Arteta: Przyszłość Xhaki jest w Arsenalu

Arteta: Przyszłość Xhaki jest w Arsenalu 26.12.2019, 10:07, Kamil Garczorz 65 komentarzy

Mikel Arteta przyznał, że wierzy w Granita Xhakę i jego przyszłość jest w Arsenalu. Pomocnik Arsenalu jest łączony z transferem do Bundesligi, a niektóre media informowały nawet o tym, że jest już dogadany z Herthą Berlin.

Szwajcar nie ma najlepszych relacji z kibicami, po tym, jak w meczu z Crystal Palac, gdy niezadowolony schodził z boiska, postanowił pokazać fanom, co o tym wszystkim myśli. Po tym zdarzeniu stracił opaskę kapitana oraz nie zagrał w kilku kolejnych spotkaniach.

Arteta przyznaje, że Xhaka był na liście Manchesteru City, zanim ten dołączył do Arsenalu. Były kapitan Kanonierów przeniósł się do Londynu w 2016 roku 45 milionów euro, a mistrzowie Anglii sprowadzili innego gracza z Bundesligi- Ilkaya Gündogana.

- Kiedy zaczynałem pracować w City, szukaliśmy kogoś na tę pozycję. Xhaka był jednym z piłkarzy na mojej liście. To pokazuje, jak go cenię. Byłem szczęśliwy, kiedy podpisał kontrakt z Arsenalem, bo myślałem, że będzie wspaniałym graczem.

- Czasem spisywał się naprawdę dobrze, lecz teraz znajduje się w trudnej sytuacji. Myślę, że to wszystko w nim dojrzewało, aż pewnego dnia eksplodowało. Byłem również zaskoczony tym, jak relacje Xhaki i kibiców się poprawiają, myślę, że fani byli do niego nastawieni pozytywnie. Oczywiście trudno to całkowicie zmienić biorąc pod uwagę, jak daleko to zaszło. Myślę, że zmierzamy w dobrym kierunku.

- Powiedziałem mu, jak bardzo go cenię, czego od niego oczekuję i jak ważny jest dla zespołu. Jestem tu, żeby mu pomóc, chcę, żeby czuł, że go wspieramy. Nie tylko ja, a wszyscy w klubie. Pomocne dla klubu będzie to, jeśli uda nam się poprowadzić ludzi oraz fanów w odpowiednią stronę.

Jak wygląda przyszłość opaski kapitańskiej Arsenalu? Aubameyang przejął ją po Granicie Xhace, a Arteta przyznaje, że to nie jest najlepszy czas na tego typu zmiany.

- Nie chcę niczego drastycznie zmieniać w ciągu kilku dni. Chcę robić wszystko powoli, zobaczyć, co się tutaj dzieje, a we właściwym momencie podejmę decyzje, który przyniosą korzyści klubowi. To nie jest najlepszy czas na to, mamy przed sobą wiele meczów oraz wiele rzeczy do zrobienia, zbyt dużo rzeczy trzeba zmienić.

Ostatnio popularne w sieci było nagranie z Treningu, na którym Arteta uświadamia piłkarzy jak poruszać się po boisku. Jego celem wydaje się nauczyć piłkarzy gry podobnej do Manchesteru City Guardioli.

- Z tym się urodziłem, to rozumiem i wierzę, że to najlepszy sposób gry. Ważne są jednak okoliczności. To nie jest Manchester City, to zupełnie inna sytuacja. Nie mogę od piłkarzy żądać tego samego, bo w ten sposób ich narażę, a to ostatnia rzecz, jaką chciałbym zrobić. Chcę im dać pewność siebie oraz spokój. Mam nadzieję, że cierpliwie pracując, dotrzemy tam, gdzie chcę.

Granit XhakaMikel ArtetaPierre Francois Aubameyang autor: Kamil Garczorz źrodło: Guardian
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
Jack_Herrer komentarzy: 3591 newsów: 19226.12.2019, 23:15

Pierwszy darmozjad OUT, czekamy na więcej...

Leniwiec komentarzy: 17026.12.2019, 20:05

"bo myślałem, że będzie wspaniałym graczem" xd ale myliłeś się więc wywal to drewno!

