"Auba jest nowym Özilem w Arsenalu"

"Auba jest nowym Özilem w Arsenalu" 07.12.2021, 13:23, Mateusz Kubacki 26 komentarzy

Stwierdzenie, że Pierre-Emerick Aubameyang jest daleki od swojej najwyższej formy byłoby najłagodniejszym określeniem ostatnich występów kapitana Arsenalu. Gabończyk po serii katastrofalnych meczów został wreszcie posadzony na ławkę przez Mikela Artetę w starciu z Evertonem. Piłkarz wszedł na boisko zaledwie na kilka minut, a przed nim na murawie zameldował się nawet Eddie Nketiah.

Nie sposób zatem nie zgodzić się z Darrenem Bentem - kiedyś solidnym napastnikiem Premier League, a obecnie ekspertem telewizyjnym. Były snajper uważa, że cała ta sytuacja z Aubameyangiem łudząco przypomina ambaras z innym byłym Kanonierem. Oczywiście mowa tu o Mesucie Özilu i jego zjeździe formy zaraz po przedłużeniu kontraktu z Arsenalem.

Niemiec był pomijany w selekcji zarówno przez Unaia Emery'ego, jak i Mikela Artetę, a Kanonierzy mieli problem z pozbyciem się go ze względu na jego ogromne zarobki.

- Klub odetchnął z ulgą, gdy Mesut zwalniał swoją tygodniówkę, ale ten problem wrócił jak bumerang. Mówiłem to wiele razy. Arsenal znowu znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Auba w tamtym momencie (wygasającej umowy) był fantastyczny, absolutna czołówka napastników w Premier League - mówił Bent.

- Można powiedzieć, że w pojedynkę wygrał Puchar Anglii dla Mikela Artety zaraz po jego przyjściu. Potem cały kolejny sezon był w gazie.

- Ale od momentu, kiedy dostał nowy kontrakt jest cieniem samego siebie. Naprawdę znowu musimy przechodzić to samo, co było z Özilem? Jest w klubie przestarzały zawodnik, którego nie można się pozbyć z powodu wysokich zarobków.

- Co powinniśmy zatem zrobić? Znów jest sytuacja bez wyjścia. Rozumiem Artetę, który cały czas uparcie nim gra, bo to jednak jest Aubameyang - kapitan tego klubu i wybitny strzelec. Musisz znaleźć sposób na zdobywanie goli z nim w składzie. Z drugiej strony rozumiem też punkt widzenia innych, którzy mówią o posadzeniu Auby na ławę. W tym momencie nie oferuje kompletnie niczego, a Kanonierzy z nim w składzie grają w 10 - dodał.

Mesut ÖzilPierre-Emerick Aubameyang autor: Mateusz Kubacki źrodło: talkSPORT
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Anfield89 komentarzy: 7610.12.2021, 00:19

@pawel94: W Twojej rzeczywistości piłkarz to pan sytuacji, który po podpisaniu takiego kontraktu, jak Auba czy Ozil w zasadzie może po prostu być w kadrze i pozować do zdjęć w koszulkach meczowych. Pracodawcy pozostaje płacić rzetelnie co do grosza i modlić się, żeby grajkowi się chciało biegać po boisku.

Piłkarz to pracownik, jak każdy inny, który podlega ocenie i weryfikacji, a kontrakty to powszechna forma umowy wśroď specjalistów, w których zawiera się klauzule czyli warunki, aby sprecyzować prawa i OBOWIĄZKI dla obu stron kontraktu. To, co bardziej pasuje Ci do bonusów, to wg mnie jedne z parametrów określających pracę piłkarza, bo oprócz wrażeń, że tak powiem artystycznych, fryzura, tatuaże itp. trzeba też określić te wymierne: gole, asysty itd. Bonusem, czyli klauzulą w kontrakcie, dodatkowo płatnym może być np. miejsce na podium najlepszych strzelców, wyróżnienie dla najlepszego piłkarza miesiąca.

