Arsenal zwycięża z Southamptonem 2-0 na St Mary's Stadium

Arsenal zwycięża z Southamptonem 2-0 na St Mary's Stadium 25.06.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 728 komentarzy

Po porażce z Manchesterem City oraz wpadce, jaką był mecz z Brightonem, podopieczni Mikela Artety pojechali na St Mary's Stadium, żeby rozegrać swój trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. W obu poprzednich spotkaniach zespół z Londynu nie zdobył nawet punktu, David Luiz został zawieszony, a kilku piłkarzy doznało kontuzji. Te fatalne dla Arsenalu wydarzenia nie napawały optymizmem szczególnie fanów, ale ich ulubieńcy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, zaliczając jednak dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.

Piłkarze The Gunners wciąż grają, jakby nie mieli pomysłu na grę z przodu i próbują odzyskać pewność siebie. Wygrana 2-0 z zespołem Ralpha Hasenhüttla jest dobrym krokiem w tym kierunku, choć w ofensywie londyńczycy mieli łut szczęścia. Najpierw Eddie Nketiah dostał prezent od bramkarza rywali, a w końcówce czerwoną kartkę otrzymał obrońca Southamptonu, co pozwoliło gościom podwyższyć prowadzenie. Zdecydowanie bardziej cieszy postawa defensywy, która zakończyła spotkanie z czystym golem, a kluczową interwencję zaliczył również Emiliano Martinez.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Holding, Mustafi, Tierney (70' Kolasinac) - Ceballos (80' Maitland-Niles), Xhaka - Pepe (64' Willock), Saka - Nketiah (79' Lacazette), Aubameyang.

Southampton: McCarthy - Valery (46' Walker-Peters), Stephens, Bednarek, Bertrand - Armstrong, Ward-Prowse, Hojbjerg (90+2' Romeu), Redmond - Obafemi (46' Long), Ings (90+2' Vestergaard).

Kanonierzy zaczęli nieporadnie na St. Mary's Stadium i kilka minut zajęło im oswojenie się z obiektem Southamptonu. Gospodarze grali wysoko ustawieni, ale niespodziewanie w ciągu 10 minut Arsenal stworzył sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Najpierw Granit Xhaka ładnym podaniem prostopadłym odnalazł na lewym skrzydle Bukayo Sakę. Młodziutki skrzydłowy dograł w pole karne, a akcję wykończył Eddie Nketiah. Niestety, Saka był na spalonym. Chwilę później piłkę na dobieg dostał Pierre-Emerick Aubameyang, który ściął z piłką do środka, ale z bliskiej odległości trafił jedynie w poprzeczkę.

Podopieczni Ralpha Hasenhüttla nie murowali własnej bramki, co pozwalało The Gunners tworzyć okazje. Już w 20. minucie golkiper Southamptonu pozwolił Eddiemu Nketiah wykonać najłatwiejszy "telefon". 30-letni Alex McCarthy popełnił kardynalny błąd i stracił piłkę na rzecz napastnika Arsenalu, a ten mógł strzelać do pustej bramki i wykonać swoją znamienną cieszynkę. Po otwarciu wyniku grę kontrolowali przyjezdni, a gospodarze poza jedną akcją nie zagrozili bramce bronionej przez Emiliano Martineza.

Niemiecki szkoleniowiec Southamptonu zdecydował się na zmiany po przerwie. Na murawie pojawił się Kyle Walker-Peters, który zneutralizował lewe skrzydło Arsenalu i sam wybiegał do przodu. Mimo to goście mieli ogromną szansą podwyższyć prowadzenie, atakując właśnie tą stroną boiska. Emiliano Martinez popisał się dalekim podaniem do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. To nie był jednak dzień Gabończyka, ponieważ zaliczył nieudaną próbę dogrania w pole karne, gdzie za akcją podążał Eddie Nketiah. Piłkę zablokował Jan Bednarek, co o mało nie skończyło się trafieniem samobójczym. Futbolówka powędrowała jednak obok słupka.

Miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki wypracowana przez Southampton przełożyła się na kilkuminutowe oblężenie pola karnego gości. Z dośrodkowań i strzałów zza szesnastki w wykonaniu gospodarzy niewiele wynikało. Po zmianie Kierana Tierneya do obrony cofnął się Bukayo Saka, a będący zmiennikiem Sead Kolasinac ustawił się na środku defensywy. Zagęszczenie zawodników na przedpolu nie uchroniło jednak przed groźnym strzałem Redmonda, który na szczęście dla londyńczyków uderzył w boczną siatkę. Z kolei przed większymi tarapatami uratował Kanonierów Emiliano Martinez. Shane Long był bliski wyrównania, kiedy w 78. minucie opanował piłkę po podaniu za plecy obrońców. Argentyński golkiper Arsenalu zachował się fantastycznie i obronił strzał Irlandczyka.

