reprezentacji, widziałem kilka jego meczy i umiejętności ma bardzo duże, ale raczej bym go nie chciał w reprze. Z tego co się orientuje on nawet po Polsku nie mówi.

pierre_afc komentarzy: 1207119.07.2015, 17:25