W mojej życzeniowej rzeczywistości nie ma takiej możliwości, żeby piłkarz X przszedł i powiedział chcę tygodniówkę 350 tys. bez informacji co oferuje w zamian. Naprawdę nie trzeba wielkiej inteligencji, żeby w opozycji do 350 tys postawić swoje warunki. Przykład? Proszę bardzo. Za 350tys kupuję w lidze min 20 goli w sezonie. Po 10 kolejkach gość powiniem mieć 5 szt na koncie. Nie ma? Sorry -15% z tygodniówki. Po 20 meczach nie ma 10? kolejne 5% w dół. Jeśli na koniec sezonu jednak pan uzbierał 20 trafień wypłacamy wyrównanie, jeśli nie to zastrzegam sobie np. prawo do renegocjacji wysokości tygodniówki na kolejny sezon. To tak na szybko, bo w rzeczywistości określenie tych warunków byłoby trochę bardziej złożone.

Trzeba widzieć dwie strony kontraktu, a nie zastanawiać się tylko nad biednym losem piłkarza, który na pewno nie zgodzi się na obniżkę pensji, bo przecież mu się należy, chociaż gra piach. W sumie z takiej perspektywy patrząc, to sprzedać go do innego klubu też nie można, bo pewnie nie dostanie tak wysokiej tygodniówki. Niech sobie w takim razie siedzi jak Ozil. Pracodawca też musi mieć możliwośc reakcji, jak widzi pracownika, co się buja po kątach.

pawel94 komentarzy: 122409.12.2021, 21:48

@Anfield89: To o czym piszesz bardziej można przypisać do dodatkowych bonusów jak właśnie na przykład ilość strzelonych goli. A jeśli Auba nie spełnia postawionych przez Ciebie celów to co wtedy? Obniżasz mu wynagrodzenie do 100 k? Który piłkarz poszedłby na taki układ? Uprawiasz myślenie życzeniowe, mało to ma wspólnego z rzeczywistością.

Dainc komentarzy: 84709.12.2021, 14:32

Błędne koło.
Gdyby nie dostał wysokiego kontraktu, kibice zjedliby nasz zarząd, znów skandując, że wypuszczamy najlepszych, skąpimy, nie mamy ambicji i tak dalej...

arsenalove komentarzy: 34709.12.2021, 11:37

Nie to żebym chciał bronić jego obecnej gry, ale jest różnica w podejściu Auby i Ozila. Auba naprawdę widać, że chciałby to odmienić i zacząć strzelać. Nadal biega, zakłada pressing, ale brakuje mu skuteczności. Gdyby złapał ze 3-4 mecze z bramką to myślę, że na nowo by zaczął pstrykać.

Be4Again komentarzy: 353109.12.2021, 11:35

@Ups147: Masz rację, dlatego niech to będzie lekcja. Może nie ma co popadać w huraoptymizm jak dany piłkarz w podeszłym wieku gra dobrze tylko kierować się chłodną kalkulacją przy oferowaniu przedłużenia. To nie przypadek, że taka sytuacja się powtarza i to nie tylko chodzi o Ozila. Z Willianem też był problem, też nas sporo kosztował, a ledwo łapał się na ławkę. Są biologiczne ewenementy jak CR7, Messi, Lewy czy nawet z naszej ligi, ale na nieco niższym poziomie Milner czy Fernandinho, którzy mimo zaawansowanego wieku jak na zawodników z pola ciągle utrzymują wysoki poziom i skuteczność. Jednak w większości przypadków piłkarze przekraczający 30-31 rok życia zaczynają niestety dołować z formą i skutecznością. Zwłaszcza tacy, którzy bazują na swojej dynamice. Auba nie nadrobi spadki w dynamice swoją techniką, skutecznością strzałów, fizycznością czy zmysłem taktycznym bo tego po prostu nie ma... Jest to piłkarz "jednowymiarowy", który jak stracił swój "gaz" stał się po prostu bezużyteczny.

Anfield89 komentarzy: 7609.12.2021, 00:02

@pawel94: Obudzić to się powinien ktoś w klubie, pozwalając sobie na to, by płacić tyle kasy za obijanie się, co najmniej od pół roku, Aubie na boisku. Z tego co piszesz to pasowałbyś do takiego aposobu zarządzania.

