Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kanonier91 komentarzy: 457021.04.2012, 21:02

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7k65XExOw70#!

fajna nuta na Euro!!! :D

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 21:01

Chciałbym karnego dla Barcy, którego spudłuje Lessi i jakiś mega gol z daleka Krystyny.

Diabliica komentarzy: 337821.04.2012, 21:01

słyszeliście piosenke libera o GD? hhahahahhaha

kwiatinho komentarzy: 1313321.04.2012, 21:00

MiEvo doplacil bo mu zalezalo na transferze a nasi wlodarze to frajerzy ze za tyle go pusili. Byl wart wiecej i powinni tyle dac ale Arsenal sie zgodzil i to byl blad. Czesc Cesca zawsze bedzie w Arsenalu a z nia i ja. Jestem fanem jego takentu

EdekSilva9 komentarzy: 273121.04.2012, 21:00

dobra ta piosenka o Gran Derbi

lukasxsoad komentarzy: 83221.04.2012, 21:00

Gran Derb są tak fajne, że układa sie o nich piosenki? Ten raper nie ogląda chyba BPL :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 21:00

Tego się słuchać nie da.

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 20:59

Ale h... muzyka w C+

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.04.2012, 20:59

O, moje uszy co to za muzyka w studiu Canal +, Liber wtf ?

marcin04c komentarzy: 303521.04.2012, 20:59

Kanonier4@
Carvalho nie gra od momentu gdy w jednym meczu grał taki piach że po połowie zmienił go Varane.. Carvalho podobno myślami jest już w Rosji tam mają dać mu lepszą pensje i wngóle..:-D

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:58

Taaa niech jeszcze wpuszczą na boisko lwy, tygrysy i słonie i będzie jak w Rzymskim Koloseum

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 20:58

Real w pierwszej połowie rządzi. Ciekawe jednak co stanie się w drugiej, bo znając Pepa zmieni i taktykę i dokona jakichś zmian.
To jest taki plus u niego jako trenera - u nas Wenger do min. 60 minuty nic nie zmienia jak nie idzie, Pep zazwyczaj od razu reaguje i zmiany są bezpośrednio po przerwie.
Kto wie, jak dobrze pomyśli to jeszcze Real baty dostanie...

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 221.04.2012, 20:56

Real świetnie gra w obronie i pomocy, plus kontra Ozila i Ronaldo. Świetne ustawienie Realu i Barca nie umie rozgrywać. Real mi się dziś bardzo podoba

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 20:56

@Kaziu
Iniesta musi iść na skrzydło a za Tello Fabs do środka.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 20:56

youtube.com/watch?v=HenlvhCx7kE

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 20:55

ktoś widział głupiego Arshavina. Kacapy........

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.04.2012, 20:55

A nie obraziłbym się oczywiście gdyby piorun trafił Messiego :D.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:55

@kwiatinho Spoko, mógł wrócić do Barcy tylko dlaczego dopłacił do transferu i Arsenal dostał za niego psie pieniądze tak, że potem wszyscy się z nas śmiali :) Ja go nie lubię i takie mam prawo.

marcin04c komentarzy: 303521.04.2012, 20:55

Mievo@
Mi też komar lata przed kamerą..:-P

Kaziu09 komentarzy: 325321.04.2012, 20:55

Tello i Iniesta na moje do zmiany :P chociaż z tym drugim to bym się jeszcze wstrzymał na miejscu Pepa XD

Kanonier4ever komentarzy: 40321.04.2012, 20:55

a powie mi ktoś czemu od dłuższego czasu nie gra Carvalho ma kontuzje?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.04.2012, 20:54

Young miałby powód wtedy do symulowania :P

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 20:54

Jak dla mnie Fabs wejdzie za Tello - chłopak ma talent ale dziś po prostu nie istnieje.
Messi kompletnie niewidoczny - widać że zawodnicy mają w nogach mecz w Chelsea, co ciekawe - aż tak bardzo nie widać tego po graczach Realu.

kwiatinho komentarzy: 1313321.04.2012, 20:53

Co do Cesca to byl kontuzjowany przez kilka tygodni i jeszcze nie wrocil do formy wiec nie ma sie co dziwic ze dzisiaj nie gra w podstawowym skladzie. Nienawidze frajerow ktorzy mu zle zycza ktorzy teraz sie z niego wysmiewaja. Facet zostawil kawal serca i zdrowia w Arsenalu byl wielokrotnie najlepszym pilkarzem Arsenalu strzelal podawal rozgrywal robil wszystko co mogl i teraz gra dla swojego macierzystego klubu i niech tam mu sie wiedzie

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 20:53

Ten Puziol to jakis nieogarniety dzisiaj :x
Same błędy :SS

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:53

@Arsenal23 Jakieś dziwne masz upodobania :P może jeszcze kogoś piorun ma walnąć?

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 20:53

Dopiero co net mi wrócił, a padł jakieś 5 min przed Gran Derbi... chyba nawet wiem czemu wrócił w czasie przerwy hehe :)

Smoq komentarzy: 86421.04.2012, 20:49

Dawid04111 o cholerka 12 lat ? :D to o zaledwie 3 lata młodszy od Ciebie więc pewnie jeszcze razem bajki oglądacie na Twoim mega 37 calowym TV :)

EdekSilva9 komentarzy: 273121.04.2012, 20:49

"ewidentny błąd Puziola" haha xd

kwiatinho komentarzy: 1313321.04.2012, 20:48

QPR sprawilo nam niesamowita niespodzianke... Wybaczamy wam zwyciestwo z nami. Tottenham jest w rozsypce Chelsea ma tylko minimalne szanse nas wyprzedzic a Newcastle bardzo trudny terminarz ktoremu zaloze sie ze nie sprostaja. Szkoda tylko remisu z Chelsea ale moze okazac sie ze to byl zwycieski remis. Kazdy nastepny mecz jest teraz najwazniejszy a ten ze Stoke musi byc zwycieski i dajacy 3 miejsce. Wygrac wszystkie pozostale mecze i cieszyc sie sezonem.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:48

Haha statystyki Messiego same zera

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:47

Oby Real wygrał.
Btw: Głupie pytanie. To mi komar w pokoju lata czy to przed kamerą? :D

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1421.04.2012, 20:47

Akurat On nie należy do sezonowcow, mimo tak młodego wieku, "lubi" Barce od 2005 roku :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.04.2012, 20:47

Tello zachowuję się jak Walcott -,-

Ars3n komentarzy: 1235421.04.2012, 20:46

Ronaldo jest niezle kryty. Biegnie skrzydlem i horda barcelony na niego leci.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.04.2012, 20:46

Hmm, teraz mnie naszła rozkmina kiedy ostatnio był mecz podczas prawdziwej burzy :P ?

bayakus komentarzy: 128521.04.2012, 20:44

@peciakk

pl-sport.tv/index.html

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1421.04.2012, 20:44

ostriket.. I jeszcze oni są ciągle oszukiwani, a Robin wykopnął piłkę po 10 sekundach i czerwień była słuszna, a i oczywiście dzisiaj sędzia pomaga Realowi :( Paranoja. :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 20:43

@Dawid04111; Wylecz go. Mój kuzyn też lubił Barcelone ale już nie lubi ; d ale on ma 15 lat

grand92 komentarzy: 793721.04.2012, 20:43