Chrisho38 komentarzy: 41426.12.2019, 17:25

Nie wierzę w to co czytam. Pogięło Was?

To co, ma powiedzieć, że Xaha jest na wylocie? Automatycznie wtedy jego cena leci na łeb na szyję. Przecież to wszystko chodzi o pieniądze, im więcej dostaniemy za Xhakę, tym więcej będziemy mogli wydać na jego zastępcę.

pauleta19 komentarzy: 41427 newsów: 126.12.2019, 17:11

Brawo Mikel. "Kibice" którzy wybuczeli Xhakę swoją głupotą osłabili zespół. Nie mamy tylu silnych kart, aby po prostu pozbyć się Szwajcara. Oczywiscie Xhaka też popełnił błąd, ale kibice powinni mu wybaczyć dla dobra klubu.

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 22326.12.2019, 17:01

Hehehe to już tytanik gdzie bezgłowa kura manageruje bezgłowym kurom

adaminho77 komentarzy: 331726.12.2019, 16:55

Ludzie! Nie da się wszystkiego zmienić od razu, a niektórzy już po pierwszej połowie debiutu piszą źle o Artecie. Wygramy 2:1 i te same osoby będą pisać już całkiem inaczej. Ogarnijcie się. Widać, ze piłka szybciej krąży, Ozil nawet biega i walczymy w defensywie. Brakuje skuteczności i zawodzą wrzutki Nelsona i Saki. W drugiej połowie Pepe i może Guendo i powinno być dobrze. COYG!!!

Er4s komentarzy: 78926.12.2019, 16:47

Fajnie wiedzieć wprost ze mamy kolejnego beznadziejnego i bez pojęcia managera.

Dziadyga komentarzy: 121926.12.2019, 16:04

Jak na razie tempo gry mi sie podoba.Od razu gołym okiem widać,że szybciej grają i próbują grać na jeden kontakt też często,tylko nie ma wykonawców,ale jakas nadzieja jest oglądając ten początek.

Dziadyga komentarzy: 121926.12.2019, 15:48

Arteta out! :D

FilipCz komentarzy: 77926.12.2019, 15:35

@Fozzie: gry w piłkę też go ktoś nauczy?

imprecis komentarzy: 18173 newsów: 2126.12.2019, 15:06

Myślałem, ze kupując go przyjdzie bóg ŚP. Chyba nigdy się tak nie pomyliłem w mojej ocenie jak przy Szwajcarze. Myślę, że Arteta dostrzegł w nim to co ja i nie ma tutaj tylko kurtuazji. Granit nie jest złym zawodnikiem, jest bardzo nierówny. Mimo dużych wachan formy i niespełnionych oczekiwań jest to nasz najlepszy ŚP w tym momencie i go potrzebujemy. Mam nadzieje, że Mikel wprowadzi go na ten lvl jaki wierzyłem, że osiągnie.

Fozzie komentarzy: 23626.12.2019, 14:54

Każdy jeden trener, który by tutaj przyszedł, zaczynałby skład od Xhaki, bo poproastu mają pojęcie o piłce w przeciwieństwie do większości tutaj. To że kamera pokazuje jak Guendo kręci bezproduktywne kółka, czyni go w oczach większości naszym najlepszym zawodnikiem, ale trzeba zobaczyć, jak też kto gra bez piłki. Charakterystykę i umiejętności ma Granit wysokie, jest zdyscyplinowany taktycznie (nie mylić z emocjami) , czego niektórym brakuje, potrzebuje tylko kogoś, kto go pouklada.

tomash473 komentarzy: 141026.12.2019, 14:46

Dla mnie Kszaka jest nieobliczalnym pajacem na gumce i to jeszcze z takimi se umiejętnościami piłkarskimi. Jednakże bardzo możliwe, że mogę mylić się w kwestii jego rzeczonych umiejętności, więc jeśli Arteta twierdzi, że Granit jest w stanie wnieść jakość w grę Arsenalu to ja chcę to zobaczyć.

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 799926.12.2019, 14:46

@lebioda napisał: "Witam"
Również witam.

lebioda komentarzy: 8226.12.2019, 14:34

Witam, być może to zagranie taktyczne, nie mamy środka pola to co ma powiedzieć.... Jesteś mi nie potrzebny w moich planach, ale pograj do końca sezonu póki Cię zastąpimy innym grajkiem..... lub faktycznie dotrze do niego i blokada puści...

