Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1!

Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1! 21.03.2009, 20:37, Łukasz Klimkiewicz 219 komentarzy

Arsenal kolejny raz nie przegrał w lidze. Dzisiejsze zwycięstwo 3:1 na St. James' Park z broniącym się przed relegacją z Premier League Newcastle świadczy tylko o tym, że piłkarze prowadzeni przez Arsene Wengera wreszcie wrócili na właściwy tor i co najmniej dobre zakończenie sezonu jest coraz bliżej Emirates Stadium. Poprzedni mecz między Arsenalem a Newcastle, który był rozegrany w północnym Londynie na początku sezonu, zakończył się zwycięstwem Kanonierów 3:0.

Pierwsza część meczu zaczęła się od odważnych ataków piłkarzy gospodarzy. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza połowa była zdecydowanie pod ich dyktando. Jednak akcje Newcastle kończyły się głównie za linią końcową boiska lub w rękach Manuela Almunii. Najciekawszym fragmentem pierwszej odsłony meczu był rzut karny podyktowany dla drużyny Newcastle, po faulu hiszpańskiego bramkarza Kanonierów. Do piłki podszedł Obafemi Martins, który chciał wykonać jedenastkę niezwykle spokojnie, ale Almunia idealnie wyczuł róg, w który uderzy Nigeryjczyk i pewnie złapał piłkę. Piłkarze Arsenalu starali się kontrować Newcastle, ale w rozprowadzaniu piłki przez gości było widać niepewność oraz przeszkody w postaci świetnie grającej defensywy gospodarzy.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Arsenal. Byliśmy świadkami pewnego konstruowania akcji i ataku pozycyjnego, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Postawa piłkarzy gospodarzy pozostawiała bardzo wiele do życzenia, można było wręcz pomyśleć, że ogląda się inne spotkanie. Kanonierzy zdobyli pierwszą bramkę po dziesięciu minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą odsłonę meczu. Wtedy to Andriej Arszawin z około 30 metrów wspaniale dośrodkował piłkę z rzutu wolnego prosto na głowę Nicklasa Bendtnera. Ten, z racji swojego wzrostu, wyskoczył do piłki najwyżej i na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 0:1. Jednak radość piłkarzy i kibiców Arsenalu nie trwała długo, bo niecałą minutę później ten sam piłkarz, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego - Obafemi Martins - wykorzystał błąd w ustawieniu piłkarzy gości, zamieszanie pod polem karnym i wyrównał wynik meczu, zdobywając bramkę strzałem z prostego podbicia. Bramka strzelona przez Duńczyka nie podcięła skrzydeł piłkarzom Newcastle i tak samo bramka Martinsa nie przygnębiła zawodników Arsenalu. Kilka minut później byliśmy świadkami karygodnego błędu obrońców gospodarzy. Piłkę otrzymał Robin van Persie, oddał ją do biegnącego środkiem boiska Abou Diaby'ego, który wykorzystał ogromną lukę w linii defensywy Newcastle, wbiegł z piłką z pole karne i bardzo mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po tej bramce, gospodarze się już nie podnieśli. W linii obrony pojawiały się kolejne błędy i kilka minut później, również po wspaniałej akcji mogliśmy zobaczyć następną bramkę strzeloną przez Kanonierów. Sytuacją była wręcz identyczna. Obrońcy Newcastle ponownie zagrali bardzo daleko od siebie, co wykorzystał Samir Nasri i strzałem w prawy dolny róg pokonał Steve'ego Harpera.

Do końca meczu na placu gry istniał już tylko Arsenal, który raz po raz atakował bramkę gospodarzy. Do ostatniej minuty wynik nie uległ już mianie, a Newcastle jak zaczęło gasnąć w okolicach 70 minuty gry, tak do samego końca zgasło kompletnie.

Newcastle: Harper, Taylor (65 Owen), Coloccini, Bassong (38 Beye), Jose Enrique, Taylor, Butt, Nolan, Duff, Lovenkrands (79 Ameobi), Martins

Ławka rezerwowych: Krul, Owen, Smith, Gutierrez, Geremi, Beye, Ameobi

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy, Arszawin (74 Song Billong), Denilson, Diaby, Nasri, Van Persie, Bendtner (89 Eboue)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eduardo, Vela, Song Billong, Djourou, Eboue, Gibbs

Sędzia: Mark Halsey.

