Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:55

marcinekkks--> Jeżeli to pewne to szkoda. A tego filmiku nie widziałem.

RvPersie---> W 99,9% byłbym pewny, że w walce Junior do Santo - Overeem wygrałby Brazylijczyk.

Hmm w walce Junior - Mir myślę, że Cigano nie powinien mieć problemów. Uwielbiam Mira, ale Santos to za wysokie progi

pelek komentarzy: 214621.04.2012, 22:54

Ceran
Perspektywa, żadnych innych sztuczek tam nie ma.

Ceran,
one leżą, ale są zrobione tak żeby było widać że stoją, jest taki efekt przestrzenny ;P

marcinekkks komentarzy: 65221.04.2012, 22:51

Arsenallord,
to jest pewne info co Ci napisałem ;P
a widziałeś film ten co wrzuciłem niżej? Z Overeem?

Ceran komentarzy: 215421.04.2012, 22:51

Mógłby mi powiedzieć jak są zrobione te reklamy, które widać na tym filmie od 1 sekundy
youtube.com/watch?v=uhGHvaieNic chodzi mi o tą żółtą Quatar Foundation i Allianz Seguros.W 0:33 widać ją zupełnie inaczej i mnie zastanawia to jak ona jest zrobiona...

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:49

Overeem może się jeszcze chyba odwołać o tej decyzji, i mam nadzieję że to zrobi. Ciężko by było mi oglądać walkę Santos - Mir, moi dwaj ulubieni zawodnicy.

marcinekkks komentarzy: 65221.04.2012, 22:48

Mir miał podczas tej samej imprezy bić się z Cainem Velasquezem (9-1 MMA, 7-1 UFC). Nowy przeciwnik Velasqueza ma być niebawem ogłoszony.

!!
Kanonierzy też by mogli czasami go obejżeć...

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:46

to do walki z Valazquezem Mira też wtedy nie dojdzie ; o

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:45

Chociaż nie jestem fanem żadnego z nich mam nadzieje że Santos pokaże Holendrowi że wcinanie koksu nie daje mistrza UFC.

marcinekkks komentarzy: 65221.04.2012, 22:45

Alistair Overeem (36-11 MMA, 1-0 UFC) właśnie stracił szansę na walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej. Mimo, że Holender dopiero w przyszłym tygodniu będzie tłumaczył się przed Sportową Komisją Stanu Nevada (NSAC) z podejrzeń o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących, już teraz Dana White ogłosił, kto będzie nowym rywalem Juniora dos Santosa (14-1 MMA, 8-0 UFC) na UFC 146. Został nim, zgodnie z oczekiwaniami, Frank Mir (16-5 MMA, 14-5 UFC, na zdjęciu).

marcinekkks komentarzy: 65221.04.2012, 22:44

No właśnie z tego co mi wadomo to do walki na pewno nie dojdzie... A szkoda.!

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:43

marcinekkks---> W UFC 27 Maja z Juniorem dos Santosem o MŚ w wadze ciężkiej! Chociaż w tej chwili walka jest zagrożona

Marcel90 komentarzy: 819221.04.2012, 22:42

NineBiteWolf:

0:1

dailymotion.com/video/xqa4y4_barcelona-0-1-real-madrid_auto?start=5#from=embediframe

1:1

dailymotion.com/video/xqa65m_barcelona-1-1-real-madrid_sport?start=1#from=embediframe

1:2

Marcel90 komentarzy: 819221.04.2012, 22:39

Skryim

Fabregas akurat gra tam dobrze (nie licze meczu na Chelsea :D) , i zdazyl juz kilka mniejszych pucharow wygrac. Tak czy inaczej wreszcie Barca nie zdobedzie tytulu.

Jestem ciekaw jak sobie poradza hiszpanskie zespoly w pucharach teraz. 5 na 8 jest z PD, a przy obecnych wynikach w finale zobaczymy zaledwie 1 zespol z PD.

14DamianAFC komentarzy: 91021.04.2012, 22:35

Farsa nie wygra ligi, LM też moga nie wygrac, i ma fabregas tytuły :)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 22:34

"I live next to Adel may give him a kiss when he gets home!"

