Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:44

@patryksz napisał: "kolegom jak już. A nie jest tak? Często ściąga zawodników i tworzą się wolne przestrzenie"
Najlepiej to by pomagał gdyby strzelał do bramki,albo chociaż asystowal,bo jednak o to w tym chodzi.

czarny1000 komentarzy: 15927.01.2020, 22:43

Serio guendozi słaby występ? Gość przejął masę piłek, bardzo dobrze rozgrywa I utrzymuje się przy piłce. Widzę że chamsko fauluje I ma charkterek, ale niech to nie zasłania, że gra niezle dzisiaj. Dodatkowo pragne przypomnieć jak większość tutaj mówi, ze naszym brakuje jaj, a jak jeden pilkarz je pokazuje w twardym meczu to nagle oburzenie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:42

@coooyg11
Gdy Arsenal lub dany piłkarz gra dobrze, to chwalę. Krytyka pojawia się, gdy występ jest słaby. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.

patryksz komentarzy: 365027.01.2020, 22:42

@Elastico07: kolegom jak już. A nie jest tak? Często ściąga zawodników i tworzą się wolne przestrzenie.

sWinny komentarzy: 784327.01.2020, 22:42

@Elastico07 napisał: ""Pepe jest dobry bo ułatwia grę kolegą". Dawno nie słyszałem glupszego stwierdzenia."
sporo w tym prawdy. Jak spieprzy akcje, to reszta nawet nie ma po co biec do przodu i mogą trochę odpocząć

Slaviola komentarzy: 1237727.01.2020, 22:42

Guendo bardzo elektryczny, jak zwykle, no ale jednak gra bardzo dobre zawody!

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 127.01.2020, 22:40

@Simpllemann: problemem jest to dopiero wtedy gdy od nie ma kto strzelać albo asystować, a Pepe gra tak jakby to była kwestia czasu aż będzie te rzeczy robił. Bierze na siebie kilku piłkarzy na raz i celnie odgrywa kolegom dając im dużo przestrzeni. Mądrze gra generalnie i to że umie się utrzymać przy piłce nawet naciskany przez kilku piłkarzy bardzo się przydaje.

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:39

@Arsenal4Ever14 napisał: "Jak Cebula sobie radzi po wejsciu? Jakies udane akcje z jego strony?"
Nie odnotowano

sWinny komentarzy: 784327.01.2020, 22:39

uhuhuu Geun co porobił

W tym meczu lekarze więcej zrobili niż Ozil przez cały sezon.

Dziadyga komentarzy: 832027.01.2020, 22:39

Zabić się dzisiaj chcą? To juz jest przegięcie ile tych fauli na głowy zawodników.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:38

Jak Cebula sobie radzi po wejsciu? Jakies udane akcje z jego strony?

fabregas1987 komentarzy: 2582227.01.2020, 22:38

Jezu co za mecz, co 5 minut to ktoś leży, sędzia doliczy chyba z 10 minut

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.01.2020, 22:38

Guendouzi nie potrzebne faule dzisiaj, słaby występ.

DexteR_000 komentarzy: 764227.01.2020, 22:38

Guendozi troszke oszolom.

coooyg11 komentarzy: 319927.01.2020, 22:37

@Simpllemann: nie przesadzaj, zagrał słabo, ale do fatalnego występu na pewno mu było daleko, ostatnimi czasy tylko piętnujesz i wyszukujesz się tylko złych rzeczy

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:37

@Marzag napisał: "jedyne co mu można zarzucić to to że nie strzela i nie asystuje."

Jak na zawodnika ofensywnego to jednak spory problem.

mateusz19191010 komentarzy: 130427.01.2020, 22:37

Bournemouth zbyt agresywni

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:37

@Jacek1s napisał: "Wszystkie mopy świata bym widział. Marzy mi się jeszcze Fellaini, Marcelo i ewentualnie Chong."
Witsel

Zawinek komentarzy: 727.01.2020, 22:37

Taki offtopic trochę ale co myślicie o bmw e90 z silnikami benzynowymi? Kit czy hit?

Ech0z komentarzy: 1042427.01.2020, 22:37

Padają jak muchy. Ale jak oni grają nie patrzą gdzie stoi przeciwnik lecą na niego. To nie Footbal amerykański xd

ostriket komentarzy: 663327.01.2020, 22:36