Newcastle UnitedPremier League autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: własne
Tom komentarzy: 25322.03.2009, 18:44

Stefciu ;) ManU dostało 4:1 na OT kolejkę temu a mimo tego są faworytami do wygrania LM, zastanawiający jest fakt czy L'pool gra tak dobrze czy przeciwnicy tak beznadziejnie. Gra się podobno na tyle na ile przeciwnik pozwala.
Co do wyniku powiem szczerze cieszy mnie fakt że Aston Villa dostała ładnie, może teraz odnajdą swoje miejsce w szeregu, mimo to bardziej satysfakcjonowałby mnie remis.

Alpha komentarzy: 23422.03.2009, 18:43

LFC-Villa 5-0. Już mamy 3pkt przewagi nad Villą

mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 18:42

13 dni Arsenal 3-1 Manchester City dla nas :)

mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 18:39

szkoda ze nie 1pkt :( Liverpool jest 3 pkt szkoda :(

Fierce_girl komentarzy: 219422.03.2009, 18:34

uuuu ale sromotna porażka Aston Villi ;)..nieźle po nich pojechali, dzięki 'The Reds'!

*Hat trick Stevena, no ale 2 z karnych;p. Coś niesamowicie brutalni musieli byc.

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 18:34

maciekkk > Też niezły filmik :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.03.2009, 18:32

Gerrard - HatTrick :D

Villa dostała niesamowite lanie od niesamowitego Liverpoolo. Jak dla mnie to juz odpadli z wyścigu o Top4. Chyba że szybko podniosą się po tej porażce.

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 18:27

Cesc_fan ---> ciekawy filmik ;) ja uwielbiam ten: youtube.com/watch?v=0habEZozCAk
5:0 i to chyba nie koniec...wielki pogrom liva :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.03.2009, 18:25

Pff i oni uwazaja ze sa w stanie grac w LM jak dostaja w dupe 5:0 z liverpoolem...

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 18:21

niski93 > Wenger mówił ,że Cesc wróci na najbliższy mecz z City ( 4.04.09 ) , Adebayor wróci trochę później albo tak samo jak
nasz kapitan .
Gorzej wygląda sytuacja Tomasa który miał już grać w meczu rezerw ale znów doznał kontuzji która go wyklucza na dwa tygodnie . Potrzebne jest mu parę meczów w rezerwach .

youtube.com/watch?v=VneSR1zD-r4&feature=related - Polecam filmik o Nasrim .

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 18:18

fabregas powinien wrócić w połowie kwietnia(może troszkę wcześniej ) a rosicky jakieś 2-3 tygodnie później ;) natomiast jeśli chodzi o ade to na razie nie mam żadnych informacji ;)

DawidAFC komentarzy: 155822.03.2009, 18:18

lol 5-0... niech ich tak nie demolują xD

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 18:15

ii 5:0

niski93 komentarzy: 581622.03.2009, 18:14

Wie ktoś coś na temat Adebayora, Rosicky'ego lub Fabregasa? Kiedy wrócą?

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 18:14

red card dla bramkarza aston villi...szkoda bo nie zagra przeciwko mułom :/

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 18:06

teraz czuje duży respekt do Liva... współczuje Chelsea w LM :)

LFc komentarzy: 17922.03.2009, 18:03

No i 4- 0;D

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 18:03

Patrząc na formę Liverpoolu to dobrze ,że trafiliśmy na Villarreal :P Dobrze ,że drużyny z Liverpoolu nie ma już w FA CUP :) MU ma zadyszkę , a Chelsea jest jak najbardziej do ogrania . Nawet Essien im nie pomoże w starciu z nami na Wembley :D

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 17:59

4:0 gerard :)

LFc komentarzy: 17922.03.2009, 17:54

Ale Lfc ma formę! Najlepsza kolejka sezonu;P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.03.2009, 17:51

Liverpool ma niesamowitą formę i mam nadzieję że nie utrzymają jej długo :)
A 2 miejsce raczej zarezerwowane dla The Reds ale z CFC spokojnie powalczymy o 3.

