Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 222.04.2012, 09:07

Armata88, Messi NIGDY NIE BYŁ I NIE BĘDZIE Bogiem

MM10 komentarzy: 67522.04.2012, 08:51

O której jest ta gala z wybieraniem najlepszych zawodników?

Ceran komentarzy: 215422.04.2012, 08:51

No no a podobno to Real jest brutalny, a farsa zawsze poszkodowana.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.04.2012, 08:37

ja jestem za barceloną bo nie chce chelsea w LM w przyszłym sezonie. A wole mieć spokojna głowę, że 3 i 4 miejsce to LM

Vermaelen5 komentarzy: 265922.04.2012, 08:04

Oglądacie nieraz skróty meczy ligi angielskiej na ESPN?

Teraz na przykład leci ManU - L'pool z sezonu 07/08, a o 8:30 bd Arsenal - ManU również z sezonu 07/08:)

LoveTheGunners komentarzy: 914022.04.2012, 07:38

ma ktos moze link do wejscia ninja koscielnego? :)

wronka23 komentarzy: 408922.04.2012, 07:34

ja we wtorek trzymam kciuki za Barce nie za Chelsea. W Londynie tylko Arsenal i chce zeby chelsea przegrywala. Po drugie barca 3 meczy z rzedu nie przegra i wiedza ze maja szanse tylko wygrac LM

wronka23 komentarzy: 408922.04.2012, 07:31

trzeba wygrac 3 ostatnie mecze... szkoda porazki z wigan:/

kuba1337 komentarzy: 103222.04.2012, 03:45

Jak nie cierpie chelsea, to jestem za smerfami w pojedynku z barca. English&Proud.

Theo44 komentarzy: 427622.04.2012, 03:27

siersciu...lepiej bym tego nigdy nie ujal....Wygrala zwykla pilka nozna.
Mam nadzieje, ze to jest poczatek ich konca, aw nastepnym sezonie schede po Pepie obejmie Antonii Macierewicz.

armata88 komentarzy: 63122.04.2012, 03:05

sczerze postawiłem na Barce ale 3 dni temu i tylko ona mi zawaliła kupon na 330 funtów jakby nie patrzeć 1200 złotych;)
I teraz stwierdzam że Messi jednak nie jest Bogiem;) Xawi gra piach Iniesta to samo jeśli Barca niema tych 2 zawodnikółw w formie to jest bida z nędzą i nawet wielki leo nie jest wstanie nic wskórać .oj jęśli Mou zosstanie zapowiada się dominacja Realu na kolejne lata;)
aha dawno nie widziałem newsa jakto genetyk Xawi udowadniał że Cesc ma dna Barcy ale jednak dziś nawet 35 mln funtów odzyskanego dna weszło dopiero na końcówce meczu co było błędem Pepa Tello to może se wystawiać jak Barca gra ze słabszym przeciwnikiem to samo Thiago tylko przeszkadzał genetykowi szkoda kuponu ale w środę trzymam kciuki za niebieskich i powiem że po tym meczu daje Chelsea 65 procent na awans;p

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274822.04.2012, 02:40

Hahaha :D
"Autobus zwany również jako Chelsea Londyn"

siersciu komentarzy: 596 newsów: 122.04.2012, 02:28

Theo44>Nigdy nie przypuszczałem,ze wygrana jakiejs tam hiszpańskiej druzyny sprawi mi tyle radosci:) a juz bramka niejakiego CR7-nigdy nigdy nigdy...a tu masz:nie pomogły statystyki,wtorny debilizm redaktorków z farsa+...boskość poszła się ****ć-wygrała zwykła piłka nożna:)
p.s. we wtorek trzymam kciuki za CFC!!!!!!!!

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 122.04.2012, 02:05

wracam do domu a tu taka niespodzianka :) brawo QPR !

pelek komentarzy: 214622.04.2012, 01:31

Theo44
Powinieneś pisać raporty pomeczowe czy coś..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.04.2012, 01:28

Barcelona tymi swoimi podaniami wzdłuż boiska co najwyżej usypia kibiców. 70-80% posiadanie piłki przez Barcę w każdym spotkaniu uważam w 90% za stratę mojego czasu.

Theo44 komentarzy: 427622.04.2012, 01:20

to co dzisial Orlowski z tym drugim wyprawiali to byl jakis obled. Ilosc tak debilnych statystyk, kt. kompletnie nie mialy znaczenia i te barcelonskie bicie wszelkich rekordow to chyba tylko do belkotu PiSu w sprawie Smolenska mozna porownac...Obrzydlistwo. Zeby tak szanujaca sie stacja takie stronnicze bydlo do komentowania dac to sie w pale nie miesci!

SzamanTheGunner komentarzy: 88222.04.2012, 01:18

Nie,derby wygrał real hahah co za typ.

pumeks komentarzy: 2080822.04.2012, 01:14

@Theo44

święta racja...farsa zawsze wgrywa...jeszcze w szatni złożyli protest o zakazanym kolorze butów ronaldo, ktory ranił uczucia katalonskiej dumy

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34122.04.2012, 01:14

@Theo
Dokładnie :P Tak samo spotkałem się z twierdzeniem że Barcelona zmiażdżyła Chelsea.. Szkoda tylko że wynik mówi coś innego. A samo posiadanie piłki nie gwarantuje wygrania meczu.

