Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kociek komentarzy: 116127.01.2020, 22:30

Chyba trochę przesadzacie z tym pepe, skoro on gowno gra to co można powiedzieć o Lacazette? Bez przesady panowie...

Kowal96 komentarzy: 1759127.01.2020, 22:29

Dawaj Cebulos, pokaż skilla.

DexteR_000 komentarzy: 764227.01.2020, 22:29

Co oni tak jada na tego Cebulasa, przeciez on mial kontuzje teraz, a przed nia gral na niezlym poziomie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:28

Pierwsza połowa w wykonaniu Pepe była przeciętna, a druga część gry była jeszcze gorsza. Fatalny występ Iworyjczyka.

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 127.01.2020, 22:28

Dani ma swoje 20 min, aby pokazać coś, inaczej może się pakować

Patriko komentarzy: 529727.01.2020, 22:27

Ładnie Ceballosa kibice witają mimo tych ostatnich spekulacji o jego prośbie do skrócenia wypożyczenia :)

Elastico07 komentarzy: 1256227.01.2020, 22:26

Pepe odpali mówili...Będzie dobry mówili...

fabregas1987 komentarzy: 2582227.01.2020, 22:26

O Dani w końcu

jsky007 komentarzy: 66127.01.2020, 22:26

Ja bym banował takich typów za radośćz kontuzji etc. Popełnił jeden błąd z Chelsea potem grał super i dzisiaj wiele razy świetnie wyprowadził akcje ale i tak już kozłem ofiarnym pozostanie a chołota z kanonierzy com będzie mu zyczyc kontuzji..

kylo100 komentarzy: 371227.01.2020, 22:26

@Fabri4: Emery nie przygotowal ich kondycyjnie na cale spotkanie. Arteta o tym wspominal...

Freo98 komentarzy: 643627.01.2020, 22:26

Cebuulaa

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:25

Standardowo, tak jak pisałem przed przerwą. Jezeli beda oddychsc rekawami to przestaje ogladac, tak tez zrobilem.

DexteR_000 komentarzy: 764227.01.2020, 22:25