Arsenal zdeklasowany na Anfield

Arsenal zdeklasowany na Anfield 08.02.2014, 14:49, Marcin Stefaniak 3368 komentarzy

Właściwie trudno opisać słowami to, co wydarzyło się w pierwszych 45 minutach w Liverpoolu. Kanonierzy zostali rozjechani przez walec z Anfield i po fatalnej grze już do przerwy przegrywali 0-4. Co najgorsze podopieczni Wengera nawet przez chwilę nie sprawili wrażenia kogoś, kto chce jeszcze zawalczyć przynajmniej o honor. Zawodnicy Arsenalu nie byli w stanie skompletować podania nawet do najbliższego kolegi i zostali zdeklasowani przez podopiecznych Rodgersa.

W drugiej połowie nie wyglądało to wiele lepiej, choć momentami Kanonierzy utrzymywali się przy piłce i, na niewielkie pocieszenie, strzelili honorowego gola po rzucie karnym Mikela Artety.

Nie można było wyobrazić sobie gorszego początku maratonu, ale w północnym Londynie nie można długo rozpamiętywać tej porażki i już teraz trzeba myśleć o środowym spotkaniu z Manchesterem United.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud.

Liverpool: Mignolet - Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho - Sterling, Gerrard, Henderson, Coutinho - Suarez, Sturridge.

Już pierwsza akcja meczu ustawiła dalsze wydarzenia na boisku. Z piłką skrzydłem popędził Suarez i był faulowany przez Mertesackera. Do rzutu wolnego podszedł Steven Gerrard i bezbłędnie dośrodkował piłkę w szesnastkę. W polu karnym Wojciecha Szczęsnego najlepiej odnalazł się Martin Skrtel, który był co prawda na minimalnym spalonym, i choć oddał niedokładny strzał, wystarczyło to na pokonanie Polaka.

W 7. minucie Arsenal miał jedyną okazję do zagrożenia bramki Liverpoolu. Trudno stwierdził, że ją stworzył, bo po podaniu Jacka Wilshere'a z głębi pola to Simon Mignolet piąstkował piłkę w jednego ze swoich defensorów, ale do piłki pierwszy dopadł Martin Skrtel i wyekspediował ją poza murawę.

Napór Liverpoolu nie malał. The Reds cały czas atakowali i w 9. minucie po akcji Sturridge'a strzał oddał Flanagan, ale piłkę na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny.

Interwencja Polaka nie okazała się jednak najszczęśliwszą. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Steven Gerrard i znów posłał perfekcyjne podanie. Bohater pierwszych minut - Martin Skrtel - znów dopadł do piłki i mierzonym strzałem głową podwyższył na 2-0.

Kanonierzy widocznie byli tak oszołomieni wydarzeniami na boisku, że kompletnie zapomnieli na czym polega gra w piłkę nożną. 2 minuty później w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym chybił Daniel Sturridge.

Minutę później świetnym uderzeniem popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk oddał strzał spoza pola karnego, piłka uderzyła w słupek, a do pustej bramki nie był jej w stanie umieścić Kolo Toure.

Można było pomyśleć, że zgodnie z piłkarskim porzekadłem niewykorzystane sytuacje będą musiały się zemścić. Nic bardziej mylnego. The Reds dalej deklasowali Kanonierów i w 17. minucie podwyższyli na 3-0. Akcję po stracie Mesuta Özila rozpoczął Jordan Henderson, Anglik poholował piłkę, zagrał ją na prawą stronę do Suareza, ten odegrał ją do Raheema Sterlinga, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Arsenalu.

Napór nie ustawał, a podopieczni Wengera nie sprawiali wrażenia kogoś, kto jest w stanie przypomnieć sobie jak należy dobrze bronić własnej bramki. W 20. minucie po raz drugi fatalną stratę zaliczył Mesut Özil. Liverpoolczycy popędzili z kontrą i w sytuacji sam na sam Sturridge dokonał egzekucji i podwyższył na 4-0.

