Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu!

Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu! 10.02.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 2984 komentarzy

Po nieudanym dla Arsenalu styczniu i przerwie zimowej przyszedł czas na pierwsze lutowe spotkanie w Premier League. Można było się spodziewać, że na Molineux Stadium Kanonierów czeka wymagające spotkanie z Wolvehamptonem, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że piłkarze Mikela Artety będą musieli włożyć w nie aż tyle sił. To starcie nie obfitowało w gole, ale Arsenal zdołał objąć prowadzenie w pierwszej połowie, by w drugiej bronić rezultatu do ostatniego gwizdka końca i wywieźć z trudnego terenu komplet punktów, nawet pomimo gry w osłabieniu.

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady (81' F. Silva), Saiss – Semedo, Dendocker, Neves, Marcal (63' Ait-Nouri,) – Trincao (62' Chiquinho), Jimenez, Podence.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (71' Holding), Odegaard (68' Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (81' Nketiah).

Kanonierzy żwawo zaczęli i na początku sprawnie przechwytywali stracone piłki oraz przesuwali grę pod bramkę Wilków. Szybko jednak ich pressing przestał być tak intensywny a gra mocno się uspokoiła, przez co brakowało groźnych okazji. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie. Przy rzucie rożnym dla Arsenalu Ben White zgrał głową piłkę, którą musnął butem Alexandre Lacazette, a Gabriel wpakował ją do siatki, czym otworzył wynik spotkania.

Wolverhampton w pierwszej połowie najlepsze minuty zaliczył po straconej bramce. Gospodarze ruszyli do ataku i kilkukrotnie zmusili przyjezdnych do obrony własnego pola karnego. Sam Aaron Ramsdale musiał się bezpośrednio wykazać dopiero przy główce Raula Jimeneza, jednak golkiper The Gunners dał się zaskoczyć.

Wydawało się, że największym problemem, jaki Wilki sprawiły Arsenalowi były żółte kartki, które jeszcze przed przerwą mieli na swoim koncie dwaj środkowi pomocnicy – Thomas Partey i Granit Xhaka. I mimo że finalnie piłkarz Arsenalu wyleciał z boiska, nie był to ani Ghańczyk, ani Szwajcar.

Tuż po przerwie Arsenal nie bronił ciągle wyniku, ale także operował piłką na połowie rywala, stwarzając swoje okazje. Sprawy skomplikowały się w 68. minucie. Gabriel Martinelli sfaulował przeciwnika, utrudniając mu wyrzut z autu, lecz arbiter zastosował przywilej korzyści dla Wolverhamptonu. Sekundy później Brazylijczyk sfaulował kolejnego rywala i obejrzał dwie żółte kartki jedna po drugiej, ponieważ sędzia wrócił również do poprzedniego przewinienia skrzydłowego Arsenalu.

Moment po tym zapowiadało się na katastrofę, bo futbolówka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Wolvehamptonu. Na szczęście dla Kanonierów był spalony. Tak jak przez ponad godzinę gry Aaron Ramsdale nie miał za dużo do wybronienia, tak po osłabieniu zespołu przez Martinellego miał pełne ręce roboty. Wilki raz za razem posyłały wrzutki w szesnastkę, lecz nie potrafiły przebić się przez obronę Arsenalu i ostatecznie londyńczycy zwyciężyli 1-0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Taki komentarzy: 204616.02.2022, 22:46

@TlicTlac: bez przesady. Rykoszet był z 12 metra.

ZielonyLisc komentarzy: 2028516.02.2022, 22:45

COME ON YOU SPURS

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.02.2022, 22:45

@TlicTlac:
Niby rykoszet byl, ale ta pilka leciala tak wolno, ze mogl cos zrobic imo

TlicTlac komentarzy: 601916.02.2022, 22:45

Ale Handanović teraz szmatę puścił Salaha.

Catalonczyk komentarzy: 519816.02.2022, 22:44

@Taki:

Tak

Taki komentarzy: 204616.02.2022, 22:43

Inter 0-2.
Zniesli już przepis o bramkach na wyjeździe?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.02.2022, 22:41

Jak się nie wykorzystuje okazji z Liverpoolem to się tak kończy, skądś to znam :)

alexis1908 komentarzy: 360316.02.2022, 22:39

O Firmino z golem najbardziej niedoceniany napastnik na świecie ;)

Taki komentarzy: 204616.02.2022, 22:38

@FabsFAN: jeszcze jest 12 minut i rewanż.

Jacek1s komentarzy: 764616.02.2022, 22:19

@Thoneick: Ja go lubię, gra fajnie w lidze. Taki trochę Torreira, ale delikatniejszy xd

Taki komentarzy: 204616.02.2022, 22:15

Inter ciśnie Live.
Dymy.

M4rcin komentarzy: 156016.02.2022, 22:14

Dobry ten Inter kurła

Thoneick komentarzy: 198216.02.2022, 22:11

@Jacek1s napisał: "Camara fajny piłkarz, polecam skupić uwagę na tym pomocniku."
To samo chciałem napisać. Bardzo ciekawy zawodnik

losnumeros komentarzy: 1318916.02.2022, 22:08

Co dużo pisać o przepisach gry gdy sami piłkarze za tym nie nadążają i sami o tym pisali. Raz spalony jest gdy zawodnik zagra piłkę mimo że obrońca dotknie piłki, w następnym sezonie jest odwrotnie, obrońca może dotknąć piłki i spalonego nie ma, Inny przykład. Spalony jest gwizdany gdy zawodnik dotknie piłki lub zrobi ruch do niej i to jest spalony. PIŁKA NOZNA I POLITYLA= TA SAMA MAFIA. CHODZI TYLO O PIENIĄDZE.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.02.2022, 22:07

