Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.03.2020, 21:50