Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 14:40

@kamilo_oo: wow myslalem ze Depay ma 17 lat , przepraszam.

Albo trzeba do AFC sciagnac wielkiego Adama Traore, gdzie komentatorzy maja mokre majtki za kazdym razem gdy komentują mecze Wolves. To bedzie nastepca wielkiego Hazarda.

mallen komentarzy: 2123806.03.2020, 14:40

Alisson złapał kontuzję na treningu i jego występ przeciwko Bournemouth jest wykluczony. W środę The Reds czeka rewanżowy mecz z Atletico w Lidze Mistrzów.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466906.03.2020, 14:37

@mallen:

Poszlo... Na Bruno :P

kamilo_oo komentarzy: 2356706.03.2020, 14:36

@RIVALDO700 napisał: "to co oferuje dziś rynek, to wcale nie wyśmiewałbym Depaya. Chetnie poczytam o lepszych nazwiskach. Przypomne , ze dzis Real korzysta z Viniego, a Barca z Fatiego."

Vinicius lat 19, Fati 17, Depay 26, widzisz różnicę?

Vinicius i Fati to przyszłość, więc dlatego z nich korzystają.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 14:30

@kamilo_oo: to co oferuje dziś rynek, to wcale nie wyśmiewałbym Depaya. Chetnie poczytam o lepszych nazwiskach. Przypomne , ze dzis Real korzysta z Viniego, a Barca z Fatiego.

mallen komentarzy: 2123806.03.2020, 14:26

Mikel chce mieć skompletowany skład przed rozpoczęciem Euro.

kamilo_oo komentarzy: 2356706.03.2020, 14:23

Depay, Bailey? A co my West Ham, czy Everton?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 14:22

@Womanizer: Wlasnie, moze tak byc jesli Arteta zaufa Lace-Nketiah na 100 procent i postawi na skrzydłowego za miliony, albo tez opyli Lace i kupi dwóch. Tu jest duzo pytan , w sierpniu wszyscy będą mądrzejsi.

SzopenWWA komentarzy: 73806.03.2020, 14:21

@Womanizer napisał: "Jak Auba odejdzie to lepiej chyba kupić rasowego LS, przecież Malen albo Laca nie będą ustawiani na boku jak Gabon.

Oyarzabal, Depay, Bailey itd"

Chłopie, masz Sakę. Wcale gośc nie jest gorszy niż Ci wymienieni.

Womanizer komentarzy: 986306.03.2020, 14:19

Oyarzabal, Depay, Bailey itd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 14:10

@Kondziu10: Takie ceny , bo z topu dzis ciezko wyjąc grajka albo , tez sam top nie oferuje zbytnio nazwisk. Dlatego wiele klubów rusza w tym sezonie na Holandię typu Ajax/PSV.

mallen komentarzy: 2123806.03.2020, 14:08

@Kondziu10

Malena to Ty szanuj :D

Koniec sezonu dla Torreiry :/
Ciekawe czy go zobaczymy jeszcze w koszulce AFC...

Kondziu10 komentarzy: 89106.03.2020, 14:06

Jak czytam o jakichś no-name'ach za 56 baniek to sam nie wiem czy to ja nie nadążam za nowinkami piłkarskimi czy to świat zwariował

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 106.03.2020, 14:04

Arsenal are exploring a deal for Donyell Malen. He is valued at around €56m. [@le10sport]

ZielonyLisc komentarzy: 2020206.03.2020, 13:53

@RIVALDO700: zapomniałes dodać Werner PRIME

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 13:50

Dzis 24 lata kończy Timo Werner

W RB Lipsk do dziś

117 meczów, 71 goli, 26 asyst.

W lato najprawdopodobniej w nowym klubie.

kamilo_oo komentarzy: 2356706.03.2020, 13:46

@ZielonyLisc napisał: "Proponuję nową sondę - Czy Diam51 powinien mieć zmieniony nick na Dumb51"

Do tego nawet sonda nie jest potrzebna

Alonso komentarzy: 1282406.03.2020, 13:45

oddałem głos na Solskjera

ZielonyLisc komentarzy: 2020206.03.2020, 13:40

Proponuję nową sondę - Czy Diam51 powinien mieć zmieniony nick na Dumb51

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18406.03.2020, 13:36

Proponuje nową sondę - Czy Oleksądr Lakazet cudem dobije do 10 goli w lidze?

fabregas1987 komentarzy: 2570606.03.2020, 13:35

Głosujemy na Aubę i Artetę!

