Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu!

Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu! 10.02.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 2984 komentarzy

Po nieudanym dla Arsenalu styczniu i przerwie zimowej przyszedł czas na pierwsze lutowe spotkanie w Premier League. Można było się spodziewać, że na Molineux Stadium Kanonierów czeka wymagające spotkanie z Wolvehamptonem, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że piłkarze Mikela Artety będą musieli włożyć w nie aż tyle sił. To starcie nie obfitowało w gole, ale Arsenal zdołał objąć prowadzenie w pierwszej połowie, by w drugiej bronić rezultatu do ostatniego gwizdka końca i wywieźć z trudnego terenu komplet punktów, nawet pomimo gry w osłabieniu.

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady (81' F. Silva), Saiss – Semedo, Dendocker, Neves, Marcal (63' Ait-Nouri,) – Trincao (62' Chiquinho), Jimenez, Podence.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (71' Holding), Odegaard (68' Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (81' Nketiah).

Kanonierzy żwawo zaczęli i na początku sprawnie przechwytywali stracone piłki oraz przesuwali grę pod bramkę Wilków. Szybko jednak ich pressing przestał być tak intensywny a gra mocno się uspokoiła, przez co brakowało groźnych okazji. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie. Przy rzucie rożnym dla Arsenalu Ben White zgrał głową piłkę, którą musnął butem Alexandre Lacazette, a Gabriel wpakował ją do siatki, czym otworzył wynik spotkania.

Wolverhampton w pierwszej połowie najlepsze minuty zaliczył po straconej bramce. Gospodarze ruszyli do ataku i kilkukrotnie zmusili przyjezdnych do obrony własnego pola karnego. Sam Aaron Ramsdale musiał się bezpośrednio wykazać dopiero przy główce Raula Jimeneza, jednak golkiper The Gunners dał się zaskoczyć.

Wydawało się, że największym problemem, jaki Wilki sprawiły Arsenalowi były żółte kartki, które jeszcze przed przerwą mieli na swoim koncie dwaj środkowi pomocnicy – Thomas Partey i Granit Xhaka. I mimo że finalnie piłkarz Arsenalu wyleciał z boiska, nie był to ani Ghańczyk, ani Szwajcar.

Tuż po przerwie Arsenal nie bronił ciągle wyniku, ale także operował piłką na połowie rywala, stwarzając swoje okazje. Sprawy skomplikowały się w 68. minucie. Gabriel Martinelli sfaulował przeciwnika, utrudniając mu wyrzut z autu, lecz arbiter zastosował przywilej korzyści dla Wolverhamptonu. Sekundy później Brazylijczyk sfaulował kolejnego rywala i obejrzał dwie żółte kartki jedna po drugiej, ponieważ sędzia wrócił również do poprzedniego przewinienia skrzydłowego Arsenalu.

Moment po tym zapowiadało się na katastrofę, bo futbolówka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Wolvehamptonu. Na szczęście dla Kanonierów był spalony. Tak jak przez ponad godzinę gry Aaron Ramsdale nie miał za dużo do wybronienia, tak po osłabieniu zespołu przez Martinellego miał pełne ręce roboty. Wilki raz za razem posyłały wrzutki w szesnastkę, lecz nie potrafiły przebić się przez obronę Arsenalu i ostatecznie londyńczycy zwyciężyli 1-0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 18:02

Thierry Henry on #Arsenal's top 4 chances: "For me, if they don’t do it, as I said at the start of the season, then it will be a failure" https://t.co/hwfMHI1Aa9

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 17:58

@Matelko: Vlahovic + Fede Valverde

Slaviola komentarzy: 1237716.02.2022, 17:55

@Matelko:

Mbappe + DeBruyne

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 17:42

Takehiro Tomiyasu is back in training but appears to be only doing work away from the main group. Personally I can’t see Mikel Arteta rushing him back for Brentford so at this stage it’s more than likely we will see Cédric Soares start.

