Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 22:19

RvPersie wlasni mi przypomniales jak dawno nie bylem w Bydgoszczy :d

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:18

Burneika -Najman to bedzie walka gigantów swiatowego KSW ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17221.04.2012, 22:18

Obawiam się, że wasze typy się nie sprawdzą i po tej porażce Barca rozszarpie Chelsea na CN :)

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:18

afckonrad9101---> Przecież to nie dzisiaj

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:18

@RvPersie Dzisiaj nie. W piątek byłem w tych okolicach tylko. Ale dobrze wiedzieć, że w Bydzi jest więcej fanów Arsenalu :P

konalio komentarzy: 93921.04.2012, 22:17

Chelsea niech zagra jeszcze bardziej defensywnie niż Inter na Camp Nou, jak postawią dobrego busa i pocisną Messiego to jest szansa.

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:17

Pamiętajcie że Barca gra co 3 dni, a dzisiaj wyszła na Real podstawową jedenastką, natomiast Chelsea na nas wyszła rezerwą i będzie miała świeżość we wtorkowy wieczór.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 22:17

Burneika -Najman za tydzien więc spokojnie pozatym będzie w TV. LOL

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:16

Chelsea postawi autobus i będzie grać z kontry. Trzymam kciuki, żeby się udało

Ewenement komentarzy: 209121.04.2012, 22:16

@MiEvo
a gdzie nasz barcelonski przyjaciel? Mial tu sie pojawic i cos go nie ma.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 22:16

Chelsea na własnym stadionie zrobiła 1 kontre i tak miała szczęścia na Camp Nou już tego szczęscia moze zabraknąc chyba, że Barca się załamie przegraniem mistrzostwa (wątpie).

Tosiek komentarzy: 33521.04.2012, 22:15

dziś w ciemno brał bym 7 pkt i koniec sezonu dla Arsenalu :D

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:15

Mievo@
Dreptałeś może dzisiaj przy Focusie w bluzie Arsenalu ? ; P

afckonrad9101 komentarzy: 783421.04.2012, 22:15

A am ktos moze linka do "walki" stulecia Najmana i Burnejki ?

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:15

Jeśli Chelsea strzeli bramkę na Camp Nou we wtorek to Barcelona nie wejdzie do finału.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17221.04.2012, 22:15

Mourinho nie przedłużył kontraktu, miał go od początku chyba do 2014 roku. A Dudek wypowiadał się o tym 1-2 tygodnie temu.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102021.04.2012, 22:15

Ja tam mówię, że Barca-Real finał i mam nadzieję, że Real ten finał wygra.

Tosiek komentarzy: 33521.04.2012, 22:14

No co ty Real był za dobry na Barce ale wątpie w to aby Chelsea nie straciła przynajmniej 1 bramki

afckonrad9101 komentarzy: 783421.04.2012, 22:13

Ja uwazam ze dzisiejszy jest dobry dla nas w kontekscie zajecia 3 miejca, popatrzecie sobie na mecze Newcastle graja u siebie z MAn City, wyjezdzaja do Wigan Evertonu i Chelsea , Chelsea gra jeszzcze z NEwcastle i Liverpoolem, fakt ze za tydzien czeka nas Stoke na wyjezdzie ale mysle ze zdobycie nawet 4 punktow moze wystarczyc do tego aby zajac te 3 miejsce...

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:13

@MiEvo
Guardiola to nie Boas, poza tym nie sądzę by szedł do Chelsea by popełniać te same błędy co Boas - walczyć ze starymi wyjadaczami. Obecne wyniki ****ów pokazują że Boas popełnił wiele błędów nie ufając starym prykom, którzy dla DiMatteo wygrywają prawie wszystko co się da.

Życie przyniesie odpowiedź.
Moim zdaniem jeśli Barca nic nie wygra Guardiola odejdzie.

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:12

Z taka gra jaka pokazała dzisiaj Barca to we wtorek Chelsea ma naprawde sznase na awans.

