Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu!

Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu! 10.02.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 2984 komentarzy

Po nieudanym dla Arsenalu styczniu i przerwie zimowej przyszedł czas na pierwsze lutowe spotkanie w Premier League. Można było się spodziewać, że na Molineux Stadium Kanonierów czeka wymagające spotkanie z Wolvehamptonem, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że piłkarze Mikela Artety będą musieli włożyć w nie aż tyle sił. To starcie nie obfitowało w gole, ale Arsenal zdołał objąć prowadzenie w pierwszej połowie, by w drugiej bronić rezultatu do ostatniego gwizdka końca i wywieźć z trudnego terenu komplet punktów, nawet pomimo gry w osłabieniu.

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady (81' F. Silva), Saiss – Semedo, Dendocker, Neves, Marcal (63' Ait-Nouri,) – Trincao (62' Chiquinho), Jimenez, Podence.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (71' Holding), Odegaard (68' Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (81' Nketiah).

Kanonierzy żwawo zaczęli i na początku sprawnie przechwytywali stracone piłki oraz przesuwali grę pod bramkę Wilków. Szybko jednak ich pressing przestał być tak intensywny a gra mocno się uspokoiła, przez co brakowało groźnych okazji. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie. Przy rzucie rożnym dla Arsenalu Ben White zgrał głową piłkę, którą musnął butem Alexandre Lacazette, a Gabriel wpakował ją do siatki, czym otworzył wynik spotkania.

Wolverhampton w pierwszej połowie najlepsze minuty zaliczył po straconej bramce. Gospodarze ruszyli do ataku i kilkukrotnie zmusili przyjezdnych do obrony własnego pola karnego. Sam Aaron Ramsdale musiał się bezpośrednio wykazać dopiero przy główce Raula Jimeneza, jednak golkiper The Gunners dał się zaskoczyć.

Wydawało się, że największym problemem, jaki Wilki sprawiły Arsenalowi były żółte kartki, które jeszcze przed przerwą mieli na swoim koncie dwaj środkowi pomocnicy – Thomas Partey i Granit Xhaka. I mimo że finalnie piłkarz Arsenalu wyleciał z boiska, nie był to ani Ghańczyk, ani Szwajcar.

Tuż po przerwie Arsenal nie bronił ciągle wyniku, ale także operował piłką na połowie rywala, stwarzając swoje okazje. Sprawy skomplikowały się w 68. minucie. Gabriel Martinelli sfaulował przeciwnika, utrudniając mu wyrzut z autu, lecz arbiter zastosował przywilej korzyści dla Wolverhamptonu. Sekundy później Brazylijczyk sfaulował kolejnego rywala i obejrzał dwie żółte kartki jedna po drugiej, ponieważ sędzia wrócił również do poprzedniego przewinienia skrzydłowego Arsenalu.

Moment po tym zapowiadało się na katastrofę, bo futbolówka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Wolvehamptonu. Na szczęście dla Kanonierów był spalony. Tak jak przez ponad godzinę gry Aaron Ramsdale nie miał za dużo do wybronienia, tak po osłabieniu zespołu przez Martinellego miał pełne ręce roboty. Wilki raz za razem posyłały wrzutki w szesnastkę, lecz nie potrafiły przebić się przez obronę Arsenalu i ostatecznie londyńczycy zwyciężyli 1-0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:24

Szkoda że Muller nigdy nie zagrał w PL, mocno niedoceniony zawodnik.

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:22

Teraz stawiać domy na Bayern, macie poł chaty lub 1/3 za darmo ;)

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:21

@stanyal: @stanyal napisał: "@losnumeros napisał: "Yaya Sanogo i Kim Kallstrom."

Frimpong I Merida"

Dawać inne przykłady

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:20

@Marcel90 napisał: "Nikt Mikela nie zwalnial po kilku meczach ? On byl zwalniany juz po ogloszeniu decyzji przez wiele osob"

Mylisz pojęcia. Wiem że to zły przykład, ale w moim klubie w którym gram został zwolniony trener i trenerami zostało 2 znajomych i też z tego się śmiałem z kilkoma osobami. Pisałem o kilku meczach, a nie o samym zatrudnieniu na początku.

stanyal komentarzy: 139916.02.2022, 21:19

@losnumeros napisał: "Yaya Sanogo i Kim Kallstrom."

Frimpong I Merida

Taki komentarzy: 204616.02.2022, 21:18

Marciniak dobrze sędziuje do tej pory.

sWinny komentarzy: 785916.02.2022, 21:17

Ja pierdziele, ale by sobie człowiek obejrzał Arsenal na tym etapie LM. Z 3 dni wcześniej bym chodził i o tym myślał. Nawet wojna na Ukrainie by mnie nie ruszala

Marcel90 komentarzy: 817816.02.2022, 21:16

@losnumeros napisał: "Po takim czasie zwalniać trenera? To co tutaj robi jeszcze Mikel, który pobijał same niechlubne rekordy? Z tego co pamiętam, nikt Mikela nie zwalniał po kilku meczach."

