Arsenal zwycięża z Southamptonem 2-0 na St Mary's Stadium

Arsenal zwycięża z Southamptonem 2-0 na St Mary's Stadium 25.06.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 728 komentarzy

Po porażce z Manchesterem City oraz wpadce, jaką był mecz z Brightonem, podopieczni Mikela Artety pojechali na St Mary's Stadium, żeby rozegrać swój trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. W obu poprzednich spotkaniach zespół z Londynu nie zdobył nawet punktu, David Luiz został zawieszony, a kilku piłkarzy doznało kontuzji. Te fatalne dla Arsenalu wydarzenia nie napawały optymizmem szczególnie fanów, ale ich ulubieńcy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, zaliczając jednak dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.

Piłkarze The Gunners wciąż grają, jakby nie mieli pomysłu na grę z przodu i próbują odzyskać pewność siebie. Wygrana 2-0 z zespołem Ralpha Hasenhüttla jest dobrym krokiem w tym kierunku, choć w ofensywie londyńczycy mieli łut szczęścia. Najpierw Eddie Nketiah dostał prezent od bramkarza rywali, a w końcówce czerwoną kartkę otrzymał obrońca Southamptonu, co pozwoliło gościom podwyższyć prowadzenie. Zdecydowanie bardziej cieszy postawa defensywy, która zakończyła spotkanie z czystym golem, a kluczową interwencję zaliczył również Emiliano Martinez.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Holding, Mustafi, Tierney (70' Kolasinac) - Ceballos (80' Maitland-Niles), Xhaka - Pepe (64' Willock), Saka - Nketiah (79' Lacazette), Aubameyang.

Southampton: McCarthy - Valery (46' Walker-Peters), Stephens, Bednarek, Bertrand - Armstrong, Ward-Prowse, Hojbjerg (90+2' Romeu), Redmond - Obafemi (46' Long), Ings (90+2' Vestergaard).

Kanonierzy zaczęli nieporadnie na St. Mary's Stadium i kilka minut zajęło im oswojenie się z obiektem Southamptonu. Gospodarze grali wysoko ustawieni, ale niespodziewanie w ciągu 10 minut Arsenal stworzył sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Najpierw Granit Xhaka ładnym podaniem prostopadłym odnalazł na lewym skrzydle Bukayo Sakę. Młodziutki skrzydłowy dograł w pole karne, a akcję wykończył Eddie Nketiah. Niestety, Saka był na spalonym. Chwilę później piłkę na dobieg dostał Pierre-Emerick Aubameyang, który ściął z piłką do środka, ale z bliskiej odległości trafił jedynie w poprzeczkę.

Podopieczni Ralpha Hasenhüttla nie murowali własnej bramki, co pozwalało The Gunners tworzyć okazje. Już w 20. minucie golkiper Southamptonu pozwolił Eddiemu Nketiah wykonać najłatwiejszy "telefon". 30-letni Alex McCarthy popełnił kardynalny błąd i stracił piłkę na rzecz napastnika Arsenalu, a ten mógł strzelać do pustej bramki i wykonać swoją znamienną cieszynkę. Po otwarciu wyniku grę kontrolowali przyjezdni, a gospodarze poza jedną akcją nie zagrozili bramce bronionej przez Emiliano Martineza.

Niemiecki szkoleniowiec Southamptonu zdecydował się na zmiany po przerwie. Na murawie pojawił się Kyle Walker-Peters, który zneutralizował lewe skrzydło Arsenalu i sam wybiegał do przodu. Mimo to goście mieli ogromną szansą podwyższyć prowadzenie, atakując właśnie tą stroną boiska. Emiliano Martinez popisał się dalekim podaniem do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. To nie był jednak dzień Gabończyka, ponieważ zaliczył nieudaną próbę dogrania w pole karne, gdzie za akcją podążał Eddie Nketiah. Piłkę zablokował Jan Bednarek, co o mało nie skończyło się trafieniem samobójczym. Futbolówka powędrowała jednak obok słupka.

Miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki wypracowana przez Southampton przełożyła się na kilkuminutowe oblężenie pola karnego gości. Z dośrodkowań i strzałów zza szesnastki w wykonaniu gospodarzy niewiele wynikało. Po zmianie Kierana Tierneya do obrony cofnął się Bukayo Saka, a będący zmiennikiem Sead Kolasinac ustawił się na środku defensywy. Zagęszczenie zawodników na przedpolu nie uchroniło jednak przed groźnym strzałem Redmonda, który na szczęście dla londyńczyków uderzył w boczną siatkę. Z kolei przed większymi tarapatami uratował Kanonierów Emiliano Martinez. Shane Long był bliski wyrównania, kiedy w 78. minucie opanował piłkę po podaniu za plecy obrońców. Argentyński golkiper Arsenalu zachował się fantastycznie i obronił strzał Irlandczyka.

