Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1!

Arsenal wygrywa na St James' Park 3:1! 21.03.2009, 20:37, Łukasz Klimkiewicz 219 komentarzy

Arsenal kolejny raz nie przegrał w lidze. Dzisiejsze zwycięstwo 3:1 na St. James' Park z broniącym się przed relegacją z Premier League Newcastle świadczy tylko o tym, że piłkarze prowadzeni przez Arsene Wengera wreszcie wrócili na właściwy tor i co najmniej dobre zakończenie sezonu jest coraz bliżej Emirates Stadium. Poprzedni mecz między Arsenalem a Newcastle, który był rozegrany w północnym Londynie na początku sezonu, zakończył się zwycięstwem Kanonierów 3:0.

Pierwsza część meczu zaczęła się od odważnych ataków piłkarzy gospodarzy. Można śmiało powiedzieć, że pierwsza połowa była zdecydowanie pod ich dyktando. Jednak akcje Newcastle kończyły się głównie za linią końcową boiska lub w rękach Manuela Almunii. Najciekawszym fragmentem pierwszej odsłony meczu był rzut karny podyktowany dla drużyny Newcastle, po faulu hiszpańskiego bramkarza Kanonierów. Do piłki podszedł Obafemi Martins, który chciał wykonać jedenastkę niezwykle spokojnie, ale Almunia idealnie wyczuł róg, w który uderzy Nigeryjczyk i pewnie złapał piłkę. Piłkarze Arsenalu starali się kontrować Newcastle, ale w rozprowadzaniu piłki przez gości było widać niepewność oraz przeszkody w postaci świetnie grającej defensywy gospodarzy.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Arsenal. Byliśmy świadkami pewnego konstruowania akcji i ataku pozycyjnego, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Postawa piłkarzy gospodarzy pozostawiała bardzo wiele do życzenia, można było wręcz pomyśleć, że ogląda się inne spotkanie. Kanonierzy zdobyli pierwszą bramkę po dziesięciu minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą odsłonę meczu. Wtedy to Andriej Arszawin z około 30 metrów wspaniale dośrodkował piłkę z rzutu wolnego prosto na głowę Nicklasa Bendtnera. Ten, z racji swojego wzrostu, wyskoczył do piłki najwyżej i na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 0:1. Jednak radość piłkarzy i kibiców Arsenalu nie trwała długo, bo niecałą minutę później ten sam piłkarz, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego - Obafemi Martins - wykorzystał błąd w ustawieniu piłkarzy gości, zamieszanie pod polem karnym i wyrównał wynik meczu, zdobywając bramkę strzałem z prostego podbicia. Bramka strzelona przez Duńczyka nie podcięła skrzydeł piłkarzom Newcastle i tak samo bramka Martinsa nie przygnębiła zawodników Arsenalu. Kilka minut później byliśmy świadkami karygodnego błędu obrońców gospodarzy. Piłkę otrzymał Robin van Persie, oddał ją do biegnącego środkiem boiska Abou Diaby'ego, który wykorzystał ogromną lukę w linii defensywy Newcastle, wbiegł z piłką z pole karne i bardzo mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po tej bramce, gospodarze się już nie podnieśli. W linii obrony pojawiały się kolejne błędy i kilka minut później, również po wspaniałej akcji mogliśmy zobaczyć następną bramkę strzeloną przez Kanonierów. Sytuacją była wręcz identyczna. Obrońcy Newcastle ponownie zagrali bardzo daleko od siebie, co wykorzystał Samir Nasri i strzałem w prawy dolny róg pokonał Steve'ego Harpera.

Do końca meczu na placu gry istniał już tylko Arsenal, który raz po raz atakował bramkę gospodarzy. Do ostatniej minuty wynik nie uległ już mianie, a Newcastle jak zaczęło gasnąć w okolicach 70 minuty gry, tak do samego końca zgasło kompletnie.

Newcastle: Harper, Taylor (65 Owen), Coloccini, Bassong (38 Beye), Jose Enrique, Taylor, Butt, Nolan, Duff, Lovenkrands (79 Ameobi), Martins

Ławka rezerwowych: Krul, Owen, Smith, Gutierrez, Geremi, Beye, Ameobi

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy, Arszawin (74 Song Billong), Denilson, Diaby, Nasri, Van Persie, Bendtner (89 Eboue)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Eduardo, Vela, Song Billong, Djourou, Eboue, Gibbs

Sędzia: Mark Halsey.

