Arsenal zdeklasowany na Anfield

Arsenal zdeklasowany na Anfield 08.02.2014, 14:49, Marcin Stefaniak 3368 komentarzy

Właściwie trudno opisać słowami to, co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach w Liverpoolu. Kanonierzy zostali rozjechani przez walec z Anfield i po fatalnej grze już do przerwy przegrywali 0-4. Co najgorsze podopieczni Wengera nawet przez chwilę nie sprawili wrażenia kogoś, kto chce jeszcze zawalczyć przynajmniej o honor. Zawodnicy Arsenalu nie byli w stanie skompletować podania nawet do najbliższego kolegi i zostali zdeklasowani przez podopiecznych Rodgersa.

W drugiej połowie nie wyglądało to wiele lepiej, choć momentami Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i, na niewielkie pocieszenie, strzelili honorowego gola po rzucie karnym Mikela Artety.

Nie można było wyobrazić sobie gorszego początku maratonu, ale w północnym Londynie nie można długo rozpamiętywać tej porażki i już teraz trzeba myśleć o środowym spotkaniu z Manchesterem United.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud.

Liverpool: Mignolet - Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho - Sterling, Gerrard, Henderson, Coutinho - Suarez, Sturridge.

Już pierwsza akcja meczu ustawiła dalsze wydarzenia na boisku. Z piłką skrzydłem popędził Suarez i był faulowany przez Mertesackera. Do rzutu wolnego podszedł Steven Gerrard i bezbłędnie dośrodkował piłkę w szesnastkę. W polu karnym Wojciecha Szczęsnego najlepiej odnalazł się Martin Skrtel, który był co prawda na minimalnym spalonym, i choć oddał niedokładny strzał, wystarczyło to na pokonanie Polaka.

W 7. minucie Arsenal miał jedyną okazję do zagrożenia bramki Liverpoolu. Trudno stwierdził, że ją stworzył, bo po podaniu Jacka Wilshere'a z głębi pola to Simon Mignolet piąstkował piłkę w jednego ze swoich defensorów, ale do piłki pierwszy dopadł Martin Skrtel i wyekspediował ją poza murawę.

Napór Liverpoolu nie malał. The Reds cały czas atakowali i w 9. minucie po akcji Sturridge'a strzał oddał Flanagan, ale piłkę na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny.

Interwencja Polaka nie okazała się jednak najszczęśliwszą. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Steven Gerrard i znów posłał perfekcyjne podanie. Bohater pierwszych minut - Martin Skrtel - znów dopadł do piłki i mierzonym strzałem głową podwyższył na 2-0.

Kanonierzy widocznie byli tak oszołomieni wydarzeniami na boisku, że kompletnie zapomnieli na czym polega gra w piłkę nożną. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym chybił Daniel Sturridge.

Minutę później świetnym uderzeniem popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk oddał strzał spoza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, a do pustej bramki nie był jej w stanie umieścić Kolo Toure.

Można było pomyśleć, że zgodnie z piłkarskim porzekadłem niewykorzystane sytuacje będą musiały się zemścić. Nic bardziej mylnego. The Reds dalej deklasowali Kanonierów i w 17. minucie podwyższyli na 3-0. Akcję po stracie Mesuta Özila rozpoczął Jordan Henderson, Anglik poholował piłkę, zagrał ją na prawą stronę do Suareza, ten odegrał ją do Raheema Sterlinga, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Arsenalu.

Napór nie ustawał, a podopieczni Wengera nie sprawiali wrażenia kogoś, kto jest w stanie przypomnieć sobie jak należy dobrze bronić własnej bramki. W 20. minucie po raz drugi fatalną stratę zaliczył Mesut Özil. Liverpoolczycy popędzili z kontrą i w sytuacji sam na sam Sturridge dokonał egzekucji i podwyższył na 4-0.

Właściwie w tym momencie sędzia mógł zakończyć pierwszą połowę. Do końca tej części spotkania podopieczni Rodgersa panowali nad wydarzeniami na boisku, a Kanonierzy wciąż próbowali skleić chociaż kilka celnych podań, niestety bez większego powodzenia. Po 3 doliczonych minutach arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Druga połowa zaczęła się dla Kanonierów równie fatalnie, jak pierwsza. Już w 52. minucie na 5-0 podwyższył Sterling, zdobywając swojego drugiego gola. Młody Anglik potrzebował dwóch strzałów, by pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale ostatecznie dopiął swego i dobił Arsenal.

Dopiero w 58. minucie Arsenal po raz pierwszy stworzył poważniejsze zagrożenie pod bramką Simona Mignoleta. Płaski strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale Belg pewnie interweniował.