#ARSBRE

Garfield_pl komentarzy: 2830716.02.2022, 17:34

Arsenal have been linked with AC Milan’s Rafael Leao by La Repubblica.

The 22-year-old has 23 goals in 100 games for Milan, and has been compared to Thierry Henry by his manager, Stefano Pioli. https://t.co/h7fAHFjqpR

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 116.02.2022, 17:31

@Dominik17 napisał: "To jest przykre :)."
Co masz na myśli?

Dominik17 komentarzy: 313616.02.2022, 17:30

@Marcinafc93: Ja już czuję ten ostatni mecz o wszystko :P , gorzoła będzie się lala strumieniami xd

Garfield_pl komentarzy: 2830716.02.2022, 17:27

There are ‘strong rumours’ of Arsenal touring the USA in July for pre-season, with two games expected to be played there. [@AFCFixtureNews & @DarrenArsenal1] #afc

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 17:25

kibice Arsenalu na koniec sezonu

Gofer999 komentarzy: 1473216.02.2022, 17:22

@Marcinafc93: Shieeeeeeeeet. Znowu zaciskamy pasa? :D

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 17:20

@Marcinafc93: The stadium is in increasing need of a revamp to address general wear & tear, including roof leaks & the club also has plans to upgrade the technology within the ground. Discussions are ongoing over a costly renovation of the big screen system inside the Emirates. [@SamJDean]

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 17:18

Arsenal are planning a multi-million pound refurbishment of the Emirates Stadium, with heavy investment lined up for the coming months & the summer break. [@SamJDean] #afc https://t.co/i6MkDja6Yb

pawelbartosiak komentarzy: 19616.02.2022, 17:18

Veratti moje marzenie

KapitanJack10 komentarzy: 5442 newsów: 416.02.2022, 17:17

@arsenallord napisał: "Wiem o jakim meczu z Watfordem mówisz. Tylko trochę pomyliłeś trenerów. Wtedy już Mikel nas trenował"
Arsenal - Watford 2:2
15.09.2019
Trener: Unai Emery
Statystyki Watord:
Strzały na bramkę - 31
Celne - 10
Posiadanie - 53% - 47% na korzyść Szerszeni.

Joker_224 komentarzy: 522016.02.2022, 17:00

Halland łamie się niemieckiej jak makaron, w Anglii to by się rozgotować na dobre

Matelko komentarzy: 321316.02.2022, 16:56

Gdybyśmy mogli sprowadzić tylko dwóch graczy: napastnika i pomocnika nie zważywszy na finanse to kogo byście wzięli do Arsenalu?
Ja Halland + Bellingham.

Czekam na Wasze propozycje:)

veron komentarzy: 459516.02.2022, 16:50

@arsenallord: ten mecz o którym piszesz to była ostatnia kolejka ligowa jak już o nic nie graliśmy i to pod koniec lipca, prowadzilismy 3:0 po 30 minutach i nasi odpuścili ale narracja przynajmniej Tobie się zgadza, że Arteta jest ujowy

a KapitanJack pisał o meczu za Unaia gdzie Watford oddał 31 strzałów, 10 celnych i totalnie nas zdominował

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:45

@Ups147: Jeżeli tak to racja.

Ups147 komentarzy: 349716.02.2022, 16:43

@arsenallord: 15.09.2019 o ten mecz koledze chyba chodziło. 31 strzałów Watford oddał na naszą bramkę

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:41

@Ups147: Za Unaia wygraliśmy z Watfordem u nas 2-0. Oni oddali 14 strzałów. Za Artety 3-2 a oni oddali 19 strzałów. To mecze w ostatnich sezonach na Emirates

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:36

@KapitanJack10: Wiem o jakim meczu z Watfordem mówisz. Tylko trochę pomyliłeś trenerów. Wtedy już Mikel nas trenował

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 116.02.2022, 16:33

Martin Ødegaard: “I think we’re a very, very interesting group: a lot of young players, and a lot of hungry players, I feel like we’re building something special here with all the players and the staff.”