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 21:16

@Marcinafc93: Romano twierdził, że Partey do nas nie przejdzie. Nie jest on żadną wyrocznią

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 21:15

@Dominik17: FabrizioRomano, więc tak

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 21:13

@Ups147: Nie ma plotek. Po prostu Gnabry nie chce przedłużyć kontraktu z Bayernem a on sam przyznał że jakby miał wrócić do Premier League to najchętniej do Arsenalu

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:11

@Matelko napisał: "Gdybyśmy mogli sprowadzić tylko dwóch graczy: napastnika i pomocnika nie zważywszy na finanse to kogo byście wzięli do Arsenalu?"

Yaya Sanogo i Kim Kallstrom.

Taki komentarzy: 204616.02.2022, 21:07

Inter wygląda na mocny i pewny siebie.

Ups147 komentarzy: 349716.02.2022, 21:06

Widzę często tu się temat Gnabryego tu pojawia. O co chodzi? Czemu miałby odchodzić z Bayernu ?

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 21:05

Michael Oliver sędziuje mecz Bayernu. Zmienię temat, chciałbym żeby Pierluigi Collina zmienił zasady w piłce nożnej i był głównym szefem w tej dziedzinie ( nie wiem kto tym się zajmuje). Jednak Włoch to najlepszy sędzia w historii piłki nożnej i znał się na swojej profesji i wydaje mi się że dałby rade stworzyć odpowiednie przepisy gry w tych czasach.

Catalonczyk komentarzy: 519816.02.2022, 21:04

Boze, nie da się słuchać tego onanizowania na tvp1.

Dominik17 komentarzy: 313616.02.2022, 21:03

@Marcinafc93: info pewne ?

Paul77 komentarzy: 990016.02.2022, 21:03

@arsenallord: Ja już nie raz podkreślam, niech Isak dostanie w trakcie meczu 7/8 dobrych podań wtedy zobaczymy jaki z niego napastnik. W Sociedad piłki w pierwszej kolejności kierowane są do Oyarzabala i Januzaya. Szwed częściej sam sobie kreuje sytuację, albo dostaje jedno, dwa podania by oddać strzał. Zaznaczam że często oglądam Sociedad.

ksowa90 komentarzy: 147316.02.2022, 20:46

Czy Wy też macie problemy z aplikacją Canal Plus na tv? Ciągle jakieś problemy z oglądaniem live.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 20:44

@Lamoreaux: w dodatku obrona już nie jest ich mocną stroną, Simeone pomału kończy swój okres na Wanda Metropooitano

Cartman_KG komentarzy: 364216.02.2022, 20:40

Leao kolejny kurła genialny pomysł ... Jak schick i inne ogórki na Championship...

Lamoreaux komentarzy: 347616.02.2022, 20:40

Atletico do 81 minuty nie oddało u siebie celnego strzału w meczu z czerwoną latarnią ligi i przegrywają 0-1.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 19:49

@Sobieski14: DCL czy Schick według ciebie nie strzelają dużo a chcesz Isaka. Dziwne rozumowanie

domino178 komentarzy: 244216.02.2022, 19:47

@Sobieski14: Nie napisałem, że źle. On potrafi zdobyć bramkę z trudnej pozycji i przestrzelić setkę.

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 116.02.2022, 19:34

@arsenallord napisał: "Jestem też w 100% pewny, że gdyby Arteta nie był naszym byłym piłkarzem, który nawet obciął tygodniówkę, żeby u nas grać to te same osoby co teraz go bronią, chciałby zdecydowanie jego odejścia."
Wiec nigdy się o nic z nikim nie zakładaj jeśli tak wygląda Twoje 100% pewności.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 19:33

Obejrzę dziś Salzburg vs Bayern i pooglądam Karima Adeyemi. TOP piłkarzy w mojej hierarchii na atak do Arsenalu

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 19:30

Papa Wenger pozdrawia z Miami

DyktatorArsene komentarzy: 220516.02.2022, 19:25

Niezly prawy obronca nam rosnie, 18 lat a juz niezly byk z niego.

domino178 komentarzy: 244216.02.2022, 19:24

@Sobieski14: Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż Leao to nie jest typowy napastnik. On gra tak jak Auba u nas, czyli lewe skrzydło i zejście do środka. Fakt ma bajeczną technikę i naturalną zdolność do mijania przeciwników natomiast jego celność można porównać z Aubą z tego sezonu. :D

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 19:10

@Marcel90 napisał: "A ja jestem pewny, że gdyby Conte był obecnie trenerem Arsenalu i miał taką passę jaka ma w Spurs to również przez spory % kibiców byłby już wywożony na taczkach z Emirates."

Marcel90 komentarzy: 817816.02.2022, 18:56

@arsenallord napisał: "Jestem też w 100% pewny, że gdyby Arteta nie był naszym byłym piłkarzem, który nawet obciął tygodniówkę, żeby u nas grać to te same osoby co teraz go bronią, chciałby zdecydowanie jego odejścia"

Dominik17 komentarzy: 313616.02.2022, 18:37

@PiaS: oby Inter

Garfield_pl komentarzy: 2830716.02.2022, 18:27

AC Milan directors Paolo Maldini and Frederic Massara here with Rafael Leão, celebrated today for his 100 appearances. #ACMilan

Milan are working to extend his contract as soon as possible. Positive feelings - talks ongoing to reach full agreement. https://t.co/onPUupY2Qo

PiaS komentarzy: 6816.02.2022, 18:25