Kanonierzy choć na chwilę wybudzili się z letargu i w 61. minucie po raz kolejny natarli na bramkę Belga. Tym razem po składnej akcji strzał sprzed pola karnego oddał Jack Wilshere, ale Mignolet znowu dobrze sobie poradził.

W 60. minucie na potrójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger i wpuścił na boisko Lukasa Podolskiego, Tomasa Rosicky'ego i Kierana Gibbsa.

W 63. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk idealnie przymierzył i futbolówka zmierzała prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego, jednak Polak zdążył z interwencją.

W 69. minucie honor drużyny z północnego Londynu uratował Mikel Arteta, pewnie zamieniając jedenastkę na gola. Wcześniej w szesnastce Liverpoolu Chamberlaina faulował Gerrard.

4 minuty później Hiszpan dobrze egzekwował inny stały fragment gry - rzut wolny. Kapitan Arsenalu uderzył obok muru i był bliski pokonania Mignoleta.

Nastawiony na kontrataki Liverpool kilkakrotnie stwarzał jeszcze zagrożenie pod bramką Arsenalu. W 87. bliski skompletowania hat-tricka był Sterling, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się Szczęsny, skracając kąt i blokując strzał. Kilka minut później Michael Oliver zakończył męki londyńczyków w Liverpoolu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.02.2014, 21:11

Bershka słabiutka?!?!?!? Nie jesteście modni xD

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36010.02.2014, 21:11

Jaki sklad zrobic w fucie bo mam dylemat myslalem nad brazylia nwm doradzcie cos

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 21:11

@Belzebub666

Jesteś śmiesznym kolesiem ; D

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:10

Nom bershka jest słabiutka, ja wole sklepy internetowe : answear,stylepit,theavenue duży wybór i fajne ceny

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 21:10

ja też ogólnie nie lubie szerokich spodni, nie pasujo mi do oficerek :

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:09

Belzebub
mam takich jak ty w klasie, powiesz mi dlaczego tak rzadko myjecie włosy?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.02.2014, 21:09

songoku95

Tylko Bershka. Wąskie ubrania są superowe:D Taki One Direction style.

#me gusta

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:08

nie chodzi mi o szerokie spodnie, tylko o szeroki krok, nogawki mam w spodniach tylko wąskie bo nie lubię jak mi na but włażą, nie po to kupuje Air Jordany albo Timberlandy, żeby spodnie cały but zasłaniały

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 21:08

Rafix
Polskie podziemie jest cienkie ogólnie rzec biorąc. Jak chcesz to podsyłam ci mojego ziomeczka z tych brudnych bloków, pełnych nierobów i patologii
youtube.com/watch?v=EVzbTna3I3k

jego cała płyta jest na yt Radzias - Szczeniacki Kaszel Prawdy
jak chcesz to sprawdzaj, co do podziemia to jeszcze raz, jest na miernym poziomie.

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:03

Co innego biały człowiek a co innego jakaś żydowska szumowina, ja np nigdy był nie wpadł na to,że kolor skóry może mi w czymś przeszkadzac

ja lubie to co dzisiaj leciało :D

jak można chodzić w szerokich spodnaich i jeansowej koszuli?! Chyba że jeansowa koszula o 3 rozmiary za duża ;D

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 21:01

Relax, wlasnie leci powtóreczka meczu z Liverpoolem. Ogladamy?

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 21:01

Belzeub- baiły człowiek zwala na żydów, masonów, lewaków, pływaków, ateistów, gendera, ruskich.... Lista dłuuga!

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 21:00

@ArseneAl, po prostu lubię spodnie z szerokim krokiem, wielkie mi halo, a ostatnio bardziej od bluz z kapturem polubiłem jeansowe koszule

RafixTheOne komentarzy: 67210.02.2014, 21:00

@Mico17

Hahaha, interesujesz się może?

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 20:59

@Oggy, bo biały człowiek nigdy nie zwala niepowodzeń na swój kolor skóry, ponieważ nie uważa, że jest to coś co mu przeszkadza, murzyni po prostu wiedzą,że są gorsi przez swój kolor skóry, dlatego zawsze sapią " Bo co ? Bo jestem czarny ?!"

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:59

ArseneAl
w tej chwili robię skrina i ustawiam to na tapetę, za kilka tygodni nie będę pamiętał, że to wyrwane z kontekstu
:D :D

ArseneAl
:D :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.02.2014, 20:57

malyglod,

ale pleciesz androny, nie interesuje mnie gdzie mieszkasz, ale albo mieszkasz w bardzo starym blokowisku, albo obok cyganów.

Mieszkam w bloku gdzie jest 100 mieszkań, liczmy, że to daje 350 osób. Powiem, że tak około 15 osób to takie, jakie Ty opisałeś, czyli brudasy, nie mają ochoty pracować, nie potrafią dzieci wychować.