KapitanJack10 komentarzy: 5442 newsów: 416.02.2022, 16:33

@arsenallord: A pamiętasz grę? Od kiedy zaczęliśmy grać za Artety? Jak pozbył się Mustafiego, Sokratisa, Luiza, Kolasinaca nawet Leno itp..
A za Emery'ego Watford strzelał na naszą bramkę 20 razy w jednym meczu, kompletna degrengolada w obronie, zero organizacji po stracie piłki. Auba przestał strzelać i koniec zabawy.

Ups147 komentarzy: 349716.02.2022, 16:30

@KapitanJack10 napisał: "Tak, a późnej zrobił swoje transfery, wydał majątek na Pepe"

Z tego co pamiętam to on chyba Pepe nie chciał, tylko zahe i nkunku. Ale może źle pamiętam ;p

FanekAFC komentarzy: 511216.02.2022, 16:28

@sWinny napisał: "macie może gdzieś poprzeczkę Modera z wczorajszego spotkania? Bo widziałem tylko te główkę i 'prawie' asystę"
@sWinny: youtu.be/2tDg8EGVqmU?t=105

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:26

@KapitanJack10: Tak na 8. I zgadnij na jakiej pozycji skończyliśmy sezon z Arteta już. Jaki był postęp? 8 miejsce.

KapitanJack10 komentarzy: 5442 newsów: 416.02.2022, 16:24

@arsenallord: Tak, a późnej zrobił swoje transfery, wydał majątek na Pepe, sprowadził Luiza.. Dopóki Auba z Lacą mieli formę życia w Anglii to działał.
Jak w końcu zaczął wprowadzać swoje porządki to gra zaczęła się sypać. I które mieliśmy miejsce jak go zwalniali? Już nawet nie pamiętam, ale skończyliśmy na 8..

jurasmolas44 komentarzy: 184916.02.2022, 16:21

@losnumeros: @losnumeros napisał: "W sezonie 2015/2016 też mieliśmy niesamowitą okazję zdobyć mistrzostwo, reszta jest już historią. Dlatego trzeba to wykorzystać, a nie zadowolić się tym że była okazja być w TOP4 a skończyliśmy na 5/6 miejscu."

Oczywiście ,że musimy to wykorzystać kto by tego nie chciał ?? Natomiast jak tego nie zrobimy to moim zdaniem nie ma co się wieszać tylko trzeba dać Artecie ostatni sezon

Theo10 komentarzy: 832016.02.2022, 16:21

Kolejne* Process* sorry za literówki.

Theo10 komentarzy: 832016.02.2022, 16:19

@Be4Again: To jeszcze coś a propos ambicji. Jak jesteś taki ambitny, to postaw sobie cel nauczenia się czytania ze zrozumieniem. To na początek. Potem będą jakieś kolejce cele, jak analizowanie faktów i wyciąganie wniosków. Ale to krok po kroku. Trust the proces.
Cya.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:19

Jestem też w 100% pewny, że gdyby Arteta nie był naszym byłym piłkarzem, który nawet obciął tygodniówkę, żeby u nas grać to te same osoby co teraz go bronią, chciałby zdecydowanie jego odejścia.

Alffik komentarzy: 104216.02.2022, 16:15

@arsenallord napisał: "Unai zajmował z nami 5 miejsce w lidze że stratą jednego punktu i miał finał LE. O takich wynikach Arteta może tylko pomarzyć na te chwilę. Najgorszy Arsenal ostatnich lat to nie ten Unaia tylko ten Artety bz pierwszego jego pełnego sezonu"
Jeżeli chodzi o wyniki to tak, masz rację. Jeżeli chodzi o grę, to można polemizować.

aguero10 komentarzy: 860416.02.2022, 16:15

Grając bez pucharów a teraz od połowy sezonu sama PL to mus TOP 4 . Rywale tez grają w kratkę więc jest okazja na LM . Nie liczę City , Live i Chelsea bo są po za zasięgiem .

