Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 13:56

Tak jak ktos wczesniej napisal, Ferguson to hipokryta. I ten jego tekst ostatnio, "wcale Nam sedziowie nie pomagaja, mamy srednio okolo 3 karnych z kapelusza na sezon"

David92 komentarzy: 640022.04.2012, 13:55

ferguson uwaza, ze byly rzuty karne wtedy co young nurkowal, haha on mysli, ze nikt nie ma mozliwosci obejrzenia powtorek ? raz w zyciu moglby nie bronic za wszelka cene swoich pupilkow bo to jest juz zalosne, wszyscy widza, ze jest czarne ale fergie mowi, ze biale.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 13:44

Dobrze mówią komentatorzy. Niech będzie remis i niech derby decydują o mistrzu. Będzie 100 razy ciekawiej

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.04.2012, 13:44

David92
To prawda, byloby ciekawie do samego konca rozgrywek :)

Pinguite komentarzy: 1502022.04.2012, 13:44

Poczekajcie... Young wejdzie z ławki, przynurkuje i MU ma mistrza.

veron komentarzy: 459222.04.2012, 13:43

Vela kolejna bramka z przewrotki

David92 komentarzy: 640022.04.2012, 13:37

Moglby Everton wygrac wtedy by byly fajne derby, ale znajac zycie wejdzie jang i zalatwi sprawe.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.04.2012, 13:35

Everton przycisnal Manchester.

Cesku komentarzy: 106122.04.2012, 13:31

Co do Matuschyka to chociaż bardzo lubię tego zawodnika, myślę, że za dużo się po nim nie ma co spodziewać skoro dzisiaj znowu tylko ławka w Fortunie się znalazła dla niego.

kamil_malin komentarzy: 933222.04.2012, 13:31

@ Arsenal_1886
Co tam jest miłego do oglądania? Irytujące straty zagubionego Walijczyka?

Żeby nie było, że się czepiam, Song zagrał równie słabe zawody.

KanonierChris komentarzy: 292422.04.2012, 13:29

O której przyznają nagrodę zawodnika sezonu?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 13:26

@Marcel90 No tak racja. Pamiętam jak to było z TH14

David92 komentarzy: 640022.04.2012, 13:23

Siralex - cos niefajnego lekko mowiac :D , a pewnie chodzi ci o to, ze napisalem kureskie a nie kurewskie, zwyczajnie zjadlem litere.

SirAlex komentarzy: 100022.04.2012, 13:23

MiEvo.
Jednego na pewno macie, mój kumpel z klasy jest/był waszym "kibicem" przez aż jeden i to nie cały sezon kiedy to Wy, my i Chelsea walczyliśmy o majstra ;D

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11722.04.2012, 13:23

Oby Rooney nic nie strzelił z Evertonem

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 13:22

MiEvo:

Kazdy klub ich ma ;) Jest sporo "kibicow" ktorzy uwazaja sie za fanow danej druzyny tylko ze wzgledu na jednego zawodnika. Dla przykladu np. RvP przechodzi teraz do Boltonu i pewnie wiele osob zaczeloby dopingowac Bolton ;)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1422.04.2012, 13:20

Ciekawe czy Arsenal ma sezonowców skoro nic nie wygrywa :D pewnie poszli do Chelsea

Marcel90 komentarzy: 812422.04.2012, 13:18

MiEvo:

Tez czytalem ich komentarze, prawie wszyscy rowno gratuluja Youngowi sprytu, umiejetnosci wywalczenia stalego fragmentu gry itd. Ciezko znalezc tam komentarz ktory by go potepial za takie zachowanie. I zabawny komentarz jednego z uzytkowniko " Wlasnie takiego zawodnika potrzebowalismy, ktory potrafi wywalczyc cos z niczego" :D

David92 komentarzy: 640022.04.2012, 13:18

MiEvo - to juz jest takie kureskie nasienie z hipokryta fergusonem na czele i nic z tym nie zrobisz.

SirAlex komentarzy: 100022.04.2012, 13:17