Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1!

Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1! 21.03.2009, 20:37, Łukasz Klimkiewicz 219 komentarzy

Arsenal kolejny raz nie przegrał w lidze. Dzisiejsze zwycięstwo 3:1 na St. James' Park z broniącym się przed relegacją z Premier League Newcastle świadczy tylko o tym, że piłkarze prowadzeni przez Arsene Wengera wreszcie wrócili na właściwy tor i co najmniej dobre zakończenie sezonu jest coraz bliżej Emirates Stadium. Poprzedni mecz między Arsenalem a Newcastle, który był rozegrany w północnym Londynie na początku sezonu, zakończył się zwycięstwem Kanonierów 3:0.

Pierwsza część meczu zaczęła się od odważnych ataków piłkarzy gospodarzy. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza połowa była zdecydowanie pod ich dyktando. Jednak akcje Newcastle kończyły się głównie za linią końcową boiska lub w rękach Manuela Almunii. Najciekawszym fragmentem pierwszej odsłony meczu był rzut karny podyktowany dla drużyny Newcastle, po faulu hiszpańskiego bramkarza Kanonierów. Do piłki podszedł Obafemi Martins, który chciał wykonać jedenastkę niezwykle spokojnie, ale Almunia idealnie wyczuł róg, w który uderzy Nigeryjczyk i pewnie złapał piłkę. Piłkarze Arsenalu starali się kontrować Newcastle, ale w rozprowadzaniu piłki przez gości było widać niepewność oraz przeszkody w postaci świetnie grającej defensywy gospodarzy.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Arsenal. Byliśmy świadkami pewnego konstruowania akcji i ataku pozycyjnego, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Postawa piłkarzy gospodarzy pozostawiała bardzo wiele do życzenia, można było wręcz pomyśleć, że ogląda się inne spotkanie. Kanonierzy zdobyli pierwszą bramkę po dziesięciu minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą odsłonę meczu. Wtedy to Andriej Arszawin z około 30 metrów wspaniale dośrodkował piłkę z rzutu wolnego prosto na głowę Nicklasa Bendtnera. Ten, z racji swojego wzrostu, wyskoczył do piłki najwyżej i na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 0:1. Jednak radość piłkarzy i kibiców Arsenalu nie trwała długo, bo niecałą minutę później ten sam piłkarz, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego - Obafemi Martins - wykorzystał błąd w ustawieniu piłkarzy gości, zamieszanie pod polem karnym i wyrównał wynik meczu, zdobywając bramkę strzałem z prostego podbicia. Bramka strzelona przez Duńczyka nie podcięła skrzydeł piłkarzom Newcastle i tak samo bramka Martinsa nie przygnębiła zawodników Arsenalu. Kilka minut później byliśmy świadkami karygodnego błędu obrońców gospodarzy. Piłkę otrzymał Robin van Persie, oddał ją do biegnącego środkiem boiska Abou Diaby'ego, który wykorzystał ogromną lukę w linii defensywy Newcastle, wbiegł z piłką z pole karne i bardzo mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po tej bramce, gospodarze się już nie podnieśli. W linii obrony pojawiały się kolejne błędy i kilka minut później, również po wspaniałej akcji mogliśmy zobaczyć następną bramkę strzeloną przez Kanonierów. Sytuacją była wręcz identyczna. Obrońcy Newcastle ponownie zagrali bardzo daleko od siebie, co wykorzystał Samir Nasri i strzałem w prawy dolny róg pokonał Steve'ego Harpera.

Do końca meczu na placu gry istniał już tylko Arsenal, który raz po raz atakował bramkę gospodarzy. Do ostatniej minuty wynik nie uległ już mianie, a Newcastle jak zaczęło gasnąć w okolicach 70 minuty gry, tak do samego końca zgasło kompletnie.

Newcastle: Harper, Taylor (65 Owen), Coloccini, Bassong (38 Beye), Jose Enrique, Taylor, Butt, Nolan, Duff, Lovenkrands (79 Ameobi), Martins

Ławka rezerwowych: Krul, Owen, Smith, Gutierrez, Geremi, Beye, Ameobi

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy, Arszawin (74 Song Billong), Denilson, Diaby, Nasri, Van Persie, Bendtner (89 Eboue)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eduardo, Vela, Song Billong, Djourou, Eboue, Gibbs

Sędzia: Mark Halsey.