Tak samo przypomina się sezon kiedy byliśmy 2 za Lester wtedy reszta grała słabo i wygrana w PL była do wyjęcia .

Nie można czekać wiecznie na wyniki . Hiszpan już ma wystarczająco duzo czasu aby poukładać zespół i w końcu żeby to odpaliło .

Alffik komentarzy: 104216.02.2022, 16:13

@losnumeros: Ty potrafisz wykorzystać każdą nadarzającą się okazję w Twoim życiu?

Kto powiedział, że jest to powód, żeby być zadowolonym? :D Nie będę nigdy zadowolony ze słabych wyników, ale mogę być dumny z postawy i gry naszych zawodników, jeżeli jest to na odpowiednim poziomie. Nie wkładajmy wszystkiego w sztywne miary ;)

Be4Again komentarzy: 349616.02.2022, 16:12

@Theo10 napisał: "Chodzi o sam fakt stawiania sobie celów ponad możliwości."

Jeżeli dalej upierasz się przy farmazonie, że top 4 to cel ponad możliwości to faktycznie bez odbioru :D Bo fanzolisz takie głupoty, że nie wiem czy trollujesz czy na poważnie piszesz.

sWinny komentarzy: 785916.02.2022, 16:10

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 16:10

@Theo10 napisał: "Rozumiem, czyli oczekujesz od Artety wyniku ponad stan, albo out. Ok.
O rewanżu z Live napisałem, przeczytaj jeszcze raz. O FA Cup faktycznie zapomniałem."

Oczywiście że OUT i tyle.

Na FB była pokazana tabela PL i pytanie. Kto ma największe szanse na TOP4? Jeden komentarz:
"Rozum, terminarz i mecze zaległe podpowiadają, ze Arsenal bedzie w TOP4 ale no właśnie to Arsenal"

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.02.2022, 16:09

@KapitanJack10: Unai zajmował z nami 5 miejsce w lidze że stratą jednego punktu i miał finał LE. O takich wynikach Arteta może tylko pomarzyć na te chwilę. Najgorszy Arsenal ostatnich lat to nie ten Unaia tylko ten Artety bz pierwszego jego pełnego sezonu

Theo10 komentarzy: 832016.02.2022, 16:07

@losnumeros: Rozumiem, czyli oczekujesz od Artety wyniku ponad stan, albo out. Ok.

@Be4Again: Jestem ciekawy czy jesteś tak samo ambitnym człowiekiem w życiu prywatnym, co nie znaczy, że mam zamiar to weryfikować. ;) Dla każdego wyznacznikiem ambicji może być coś innego, dla jednego to będzie kariera, dla drugiego samochód, a dla trzeciego nakopanie dwa razy większemu osiłkowi z osiedla. Nie mi to oceniać. Chodzi o sam fakt stawiania sobie celów ponad możliwości.

Teraz serio bez odbioru.

Be4Again komentarzy: 349616.02.2022, 16:07

@Theo10 napisał: "Obudź się chłopie. To nie jest rok 2010 i sytuacja w PL wygląda trochę inaczej i silnych (również silniejszych aktualnie od nas) aspirujących do TOP4 zespołów jest trochę więcej."

Który z zespołów jest silniejszy od nas obecnie i nie było go w 2010r? :D

Ups147 komentarzy: 349716.02.2022, 16:07

@Theo10: Arteta też miał Aube w formie u dlatego mamy puchar za jego kadencji ;p

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 16:05

@Alffik napisał: "To, że jest okazja to jedno."

Genialny powód żeby zadowolić się 2 miejscem w 2016 roku i ewentualnie 5/6 miejsce w 2022 roku.

losnumeros komentarzy: 1319016.02.2022, 16:03

@Theo10: To zobacz sobie z jakim składem w 1,5 roku Klopp zdobył TOP4. Drużyna Kloppa dokonała zdecydowanie mniej zmian w składzie niż Mikel w ciągu 2,5 roku i jakoś można było zdobyć TOP4.