Właściwie w tym momencie sędzia mógł zakończyć pierwszą połowę. Do końca tej części spotkania podopieczni Rodgersa panowali nad wydarzeniami na boisku, a Kanonierzy wciąż próbowali skleić chociaż kilka celnych podań, niestety bez większego powodzenia. Po 3 doliczonych minutach arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Druga połowa zaczęła się dla Kanonierów równie fatalnie, jak pierwsza. Już w 52. minucie na 5-0 podwyższył Sterling, zdobywając swojego drugiego gola. Młody Anglik potrzebował dwóch strzałów, by pokonać Wojciecha Szczęsnego, ale ostatecznie dopiął swego i dobił Arsenal.

Dopiero w 58. minucie Arsenal po raz pierwszy stworzył poważniejsze zagrożenie pod bramką Simona Mignoleta. Płaski strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale Belg pewnie interweniował.

Kanonierzy choć na chwilę wybudzili się z letargu i w 61. minucie po raz kolejny natarli na bramkę Belga. Tym razem po składnej akcji strzał sprzed pola karnego oddał Jack Wilshere, ale Mignolet znowu dobrze sobie poradził.

W 60. minucie na potrójną zmianę zdecydował się Arsene Wenger i wpuścił na boisko Lukasa Podolskiego, Tomasa Rosicky'ego i Kierana Gibbsa.

W 63. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Luis Suarez. Urugwajczyk idealnie przymierzył i futbolówka zmierzała prosto w okienko bramki strzeżonej przez Szczęsnego, jednak Polak zdążył z interwencją.

W 69. minucie honor drużyny z północnego Londynu uratował Mikel Arteta, pewnie zamieniając jedenastkę na gola. Wcześniej w szesnastce Liverpoolu Chamberlaina faulował Gerrard.

4 minuty później Hiszpan dobrze egzekwował inny stały fragment gry - rzut wolny. Kapitan Arsenalu uderzył obok muru i był bliski pokonania Mignoleta.

Nastawiony na kontrataki Liverpool kilkakrotnie stwarzał jeszcze zagrożenie pod bramką Arsenalu. W 87. bliski skompletowania hat-tricka był Sterling, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się Szczęsny, skracając kąt i blokując strzał. Kilka minut później Michael Oliver zakończył męki londyńczyków w Liverpoolu.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Mikro komentarzy: 4810.02.2014, 20:34

@NineBiteWolf
Fakty są faktami. Nie jestem rasistą, ale nie będę zaprzeczał pewnych rzeczy przez wzgląd na "poprawność polityczną". Podam przykład, upadek Detroitu. Albo w RPA, zobacz co tam czarni ludzie robią z białymi.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:33

malyglod
jak raz byłem w Paryżu to mi murzyn drzwi od klatki otworzył i powiedział "bonżur", najlepsze było to, że to ja powinienem otworzyć drzwi mu, bo ten miał nogę w gipsie i chodził z kulą, ale skoro tak nalegał :D

Oggy
przecież jak w USA znieśli niewolnictwo, to murzyni przymierali głodem, bo po prostu nie wiedzieli co mają robić na obcej ziemi, bez plantacji gdzie żyli przez 3 pokolenia

pronik komentarzy: 517910.02.2014, 20:31

allegro.pl/show_item.php?item=3960580611&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
koszulki z nadrukiem gestu theo z meczu z kurami

malyglod komentarzy: 648710.02.2014, 20:29

Mico17

ilu ty osobiście znasz Murzynów, że możesz jakiekolwiek wnioski wyciągać?

Jakbym tak myślał jak ty, to powiem - większość Polaków z bloków to brudasy i syfiarze. Do roboty się nie garną, dzieci nie wychowują tylko puszczają samopas. Do tego zawsze skwaszeni i twierdzą że im się wszystko należy.

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 20:27

youtube.com/watch?v=dBv7hc9y-I0 :( dlaczego on dostał kontuzji w najtrudniejszym momencie sezonu?

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:25

Mico17- a spójrz jak było niewolnictwo to mieli bezrobocie niziutkie!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:23

INFO: Zdecydowanie najwyższe bezrobocie w USA występuje wśród Afroamerykanów - donosi "Gazeta Wyborcza".

i wszystko jasne

Mikro komentarzy: 4810.02.2014, 20:22

@NBW
Poprawię tych innych, murzyni nie są gorsi, są głupsi. Teraz pasuje? Poza tym największymi rasistami są czarni.