Przyjezdni wyglądali bardzo słabo w ofensywie i skupiali się na obronie wyniku. Los uśmiechnął się jednak do Kanonierów po raz drugi w tym spotkaniu. W 85. minucie Aubameyang został faulowany przez Jacka Stephensa, za co stoper Świętych ujrzał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego sprzed szesnastki uderzał zmiennik, Alexandre Lacazette. Francuz najpierw trafił w mur, a następnie potężnie uderzył odbitą piłkę w kierunku bramki. McCarthy zdołał sparować piłkę, ale dobił ją również wchodzący z ławki Joe Willock, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Oceń piłkarzy po meczu

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
PtoOk komentarzy: 220025.06.2020, 20:54

@Mchard: gorszy od cebuli nie będzie

Ech0z komentarzy: 1043125.06.2020, 20:53

@GunnersFan9: po co ci teraz punkty? 8 miejsce nic nie daje, oni muszą zacząć grać na poziomie zeby kolejny sezon zacząć grać

Paul77 komentarzy: 990025.06.2020, 20:53

Jak jest Lacazette i Auba to odrazu gra ofensywna inaczej wygląda. Oni jednak są potrzebni w Arsenalu obaj...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.06.2020, 20:52

@Ech0z: wolisz piękny styl i 0 punktów? to powodzenia.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.06.2020, 20:51

Walić styl. Teraz najważniejsze są punkty.

Sztofort komentarzy: 260025.06.2020, 20:51

@mikowhy: to samo myślałem. W końcu dla nas jakies szczęście po tych kontuzjach i meczach

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 525.06.2020, 20:50

Wynik cieszy. Ale tylko wynik. No i Martinez.

Więcej plusów nie widzę :)

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1025.06.2020, 20:50

W końcu szczęście się do nas uśmiechnęło, bo takie obrazki jak pierwsza bramka i czerwo to mogliśmy tylko oglądać przeciwko Arsenalowi

Arsenal2004 komentarzy: 380325.06.2020, 20:49

już tylko karnego brakuje. Ale tak to wszystko było błąd bramkarza , czerwona kartka , kontuzja , wejście smoka willocka xd no i jeszcze gol po spalonym

cvp komentarzy: 110525.06.2020, 20:49

"Inb4 zaraz k.com będzie chwalić Wilcocka"

Ehhh

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 125.06.2020, 20:49

Zawsze mi robią na złość.

Ranczomen komentarzy: 1236125.06.2020, 20:49

Halo, Everton! Ja bym brał tego zawodnika.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 125.06.2020, 20:48

Postawiłem 1+btts z City, Arsenal przegrał 3:0, postawiłem czystą 2 z Brighton, Arsenal przegrał 2:1 pomimo prowadzenia 1:0, dzisiaj postawiłem btts, a ci wygrywają 0:2 przy czym ich bilans na wyjeździe to 1 wygrana na 14 spotkań.

Kowal96 komentarzy: 1759125.06.2020, 20:48

@Ech0z:

Chyba trzecia, z tego co pamiętam to było 0-1 ze Srokami i 1-3 z Młotami z Ljungbergiem.

PtoOk komentarzy: 220025.06.2020, 20:48

kurde AMN mogłby grać w środku za cebulosa w następnym meczu. Ciekawe jakby to wyglądało

Arsenal2004 komentarzy: 380325.06.2020, 20:48

@Craz: Jak patrze na jego gre to on teraz na skrzydle zasuwa xd

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 325.06.2020, 20:48

Czerwo i gol. Dobrze. W końcu coś siedzi.

Kowal96 komentarzy: 1759125.06.2020, 20:47

Na farcie, ale są 3 punkty

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333025.06.2020, 20:47

Laca musi grać od 1 minut. Całkiem inaczej ta gra wygląda z nim w składzie, świetnie rozumie się z Aubą.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.06.2020, 20:47

Xd, i tak bardzo słaby mecz Arsenalu. No, ale w końcu wygarna będzie.

Ech0z komentarzy: 1043125.06.2020, 20:47

Druga wyjazdową wygrana w sezonie.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11725.06.2020, 20:46

@cvp: Większej głupoty dawno nie czytałem.

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2425.06.2020, 20:45

Ostatni mecz Arsenalu przy którym nie przysypiałem, to chyba 2-0 z United 1 stycznia..

varatas komentarzy: 256525.06.2020, 20:45

Wyprowadzenie piłki Arsenalu to jakiś dramat.

Kowal96 komentarzy: 1759125.06.2020, 20:45