lays komentarzy: 3987106.03.2020, 13:34

@RIVALDO700:

W Arsenalu brakuje ludzi od cyferek. Dlatego nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę, że chcemy jakiegoś Kokcu za 23 mln f, gdy za kilka mln więcej był Bergwijn, który robił kosmiczne liczby w PSV, albo Ziyech, który był droższy zaledwie 10 mln f i jest kozakiem.

lays komentarzy: 3987106.03.2020, 13:33

Głsowoać na Artete!

coooyg11 komentarzy: 315306.03.2020, 13:30

Mi też się bardzo podobają zainteresowania takimi dzieciakami, za taki Arsenal nic nie robiłem :)

kamilo_oo komentarzy: 2356706.03.2020, 13:14

@kamilo_oo napisał: "W takim Arsenalu się właśnie"
zakochałem xd

Uciekło :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.03.2020, 13:14

@lays napisał: " U nas co roku są latem rewolucje. Ciekawe kiedy to się skończy i dojdziemy do takiego stanu, że bedziemy chcieli do gotowej kadry kupić 2-3 grajków xD Chyba nigdy :D"

Tak szczerze po prawdzie AFC ma najcięższa sytuacje w lato, bo inne zespoły maja ten kregosłup + jeszcze ktos wbije jak Ziyech i jeszcze paru gości. AFC jak straci Aube, to juz musowo musi trafić 11/10 z zastępstwem , bo inaczej Pepe + Laca czesc II, tylko tym razem bez Gabona.

damianARSENAL komentarzy: 842606.03.2020, 13:13

W lato pozbyć się 2 Greków, kupić obrońcę do pierwszego składu i wprowadzać Salibe. Dać szanse Holdingowi, jeśli nic nie pokaże sprzedać również.

12 asyst

Arteta nominowany do nagrody trener miesiąca w PL.

mallen komentarzy: 2123806.03.2020, 13:03

Barcelona przestała interesować się Aubameyangiem i zaczęła obserwować cel transferowy Liverpoolu i Chelsea - Timo Wernera.

Taki komentarzy: 204606.03.2020, 12:05

@lays: Ale dziś żaden klub na świecie nie ma gotowej kadry. Wszędzie większe lub mniejsze braki.

Leehu komentarzy: 1049606.03.2020, 12:01

@Ranczomen: Dokładnie zawsze można go wypożyczyć do jakieś Bundesligi jakby było widać że na obozie przygotowawczym niezbyt dobrze sobie radzi. :)

lays komentarzy: 3987106.03.2020, 11:50

Ranczomen komentarzy: 1225206.03.2020, 11:49

@Taki: Sęk w tym, że jak pogra w Bundeslidze albo Serie A to jego wartość wzrośnie X razy i zainteresowane będą nim inne kluby, z którymi najzwyczajniej w świecie nie mielibyśmy szans.

Jeżeli go chcemy to teraz jest ten moment.

lays komentarzy: 3987106.03.2020, 11:49

Żyje mistrzu :D Co tam ciekawego?

Taki komentarzy: 204606.03.2020, 11:47

Jonathan David ma fajne liczby ale może lepiej, żeby chłopak pograł trochę w jakiejś Bundeslidze albo SerieA? Przeskok z Belgii do PL, to jak przejść z gokartów prosto do F1.

Ranczomen komentarzy: 1225206.03.2020, 11:47

Swoją drogą, ciekawe czy Arsenal nauczy się kiedyś wprowadzać klauzule wykupy przy sprzedaży młodych zawodników.

mallen komentarzy: 2123806.03.2020, 11:43

Miejsce Malena jest w AFC :P

Leehu komentarzy: 1049606.03.2020, 11:35

@Pablo11: Powinniśmy go obserwować bo to potencjalny zawodnik na dobrego gracza a nie dlatego że Auba odchodzi. To znaczy że powinniśmy się o niego starać nawet jak Auba zostanie.

Pablo11 komentarzy: 82606.03.2020, 11:12

Arsenal are watching Gent striker Jonathan David closely and have been all season. Club are putting together a list of potential replacements for Aubameyang (if he leaves) and David is high up on that list.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 506.03.2020, 11:09

@Jacek1s napisał: "O co chodzi z tym Kokcunem? Dlaczego łączą nas z takim plackiem?"

Arsenal zszedł na taki poziom, że taki Kokcun to nasz poziom.