Skoro piłkarz wynegocjował sobie 350 tys/tydz to chyba nie na zasadzie "bo ja tyle chcę". Jako osoba mająca wypłacać takie pieniądze zapytałbym Aube, co w zamian proponuje i gwarantuje za takie wynagrodzenie? Co jeśli ze swojego zobowiązania nie będzie się wywiązywał. Tak w skrócie konstruuje się klauzule w umowie. Obie strony ustalają warunki i je zapisują. Punktem wyjścia mogą być: ilośc strzelonych goli, skuteczność, ilość oddanych strzałów, asysty, wypracowane okazje itd, takich czynników jest sporo, o które można się oprzeć. Tak, do oceny poziomu pasożytnictwa jest prezes, dyrektor sportowy, trener odnosząc postawę piłkarza na boisku do tego, czego się zobowiązał w umowie. W oparciu o statystykę można weryfikować wiele aspektów gry i zaangażowania, a na końcu zrobić rozliczenie. Mam nadzieję, że zapaliło się światełko.

pawel94 komentarzy: 122408.12.2021, 21:05

@Anfield89 napisał: "Piłkarza z klubem łączy kontrakt i tam powinny być zawarte odpowiednie klauzule zabezpieczające klub przed takim pasożytnictwem."

Jak Twoim zdaniem powinna brzmieć taka klauzula? Proponuję się obudzić. Kto ma ocenić poziom pasożytnictwa? Prezes klubu? Trener? Sportowy Sąd Arbitrażowy?

A co do Auby to dobrze, że w ostatnim meczu trafił na ławkę, ostatnio kompletnie nic nie wnosi, a wręcz przeszkadza.

Anfield89 komentarzy: 7607.12.2021, 20:38

Nikt nie wyciągnął wniosków ze sprawy Ozila. Piłkarza z klubem łączy kontrakt i tam powinny być zawarte odpowiednie klauzule zabezpieczające klub przed takim pasożytnictwem. Szczególnie w takim przypadku kiedy ktoś ma zarabiać taką tygodniówkę, jak kiedyś Ozil, a teraz Auba. Można odnieść wrażenie, że klub ciągle potyka się o własne nogi, czy to w kwestii kontraktów, czy transferów. Kto to w końcu jakoś ogarnie?

zdyp komentarzy: 459307.12.2021, 20:28

jaki kapitan
taki arsenal

fabregas1987 komentarzy: 2585407.12.2021, 18:27

Aubumerang

tom8203 komentarzy: 151607.12.2021, 17:23

Kto wie czy to Ozil nie pobierał praktyki u Auby z sabotazowania !

kuzguwu komentarzy: 540807.12.2021, 16:34

Lacazette chociaż przed ewentualnym nowym kontraktem nic nie pokazuje to nie będzie wątpliwości co do przedłużania :)

Ups147 komentarzy: 350907.12.2021, 16:16

@Be4Again napisał: "Niech to będzie nauczka na przyszłość żeby nie dawać tak wysokich kontraktów dla zawodników ok. 30 roku życia. Wiem, że teraz na "piłkarską emeryturę" przechodzi się znacznie później niż to miało miejsce w erze Wengera, ale jego reguła niedawania kontraktów dłuższych jak 12 mcy dla piłkarzy po 30tce chroniła klub przed takimi sytuacjami."

Łatwo nam teraz mówić, pamiętamy jak Auba grał przed podpisaniem kontraktu, nie wiem czy wtedy by się ktoś znalazł kto nie cieszył się, że go podpisał i zostaje z nami. Nie wiem co się w jego głowie pozmieniało, ale teraz to cień piłkarza. Jedyny plus jest taki, że znajduje sie w sytuacjach podbramkowych, może nowy trener by go jakoś odbudował ??

Furgunn komentarzy: 931007.12.2021, 16:15

Dawno się na żadnym naszym zawodniku nie zawiodłem, tak jak na nim. Wziął 14 i myślał że reszta sama przyjdzie.

Gryzek komentarzy: 379707.12.2021, 15:36

Auba może nie gra zbyt dobrze, ale za to ma fajne Lambo i łańcuchy. Proszę się więc od niego odczepić.

domino178 komentarzy: 244807.12.2021, 15:34

@bizooon napisał: "może Auba ak niektórzy piłkarze z Afryki ma przekręconą metrykę? Może typ ma 40 lat i stąd ta demencja piłkarska?"

Miałoby to sens, gdyby nie fakt, że Auba urodził się we Francji...

Be4Again komentarzy: 353107.12.2021, 14:52

Niech to będzie nauczka na przyszłość żeby nie dawać tak wysokich kontraktów dla zawodników ok. 30 roku życia. Wiem, że teraz na "piłkarską emeryturę" przechodzi się znacznie później niż to miało miejsce w erze Wengera, ale jego reguła niedawania kontraktów dłuższych jak 12 mcy dla piłkarzy po 30tce chroniła klub przed takimi sytuacjami.

