Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates!

Autobus Chelsea zatrzymuje Arsenal, 0-0 na Emirates! 21.04.2012, 14:40, Sebastian Czarnecki 1873 komentarzy

Autobus zwany również jako Chelsea Londyn zatrzymał dzisiaj kolejną siłę ofensywną. Tym razem padło na Arsenal, który w żaden sposób nie potrafił wepchnąć piłki do bramki Cecha. The Blues nawet w rezerwowym składzie potrafili sprawić Kanonierom niewyobrażalny problem, przez co nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnej bramki.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Trzeba również podkreślić, że ogromny wpływ na wynik miała całkowita nieskuteczność, która już od dwóch spotkań gnębi zespół Arsenalu, a od sześciu Robina van Persiego - oczywiście nie licząc karnego przeciwko Wolves. Niestety oglądaliśmy raczej przeciętny mecz, aniżeli fantastyczne widowisko z ogromną ilością wspaniałych akcji. Bezbramkowy remis sprawił, że sytuacja w tabeli na finiszu rozgrywek stała się jeszcze ciekawsza.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey, Rosicky - Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie.

Chelsea: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand - Essien, Romeu, Malouda - Kalou, Sturridge, Torres.

Od pierwszych minut przewaga terytorialna leżała po stronie Kanonierów, którzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Na pierwszy groźny strzał w 5. minucie zdecydował się Rosicky, który próbował zaskoczyć Cecha z dystansu. Czeski golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 14. minucie Arsenal mógł objąć prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Walcotta z rzutu wolnego. Lewą nogę do opadającej futbolówki dostawił Robin van Persie, lecz trafił jedynie w słupek.

Dziesięć minut później przed okazją do zdobycia bramki stanęli zawodnicy Chelsea. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Cahill, ale piłka znalazła się pod nogami Torresa, który strzelił prosto w Aleksa Songa. Przy dobitce przed kolejną szansą znalazł się Cahill, ale posłał piłkę ponad bramką.

Po trzydziestu minutach gry wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis. Spotkanie do tej pory było bezpłciowe, a żadna ze stron nie stanęła przed żadna stuprocentową okazją do zdobycia bramki. Mimo że Kanonierzy przez zdecydowanie dłuższy czas utrzymywali się przy piłce, to nie potrafili nic z tym fantem zrobić. Momentami jakoby zapominali, że sezon dotarł do najważniejszej fazy i popełniali szczeniackie błędy, które pozwalały Chelsea na wyprowadzanie swoich akcji. Całe szczęście dla Arsenalu, że rezerwowy skład The Blues również nie potrafił wykorzystać pomyłek swoich rywali.

W 42. minucie Kanonierzy mogli wreszcie wyjść na prowadzenie. Co ciekawe, najgroźniejsze akcje Arsenalu miały miejsce po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Tym razem jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego mógł wykorzystać Koscielny, którego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce.

Minutę później dobre podanie Songa trafiło prosto pod nogi Van Persiego, który spróbował swojego szczęścia i oddał strzał na bramkę Cecha. Ten stanął jednak na wysokości zadania i zatrzymał uderzenie Holendra.

W pierwszej połowie meczu nie mieliśmy okazji, by obejrzeć jakąkolwiek bramkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że po piętnastominutowej przerwie wreszcie ujrzymy jakieś trafienia.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły nam wielkich emocji. Ba, można nawet powiedzieć, że widowisko stało na jeszcze mniejszym poziomie, niż w pierwszej części gry. Żadna ze stron nie raczyła zadowolić żadnej ze stron jakąś bramką, albo chociaż widowiskową akcją. Warto też wspomnieć, że w jednej akcji kontuzji nabawił się Theo Walcott, który niestety nie był w stanie kontynuować gry. W 60. minucie opuścił boisko, a zastąpił go Gervinho.

W 65. minucie Wenger podjął dość dziwną decyzję, gdyż wprowadził na boisko Abou Diaby'ego. O ile wejście Francuza nie jest niczym dziwnym, tak zejście Tomasa Rocicky'ego, a nie nic nie wnoszącego do gry Aarona Ramseya, już tak.

Cztery minuty później Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Za Oxlade-Chamberlaina wszedł Andre Santos.

Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnej akcji, która przyciągnęłaby oko widza. Obie strony wyglądały tak, jakby nie zależało im na zwycięstwie. Dopiero w 82. minucie w sytuacji sam na sam z Cechem znalazł się Van Persie, jednak skiksował.

