Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych

Arsenal wygrywa z Chelsea po rzutach karnych 02.08.2018, 17:28, Patryk Bielski 415 komentarzy

Kanonierzy zwyciężyli wczorajszego wieczoru w trzecim spotkaniu rozgrywanym w ramach International Champions Cup, przeciwko Chelsea. Podopiecznym Unaia Emery'ego ta sztuka udała się dopiero po rzutach karnych, gdyż po 90. minutach meczu na tablicy świetlnej widniał bramkowy remis 1-1.

Piłkarze Chelsea zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz i już w 6. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego mocnym strzałem głową wykorzystał Antonio Rudiger, którego w polu karnym nie upilnował Smith-Rowe.

W 12. minucie powinno być już 2-0, gdy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Alvaro Morata. Hiszpan został jednak zatrzymany przez Petra Cecha, który dobrze wyczuł intencje strzelającego.

Niemal cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando The Blues, o czym świadczyła zerowa liczba celnych strzałów oddanych przez Kanonierów do 45. minuty. Fatalnie spisywała się szczególnie obrona, gdzie prym w liczbie popełnionych błędów wiódł Bellerin. To między innymi po jego zagraniu sędzia wskazał na wapno. Na plus w szeregach Arsenalu można było wyróżnić Guendouziego, który jednak również nie ustrzegł się błędów, ale grał odważnie, z pomysłem. Świetnie spisywał się Cech, który oprócz obronionej jedenastki, popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Druga połowa nie przyniosła wiele zmian. Dopiero wejście na boisko Lacazette'a w 72. minucie ożywiło grę piłkarzy z The Emirates. Francuz mógł wyrównać stan spotkania już w chwilę po zameldowaniu się na murawie, jednak w sytuacji sam na sam z Caballero posłał piłkę obok słupka bramki.

Francuz nie pomylił się jednak w doliczonym czasie gry. Özil doskonale dograł piłkę na skrzydło do Nelsona, a ten wbił ją w pole karne, gdzie czyhał już Lacazette i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce.

Remis po 90. minutach oznaczał rzuty karne. W obozie Arsenalu bezbłędnie strzelali je Lacazette, Nelson, Guendouzi, Maitland-Niles oraz Özil. W ostatniej, decydującej jedenastce, Cech po raz drugi w tym meczu wyczuł rzut karny i obronił strzał Loftusa-Cheeka.

Arsenal: Cech, Bellerin (79' Chambers), Mustafi, Sokratis, Kolasinac (69' Maitland-Niles), Elneny, Smith-Rowe (63' Iwobi), Guendouzi, Mkhitaryan (72' Nelson), Aubameyang (72' Lacazette), Ozil

Chelsea: Caballero (78' Bułka), Azpilicueta (63' Zappacosta), Luiz (46' Christensen), Rudiger (63' Ampadu), Alonso (63' Moses), Jorginho (78' Bakayoko), Fabregas (Drinkwater 46'), Barkley (78' Loftus-Cheek), Hudson-Odio (Piazon), Morata (63' Abraham), Pedro (63' Emerson).

Skrót spotkania + rzuty karne:

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
poprzednia345678 następna
Chopinno komentarzy: 328702.08.2018, 18:25

@hot995: jest różnica stawiać na najlepszych młodych + doświadczonych ligowych wyjadaczy, a stawiać z biedy na 18 latków, którzy mają pełne gacie przed meczem + odpady z 3 ligi hiszpańskiej.

kwiatinho komentarzy: 1313202.08.2018, 18:23

@Kysio2607:
Pamiętaj że jest nowy treneiro i każdy ma czystą kartę. Będzie grał ten kto lepiej wygląda na treningach i w sparingach. Jeżeli po takim meczu Emery posadził by Cecha na ławce to byłaby kpina. Dopóki będzie prezentował wysoki poziom to będzie grał a jak zawali jakiś mecz to wskoczy do bramki Leno i już pewnie w niej zostanie do końca sezonu. Na tym polega rywalizacja a nie że droższy to musi grać

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.08.2018, 18:15

Siemka kto się zna na beniamikach i sledzi Championshipa bo szukam tanszych graczy do FPL.