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 20:19

youtube.com/watch?v=A6Bg4EUfwBs żwirek strzelający gole:P

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:18

Mico17- jak ja lubię z Tobą pisać. Jak Cie będą chcieli zamknąć to się wstawię:> Mimo że się nie zgadzam:P

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:16

Czy to przypadeg, że co 3 czarny nastolatek z Harlemu idzie do więzienia? Nie! Mówię ci, oni nic nie robią tylko narkotyki sprzedają i jeszcze zasiłki dla bezrobotnych biorą. Z takimi to trzeba krótko!
Polacy to przynajmniej wódkę mają dobrą, a taki murzyn to co on w życiu wymyślił?!

Większość osób z mojego otoczenia tak myśli, katolicy wielcy.

malyglod komentarzy: 648710.02.2014, 20:14

CesK.

to nie jest takie proste. Mamy kasę to wydajemy.
Trzeba liczyć też kontrakt, plus dochodzi do tego drabinka płacowa w klubie. Nie dasz takiemu Tiote 90 tyś, jak nie podwyższysz Jackowi do 130-140. To zaraz inny będzie też chciał więcej.

Cudze pieniądze to łatwo wydawać. Zresztą - wydał na Ozila i mam wrażenie że największym wzmocnieniem są nie tyle jego umejętności co nazwisko, które zmotywowało innych i pozwoliło uwierzyć, że stać nas na trofea.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:12

Mico17- zastąp mudżiny Polakiem i masz opinię w UK o nas :P

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 20:11

Ceny oszalały*

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:10

Oggy
A to mudżiny, nieroby pieprzone, biorą zasiłki, pracować nie chcą... tfu!

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 20:09

malyglod
Ceny oszalał , ale mamy kase więc powinien wenger się dostosować

piti16 komentarzy: 209910.02.2014, 20:09

Co jak co ale pięniądze zostają w futbolu więc co to za różnica?

malyglod komentarzy: 648710.02.2014, 20:07

Jak dla mnie to ceny oszalały a nie Wenger. Fakt, Papcio jest skąpy, ale bez przesady. Teraz za byle miernotę na dzień dobry chcą 10 mln, a jak ma sezon udany to i 20 mln.

Naprawdę połowa zawodników nie jest warta swojej ceny. Jeszcze mogę zrozumieć płacenia za wybitnych ofensywnych graczy, ale nie tyle co teraz.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:06

Mico17- wiesz NWA wiele o dyskryminacji czarnych nawijało. A z tym daleko tak do republikanów jak i libertarianw USA (Rand Paul siedzi już w tyłku redneckom). Rona Paula nawet lubię, jest konsekwentny i ma jajca.

Schneiderlin pasowałby do nas idealnie.
Z celnymi podaniami nie schodzi poniżej ~95%, ma dużo odbiorów, jest waleczny, młody, ograny w PL i potrafi też coś zdziałać w ofensywie.
15 mln funtów i myślę, że byłby nasz.

damianARSENAL komentarzy: 851410.02.2014, 20:03

Ewentualnie potrzebujemy DM takiego jak Fernandinho. Ofesywny def. pomocnik. Takie masło maślane.

piti16 komentarzy: 209910.02.2014, 20:03

Potrzebny napadzior. Taki atleta który bardzo szybko biega dobrze strzela i ma zmysł do gry kombinacyjnej. Może Messi ;D?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 20:03

Oggy
Z muzyki NWA niewiele można dowiedzieć się o ich poglądach politycznych, a jak już to pewnie są nieaktualne. Co do Cube'a to zgadzam się z nim w wielu aspektach, w niektórych się różnimy, ale bez przesady, nie obrażajmy go od lewaków. :)
Z Polski to nie podobają mi się poglądy Łony co do UE np. ale nadal jest jednym z moich ulubionych MC.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 20:03

Witowo95- 50 Cent nie chciał glosować na republikanów ostatnio? O ile to raper:P

pronik komentarzy: 517910.02.2014, 20:02

CesK;
Wenger sie zatrzymal z cenami jakies 7 lat temu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.02.2014, 20:02

LoL

shark31 komentarzy: 601310.02.2014, 20:02

Schneiderlin by do nas pasowal idelanie imo.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.02.2014, 20:01

Oggy
Jedyny raper z USA którego znam jako prawicowca to Kendrick Lamar - reszta to lewicowcy