Przyjezdni wyglądali bardzo słabo w ofensywie i skupiali się na obronie wyniku. Los uśmiechnął się jednak do Kanonierów po raz drugi w tym spotkaniu. W 85. minucie Aubameyang został faulowany przez Jacka Stephensa, za co stoper Świętych ujrzał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego sprzed szesnastki uderzał zmiennik, Alexandre Lacazette. Francuz najpierw trafił w mur, a następnie potężnie uderzył odbitą piłkę w kierunku bramki. McCarthy zdołał sparować piłkę, ale dobił ją również wchodzący z ławki Joe Willock, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Oceń piłkarzy po meczu

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 984525.06.2020, 20:30

Przecież prez cały mecz my żadnej konkretnej akcji , nie potrafiliśmy zrobić.

tyson880 komentarzy: 1049725.06.2020, 20:30

Ale Kolasinac kozacko wygląda. Nadałby się do filmów.

Freo98 komentarzy: 647625.06.2020, 20:29

@Baronesko: to chyba po to są zmiany żeby to zmienić a nie dostosować się do sytuacji

Ech0z komentarzy: 1043125.06.2020, 20:29

Ozil co za leszczyna xd ikona klubu

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.06.2020, 20:29

Przecież to nie jest uraz. Skurcze złapały szkockiego defensora Arsenalu.

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2425.06.2020, 20:29

Admin Arsenalu tam prawie zeszczany, ze Nkeitah strzelil ta bramke. Przeciez to byl taki fart, ze omg xD

fabregas1987 komentarzy: 2582425.06.2020, 20:29

Śmierdzi golem na 1:1 w ostatni kwadrans i 1:2 w doliczonym czasie

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19225.06.2020, 20:29

Debile się nie naucza, ze Seada nazwisko czyta się „Kolasiniak”

ostriket komentarzy: 665625.06.2020, 20:29

Tierney skurcze w 70min....
Zaraz nam Soton klepnie coś bo masakra ta gra.
Pepe fajnie że był na boisku, gdyby nie zmiana to by się nikt nie skapnal.
Bellerin to dramat dzisiaj.
A wpuszczanie Willocka to ehh, niby nie ma kogo innego ale chłopak może buty polerować Denilsonowi...

Baronesko komentarzy: 133225.06.2020, 20:28

@Freo98: akurat to od początku drugiej połowy patrzymy na taką sytuacje, więc nie wymyślaj ;)

PtoOk komentarzy: 220025.06.2020, 20:28

@Arsenal2004: a kto wejdzie za niego ? Sokratis ?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333025.06.2020, 20:28

Haha te przygotowanie fizyczne to zart

Freo98 komentarzy: 647625.06.2020, 20:28

Znowu wchodzi willock i tylko patrzymy jak przeciwnik gra piłka

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102025.06.2020, 20:27

Musi być chociaż 1 kontuzja u nas ,brawo:)

Ech0z komentarzy: 1043125.06.2020, 20:27

No Tierney właśnie się dziwiłem że aż 60 minut bez kontuzji wytrzymał

Arsenal2004 komentarzy: 380325.06.2020, 20:27

No i jest pierwsza kontuzja hurra

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1025.06.2020, 20:27

Mógł wejść Ozil, ktoś by przynajmniej piłkę utrzymał z przodu. Willock pewnie do końca meczu jej nie dotknie

Baronesko komentarzy: 133225.06.2020, 20:25

Zaraz Nelson na skrzydlo i Kolasinac za Tierneya. W 85min Laca. Arteta jest przewidywalny

MarkOvermars komentarzy: 915025.06.2020, 20:23

Pepe zwija się z bólu jakby urwało mu nogę ale jak akcja została przerwana to od razu wstaje...

Gdzie Ci mężczyźni XD XD XD
Gdzie te chłopy są?xd

Baronesko komentarzy: 133225.06.2020, 20:23

Arteta niczym Papa Wenger na siłe daje grać pupilom.

Arsenal2004 komentarzy: 380325.06.2020, 20:21

@mikowhy: a jaki ma wybór jak każdy po koleji łapie kontuzje?

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 325.06.2020, 20:17

Wywalić tego Ceballosa. On w ogóle bez ładu i składu się porusza po boisku.

Freo98 komentarzy: 647625.06.2020, 20:17

Nornalnie te 17 bramek w lidze w ogóle nieważne xd

Ech0z komentarzy: 1043125.06.2020, 20:17

60 minuta i jeszcze żadnej kontuzji nie było?? Uuuu co za wytrwałość

Arsenal2004 komentarzy: 380325.06.2020, 20:17