Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 826222.04.2012, 15:00

Robin ostatnio tylko w słupki i poprzeczki strzela...

Adrianes8712 komentarzy: 1722.04.2012, 15:00

Rooney chyba wlasnie zabrał Robinowi nagrode za najl gracza roku ;/

MesutOzil komentarzy: 1422.04.2012, 15:00

już 4 : 2 .... Rooney ,chyba RvP nie będzie miał króla strzelców ,jak tak dalej pójdzie :(

Theo10 komentarzy: 826222.04.2012, 14:59

Ale mecz się zrobił.

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 14:59

City gra u siebie, nadzieja na duzo ciekawszy mecz City - Utd. Mecz od ktorego zalezaloby mistrzostwo. Przypomnial mi sie odrazu mecz z tamtego roku jak Everton w doliczonym czasie z 3:1 na 3:3 wyszedl ale niestety juz bramka na 4:2 i niestety Rooneya. Niechce byc zlym prorokiem ale jak tak dalej pojdzie to RvP nie zdobedzie korony ktola strzelcow

mitmichael komentarzy: 4924322.04.2012, 14:59

I zasrany Rudzielec jak tak dalej pojdzie zostanie Krolem strzelcow. Bierz sie Robin w koncu do roboty bo masz wiecej strzalow z gry w porownaniu do Rudego

Już wolę żeby MU wygrało ligę niż City...

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.04.2012, 14:58

kuźwa guziec

cegla5055 komentarzy: 152522.04.2012, 14:58

dobry ten Fellaini. Z checia bym go zobaczył u nas choć ciężko by było wystawiać go w 1 składzie.

i ogier znów gola :/

KanonierChris komentarzy: 292422.04.2012, 14:58

Nosz kuźwa!

Barney komentarzy: 2091622.04.2012, 14:57

Marce90 na co nadzieja MU ma wygrać.

Barney komentarzy: 2091622.04.2012, 14:56

Rooney złapał formę kurs wczoraj 5.00 na koronę króla strzelców dla niego coś mam złe przeczucia, że mu się uda. RvP się wystrzelał ze Stoke będzie ciężko mu strzelić. Kto gra u siebie w derbach MU?

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 14:56

3:2 jednak jest jeszcze nadzieja :D

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 14:54

Ehh i teraz derby moga nie miec znaczenia

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 14:53

talksport.co.uk/magazine/features/120422/spotlight-new-kaka-arsenal-are-set-steal-spurs-%C2%A320m-170109

Arsenal szykuje ofertę za Hernanesa

mskafc komentarzy: 579622.04.2012, 14:52

mitchmichael

beta jest otwarta do konca niedzieli?Ja wlasnie sciagam, ale dosyc powoli idzie i to nie wina lacza, a to 15 giga, mam nadzieje, ze zdaze :/ Ja chyba wezme czarodziejke! Osobiscie wole skorzystac z promocji na piratebay'u, bo w tym roku za duzo gier do kupienia :)

@mskafc
Ja pograłem troche dzisiaj dopiero bo wczoraj wszystkie serwery padały taki był ruch - kazdy chciał grac i same errory serwera wyskakiwały. Pograłem godzine Barbarzynca i wywaliłem gre - na pewno kupie oryginał tak jak poprzednie czesci Diabolo :) Gra swietna chociaz zdarzały sie komentarze, ze denna - ale denne to były komentarze a nie sama gra. Bedzie co robic na wakacjach :P a wiem, ze na pewno przejde ja tyle razy ile dostepnych jest bohaterow :)

mskafc komentarzy: 579622.04.2012, 14:35

Gral ktos z Was w open bete D3 ? Ja troche pozno sie obudzilem, ale dopiero ja instaluje.

creatiVe4 komentarzy: 376422.04.2012, 14:25

MIevo
Wiem, ale coś sie zablokował. Ale wczoraj Song dał mu kilka fajnych piłek, powinien coś trafić.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 14:22

twitter.com/#!/search/%22Carlos%20Vela%22/slideshow/videos?url=http%3A%2F%2Ftwitvid.com%2FAN4WA

Carlos Vela znów strzela i to jego piękny gol z Villarreal ;p

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 14:20

@creatiVe4; Robin nie ma 8 czy tam 9 bramek z karnych

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 14:19

Żadnych przerw a pierwsza połowa o 3 minuty dłużej. Takie rzeczy tylko w Anglii

creatiVe4 komentarzy: 376422.04.2012, 14:19

To już trochę za blisko. Wczoraj Robin mial tyle okazji ... Coś jest nie tak z nim teraz ..

creatiVe4 komentarzy: 376422.04.2012, 14:16

ile ma teraz Ronney mniej bramek od Robina ?

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.04.2012, 14:11

Rooney zaraz zrowna sie z Robinem bramkami, a przy tej skutecznosci Holedra to i go wyprzedzi pewnie.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 14:07

Ferguson dawaj Younga! Karnego trza wywalczyć!

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12622.04.2012, 14:06

Jelavic też nieźle zaczyna strzelać. Dawać Everton, choć sędzia już pewnie myśli gdzie tu karniaka dla United dać.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 14:06

@Ars3n Oglądaj dalej to może na 2:0 strzelą :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.04.2012, 14:06