Cztery minuty później przed kolejną szansą stanął Robin van Persie, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału, więc na Kanonierów czekał tylko i wyłącznie rzut rożny.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ zmianie. Bezsilność obu zespołów spowodowała brak jakiejkolwiek bramki, więc obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:46

Hm nie mogę oglądać NBA na league pass. Biorę watch now i ciągle mnie przenosi do 3 punktu rejestracji który zrobiłem już z 100 razy :C

trumi komentarzy: 114621.04.2012, 23:45

Widoczny brak Artety. Ramsey najgorszym piłkarzem na boisku a mimo wszystko gra do końca a np. taki Rosa który też nie grał najlepiej ale zawsze coś tam ciupał zszedł z boiska. Dla mnie jest to niezrozumiałe. Chciałbym żeby Ramsey znikną z Arsenalu.

pelek komentarzy: 214621.04.2012, 23:44

A1886
Daj cwaniaku link nowy do MotD, bo nic nie chce działać :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.04.2012, 23:40

mirrorfootball.co.uk/news/EXCLUSIVE-Arsenal-Thomas-Vermaelen-determined-to-repay-Arsene-Wenger-s-loyalty-article893263.html

Vermaelen czuje się
prawdziwym Kanonierem .
Marzył od małego o grze dla Ajaxu oraz Arsenalu i jego marzenia się spełniły . Thomas nie ma intencji aby opuszczać Londynu .

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:38

Rider
gdyby Ramsey nie tracił tak piłki a odbierał ją tak jak po stratach to byłby najlepszym DM w PL :D

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:37

Flisu@
Nie już nie gra. Od 2 lat jest poza światem koszykówki ale z wielką chęcią wrócił by do NBA. Na pewno więcej by zrobił niż taki Davis teraz w Knicksach.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.04.2012, 23:35

mirrorfootball.co.uk/news/Manchester-United-Wayne-Rooney-tips-Robin-Van-Persie-for-PFA-Player-of-the-Year-award-article893717.html

Według Rooneya nasz Robin zasługuje na nagrodę najlepszego zawodnika Premier League sezonu 2011/2012 .

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:35

AtheneWIns@
Dzięki za przypomnienie. Swoją drogą czemu NBA nie ma na SopCastcie? tylko na www się męczyć gdzie co 10 sek reklama na 20 sek.

Rider komentarzy: 242221.04.2012, 23:34

Strona arsenalu a ci pisza o mma... moje zdanie o fatalnej grze ramseya podzielili nawet komentatorzy canal+. dostal szanse bo wenger powinien go zdjac zamiast rosickiego a zrobil tak ze wszyscy odbierali mu pilke z latwoscia ze doslownie pomagal chelsea nas atakowac.

Flisu komentarzy: 160221.04.2012, 23:34

@RvPersie

Iverson to chyba w Turcji teraz gra? ;D Ja tam ubóstwiam Lebrona. Anthony też może być (ma fajny wąsik) :D

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:34

mi sie średnio te walki podobają co rano będą i wgl nie będzie na żywo na orange tylko retransmisja od 6 to sobie wstane o 7:30 akurat powinno wyjść na walke o pas :D

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 221.04.2012, 23:32

League Pass za darmo jest.
Mozna NBA ogladac jakby ktos chcial :)

Do poniedziałku do 23:59

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.04.2012, 23:31

mirrorfootball.co.uk/transfer-news/EXCLUSIVE-Arsenal-Nicklas-Bendtner-set-to-lead-Sunderland-exodus-in-summer-article893227.html

Sunderland w lato planuje czystkę w której plany dotyczą również Bendtnera . Będziemy musieli poszukać dla niego nowego klubu lub pozostanie u nas w zespole ,choć sam Duńczyk tego nie chce . Musi dobrze zagrać na Euro abyśmy za niego otrzymali jak najlepszą kasę .

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:31

Flisu@
Knicks lubię gdyż uwielbiam Anthonyego i J.R. Smitha. Z wszystkich koszykarzy którzy wybiegli wgl. na parkiet jedynie bardziej lubię Iversona. Żeby nie powiedziec kocham go za to co robił ; ;p

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11721.04.2012, 23:30

No to życzę wam miłej rozmowy o koszu. Ja niestety nie pogadam z wami bo koszykówka to moja pięta Achillesa i idę spać, żeby wstać na UFC.
Dobrej nocy :)

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:29

Falcao@
Meczy zostało 3. Suns na 8 mie3jscu [ostatnie dające awans do PO] Nuggets 7.

Flisu komentarzy: 160221.04.2012, 23:29

@RvPersie

Ja tam najbardziej lubię Miami i Knicks ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.04.2012, 23:27

pelek > Bez przesady :D

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:26

a jak tam sytuacja w tabeli ile meczy zostało i jak Suns stoją?