Sprzedać go będzie arcyciężko, do jakieś arabskiej ligi gdzie będą w stanie mu solidnie zapłacić pewnie nie będzie chciał iść. Żaden klub w Europie, który byłby w stanie sprostać jego oczekiwaniom też nie będzie zainteresowany. Jedyna szansa to MLS i pokrywanie pewnie 50% jego wynagrodzenia... :/

bizooon komentarzy: 703007.12.2021, 14:45

Zawsze jakiś sabotażysta:
Arsenal: Trying to get into top 4
Aubameyang: Trying to make the record of most misses

rayuuuu komentarzy: 313207.12.2021, 14:12

Gdyby prowadził się jak nasz Dzik czy Ronaldo, to zawodnik o takim talencie formę by utrzymał. Zamiast tego bywało, że częściej trafiał na okładki gazet z innego powodu niż forma strzelecka. Lata świetności już minęły, talent sam z siebie się nie utrzyma. Potrzeba kogoś nowego na szpicę.

Gofer999 komentarzy: 1474907.12.2021, 14:06

Pisałem to samo kilka miesięcy przed tym jak dali mu nowy kontrakt.

enrique komentarzy: 1940007.12.2021, 14:03

Ja na kolejne 2 mecze pozostawiłbym go na ławce - by trochę odpoczął, trochę się ogarnął, trochę bardziej przyłożył do treningów i trochę zmotywował - a potem w kolejnym dałbym mu szansę w 1-szym by zobaczyć czy będzie miało to jakiekolwiek przełożenie na jego aktywność, chęci, zaangażowanie i skuteczność.

Jeśli nie to cóż... sprzedać i tyle.

Cartman_KG komentarzy: 364507.12.2021, 14:00

@bizooon: dobreeee

bizooon komentarzy: 703007.12.2021, 13:56

może Auba ak niektórzy piłkarze z Afryki ma przekręconą metrykę? Może typ ma 40 lat i stąd ta demencja piłkarska?

widzar komentarzy: 43007.12.2021, 13:38

@malyglod: nic to nie da...grał kilka razy na skrzydle i nic z tego.
Widze to jego zejście, przełożenie dwóch nóg nad piłką ....i nic:)
Zatracił swoje wszystkie walory: szybkość, elastyczność, pewność siebie i oczywiście skuteczność.
To jest pokraka.
Nadaje się tylko na miesiąc do rezerw i tak bym zrobił na miejscu Artety.
Innej drogi nie ma.
Jeżeli pójdzie tam i zacznie zasuwać, bez ciśnienia na bramki - może się odbuduje.
Jeżeli będzie gwiadorzył - niech już tam zostanie i wówczas darmowe oddanie komukolwiek aby zejść z tygodniówki.
Nie przyda nam się już ten zawodnik.

malyglod komentarzy: 649407.12.2021, 13:28

Wyjściem są spokojne treningi i wchodzenie z ławki. Najlepiej na skrzydło. On woli atakować mając trochę miejsca.
Nie musi grać na szpicy bo to jemu ani zespołowi obecnie nie pomaga.

losnumeros komentarzy: 1319307.12.2021, 13:25

Historia kołem się toczy, tak samo będzie z tym że mamy młody skład. Dobrze wiecie jak to się skończyło za papcia.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 19.05.2024 - godzina 17:00
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38287391
2. Arsenal38285589
3. Liverpool382410482
4. Aston Villa382081068
5. Tottenham382061266
6. Chelsea381891163
7. Newcastle381861460
8. Manchester United381861460
9. West Ham3814101452
10. Crystal Palace3813101549
11. Brighton3812121448
12. Bournemouth381391648
13. Fulham381381747
14. Wolves381371846
15. Everton381391640
16. Brentford381091939
17. Nottingham Forest38992032
18. Luton38682426
19. Burnley38592424
20. Sheffield Utd38372816
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland255
C. Palmer2110
A. Isak201
O. Watkins1913
D. Solanke193
Mohamed Salah1810
Son Heung-Min179
P. Foden178
B. Saka168
J. Bowen166
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
redbox.pl
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Probukmacher.pl
UdanaRandka.com