Theo44 komentarzy: 427622.04.2012, 01:09

a ja nie zgadzam sie z tym, ze dzis Barca przegrala. Mieli 70% posiadania pilki co w daje srednia na sezon 72% co jest najwyzszym wspolczynnikiem w historii Pilki noznej. Poza tym 3212 podan czego 1613 z lewej nogi...to sie tez nie zdarzylo nigdy....a sam Lionel strzelil w tym tym sezonie 41 bramek z czego potrzebowal 151 uderzen a Krystiano potrzebowal 180 wiec twierdzenie ze jest lepszym strzelcem jest zwyczajnie klamliwe. Poza tym Pujol wystapil juz poraz 50ty w Grand Derbi a Czewi poraz 600 w Lalidze wiec kolejne dwa rekordy Ginesa zostaly pobite...aha no zapomnial bym o najwazniejszym...miedzy 60 a 65 minuta Adres-Messi-SZawi wykonali 615 podan co sie rowniez jeszcze nie zdarzylo w historii swiata.......to wszystko chyba jasno dowodzi kto wygral dzisiejsze Grand Derby.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.04.2012, 01:04

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=117360541&EditorialProduct=ArsenalFC

Fotki z meczu

grand92 komentarzy: 793722.04.2012, 00:48

* bawią Ci

skyrim

mnie to bawi ta cali "gangsta" kibice , co prowadzą pseudo wojny między miastami i kibicami innych klubów , co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że im mniej klub zdobywa tym bardziej spokojnych i kulturalnych ma kibiców

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.04.2012, 00:48

Uciekam w kime. Pozdrowienia dla całej Polski! GO GO GUNNERS. Dobranoc.

skyrim komentarzy: 807122.04.2012, 00:44

Bawią mnie te głąby, bo po każdym wygranym Gran Derbi przypuszczali atak na polską stronę Realu z głupimi komentarzami, a dziś... cisza. Co bardziej kulturalni gratulują Realowi, a napinka... poszła do City ?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.04.2012, 00:42

Brawo admini ! :) takich ludzi trzeba tępić i nie pozwalać rozwijać się w społeczeństwie. Ave! :D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.04.2012, 00:41

Trzymajcie się wszyscy. Elo.

lukasxsoad komentarzy: 83222.04.2012, 00:41

No, zbanowali go, to można spokojnie iść spać:)

Dobranoc wszystkim :)

grand92 komentarzy: 793722.04.2012, 00:40

Jak można nie wstawić na Gran Derbi Fabregasa tylko pipowate Tello i jeszcze większa pipkę Thiago , jak to mawia mój kolega , wierny kibic Realu "leżeć katalońskie kur**"

skyrim komentarzy: 807122.04.2012, 00:40

Kurde jeszcze nigdy tak nie miałem ale we wtorek będę trzymał kciuki za Chelsea

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.04.2012, 00:39

v4go_Barca -> hahahahahha Ty wiesz tyle o Arsenalu co ja o zmianach patomorfologicznych świnek morskich :D

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 222.04.2012, 00:39

a niech siedzi, dawno tu klaunów nie było

skyrim komentarzy: 807122.04.2012, 00:39

Za Guardiolę przyjdzie Benitez i Farsa będzie walczyć o utrzymanie.

RvPersie komentarzy: 1145822.04.2012, 00:39

No Ja słyszałem że ten Tello to do Podbeskidzia ma iść x D

Vego@
Dobra uspokuj się bo widzę tu do każdego jesteś na spine nastawiony.

songoku95 komentarzy: 2348622.04.2012, 00:38

dłogo tu nie posiedzi ;p

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 222.04.2012, 00:38

Ja to sie zastanawiam kto za Guardiole przyjdzie.

grand92 komentarzy: 793722.04.2012, 00:37

v3go_Barca

zabłądziłeś chłopcze ? masz błąd w nicku bo piszę się FARSA

skyrim komentarzy: 807122.04.2012, 00:37

Idź mistrzu do siebie wyżebraliście tego Fabsa a w Gran Derbi sadzacie go na ławie kosztem jakiegoś 20 latka co nawet jednej akcji w całym meczu nie umiał przeprowadzić kpina po prostu

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.04.2012, 00:36

,,Przekupił go opaską kapitana..."

Orandzo komentarzy: 338022.04.2012, 00:35

rzygać mi się chce jak widzę godło farsy na tej stronie (avatar tego trolla)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 222.04.2012, 00:35

Ja tam sie ciesze ze barcelona sie kończy. Będą mieli prawdziwych fanów a nie takich jak v3go który pewnie z większościa gimnazjalistów kibicuje barcelonie bo messi.

v3go_Barca komentarzy: 3422.04.2012, 00:35

Bo Fabsa trzymał. Przekupił go opaską kapitana. Wenger sam już nie wie co gada. Nasz era się kończy ? To się okaże. Wiem jedno-Wenger się skończył 7 lat temu i klub nie robi nic by to odwrócić..

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.04.2012, 00:34

v3go_Barca -> No to kto to pisał?

"Wczoraj pisaliście że pokażecie Barcelonie jak się wygrywa z Chelsea. Not o ekhm.. Nie pokazaliście "

weź gościu, zrób przysługę wszystkim i wyjdź stąd na jakieś portaly ukochanej farcelony.

skyrim komentarzy: 807122.04.2012, 00:33