@Gofer999: Niech tam zrobi burdel, na to czekam xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.02.2022, 22:05

Gnabry fajnie wyglada

Gofer999 komentarzy: 1470716.02.2022, 22:03

@Marcinafc93: Oho. Conte już szykuje grunt pod zwolnienie i szybką wypłatę za zerwanie kontraktu. :D

Jacek1s komentarzy: 764616.02.2022, 22:02

Camara fajny piłkarz, polecam skupić uwagę na tym pomocniku.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11716.02.2022, 21:58

@Marcinafc93: Piszę często tu żeby uważać na Martineza bo gość to mega pułapka. Nie wart swojej ceny w życiu

Marcel90 komentarzy: 816116.02.2022, 21:58

@Jacek1s: To byl troll ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.02.2022, 21:58

Conte airing his unhappiness with Spurs' business: "what happened in January is not easy. 4 players left in January. 4 important players for Tottenham, 2 have arrived. So even numerically instead of strengthening you you may have, on paper, weakened."

Rowerinho komentarzy: 225216.02.2022, 21:58

@Marcel90 napisał: "Chikwubuike Adamu prosze Panstwa , przyszla legenda Arsenalu"

Wspaniały Czikwibujke to pewnie ten TOP napadzior w lato o którym mówił Romano, dziękuję Edu Gaspar

losnumeros komentarzy: 1318916.02.2022, 21:56

@KapitanJack10 napisał: "Czy wam też się wydaje, że Inter gra na zmęczenie Live? Zauważyłem kilka razy, że bardzo szybko cofają piłkę do bramkarza. Czasami obrońca mając mnóstwo miejsca na spokojnie wraca kilka metrów do siebie i podaje do Handanovicia. Live podchodzi z pressingiem i jest kilka podań i laga na Dumfriesa, czyli trzeba wracać.
Ciekawa taktyka i wiedząc, że na tym poziomie nic się przez przypadek nie dzieje, to sądzę, że przygotowali to celowo na ten mecz."

A Mikel też stosował tą takyke w pucharze myszki Miki? Bo 1 mecz zagraliśmy genialny, a w 2 meczu dostaliśmy bęcki. Więc kto był wygranym w tym meczu?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.02.2022, 21:56

Interowi brakuje napastnika, niech nawet Arteta nie myśli o Martinezie, bo koleś nie istnieje, jak nie ma już za partnera Lukaku obok siebie, jedyna nadzieja na strzelenie gola dla Nerazzurrich to wejście Sancheza. Dzeko już wiekowy i tylko na wrzutki na głowę może coś zdziałać, bo szybkości zero, pokazała to idealnie sytuacja, jak Perisic podał piłkę górną na dobieg i go Van Dijk z łatwością wyprzedził.

enrique komentarzy: 1919016.02.2022, 21:54

Jak tak Bayern nadal będzie grał to ten 5 czy 6 letni kontrakt Nagelsmanna nie przetrwa nawet roku.

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 416.02.2022, 21:52

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11716.02.2022, 21:52

@Catalonczyk: Za tydzień obejrzysz. Mimo wszystko liczę, że Atleti ich porobi

aguero10 komentarzy: 858316.02.2022, 21:52

W Bayernie to iskrzy na linii Nagelssman - zarząd .
Szczególnie chodzi o Salichamidzica .
Niemiec oczekiwał lepszych graczy .

losnumeros komentarzy: 1318916.02.2022, 21:51

@lordoftheboard napisał: "Collina był bardzo charakterystyczny i dlatego ma legendę najlepszego."

Bo znał się na swoim fachu i nie pozwolił sonie w kasze dmuchać. Wiem że to tylko teoria, ale jakbym był sędzią to nie pozwoliłbym żeby to zawodnicy rządzili na boisku. To sędzia ma panować nad meczem. Jakbym był sędzią i dałbym żółtą kartkę za dany faul, a 2/3 innych zawodników z tej samej drużyny mieli by problem i byłaby dyskusja, to dostaliby po żółtej kartce i nauczyliby się pewnych zasad. Wiadomo sędzia też się myli, ale po to jest VAR żeby te błędy minimalizować. A błędy są olewane i tego nie robią bo piłka nożna to jedna wielka mafia i pralnia pieniędzy, czy komu to się podoba czy nie.

grzegorz1211 komentarzy: 1030216.02.2022, 21:51

Jak Bayern odpadnie z Salzburgiem yo Nagelsmann leci, tam mu tego nie wybaczą

Catalonczyk komentarzy: 519816.02.2022, 21:51

Ale by człowiek obejrzał taki finał Ligi Przegrywów sezonu, Atletico-Manchester United

Gofer999 komentarzy: 1470716.02.2022, 21:49

Jestem zażenowany postawą Atletico Madryt... to powinien być ich sezon, a oni do LM mogą się nie zakwalifikować, tragiczna barclona ich wyprzedzi...

Ryszard_Bocian komentarzy: 49216.02.2022, 21:48

@pelek napisał: "Adamu, Adamu, cały czas ma długi."

lordoftheboard komentarzy: 822916.02.2022, 21:37

@losnumeros: Collina był bardzo charakterystyczny i dlatego ma legendę najlepszego.

Jacek1s komentarzy: 764616.02.2022, 21:35

Akurat z Salzburga jest to najgorszy napastnik z trójki Adamu, Adeyemi i Okafor xd

sWinny komentarzy: 783616.02.2022, 21:28

W bayernie nie ma komu biegać, dziwnie to wygląda. Do tego są bardzo kiepsko zorganizowani. Z taką grą to chyba tylko na AA mogą wygrać.

Marcel90 komentarzy: 816116.02.2022, 21:26