Daje tam to powiedzmy 15/350. A to daje nam niecałe 5%. Więc jaka tu mowa o większości? A dodam, że w jakimś apartamencie nie mieszkam, a w zwykłym 25 letnim bloku.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:57

Al- dzisiaj widzę forma dopisuje...
Przestań zaraz zdjęcia kaktusów zaczną tu wrzucać. Inteligęcja to jedno ale nikt im imputowac małego kabanosa nie będzie! :PP

@FabsFan
Czyly inteligencja jest odwrotnie proporcjonalna do długości przyrodzenia.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:54

Niektórych bardzo łatwo podpuścić widzę a już naszych Rasialdo to najłatwiej. No nic Adolf byłby dumny że idee dominacji białej rasy przetrwały...u Polaków.
Przynajmniej...
nie gadamy o Five on it.

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 20:53

ja dzisiaj od rana byłem taki wkurzony, zdenerwowany i w radiowęźle puścili jazz, to co się wyluzowałem po 5 minutach to maakra ;O!

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 20:53

I mówi to ktoś kto się ubiera jak murzyn.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.02.2014, 20:51

Propos rozmowy o murzynach. Badania donoszą, że z większym trudem osiągają takie same wyniki w szkole, jak inni.
Najmądrzejsze rasy ( wg statystyk Mariusza Maxa Kolonki ) W KOLEJNOŚCI OD NAJLEPSZEJ
- Azjaci
- Biali
- Latino/ Nigga
Różnica między Azjatami a białymi jest dość niewielka, zaś czarni są "lata świetlne" za nami.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:51

RafixTheOne
Co jak co, ale to już było rasistowskie :D

songoku95 komentarzy: 2348610.02.2014, 20:51

co tam chłopaki?:D

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 20:51

Czy to już ten moment w którym mówię, że rap to gunwo?

RafixTheOne komentarzy: 67210.02.2014, 20:48

Widzę, że gadacie o hip-hopie tylko nie w tym kontekście co trzeba. Ktoś z Was interesuje się polskim undergroundem?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:46

Belzebub666
tkwili by tam sobie, nie mieszaliby się z białymi, nie przenosili by chorób...
To biały człowiek ich zdominował, a może oni tego nie chcieli? Ty fasshysto!

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:45

Bezlebub666- na przykład bluesa rap, i wielki wkład w rocka i jazz. A tak w ogóle to w USA prawica atakowała Slayera za satanizm (bzdura) ale w jednym mieli rację. Po Angel of Death Jeff powiedział że oni zawsze przyjmują perspektywę kata nie ofiary. Hmmm skłania do refleksji

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 20:43

Czy murzyni cokolwiek wymyślili ? Gdyby nie biali ludzie to nadal tkwiliby z lepiankach z gówna i umierali na błahe choroby nie starając się chocby o jotę poprawic warunków życia

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:41

Małygłodzie
Trochę tu naplątałem, ale nie mówiłem serio po za ostatnim komentarzem. To był troll na takiego gościa z Ruchu Narodowego. Ja osobiście nic do murzynów nie mam :)

maciekbe komentarzy: 1245810.02.2014, 20:41

@mico idziesz na kibel? :>

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:41

Beka niezła tutaj, rasowo uświadomieni atakują. W sumie dobry sposób by zapomnieć o sławnym laniu.

Belzebub666 komentarzy: 280110.02.2014, 20:40

@Mico, Max Kolonko zrobił o tym reportaż na MaxTV, jest paru takich czarnych dziadów w USA, którzy dzielą rasowo kraj

gooner1992 komentarzy: 57710.02.2014, 20:39

Mam nadzieje ze po meczu z Utd nie bede mial traumy... ;d

Qarol komentarzy: 1450210.02.2014, 20:39

@gooner1992

Jutro będzie zmieniony już, bojowa zapowiedź przed United ; )

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068710.02.2014, 20:38

Niedługo news powinien zniknąć, bo już w środę z United :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:38

Mikro
Można się nad tym zastanowić dlaczego murzyni są największymi rasistami, bo rzeczywiście tak jest. Taki czarny pastor z ambony krzyczy: Dostali mandat za przejście na czerwonym bo są czarni! Nie zdał do następnej klasy? Bo, co? Bo jest czarny?
Potem taki mały negro się uczy i staje się rasistą w stosunku do białych. Ktoś wyraźnie ma w tym interes, ale to jest rozkminka na dłuższy czas, a ja patrze, że nie zrobiłem jeszcze stomach workout...

gooner1992 komentarzy: 57710.02.2014, 20:37

Apel do adminow. Zmience moze glownego newsa... Staram sie zapomniec o meczu a nie moge.. ;p