Newcastle UnitedPremier League autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: własne
Christian komentarzy: 342721.03.2009, 22:02

Na razie jest dobrze ale ja czekam na te zespoły z górnej części tabeli wtedy zobaczymy czy możemy o to 4 miejsce walczyć

fabri04 komentarzy: 338521.03.2009, 22:01

jesteśmy nie pokonani od 16 meczów i jako jedyni nie przegraliśmy żadnego spotkania w tym roku w Premierlague

klysek95 komentarzy: 5221.03.2009, 21:55

ale nie dawajcie mi znowu 5 ostrzerzenia ze wyzywam bendtnera ale to jest gorsze drewno niz rasiak!!!!!!!!

już tylko 10 punktów do ManU i jeszcze 8 :)
nie wiem jak wy ale ja jeszcze wirze w nas choć wiem ,że to jest niestety mało prawdopodobne ale było by pięknie ,ha wręcz cudownie :)

klysek95 komentarzy: 5221.03.2009, 21:53

nonsensopedia radzi:zobaczcie o arsenal i zawodnicy i jest tam dunskie drewno!!!bendtner nicklas BRZoZA

Necro komentarzy: 243421.03.2009, 21:53

Ktoś wie ile już meczów z rzędu nie przegraliśmy?

Theo10 komentarzy: 829821.03.2009, 21:52

No to już tylko 6 punktów do czelsi :)Biorąc pod uwagę to że mamy z nimi jeszcze mecz i to na ES to są oni spokojnie w naszym zasięgu :)

mstarzyk2 komentarzy: 10721.03.2009, 21:46

ALE może Villarreal 0-1 arsenal -----> van pesie [tak] :)

arsenal122 komentarzy: 113021.03.2009, 21:44

oj no dajcie spokój co wy jakimś Villarealem sie przejmujecie;p Liga SPAIN to jest SPAIN inne klimaty;p

Merowingster komentarzy: 74621.03.2009, 21:44

Co wy tak przeżywacie ich zwycięstwa w lidze, ważne żebyśmy z nimi wygrali w LM są w dobrej formie czy złej.

RAVENAFC komentarzy: 86321.03.2009, 21:44

jutro Villa przegra....Cieszy mnie dzisiejsza wygrana Arsenalu.Ta 2 brama autorstwa Diabego była najlepsza.Ladne podanie od Rvp i energiczne wbiegnięcie Diabego:)Miodzio

pioafc komentarzy: 4393 newsów: 221.03.2009, 21:21

w pierwszej polowie gralismy slabo w obronie ale cale szczescie w 2-giej sie poprawilismy i odnieslismy jakze wazne zwyciestwo^^

maciekkk komentarzy: 44421.03.2009, 21:17

najważniejsze 3pkt i gonimy czołówke!!!!

mstarzyk2 komentarzy: 10721.03.2009, 21:15

Villarreal 1 - 0 Ath Bilbao
Cazorla 68'

Cesc_Fan komentarzy: 452421.03.2009, 21:14

Tak z innej beczki - Villarreal prowadzi 1 : 0 po golu Santiago Cazorli .

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 21:12

Nonsensopedia: "jednak kibice kozaczą, że ich klub posiada tradycję. Cóż, jeśli teraz tak mówią na pieniądze..." o chelsea

mstarzyk2 komentarzy: 10721.03.2009, 21:12

Villarreal 0 - 0 Ath Bilbao może Koniec [tak] ;)

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 21:11

Nonsensopedia żądzi!! ;D hehe o Arsenalu też fajnie pisza ;)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56721.03.2009, 21:09

arsenal122 > Wiem ;) Ale nie mogłem się powstrzymać :D

kanik > no racja. Zwracam honor :D

A propos ChelSKA, polecam zasięgnąć informacji w encyklopedii :D
nonsensopedia.wikia.com/wiki/Chelsea_F.C.

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 21:09

Kanonier 95

amadeo komentarzy: 514921.03.2009, 21:08

macie jakiś link to tego karnego, co Almunia obronił????

Knolek komentarzy: 266421.03.2009, 21:08

jestem niezmiernie zadowolony :D i oczywiscie czekam na obszerny skrot tego wyjebiaszczego spotkania :D

amadeo komentarzy: 514921.03.2009, 21:07

macie jakiś link to tego karnego, co Almunia obronił???? bo akurat tego nie widziałem

Kanonier95 komentarzy: 288221.03.2009, 21:06

Najlepsze było to ,że ten mecz był na Cananal+2
:D oczywiscie jak zwykle najlepsi byli komntatorzy :P

pawelek11516 komentarzy: 121.03.2009, 21:06

Arsenal jest na fali i będzie wygrywał!!!

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 21:04

Lpool może wygrać lige a my powalczmy o 3 miejsce może 2 chociaż z tym już ciężej... a tam zostańmy na 4 i wygrajmy LM i Puchar ;)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11521.03.2009, 21:03

W końcu doczekaliśmy się meczu, w którym Arsenal zaprezentował fantastyczny styl gry. Podobnie jak w pierwszym meczu ze Srokami, kontrolowaliśmy grę i pokazaliśmy charakter.
Nie podłamaliśmy się ani rzutem karnym, ani straconą bramką. W końcu jestem w 100% zadowolony. ;)

Przed tym meczem byłem pewien jednego - Newcastle nie ma nic do stracenia i będą atakować. To była dla nas wielka okazja, żeby grać kontrami. Gracze Srok po każdej nieudanej akcji wydawali się być lekko podłamani. Wykorzystywaliśmy ich błędy w ustawieniu z różnym efektem. Raz padła bramka, raz nie... Najważniejsze jest jednak dzisiejsze zwycięstwo, które przybliża nas do zajęcia czwartego miejsca na koniec sezonu.