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:25

teraz możemy o koszu pogadać. Za 5 min zaczyna się bezpośrednia walka o PO mojego Denver z Suns Gortata ; p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952121.04.2012, 23:21

23.30 zaczyna się BBC Match Of The Day :)
Skróty sobotnich meczy Premier League .

firstrowsports.eu/watch/120289/2/watch-bbc-match-of-the-day.html

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 521.04.2012, 23:20

Arsenallord@
Ja MMA po prostu oglądam.
UFC,KSW,Strikeforce czy nawet jakieś małe gale ale tylko oglądam i kojarzę niektórych zawodników ;)
ale sport bardzo fajny sami urządzamy sobie amatorskie walki :P

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11721.04.2012, 23:17

Wreszcie mogę z kimś tutaj podyskutować o MMA :)

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:16

St. Pierre

Oldgunner3 komentarzy: 978121.04.2012, 23:15

Mimo naszego remisu dzień niezły - Spurs dają ciała z QPR,Real rozwala srarcelonę[w pełni się zgadzam,że b. pomógł Guardiola - i b. dobrze też ma już dość trenowania tych mikrusów z błękitnym DNA].

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:14

Według mnie to Overeem jest zawodnikiem kompletnym ale jednak ten doping mnie do niego zraża no i ta szczęka od której może paść...

Reem jest najbardziej uniwersalny ma rewelacyjna stójkę(wiadomo Holandia), no i nauczył się parteru bardzo, bardzo solidnie :)

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:11

A tak wgl. kogo stawiacie na najlepszego zawodnika w UFC bez podziału na wagi? Silve czy GSP? (Arsenallord twoje zdanie znam ; ) )

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11721.04.2012, 23:09

Falcao---> Spoko masz swoje zdanie, dla mnie Dos Santos jest w tej chwili najlepszy, kapitalna stójka, kondycja itp. - dla mnie jest w tej chwili poza zasięgiem.

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:08

Uwielbiam Shoguna, ale walka z Hendo ze wskazaniem lekkim na Hendo albo remis( co w UFC jest niedopuszczalne)

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:07

Sorry memory Hendo ma stalową japę, i ma to czego nie ma Cigano czyli zapasy :)

Benyyy komentarzy: 5921.04.2012, 23:06

Hendo? :D Hendo powinien zremisować z Shogunem, a Ty wyskakujesz, że zmiótł by Cigano.

arsenal2395 komentarzy: 134021.04.2012, 23:06

Genialnie to juz druga porazka z rzedu barcelony

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:06

Dzisiejsza walka będzie ciekawa Jones przez wszystkie walki UFC leżał tylko 12 sekund na plecach.
Evans ma najwięcej takedownów w UFC, kładł każdego rywala z jakim walczył po kilka razy.
Myślę że Evans upoluje Bones'a jakimś strzałem albo walka się skończy 1 pktową wygraną dla Bones'a

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:04

Nie jara mnie ten dos Santos wgl w niczym.
Myślę że zarówno Hendo jak i Jones wchodząc do heavy by go zmietli :)

Benyyy komentarzy: 5921.04.2012, 23:03

W ogóle tytuł newsa komiczny :D

RvPersie komentarzy: 1145821.04.2012, 23:02

R9Falcao@
Ale musisz przyznać, lepszego boksera w UFC nie ma.

Ze stójką to każdy patrzy inaczej. Ja podziwiałem zawsze Silve jak się bawił w stójcę z przeciwnikami czy Sharka jak boksował a nie schodził do parteru.

Benyyy komentarzy: 5921.04.2012, 23:02

Przecież Nelsona powalić na deski się nie da chyba. Widziałeś co z nim Werdum kolanami robił? Ten dalej stał. Ali ma szklaną szczękę i jeden celny podbródkowy Cigano mógłby skończyć tę walkę.

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 23:01

Najlepszą stójkę to ma Mino ;)

Otóż dlatego przerelamowany że wszystkie swoje walki ze średniakami (Nelson(średniak), Carwin(wracał po tej kontuzji)) wymęczył na punkty nie mógł ich pokonać, pokonal Caina który wracał po długiej kontuzji i nie był wyraźnie sobą w tym pojedynku - wcześniejsze fighty to obijanie wypalonych gwiazdek Gilbert Yvel, Mirko, Gonzaga

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11721.04.2012, 23:00

R9Falcao---> Junior Dos Santos ma najlepszą stójkę na świecie, wystarczy,że 1 raz by trafił szklaną szczękę Overeema.
A co do walki Jones - Evans to stawiam na Jonesa.

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 22:58

z Velasquezem najprawdopodobniej będzie walczył Overeem jeżeli komisja go dopuści [świadczy o tym wywiad w którym Vela mówi że wolałby walczyć z zawodnikami nienakoksowanymi :)]

marcinekkks komentarzy: 65221.04.2012, 22:58

Weź zobacz, uwierz mi. Warto go obejżeć, ciarki przechodzą... Działa niesamowicie...

Benyyy komentarzy: 5921.04.2012, 22:58

dos Santos przereklamowany? Na podstawie czego tak uważasz?

R9Falcao komentarzy: 57421.04.2012, 22:57

Overeem by zjadł tego dos santosa przereklamowanego :)