Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne

praptak komentarzy: 882104.08.2016, 13:18

independent.co.uk/sport/football/transfers/arsenal-transfer-news-alexandre-lacazette-shkodran-mustafi-julian-draxler-spending-100m-a7171361.html

No to czekamy na rozrzutnego dżentelmena.

MistiqueAFC
Jak nie Barca to coś innego nas wyeliminuje w 1/8, bez napastnika raczej szansy na coś większego w tym sezonie nie ma, a na razie idzie jak krew z nosa tylko plotki i plotki.

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 13:13

Są jakieś przecieki z CP, kto będzie bronił? Powinien chyba Mandanda...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 104.08.2016, 13:07

@mistiqueAFC: Triumfator poprzedniej edycji ma z urzędu miejsce w pierwszym koszyku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 13:06

Z pierwszego koszyka w grupie z AFC będzie oczywiście Barcelona.To jest chyba jasne nawet bez tego symulatora.Ja wam szczerze powiem, że wole Barce mieć w grupie, bo później byśmy ich mieli w 1/8 na 90%, a tak jest dużo większa na 1/4 :P

Co do tego symulatora.Czy Real z racji tego, że nie ma mistrza to przypadkiem nie będzie w tym samym koszyczku co Kanonierzy?

Ajax

Trzeci raz robię i trzeci raz Villarreal z Arsenalem w grupie.

Benfica, BVB, Basel i Legia w grupie C
Barcelona, Arsenal (hehe), Ajax i Borussia M. w grupie E.

Mówię o podwyżce.
A wcześniej? Cóż, wtedy Fijo zrobił się na wielką gwiazdę, dawajcie 100k, bo jestem najlepszy.

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 12:56

@Barney

Napisałem, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :)

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:56

Simplleman masz linka bo nie moge znalesc na oficjalce do kupna membershipa?

lays komentarzy: 3987104.08.2016, 12:55

Calciomercato reports #AFC to hold talks with Icardi's wife & agent b/w today and tomorrow as she flies to London for a week. #afc

Obcy nie. Kolejny tydzień z napastnikiem z głowy. Rzucać 40 za lacazette

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 12:53

Barney
Na to pytanie Ci nie odpowiem.

Doktor
Chyba każdemu byłoby ciężko rozstać się z takimi pieniędzmi. Poza tym "wina" leży po obu stronach. Ktoś tę propozycję kontraktu jednak mu złożył.

cyniek1994 komentarzy: 56104.08.2016, 12:53

Alonso, DOktor
Ja jestem razem z ALonso tez uwazam ze Theo w koncu pokaze ze nie jest zapchajdziura i jeszce nie jedni beda pluc sobie w brode ze nie wierzyli w niego.

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:52

Doktor bzdury gadasz i to konkretne ja z miejsca wiem, że bym w rzyciu z tyg nie zrezygnował w pracy też się zdarza ta sama sytuacja.

Trzeba brać co dają i tyle każdy chcę mieć więcej i tyle

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 204.08.2016, 12:52

Doktor
Te 100-110 mu się wtedy należało. Ta podwyżka rok temu nie.

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 12:50

@simpllemann

Nie wiem, ale wydaje mi się, że byłoby mi głupio zarabiać taką kasę w porównaniu do reszty. Ale pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Prawda jest taka, że Walcott ma wielkie ego, zażądał wielkiej pensji, choć tak naprawdę nic sobą nie reprezentował.

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:50

Właśnie przy okazji jak już mam membership to dostaje coś na email , że bilety są w sprzedaży bo jestem ciekaw czy sobie kupie miejsca Next to Centre Upper jakieś lepsze.
Czy te miejsca będą dostępne bo często mamy komplet na Emirates.

Ja musze kupić dużo wcześniej bilet do Anglii i potem pewnie bilet.

Wiesz simpllemann ile przed meczem rusza sprzedaz biletów?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 104.08.2016, 12:48

Jak ktoś chce się pobawić to w poniższym linku odpalicie symulator losowania LM
inker.github.io/cl-draw/?mode=gs

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:47

Simpllemann ok dzięki w sumie mi pasuje pójdę sobie na mecz z jakimś beniaminkiem 200zł dla siebie i żonki mogę jeszcze przeżyć :)

Teraz kupić muszę season pass red chyba starczy na domowe mecze. Planuje jechać jakoś do końca roku

AaronLieber27 komentarzy: 612704.08.2016, 12:42

Mierzejewski rozwiazal kontrakt w Arabii Saudyjskiej i wcale nie wroci do Europy, tylko podpisze konrakt w ZEA

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 12:40

Barney
Każdy mecz ma daną kategorię, ze względu na atrakcyjność rywala.
arsenal.com/tickets/matchcategories

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 12:37

Doktor
Bez urazy, ale sam pewnie czegoś takiego byś nie zrobił.

Witowo95
Dla mnie w meczu z Irlandczykami będą faworytem. Może jeszcze z Izraelczykami, choć oni pokazali, że mogą pokonać dużo lepszą drużynę.

Dominik11 komentarzy: 2017004.08.2016, 12:36

Wojciech Szczęsny przebywa obecnie w rzymskiej klinice Villa Stuart, gdzie przechodzi badania. Polski bramkarz będzie kontynuował nowe rozgrywki w barwach AS Roma.
Corriere dello Sport

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2016, 12:36

Trzeba, bo inaczej cię na główną przeniesie

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:36

Dzięki simpllemann :)

Powiedz o co chodzi z tymi kategoriami a,b,c ?

arsenal.com/tickets/member-ticket-prices

Pamiętaj, by wpisać www przed adresem strony.

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 12:32

Na moje - Walcott powinien sam złożyć tr, gdyż niemoralne jest pobieranie takiej pensji, za tak kijową grę, gdy się ma świadomość, że jest się dwukrotnie słabszym od reszty drużyny.

W sumie wszyscy hejtują Walcotta. To jest bastion, są obrońcy Wengera, Oxa czy Mertesackera, ale obrońców Fijo nie ma.

No, poza jednym - Wengerem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 12:31

Witowo

Możliwe.Dlamnie będą faworytem tylko w meczu z Irlandczykami

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 12:30

To już wiadomo, że Mou wśród swoich licznych klubów nigdy nie zahaczy o Bayern. :D

reidens komentarzy: 106104.08.2016, 12:28

A jakie są zasady przy kupowaniu biletów na wyjazdy? Pytam w kontekście LM i ewentualnego meczu w fazie grupowej Legia-Arsenal xd

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2016, 12:27

Menadżer Leicester, Claudio Ranieri nie ukrywa, że bardzo liczy na Polaka. Po spotkaniu z Barceloną wypowiadał się o nim w samych superlatywach: "Bartosz to bardzo szybki zawodnik. Pokazał wysoką jakość. Jest bardzo dobrym zawodnikiem."- ocenił szkoleniowiec mistrza Anglii.