Po zimnym prysznicu w meczu z Hull przyszedł czas na trudniejszą drużynę. Niektórzy nasi zawodnicy wcale jednak tego nie okazali i wyszli na boisko pewni zwycięstwa.
Na szczególną uwagę zasługuje Bendtner, który w końcu poprawił swoją grę. Wykorzystał dziś swój największy atut, czyli grę głową. Strzelił ładną bramkę, mógł również dołożyć dwie asysty... Ręce aż same składają się do klaskania. ;)
Wyróżniających się piłkarzy na St James Park było dziś wielu, ale nikt nie zagrał równie dobrze jak Almunia, Arszawin i Nasri. Ten pierwszy uratował nam mecz, broniać rzut karny. Zaliczył parę ważnych interwencji, które przyczyniły się do straty tylko jednej bramki. Może przesadzam, ale Hiszpan powoli wyrasta na gwiazdę naszej drużyny. ;)
Arszawin zaliczył kolejny dobry występ. W pierwszej połowie, jako jeden z nielicznych pokazał się na boisku, w drugiej zagrał jeszcze lepiej.
Nasri również pozostawił po sobie głośne echo. Co prawda w pierwszej połowie się nie popisał, ale gol na 3-1 i kilka zainicjowanych akcji mogło zrobić na kimś wrażenie.

Po takim meczu jak ten zwycięzców się nie osądza, chociaż kilka razy łatwo było o zawał. Liczy się jednak fakt, że ponownie oskubaliśmy Sroki i to, że odskoczyliśmy Villi w tabeli na trzy punkty. Cieszą również wyniki uzyskane przez rywali. Porażka United i Chelsea napawa optymizmem. W końcu wszystko zmienia się na lepsze... ;)

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce.

kasiacesc komentarzy: 187821.03.2009, 21:03

kanik1992

arsenal122 komentarzy: 113021.03.2009, 21:02

hehehe

on myśli o włascicielu < Roman>

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 21:01

hehe ;) niby tak... ale jest różnica ... My mamy Rosjanina a chelsea ma ruska :D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56721.03.2009, 21:00

kanik1992 > teraz to nam po prostu NIE WYPADA mówić o CFC 'ruscy' :P Ostatecznie to my mamy w składzie Rosjanina, nie oni :D

niski93 komentarzy: 581621.03.2009, 20:59

Nom ten dzisiejszy dzień wyjątkowo piękny. Cieszy postawa Diaby'ego, ale martwią trochę te niewykorzystane piły van Persie'go. Ogólnie to był dobry dzień. :D

kasiacesc komentarzy: 187821.03.2009, 20:57

bardzo ciesze sie z tej wygranej bo to były naprawde wazne 3pkt....zblizylismy sie do czolowki ;]
mam nadzieje tylko na remis Liverpoolu i Villi i bedzie git ale cos mi podpowiada ze wygra Liverpool :/:/:/:/

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 20:57

Aaa... i jeszcze jedno :D hehe dzisiaj wpadki MU i ruskich... mamy 6 pkt straty do klubu Romana więc może będziemy na podium na koniec sezonu... można spokojnie chyba powiedzieć powoli KRYZYS ZAŻEGANY!!!

PS. Arsenal gra na 3 frontach a to też łatwe nie jest... i jak na 3 różne wojny to jesteśmy w dobrej dyspozycji

adaminho77 komentarzy: 332521.03.2009, 20:56

Ważne zwycięstwo... Tak coś czułem, że Bendtner strzeli i strzelił... Oby odblokował się na dłużej, bo Wenger ostatnimi czasy często na niego stawia...

arsenal122 komentarzy: 113021.03.2009, 20:55

meczu nie oglądalem dopiero luknąlem skróty najważniejszy wynik :)) podobno super mecz Bendzia naszego ,nigdy nie możemy go stracić jednak bez niego to pomyslcie sobie jaki to bedzie Arsenal jak on odejdzie...;]

kanik1992 komentarzy: 11421.03.2009, 20:54

A ja ocenie kilku graczy ;) Bendtner zdzwił mnie zagrał ładnie, ale napastnik to z niego marny w porównaninu z inymi meczami bardziej taki OPŚ ;) RvP no kryzys lekki strzelił z Hull ale kurde ostanio jakoś nie idzie mu ;/ i strasznie emocjonalnie reaguje... a szkoda bo kiedyś mu nerwy puszczą w ważnym spotkaniu i może być psikus. Ogólnie 7,5/10 ocena drużyny ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.03.2009, 20:54

Co to byl za mecz!!! Piekne widowisko ... Ile stresu, brawo brawo wszyscy , Bendtner kolejny naprawde przyzwoity mecz... ;)

Hakate > nie przesadzaj, newcastle tez ile mialo sytuacji jak tak liczyc to moglo byc z 6:5 dla Arsenalu, dawno nie ogladalem takiego widowiska , naprawde akcja za akcja , az sie chce ogladac!