Freo98 komentarzy: 195326.12.2019, 14:34

Za duzo dobrych wypowiedzi Artety już bylo xd

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 799926.12.2019, 14:22

@toure2 napisał: "Trzeba zejść na ziemię i przestać marzyć o rewolucji której wszyscy pragniemy."
Nie musimy marzyć o czymś co będzie miało miejsce a początek tego już w zimowym okienku transferowym.Arteta przychodząc nie bez powodu miał warunek,że potrzebuje 2-3 zawdoników już zimą jeżeli ma coś osiągnać.Rewolucja jest konieczna i będzie ona miała miejsce tylko nie taka jak sobie wyobrażasz.Sprowadzając nas tutaj na ziemię wydaje Ci się,że my myślimy ze wymienimy 3/4 składu w 1 okienko,a tak to nie działa.Rewolucja zacznie się od wymiany zawodnika w obronie,pomocy i prawdopodobnie w ataku w przypadku odejścia Auby.Nie rozumiem co w tym jest takiego nieprawdopodobnego,że mamy zejść na ziemie...

Calyn komentarzy: 136326.12.2019, 14:18

Xhaka to jest Bartłomiej Misiewicz. On ma jakieś niesamowite haki na wszystkich trenerów w otoczeniu. Albo tak jak już kiedyś wspominałem robi dobra gałę przedmeczową

Tevez komentarzy: 382326.12.2019, 14:16

No i wyjaśnione. Domniemany transfer Xhaki do Herty Berlin to jakiś absurd. Gość ma papiery na granie w topowym klubie.

Jack_Herrer komentarzy: 3591 newsów: 19226.12.2019, 14:15

Wszystkie problemy Arsenalu zaczęły się, odkąd Xhaka z Mustafim dołączyli do naszego klubu.

FilipCz komentarzy: 77926.12.2019, 14:14

Co oni mają wszyscy z tym cieniasem? Nie wierzę w to co czytam.

Alonso komentarzy: 1162626.12.2019, 14:11

Do trzech razy sztuka

mlody323323 komentarzy: 50026.12.2019, 14:00

Ja uważam, że go teraz nie da rady sprzedać ... zostanie do lata , potem na 75% pożegna się z emirates , kluczowe teraz moim zdaniem powinno być zaufanie do Artety by pociągnął starego wasacza za bety i nie tylko by przekonał ich do tego by zaczęli inwestować w fundamentalna obronę bo bez tego to nie widzę ich nawet w LE z taką defensywa

toure2 (zawieszony) komentarzy: 25626.12.2019, 13:51

Być może Xhaka został wyjechany do cna a teraz ma problem z powrotem do formy. U Wengera grał wszystko w reprezentacji wszystko a jechał cały sezon później mundial i znowu. Dodatkowo te ligi narodów itd
Trzeba zejść na ziemię i przestać marzyć o rewolucji której wszyscy pragniemy.

ars111 komentarzy: 24826.12.2019, 13:41

Jak poidzie to zostanie torreira vieira i guendouzi ;ddd

Kowal96 komentarzy: 1605726.12.2019, 13:26

No zobaczymy, może Arteta coś z niego ulepi.

polishbrigadesx komentarzy: 899326.12.2019, 13:16

Arteta nie idź tą drogą sprzedaj Xhake.

PrzeArs (zawieszony) komentarzy: 202526.12.2019, 12:51

Żeby posyłać takie fantastyczne podania wzdłuż własnego pola karnego prosto do przeciwnika jak w meczu z city !!

PrzeArs (zawieszony) komentarzy: 202526.12.2019, 12:51

Żeby posyłać takie fantastyczne podania wzdłuż własnego pola karnego prosto do przeciwnika jak w meczu z city !!

kuzguwu komentarzy: 257826.12.2019, 12:42

Mam nadzieję, że to gra na podbicie ceny.

tyson880 komentarzy: 1008726.12.2019, 12:39

@MarioG:

Z pewnością jest to jedna z tych różnic między nimi.