Newcastle UnitedPremier League autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: własne
mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 13:48

Może arsenal 3 miejsca 70 pkt ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223722.03.2009, 13:15

Ja nic nie mam do RvP szkoda tylko ze ma wachania formy bo jego slabsze mecze to czasami istna tragedia , a bendtnera nie ma co chwalic , owszem zagral dobry mecz, ale co z tego skoro nie wiadomo co zagra za tydzien , nie pamietam takiej sytuacji zeby bendtner chociaz 3 tyg. z rzedu zagral rownie dobre mecze...

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 13:07

Cesc_Fan tak zgadzam się tylko skuteczność jest ważna < chodzi mi np. o LM> tam się liczą bramki, kazda bramka jest jak ...;];], i to niezależnie czy u siebie czy na wyjerdzie

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.03.2009, 12:57

Teraz będzie nagonka na Robina a Bendtner zostanie miejscowym bohaterem.

Żal...

Cesc_Fan komentarzy: 452422.03.2009, 12:00

Wy się martwicie ,że RvP nie strzelił gola ;]
Trudno zdarza się . Może ostatnio gra gorzej ,ale najważniejsze jest to ,że
drużyna wygrywa .
Nie ważne kto strzeli gola ,tylko jaki wynik będzie , pozytywny oczywiście :P Może to być np. Silvestre czy inny gracz . Wczoraj Robin zagrał dobre zawody mimo ,że nie strzelił bramki ( miał okazje ) . Zaliczył jednak dwie asysty z czego się ciesze :) Jest teraz w pierwszej trójce najlepszych asystentów w PL !

arsen1 komentarzy: 107822.03.2009, 11:48

Almunia pieknie wybronil karnego . mistrzostwo swiata.Wielka szkoda ze Andrej nie moze grac w LM ..

arsen1 komentarzy: 107822.03.2009, 11:36

To caly RvP ...przeblyski i niestabilna forma .

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 11:27

fuck jak ogląam te okazje V.Persiego to żal < Edu,Ade,Vela by to wykorzystali napewno < Bed.vPer. nie . V persie jak nie wiem jak on nie strzelil tej pierszej po prostu do góry gale kopnąc i GOOL a on..;/;/ jedynie co mnie martwi to V.PERSIE. musi brać lekcje od Veli jak się bramkarza lobuje :))

Mateu5h komentarzy: 19122.03.2009, 11:03

W pierwszej połowie mieliśmy dużo szczęścia (obroniony karny, strzały Martinsa). Na szczęście w drugiej się obudziliśmy i było na prawdę dobrze.
Myślę, że mistrzostwo będzie bardzooooo trudne do osiągnięcia ale 2 i 3 miejsca są jak najbardziej możliwe. Kiedy wrócą Cesc , Adebayor i Wallcott nikt nas nie zatrzyma w Champions League też.

solar komentarzy: 146522.03.2009, 10:52

ogladalem sobie skrot przed chwila, to wczoraj Robin przejal troche role Drewdtnera, nie wykorzystujac tylko 100% sytuacji :( szkoda ale i tak b. dobry mecz zagral, i tu jest ta roznica pomiedzy nim a bendtnerem :P

domin515 komentarzy: 27622.03.2009, 10:17

MU ma zaległy mecz z Portsmouth FC ;) a do mecz z Man City jeszcze dużo czasu..... a i chciałbym remis Liverpool vs Aston Villa :D

Java289 komentarzy: 115322.03.2009, 10:09

Z kąd masz skrot? podasz stronke? ;d

kappa komentarzy: 66622.03.2009, 10:09

widzialem skrot - cos pieknego , akcja za akcją. zaluje ,ze nie ogladalem. . .

mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 10:06

Arsenal Londyn 2-1 Manchester City --->55pkt--->wygrywa 3pkt---->58pkt :)

mstarzyk2 komentarzy: 10722.03.2009, 10:02

17:00 mecz Liverpool - Aston Villa ! może 1-1

Marc komentarzy: 39322.03.2009, 09:35

Dodam jeszcze tak.
Po pierwszej połowie dałbym sobie rękę uciąć że nie przegrają.
I teraz.... bym ***** był bez ręki

komentarz na stronie newcastle xD szkoda ze newcastle gra tak slabo nie chce zeby spadli..

Paulina200 (zawieszony) komentarzy: 63922.03.2009, 09:24

MU gra zaległy mecz z portsmouth.

ps. mstarzyk2 potrafisz pisać?

FanekAFC komentarzy: 511222.03.2009, 09:08

Mam pytanie z kim Manchester ma zaległy mecz ?

FanekAFC komentarzy: 511222.03.2009, 09:05

No niestety, szkoda tych remisów z słabszymi drużynami. Moim zdaniem mamy szanse na 2 miejsce. Chciałbym, aby dzisiejszy mecz Villa vs Liverpool zakończył się remisem.

Michu komentarzy: 171122.03.2009, 09:01

Bardzo dobry mecz kanonierów, ale nerwów w tym meczu nie brakowało, po raz kolejny chłopcy Wengera udowodnili, że są zespołem, który może pokonać każdego.
To co wczoraj zobaczyłem, to było coś fenomenalnego, wg mnie był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie w lidze.
Tak krytykowany Nicklas, pokazał, że jest piłkarzem światowej klasy, po prostu trzeba dać mu więcej czasu, cieszę się, że w niego wierzyłem. Sądzę, że będziemy mieli z niego pożytek. Co do Nasriego, tutaj dużo nie trzeba pisać, po prostu fenomen, przypomina mi czasami wielkiego Zizou, ale powinien grac bardziej w srodku wg mnie jako playmaker.
Myślę, że teraz będzie tylko lepiej, ta drużyna się przez cały sezon rozwijała, i powoli zaczyna pokazywać to czego Wenger chciał, coś mi się wydaje, że w przyszłym sezonie będziemy grali genialną piłke. Arsenal Forever :**
'Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce'

madjer komentarzy: 553422.03.2009, 08:46

I pomysleć ,że moglibysmy wlasnie teraz walczyc o mistrzostwo :(

Brac0 komentarzy: 145622.03.2009, 08:13

Ej moze Chelsea jestesmy w stanie dogonic??? Wiecie pierwsza trojka ladnie brzmi, podium i te sprawy hihi

matek_afc komentarzy: 4122.03.2009, 08:08

Gdyby nie te 5 remisów z rzędu to spokojnie walczyli byśmy o mistrza ale co taki jest sport dobrze ze przyszedł Arszawin bo mieliśmy za młody skład szkoda tez tych kontuzji

Wkocin komentarzy: 79922.03.2009, 07:56

wydaje mi się, ze warto wspomnieć o indywidualnej akcji arszawina w pierwszej połowie. przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał piękny strzał, lecz zabrakło trochę precyzji.
z naszej strony świetne spotkanie zagrał sagna. był wszędzie i aż do ostatniej minuty angażował się w akcje ofensywne. pracował też ciężko w defensywie

arsenal122 komentarzy: 113022.03.2009, 07:44

liczę dzisiaj na pogrom Aston Villi jeśli Villa wygra to tylko 6pkt do tyłu za Live.

cegla5055 komentarzy: 152522.03.2009, 07:21

Bendtner zagrał bardzo dobry mecz. miał kilka niepotrzebnych strat i nad tym powinien jeszcze trochę popracować. szkoda ze RvP ma taka nieskuteczność :(

a teraz z innej beczki. za tydzień mam nadzieje ze z Manchesterem City wygramy bo na wyjeździe oni są słabi, poza tym Newcastle gra z Chelsea ciężko będzie Srokom ich powstrzymać ale jak zagrają tak jak z nami to będzie szansa, Manchester gra z AV wiec liczę na manchester lepiej odskoczyć jeszcze AV bo my tez nie mamy cudownego terminarza. czekają nas mecze z Liverpoolem, a Chelsea i Manchester pod rząd gramy mecz po meczu wiec lepiej odskoczyć AV. jeszcze warto wspomnieć ze Fulham gra u siebie z Liverpoolem to tez mam nadzieje na niespodziankę no ale wątpię, nic dwa razy się nie zdarza :)

dragons96 komentarzy: 6122.03.2009, 07:14

Jak Almunia sfaulował tego ziomka to myślałem że se włosy wyrwę, ale na szczęście obronił. Brawo dla Niclasa, Samira i Adriena!!!!!!!!!!!!!!!!

maciekbe komentarzy: 1245822.03.2009, 03:08

jestem dumny z nicklasa, bez najmniejszych wątplwiosci to właśnie on sie najbardziej rozwinął podczas tego sezonu.

LFc komentarzy: 17922.03.2009, 00:00

Brawo! Jeszcze tylko zwycięstwo Lfc i będzie to chyba najlepsza kolejka sezonu;D

arsen1 komentarzy: 107821.03.2009, 23:18

Zagralismy slabo, ale najwazniejsze ze skutecznie !B ważne 3 pkt , i to sie liczy .COME ON ARSENAL !

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 121.03.2009, 23:11

heh fajnie,że wygraliśmy -->amadeo wpisze się ;p

Fierce_girl komentarzy: 219421.03.2009, 23:11

Super dzień, nasi 'zimowcy' zajęli wspaniałe miejsca na pudle a na koniec wygrali Kanonierzy :). Co prawda nie widziałam pierwszych 2-ch bramek, ale druga połowa zdecydowanie żywsza i lepsza z naszej strony. No i całe szczęście reszta czołówki grała 'dla nas' ;). Nie ma co, jak tak zaczyna się wiosna to musi być to dobry prognostyk:)

Fajnie, fajnie!

amadeo komentarzy: 514921.03.2009, 22:59

DO TYCH, KTÓRZY MAJĄ KONTA NA N-K --> znalazłem taki profil, na którym wpisują kibice swoje ulubione zagraniczne kluby ---> wpisujcie w komentarzach wasz ulubiony klub (mam nadzieję, że jest to ARSENAL), bo na razie mamy tylko 31 głosów.

nasza-klasa.pl/profile/23457412

opolanin komentarzy: 62321.03.2009, 22:51

extra że wygrali:)

amadeo komentarzy: 514921.03.2009, 22:49

troszkę napięty terminarz w połowie kwietnia ;/ 2 ważne mecze w przeciągu 5 dni ;/ trzeba się szykować
C'MON THE GUNNERS!!!

Oldgunner3 komentarzy: 978721.03.2009, 22:48

Trochę dziwny mecz;chociaż postronnemu kibicowi musiał się podobać.RvP nie był dzisiaj sobą[pudłował jak mało kiedy],obroncy grali niepewnie z wyjątkiem Clichy`ego(jak dla mnie najlepszy na boisku),niezły Bendtner[czasem coś niedokładnie podał,ale zastawiac się z piłką potrafi jak mało kto,no i gol - teraz ''znawcy'' już wiedzą dlaczego gra on,a nie filigranowy Mexykanin],Rusek dość dobry,ale tylko w 1 połowie,Diaby w 1 poł. niezły odbiór,ale potem niepotrzebnie wikłał się w pojedynki zamiast szybko podawać w 2 odsłonie ''rósł'' z każdą minutą czego ukoronowaniem była świetna bramka[gdy zacznie jeszcze grać trochę bardziej odpowiedzialnie i zespołowo może niebawem stać się naszym 2 Vieirą].Nasri sporo walczył,zdobył gola,ale w 1 połowie trochę za mało gry brał na siebie.Jak na razie fajny weekend - my wygrywamy mu i chelsea przegrywają i jest duża szansa,ze Villa polegnie również.Oby tak dalej!

fabri04 komentarzy: 338521.03.2009, 22:47

a i pewnie po spotkaniu fabregas wybiegł pogratulować kolegom a potem oplul trenera newcastle???? taki żarcik:)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56721.03.2009, 22:40

kolek - z LFC gramy 21 kwietnia, bo 17 jest półfinał FA Cup z Chelsea.

kolek komentarzy: 2330 newsów: 121.03.2009, 22:37

z niecierpliwością czekam na 18 kwietnia czyli mecz z Liverpoolem ;)

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 821.03.2009, 22:20

no ja tez hehe;p eh co my bysmy zrobili bez ogladania meczy;)

bibi89 komentarzy: 4021.03.2009, 22:18

GunnersFan9 dobry filmik polecam. Aż się wzruszyłem:)

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 221.03.2009, 22:17

No i brawa dla drużyny. Teraz trzeba trzymać kciuki że Aston Villa zremisuje.

WojO komentarzy: 225221.03.2009, 22:16

no i pasuje robota ktos typował 3:1 od nas :D ale nie pamietam kto ;p

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 821.03.2009, 22:12

metacafe.com/watch/2212974/arsenal_hot_n_cold/

Christian komentarzy: 342721.03.2009, 22:09

Powiem tak dopóki nie wygramy z kimś mocniejszym nie można wrócić że wróciliśmy do formy, po prostu widać inteligencje Wengera...
Nie ma dobrej ławki rezerwowych. Teraz jak piłkarze z pierwszej 11 wracają to wyniki są lepsze.

Trafił nam się najłatwiejszy wywal jaki mógł w LM nawet Porto jest mocniejsze, jest lepsze niż w jesienie.
Mecz moim zdaniem jest do wygrania jeśli nie zrobimy głupich błędów w Hiszpanii bo jeśli tak to nas rozniosą

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 22:02