Jack o Taarabcie :D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:33

RvPersie----> No wielka walka, zaraz po walkach Junior dos Santos - Oveerem oraz Mir - Velasquez najbardziej prze zemnie oczekiwana!

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:30

No nie wierze.. taka walka a Ja kontuzje telewizora mam :C musi mi wystarczyć Suns vs Nuggets. ; )

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:28

@Barney
Guardiola dał dziś ciała na maxa - źle ustawił Barcę, Messi na rozegraniu /???/, zbyt późne zmiany.
Jak dla mnie Guardiola przegrał ten mecz już w szatni.
@Marcel90
Kto wie, może Fabs to było takie złe fatum ? Gdzie nie pójdzie tam tytuły ulatują... Poszedł do Barcy i zobacz gdzie są teraz.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:27

A w nocy o 4.00 UFC 145: Jones vs Evans! Trzeba wstać!

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:27

@RvPersie Spoko, jak zobaczę kogoś w takiej to przybiję piątkę, że kibicuje najlepszej drużynie na świecie :P

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:27

Mievo@
Haha racja u mnie też : D

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:26

Real zagęscił srodek i barca nie miała jak rozegrać czekał na strate i wyprowadzał szybkie kontry.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 22:26

Barcelona sie sypnie, Guardiola pójdzie a za nim pewnie pół składu ;>

Marcel90 komentarzy: 819221.04.2012, 22:26

Skyrim

Wiem ale o Nas nie mowi sie, ze jestesmy "wiecej niz druzyna" , " im wolno wiecej na boisku" czy tez, ze mamy taktyke "4:3:3:3". Porazka z Birmingha boli najbardziej, bo to mialbyc latwy final i wreszcie jakies trofeum ale indywidualne bledy przesadzily o porazce (zwlaszcza przy decydujacej bramce akcja Koscielny - Szczesny)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 22:26

skyrim, może i nie oddał, ale grał w miarę dobrze.
Po jego szarży padł gol, jest szalenie niebezpieczny jeśli dać mu się rozpędzić wtedy ratuje tylko faul bo inaczej piłki nie zabiorą. 1 raz wyłożył piłkę Xaviemu na sam na sam, a ten spieprzył. Ogólnie grał w miarę, ale nawet on sam nic nie zdziała jak inni grają piach.

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:25

Mievo@
Mam identyczną ; )

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:25

Jednak trochę inna niż na obrazku. U mnie jeszcze pod herbem jest napis "Fly Emirates".

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:23

Hmm czytam o tych Waszych autobusach, a dziś Real wyraźnie pokazał, że z Barceloną warto walczyć i można wygrać - stawiając autobus zawsze przegrywali.

kb8konrad komentarzy: 143221.04.2012, 22:23

teraz wszyscy bedą z taką taktyką wychodzić na barcę ;p

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:22

@RvPersie Ja kupiłem swoją w listopadzie.
Taką

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:22

Yo a wiecie że dziś Lessi nie oddał na bramkę Realu nawet jednego strzału ?

Marcel90 komentarzy: 819221.04.2012, 22:22

afckonrad:

drhtv.com.pl/drhtv5.html

kurczak1996 komentarzy: 55121.04.2012, 22:22

jak zagrają z Obim Mikelem i Essienem na DP to o skuteczny autobus się martwić nie muszą.

@Marcel90
Myśmy rok temu w tydzień przegrali wszystko co przegrać mogliśmy - każdemu może się zdarzyć.

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:21

@Barney- sorry pomyliłem się;)

Marcel90 komentarzy: 819221.04.2012, 22:21

Jakby Barca w 5 dni stracila mistrzostwo i odpadla z LM to byloby cos pieknego

Ars3n komentarzy: 1235421.04.2012, 22:21

konalio
autobus od poczatku nie jest dobry.Nie zapominaj ,ze to jest tylko 1:0. Bronic sie od poczatku meczu skonczy sie na tym ,ze barca rozjedzie Chelsea.

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:20