Robimy z żoną co miesiąc synowi zdjęcia z różnymi aranżacjami np. na 3 miesiąc życia miał Safari ubrany jak poszukiwacz przygód z naszym starym aparatem na macie. Oczywiście cyferka obok niego. Dzisiaj 4 miesiąc w stroju Arsenalu z 4 xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 502.08.2018, 18:14

Ekstraklasa mnie nie interesuje, ale czasami w oczy rzuca się ta dyskusja po kompromitacjach w Europie o przepłaconych emerytach zza granicy i eksperci domagają się stawiania na młodych Polaków. Otóż właśnie dzisiaj Ci młodzi, gniewni i utalentowani zawodnicy z Polski pokazują swój wielki potencjał i swoje wielkie umiejętności ośmieszając football w z tego kraju dokładnie w ten sam sposób. Nie jestem w żadnym obozie, ale jak widać żadna z tych dróg sukcesów nie przynosi.

Toreira11 komentarzy: 19602.08.2018, 18:11

Ten guendouzi naprawdę może być mega

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 502.08.2018, 18:02

Dlaczego skoro Cech, zalozmy, ze prezentuje sie lepiej to ma grac Leno?

Kysio2607 komentarzy: 1336002.08.2018, 18:02

A co do Górnika, i tak wszyscy będą ich głaskać po głowie, bo przecież grają tam Polacy.

Wcale się nie zdziwie jak w tym sezonie będą się bić o utrzymanie.

Chopinno komentarzy: 328702.08.2018, 18:01

@Witowo95: dopasował się poziomem do komentowanego meczu

Kysio2607 komentarzy: 1336002.08.2018, 18:00

Zacznie ten sezon Leno, cokolwiek Cech będzie pokazywał na treningach. Nie wierzę że w naszej sytuacji finansowej bralibysmy bramkarza za takie pieniądze do siedzenia na ławce, mając Ospine i Martineza.

Sokratis wczoraj zagrał dobry mecz, wyglądał trzy razy szybciej niż z tymi amatorami angielskimi, był agresywny, świetnie doskakiwal. Prawdziwy test już za 9 dni.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.08.2018, 17:59

Ten współkomentator z Kowalskim najgorszy. Nawala jak katarynka, jakieś kretyńskie porównania. Mocne 2/10

Czeczenia komentarzy: 1249802.08.2018, 17:59

Co cholery, mamy już sierpień. Ileż można grać w europejskich pucharach? Naszym zespołom należy się odpoczynek po tak wyczerpującej kampanii. Brawo Górnik!

kwiatinho komentarzy: 1313202.08.2018, 17:56

@Tevez:
Akurat póki co to Sokratis nie pokazał niczego szczególnego. Mustafi poprawił się jest skuteczniejszy w interwencjach i nawet hak daje się oszukać to nadrabia gdzie indziej. Cech gra jak za dawnych lat. Do tego ma mega doświadczenie w PL. Obrońcy mają do niego zaufanie. On czuje się świetnie i super przepracował ostatni miesiąc. Myślę że spokojnie może zacząć ten sezon w bramce

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 102.08.2018, 17:50

Zabrze gorzej niż Legia w Warszawie z Trnavą.
@Chopinno: Święta prawda.

Chopinno komentarzy: 328702.08.2018, 17:49

@Tevez: Cech przed sezonem gra bez zarzutu. O Greku bym tego nie powiedział...

Mihex komentarzy: 2360402.08.2018, 17:48

Ok, można wyłączyć xd

Chopinno komentarzy: 328702.08.2018, 17:48

@Witowo95: zawsze. Chyba, że sklepowe, tych sklepowych kiszonych jeść się nie da. Paskudztwo

Tevez komentarzy: 408702.08.2018, 17:48

Martwić może fakt iż Emery zamierza stawiać na tercet:
Sokratis --------- Mustafi.
---------- Cech ----------
Z tego towarzystwa to tylko Grek zasługuje na pierwszy skład.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.08.2018, 17:46

Zaje.... ekspert w meczu Górnika

"W meczu Polska - Senegal na prawym skrzydle szalał Cuadrado, a Kądzior poszedł za trenerem Bjelicą do Partizana Belgrad"

ArsenalChampion komentarzy: 812302.08.2018, 17:45

Ciekawe czy kibice Interu czekają na lotnisku na Vidala

FIFAfanARS komentarzy: 16502.08.2018, 17:44

@FIFAfanARS: *swoje

Mihex komentarzy: 2360402.08.2018, 17:44

"Przypomina mi sie mecz Polska - Senegal, gdy Cuadrado szalał na naszej lewej stronie" xD