Kondziu10 komentarzy: 89110.02.2014, 20:00

Na dm potrzebny jest ktoś waleczny, niekoniecznie murzyn ;p
Moim ososbistym faworytem jest Sznederlę z soton, kiedy usłyszałem, że się nim interesujemy ucieszyłem się jak dzieciak. Jeśli jednak chcecie czarnucha to bym rozejrzał się za Tiote(Newcastle) lub Diame(WHU)

Na szpice zaluje, ze Lewy nie dal sie przekonac Wojtkowi, bo pasowalby do nas jak ulał :/

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 19:59

Diame w tym sezonie częściej grał na szpicy i skrzydle niż na DM...

damianARSENAL komentarzy: 851410.02.2014, 19:59

W zeszłym sezonie grał jak cofnięty pomocnik, w tym bardziej ofensywnie i gra piach. Zawsze lubiłem jego bomby zza pola karnego :)

malyglod komentarzy: 648710.02.2014, 19:59

DM jak dla mnie nie jest potrzebny. Może za dwa sezony jak Mikael będzie starszy nie nie podoła grać w każdym meczu.

W ogóle Wenger nie preferuje gry z typowym DM, a liczy na uniwersalność swoich środkowych pomocników. Jakby chciał kogoś tylko do odbiorów, to może wystawić Vermaelena.

Oggy komentarzy: 948910.02.2014, 19:59

Mico17- oo patrząc po ulubionych raperach to sympatia do czarnych jest;P Wiesz że NWA i Ice Cube to takie lewaki jak diabli?

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 19:58

pronik
Czyli wenger nie wie że cena za zawodników dobrych wzrosła 10-20-30mln.l.

piti16 komentarzy: 209910.02.2014, 19:57

damianARSENAL

To nie jest DM...

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 19:57

Od jakiego zawodnika zaczęło się u was kibicować Arsenalowi?Mi w Fifie 2005 od Henrego;p

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 19:56

Diame DM?
Przecież jemu już bliżej ŚPO niż DM...
Z resztą jest masakrycznie słaby w tym sezonie.

malyglod komentarzy: 648710.02.2014, 19:56

Mico17.

ciężko będzie znaleźć Murzyna i do tego bez bata :)

pronik komentarzy: 517910.02.2014, 19:55

CesK;
Wenger sobie ustala cene za jaka kupuje zawodnika nie interesuje go cena podana przez sprzedajacego i dlatego ciezko idzie mu kupno zawodnikow

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 19:55

Mico17
Masz słabość do czarnych?:P

damianARSENAL komentarzy: 851410.02.2014, 19:54

Ja postarałbym sie o Diame z WHU na DM :)

maciekbe komentarzy: 1245810.02.2014, 19:53

@Mico17 pewnie że bez bata, z niewolnika nie ma pracownika
ba dum tsss

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 19:53

Jestem też fanem Capoue. Ciekawe co by Spurs zrobiło jakbyśmy się nim zainteresowali? Już w tym okienku mówiło się o jego odejściu.
Gość zjada wszystkich DM'ów w Spursach, a grzeje ławę kosztem jakiegoś lamusa Bentaleba.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 110.02.2014, 19:50

DM musi być czarnoskóry i nie ma bata.

CesK komentarzy: 210710.02.2014, 19:47

mamy 20mln funtow na transfery z poprzedniego lata dotego dojdzie kontrakt z pumą więc może być niezla sumka na transfery? A ja mam do was pytanie kto sknerzy na transfery wenger czy prezez czy kto?

ArseneAl komentarzy: 2341710.02.2014, 19:44

Matuidi lub Schneiderlin. IMO tylko takie opcje wchodzą w grę (o ile ten pierwszy jednak nie podpisze nowej umowy).
Bender odpada - za drogi. Na pewno nie wydamy 20+ mln na DM'a (gruby hajs trzeba przeznaczyć na napastnika)..

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 110.02.2014, 19:34

haxball.com/?roomid=~28b1d8003feb704f7675e092d97e6dd3cb26dafe1af3d8b2f1ce11ea149ce3a11

Host Afgana, ale atmosfera moja. Czyli wszystko co najlepsze, specjalnie dla Was.

lays komentarzy: 3987110.02.2014, 19:31