Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:16

@AerodynamiC napisał: "niech ktoś yebnie temu Guendouziemu"

Piłka już to dzisiaj zrobiła. Wygrała.

Ech0z komentarzy: 1042427.01.2020, 22:16

No i typowy Arsenal Artety. Grają jak City przez 30minit a potem nagle przeciwnicy dochodzą do głosu masa błędów w drugiej połowie nie istniejemy. I pokazuje się ta tabelka "lat 5 minute possesion" i tam Arsenal ma 30 %. Po kilku minutach strata gola. Róbcie screena zaraz bou strzeli i będą mega nabuzowani i mecz skoncyx się remisem

schnor25 komentarzy: 1854627.01.2020, 22:16

Mam nadzieję, że podkręcimy jeszcze tempo w tym spotkaniu, bo graniem na przeczekanie, pod faul prosimy się o problemy.

Patriko komentarzy: 529727.01.2020, 22:16

Na Guendoziego często gwiżdżą, pierwszy raz pamiętam na OT w poprzednim sezonie a Vitality Stadium jest już 5 takim obiektem który naliczyłem xD

zdyp komentarzy: 456827.01.2020, 22:11

głendo jak zwykle pracuje na czerwien....

Nie rozumiem czemu Dean nie daje kartek żadnych bo się chłopcy po nogach ładnie zaczynają kopać już...

Slaviola komentarzy: 1237727.01.2020, 22:11

Guendo to by się że wszystkimi bił XD

schnor25 komentarzy: 1854627.01.2020, 22:11

Miło widzieć Pata na trybunach.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2020, 22:09

schnor25 komentarzy: 1854627.01.2020, 22:09

Pepe ktoś usunął z systemu folder "Drybling".

cobi90 komentarzy: 125727.01.2020, 22:05

Ktoś poleci jakąś transmisję?

Elastico07 komentarzy: 1256227.01.2020, 22:04

@Naburator napisał: "Czepianie się Pepe w tym meczu jest trochę bez sensu. Wiadomo oczekujemy od niego więcej. Ale mecz gra przeciętnie, tak jak np. Bellerin"
Tylko ze z Pepe jest taki problem,że 80% meczów jego tak wygląda

Naburator komentarzy: 278427.01.2020, 22:03

@GunneralMenager: Nawet w meczu z Chelsea xd Grał bardzo dobrze, każda piłka w pole karne była wybijana przez niego. Jednak jednym zagraniem zapewnił nam grę w 10 i strate bramki xD w tym meczu też ma 45 minut, żeby się popisać

Kiepomen komentarzy: 433527.01.2020, 22:03

@coooyg11: załamuje mnie ten chłopak, nie tego się po nim spodziewałem

GunneralMenager komentarzy: 6027.01.2020, 22:02

Mustafi chyba zmotywowany słowami Artety, nie pamietam kiedy ostatnio tak dobrze grał, Bellerin na prawej stronie robi różnicę w porównaniu z Maitland-Nilesem.

Naburator komentarzy: 278427.01.2020, 22:01

Czepianie się Pepe w tym meczu jest trochę bez sensu. Wiadomo oczekujemy od niego więcej. Ale mecz gra przeciętnie, tak jak np. Bellerin. Ustrzegają się błędów, nie wiele dają z przodu. Za to np. Xhaka z uwagi na to, że ma miejsce gra świetne krosy, po czym nagle podaję do przeciwnika. Dlatego, uważam że Mustafi czy Xhaka są naszymi najwiekszymi problemami. Potrafią grać cały mecz bardzo dobrze, po czym postanawiają jednym podaniem zaprzepaścić wynik xd

Montoya komentarzy: 64027.01.2020, 22:00

W drugiej połowie znowu ze dwie bramki by się przydały na przełamanie.

coooyg11 komentarzy: 319927.01.2020, 22:00

Najsłabszy jest zawodnik który kosztował 80 baniek, oj Pepe z meczu na mecz przybija sobie coraz mocniej łatkę niewypału

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:00

Nketiah za Lacazette'a na mecz z Burnley.