GO GO GUNNERS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 17:45

Drugie miejsce jest raczej nie możliwe .
Z Chelsea śmiało możemy powalczyć o trzecie miejsce .
Trzymajmy się pierwszej czwórki i dojdźmy jak najdalej w Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów .

rubl14 komentarzy: 36522.03.2009, 17:40

Mamy 4 miejsce i git, o 3 możemy walczyć bo ciągle jest w zasięgu ręki.
A tak z innej beczki gra może ktoś w jakiś fajny OTS??

maciekkk komentarzy: 44422.03.2009, 17:40

heh...ciężko będzie walczyć z liv :) ale cieszę się że baty otrzymuje villa :)

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 222.03.2009, 17:40

I po 1 polowie Liverpool prowadzi 3:0 z jednej strony to dobrze bo uciekamy Villi na 3 pkt...a przed nimi jeszcze mecz z Mulami , minusem jest to ze ostatecznie tracimy szanse na 2 miejsce...:/

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 222.03.2009, 17:33

Ale LFC gromi Aston Ville. The Reds prezentują teraz fantastyczną forme.

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 17:31

metacafe.com/watch/889988/van_persie/ -
To chyba najlepszy i najkrótszy zaraz filmik przedstawiający próbkę umiejętności RvP :P

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 222.03.2009, 17:00

Hehe Liverpool dalej w formie - 8 minuta Dirk Kuyt 1:0...

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 16:18

następny mecz ManU gra z Aston Villą. - grają bez Ronneya,Schoelsa,Vidica -sorry za pisownie już nie chce mi się sprawdzać, coś czuje że my będziemy decydować o mistrzostwie -przedostatni mecz z ManU mamy fajnie jakbyśmy tak zabrali im PUCHAR na rzecz Live. albo Chel. juz 100 razy wole ich niz ten Man.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.03.2009, 16:13

arsenal122 ------- > spokojnie ;p wiesz spam i takie tam :D

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 16:08

Wigan1 - 0 Hull 5 min przed końcem Watson.;)

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 15:56

dzięki Robianowi zawdzięczamy ten piękny remis < co strzelił bramke w ostatnich sekundach < nie pamietam znkim ale chyba z Sunderlandem. Co do Arszawina troche za samolubnie gra.. czasem to wychodzi na PLUS.. ale więcej akcji psuje jak idzie sam, gra bardzo dobrze technicznie i dokładnie dogrywa= SUPER TRANSFER.

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 15:53

napisałem ze szkoda tych okazji Robina, i że skutecznośc się liczy szczegolnie w lm. niestety niektórzy nie tak z głową mają :))

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 15:50

FanekAFC napisał :
arsenal122------> Twoim zdaniem RvP jest słaby ? Jak się nie znasz to bardzo proszę, nie wypowiadaj sie ok ?

ile ty masz lat,,,? 10,11,12 góra

Szef komentarzy: 1303522.03.2009, 15:32

zgadzam sie z Martinem, Sagna to nasz najlepszy gracz w tym sezonie

pietraz komentarzy: 158822.03.2009, 15:32

racja racja Sagna jest naprawde niezły i jego wrzutki ze skrzydła też rozwalają, a co do Persiego to Ci wszyscy co tam pieprzycie że niewykorzystał wczoraj sytuacji i niestrzelił gola to chyba przegapiliście że zaliczył wczoraj 2 ASYSTY!! fakt powinien strzelić jeszcze z 1 bramke ale itak jest dobry!

K1cKer komentarzy: 57422.03.2009, 15:23

A moim zdaniem Sagna dobre wystepy przeplata slabymi, musi popracowac nad centrami, w obronie solidny, ale napewno nie jest naszym najlepsztym graczem w tym sezonie.

martin93 komentarzy: 106322.03.2009, 14:24

jak dla mnie najlepszym naszym zawodnikiem w tym sezonie nie jest zaden RvP Nasri czy Arsha ale...Sagna. Co ten zawodnik wyprawia to masakra, caly czas gra nie lapie kontuzji i w kazdym meczu jest naszym motorem napedowym na skrzydle podczas nieobecnosci Theo. Zdecydowanie jest on niedoceniany, a gra znakomite mecze

mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 14:17