Kaziu09 komentarzy: 325321.04.2012, 22:11

niektórzy tutaj niczym się nie różnią od fanów Barcy czy Realu :| 0 % szacunku. Zastanówcie się co wy piszecie :/

Ars3n komentarzy: 1235421.04.2012, 22:11

Ale pusty stadion ma barca. Szybko te 90k ludzi wyszlo.

arsenal2395 komentarzy: 134021.04.2012, 22:11

jeżeli totte wygra zaległy mecz a chelsea zremisuje z newcastle to bedziemy mieli 2 pkt nad newcastle, 3 nad totte i 7 nad chelsea

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:10

@skyrim Tia. Boas też to wszystko miał a jakoś nie poszło mu co? A on już swoje wygrał z innym zespołem nie to co Pep :) chętnie bym go zobaczył w Chelsea. Pewnie Roman by go wywalił w połowie sezonu

Mizzou komentarzy: 605321.04.2012, 22:10

Cesc wygrał Puchar Króla, a to już jakieś trofeum

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:10

@FabsAFC
Guardiola nie podpisał kontraktu, a coraz więcej źródeł dowodzi że rodzina Guardioli przeniosła się do Londynu.

Tosiek komentarzy: 33521.04.2012, 22:10

Trzeba będzie trzymać kciuki za Barce wtedy Chelsea się skupi na lidze i na meczu z Newcastle

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:09

MiEvo
Uwierz kolego, nie chcesz Pepa w Chelsea.
Z Barcą to inna sprawa - z nimi on już wygrał wszystko co mógł, te kolesiostwo już po prostu nie ma motywacji by grać jak jeszcze 2 lata temu - ale Chelsea ? Tam jest motywacja, tam jest kasa - a wraz z Pepem przyjdą też transfery - i moim zdaniem taka Chelsea zmiecie City w wydaniu Manciniego i United Fergusona.

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:09

@FabsAFC- Mou przedłuzył kontrakt do 2014 roku.

Tosiek komentarzy: 33521.04.2012, 22:08

Ja wieże w transfery i następny sezon.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:08

Widać kto jest lepszym trenerem. Mou w końcu rozgryzł Barce a Guardiola jak eksperymentuje to tylko mu to na złe wychodzi

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 22:07

Kubeł zimnej wody to mało powiedziane.
Raczej Real wrzucił tych nagrzanych snobów ze słońca do lodowatego basenu :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17221.04.2012, 22:07

skyrim

Prędzej powiedziałbym, że zmiana mistrza spowoduje odejście Mourinho a nie Guardioli, jak nawet Dudek powiedział.

A i tak zapewne obaj zostaną na kolejny sezon w swoich drużynach.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11721.04.2012, 22:07

skyrim---> Dlaczego? Skąd wiemy jak poradzi sobie np. w Chelsea? Dzisiaj akurat Guardiola nie pokazał się z dobrej strony.

Nyguss komentarzy: 104121.04.2012, 22:07

Skyrim a u nas dzis komenty czytales ? Wielu ludzi rvp sprzedawało po meczu.

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:07

Najlepsze w dzisiejszym meczu było to, że oba zespoły rozgrywały prawdziwe Gran Derbi - po prostu świetny mecz. Nie było aktorstwa, nie było sędziego jako 12 zawodnika...
Oby kolejne Gran Derbi były tak samo dobre.

Tosiek komentarzy: 33521.04.2012, 22:07

W połowie dobry dzień cieszy zwycięstwo Lecha, QPR i Realu ale martwi Newcastle i remis AFC szkoda bo był Arsenal lepszy i to ze sporą przewagą nad Chelsea mimo wszystko mam nadzieję, ze Barca ich pchnie z 2,3:0 nie mogą zdobyć LM bo to będzie problem dla Arsenalu.

Kanonier4ever komentarzy: 40321.04.2012, 22:06

Jeśli Newcastle wygra a my przegramy to bedziemy mieć tyle samo pkt

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1421.04.2012, 22:06

@skyrim Niby czemu? To, że wygrał z Barca trofea o niczym nie świadczy. Przecież tam miał już dobrych zawodników ; o

polishbrigadesx komentarzy: 1022821.04.2012, 22:06

@MiEvo- tak równiez przyjemny ;) tylko Newcastle niestety sie do nas zbliza...

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17221.04.2012, 22:05

W takim razie gratulujemy Realowi mistrza Hiszpanii. Zimny kubeł wody na głowy Katalończyków.

skyrim komentarzy: 807121.04.2012, 22:05

Dla nas to też średnia wiadomość, bo prawie pewne jest teraz że Guardiola odejdzie z Farsy... oby tylko nie do Chelsea.

Nyguss komentarzy: 104121.04.2012, 22:04

Szkoda ze rvp dzis nie strzelił. Porażka barcy w tym sezonie oznacza spore zakupy po me.

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 22:04