Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 18:07

Slaviola
Owszem, zagra na szpicy, razem z Griezmannem. Alexis bedzie jednak troche bardziej cofniety. PS tak będzie.

Slaviola komentarzy: 1237704.08.2016, 18:06

A ten MADNESS cały to pewnie info o tym, iż Alexis Sanchez zagra na szpicy XD o_0

#potwierdzoneinfo

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 18:06

Szogun
Ale mowisz o p8 czy p8 lite? Bo to 2 rózne telefony. A lumie to dobre telefony, chyba ze kupujecie telefon do snapowania i grania w pokemony. Na pewno w zakresie 400-500 zł lumie sa lepszym wyborem niz wiecznie wieszający sie android w takiej cenie (chyba ze jakis chińczyk, co ma parametry wyraznie lepsze od samsungów itp. w tej samej cenie)

lukasz845 komentarzy: 455404.08.2016, 17:51

truskawa

tak

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 304.08.2016, 17:50

Ja mam inne zdanie bo p8 to według moich odczuć świetny tel a Nokia z Win totalne nieporozumienie.

lukasz845 komentarzy: 455404.08.2016, 17:35

Panowie jaki telefon polecilibyście za tak do 500zł?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 804.08.2016, 17:27

Pamiętam, że gdy konwersowaliśmy na temat offtop o podróżach, kilka osób było w Azji. Jeśli ktoś był, może poleci najtańsze linie lotnicze? Albo domenę z porównaniem cen, bo to stanowi dla mnie nie lada problem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 17:23

W necie ukazały się koszulki Dybali wiszące w sklepie, na których jest numer z jakim grał Pogba :P

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 17:17

PietrasM
Hah, wiedzialem ze to nastąpi xd

PietrasM komentarzy: 249404.08.2016, 17:14

Nie żebym był jakimś super polonistą, ale zapamiętaj raz do końca życia - "wziąć".
Tam nie ma "ś". Miłego dnia! :D

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 17:14

A zamawialem tutaj pl.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-Redmi-note3-snapdragon-650-4000mAh-13ML-1080P-3G-32G-5-5-screen-octa-core/32622877163.html?spm=2114.13010608.0.50.dvRgbL

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 17:11

Kielnia
Masz link do specyfikacji tego redmi note 3 pro
mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redminote3pro/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro.html
w skrócie - wyswietlacz 5,5cala full hd/2gb ramu/procesor snapdr. 650. Wizualnie super. Nawet wliczając vat 23% wyjdzie podobnie albo nawet taniej jak p8 lite (ktory tez mam w domu i xiaomi bije go pod względem specyfikacji). Lumia jakaś tez bedzie ok jak podoba ci sie windows. Sam miałem lumie i dla mnie spoko o ile nie przeszkadza ci brak niektorych apek w sklepie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 16:52

Ja przygodę z Huaweiem zakończyłem na p8 i nigdy do niego nie wrócę.Moja również uzywala ten sam model i ma takie samo zdanie o nim :P nie przekonal nas i tyle, ale to tylko subiektywna opinia

Kielnia

Ja mam Lumie 640 i po aktualizacji do Windowsa 10 jestem bardzo zadowolony.Przed aktualizacją nerwy mnie brały i miałem dość, bo nawet meczu na fonie nie mogłem obejrzeć, a teraz na YT transmisje na żywo latają jak ta lala

Mogę śmiało ci ten telefon polecić, ale wyłącznie z WP 10

Maestro08 komentarzy: 133504.08.2016, 16:47

Kielnia

zobacz na huawei P8 lite. 650zł, telefon przekozak. Zdjęcia super, system podrobiony iOS, więc bardzo wygodny w obsłudze i zużywa o wiele mniej procesora, dzięki czemu teoretycznie gorszy (więc i tańszy) radzi sobie lepiej od tych topowych.

Sobpiotr
Tak a jaki tam android jest?fajnie chodzi i bateria trzyma?

truskawa komentarzy: 82704.08.2016, 16:46

Kielnia
Xiaomi to chyba 3 najwiekszy producent telefonow na swiecie. Glownie na rynek chinski ale podbijaja teraz europe xd. Jak xhcesz kypowac ktorys z seriiredmi note to bierz redmi note 3 pro koniecznie. Ten bez pro jest slabszy. Sam zamowilem dzisiaj za 139 dolarow z aliexpress.

sobpiotr komentarzy: 123704.08.2016, 16:43

Ja mam Xaomi Redmi Pro 3, bardzo polecam.

Kielnia komentarzy: 12004.08.2016, 16:41

Ale co to wgl jest za firma Xiaomi?ja mam sony xperia z2 ale chce zmienic i zastanawiam sie nad 3 tel

Kielnia
Za resmi note 3 pro na aliexpress wyszlo mi 540 zloty + ewentualny vat. Za taka cene kosa. Zobacz sobie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29704.08.2016, 16:30

Pjoter

A ile masz wzrostu i wagi?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041304.08.2016, 16:29

Kielnia

W tym przedziale cenowym najlepszy wybór.

Kielnia komentarzy: 12004.08.2016, 16:25

Witam co myslicie o txn tel?Xiaomi Redmi Note 3 chyba ze wiecie o jakims dobrym note tak do 800zl?

Kielnia komentarzy: 12004.08.2016, 16:23

Witam mam pytanie co myslicie o tym tel?

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 16:14

Pjoter sorki ja mam nike jeszcze koszulke ,a nie pumy ,te wydają się bardziej obcisłe musisz sprawdzic.

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 16:13

Pjoter ,a co tam trudnego na stronce masz podane wymiary, głównie na wzrost patrz.
Ja mam 180cm , jestem szczupły i noszę L.

Pjoter komentarzy: 2004.08.2016, 16:07

Zna się ktoś na rozmiarówce meczowych koszulek od pumy? Bo przymierzam się do zakupu a nie chce zamówić złego rozmiaru. Normalnie nosze M

Alonso komentarzy: 1282404.08.2016, 16:03

yatq
myślisz że ktoś kto się zdecydował żyć w innym kraju wróci do Polski czy wybierze inny kraj do emigracji? ;P

yatq komentarzy: 146704.08.2016, 16:00

mistique
spoko, czekac az niemce zaczna wyrzucac naszych i w ich miejsce zatrudniac kebaby, no i brexit niech dojdzie do skutku i zaraz bezrobocie wzrosnie do 20% :P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.08.2016, 16:00

Yat
Ja składam na troche innym forum, ale pclab forum ma bardzo dobre, to prawda.
Ale testy lepiej śledzić na purepc no pachnie tam fanboyostwem. PS; recka rx470 na morele.tv;)

kuba289 komentarzy: 216004.08.2016, 15:57

mistique
"Dobra zmiana".

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 15:56

W lipcu będziemy mieli najniższe bezrobocie od 1991 według GUS-u i wyniesie one 8,6%.Bardzo dobry wynik

kuba289 komentarzy: 216004.08.2016, 15:44