Szogun komentarzy: 24164 newsów: 326.12.2019, 12:24

Takie gadanie żeby spokojnie przeprowadzić transfer i może ugrać z 4 mln.

MarioG komentarzy: 87926.12.2019, 12:24

@Serduszko: nie wierz w cuda mimo że są święta. Mam nadzieję że Arteta tylko tak pod publikę mówi.

gunner1990 komentarzy: 194226.12.2019, 12:16

To będzie dobre kółeczko wzajemnej adoracji fredi arteta i ziomki z boiska plus kilka pacholkow których arteta ceni a zarząd jest tym wniebowziety. All in na bou dziś nie mówiąc o meczu z Chelsea

silvano95 komentarzy: 617926.12.2019, 12:14

A co miał powiedzieć o nim? Nie zdziwię się jak usiądzie na ławie.

metjuAFC komentarzy: 3744 newsów: 126.12.2019, 12:07

Szczerze to spodziewałem się innego podejścia do tematu Xhaki. Oczywiście nie chodzi mi o ubliżanie Szwajcarowi i obwinianie go za całe zło, które ostatnio dotyka Arsenalu ale myślałem, że nowy trener sprzeda go w pierwszej kolejności. Ten zawodnik zabija szybkość i kreatywność kiedy tylko zaczyna mecz od pierwszej minuty. Jeśli Granit nie odejdzie będzie to pierwszy minus na karcie Artety.

Montoya komentarzy: 59126.12.2019, 12:07

Mam nadzieję że to zagrywka Artety przed sprzedażą do Herty.
A słowa iż "wierzy w Granita Xhakę" też są na miejscu bo jeszcze z min 5 meczy musi być do dyspozycji trenera.

toure2 (zawieszony) komentarzy: 25626.12.2019, 12:03

ArtetaOut

varatas komentarzy: 66126.12.2019, 11:51

Jak ma na niego pomysł i będzie to grało, to niech Mertesacker wraca i gra na szpicy, byle grali jak trzeba.

Paul77 komentarzy: 215826.12.2019, 11:50

Jutro to też przyszłość, a pojutrze może być inna....

KanonierSzakal komentarzy: 326.12.2019, 11:49

To co zrobił to nawet nie powinno być mowy że zostanie a jest inaczej bo gra z powrotem w pierwszym składzie

melek90 komentarzy: 58126.12.2019, 11:48

Miejsce Xhaki jest na śmietniku historii tego klubu, o której trzeba jak najszybciej zapomnieć.

schnor25 komentarzy: 1790926.12.2019, 11:48

Innych słów po Mikelu się nie spodziewałem, ale i w tym prawdy, a ile zagrywki pijarowej dla podbicia ceny, na razie się nie dowiemy.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 226.12.2019, 11:45

Nic dziwnego, Xhaka to ten sam profil zawodnika.

Ech0z komentarzy: 374926.12.2019, 11:43

No i już mi się nie podobasz, nie podobasz mi sie

matikanonier komentarzy: 124326.12.2019, 11:41

#ArtetaOut

Serduszko komentarzy: 86826.12.2019, 11:41

Jak Arteta zobaczy jak Xhaka gra to zmieni zdanie. Szwajcar na kiepskie relacje z kibicami , a Mikel wydaje się być jedyną osobą która może to naprawić. Kto wie może Xhaka pod skrzydłami Artety zacznie grać jak należy . Dużo też zależy od Xhaki.

lays komentarzy: 3985626.12.2019, 11:32

Przestań Mikel, on w ciągu 2 tygodni będzie na wylocie :D

MarioG komentarzy: 87926.12.2019, 11:30

@tyson880: tyle że Arteta był piłkarzem myślącym na boisku. XHAKA to raczej mózgu nie używa zbyt często.

Arce komentarzy: 97026.12.2019, 11:28

"Mam nadzieję, że cierpliwie pracując, dotrzemy tam, gdzie chcę." Tam gdzie chce. Nie tam gdzie chcemy. Bardzo mi się podoba. Dla mnie takie jedno słowo znaczy już że niecjest na poziomie piłkarzy tylko plasuje się wyżej i jest manago. Nie ma kolezkowania

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.33
Gracz lipca wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.14
Gracz lipca wybór użytkowników Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl