Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich

Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich 25.01.2011, 22:57, Sebastian Czarnecki 402 komentarzy

Po dobrej grze - zwłaszcza w drugiej części drugiej połowy - Kanonierzy gładko uporali się z drugoligowym zespołem Ipswich 3:0. Tym samym zawodnicy Arsenalu wygrali w dwumeczu 3:1 i zapewnili sobie już miejsce w finale Carling Cup.

Od początku spotkania przeważała gra w środkowej części boiska. Kanonierzy grali swoje, a zawodnicy Ipswich co jakiś czas próbowali ruszyć z groźną kontrą. Wszystkie ataki były jednak bezskuteczne.

W 14. minucie w polu karnym Arsenalu miała miejsce groźna sytuacja. Wojciech Szczęsny i Bacary Sagna zderzyli się ze sobą w wyniku nieporozumienia przy pojedynku o górną piłkę. W wyniku tego starcia Francuz nabawił się urazu, który wykluczył go z gry. Trzy minuty później jego miejsce na boisku zajął Emmanuel Eboue.

W 23. minucie podopieczni Arsene'a Wengera mieli bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Nicklasa Bendtnera bliski zdobycia bramki głową był Robin van Persie, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kolejne minuty to totalna dominacja The Gunners. Gospodarze cały czas próbowali zdobyć bramkę, jednak dobra gra autobusu obronnego, postawionego przed bramką Ipswich, sprawiła, że Kanonierzy mieli ograniczone pole manewru i nie potrafili zmieścić futbolówki w siatce.

Po 45. minutach gry arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy gracze Ipswich nieco bardziej otworzyli się na grę i coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Pierwsi do głosu doszli jednak gospodarze, a miało to miejsce w 61. minucie, kiedy Nicklas Bendtner umieścił piłkę w bramce Fulopa po znakomitym podaniu Wilshere'a.

Minęły trzy minuty, a Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem dośrodkowanie Arszawina z rzutu rożnego na bramkę zamienił Laurent Koscielny, który głową zaskoczył węgierskiego bramkarza gości.

Zawodnicy Ipswich wciąż wierzyli w awans do finału, jednak do tego potrzebna im była bramka na wyjeździe. Goście coraz częściej próbowali zaskoczyć czymś szczelną defensywę Arsenalu, jednak ich ataki były bezskuteczne.

W 77. minucie spotkania decydujący cios oddał Cesc Fabregas, który z najbliższej odległości pokonał Fulopa. Drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu zaliczył Andriej Arszawin, który przy podaniu popisał się dobrym przeglądem pola.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się z drugoligowym Ipswich i zapewnili sobie występ na Wembley, gdzie w ramach finału Carling Cup zmierzą się z jutrzejszym zwycięzcą pojedynku West Ham United z Birmingham.

Skrót spotkania:

Capital One CupIpswich Town autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
poprzednia345678 następna
Strus komentarzy: 106225.01.2011, 23:35

No przepraszam- raz było 3:1, ale 3 z przodu wystarczą jako ubezpieczenie przeciw takim "strzałom życia" jak Johnson z Leeds strzelił

SaGnA komentarzy: 98525.01.2011, 23:35

Taka ciekawostka. Posiadanie piłki 72:28

concrete13 komentarzy: 869825.01.2011, 23:33

niech Benio jeszcze pokaże kilka takich meczy to może zmienię zdanie o nim .. jak na razie ciągle mam takie same jak przed meczem ..

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.01.2011, 23:32

@Novaczek_
W 4 rundzie "dopiero".

@how
Ja tam nic do Niego nie mam, a konstruktywne rozmowy mogę prowadzić z każdym, o ile prezentuje odpowiedni poziom.

Wracając do samego meczu, to ja jednak poczekam aż trochę stronka opustoszeje i wtedy napisze coś od siebie.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16825.01.2011, 23:32

How

Ach, ta twoja ironia. ^^

Bardzo satysfakcjonujący rezultat, choć do przerwy nie było nikomu do śmiechu. Cieszy też fakt, że chyba wreszcie przełamaliśmy ten kompleks własnego stadionu.

Strus komentarzy: 106225.01.2011, 23:31

Czwarty mecz z rzędu Arsenal wygrywa 3:0. Niech ta seria trwa jak najdłużej!
Mogą marnować tyle sytuacji, ile tylko zechcą, byle te 3 bramki ładowali.
W ubiegłym sezonie na tym etapie Arsenal strzelił kilkanaście % więcej bramek , ale tyle samo więcej stracił
Drużyna wyraźnie nabrała tempa i powinna się liczyć w wszystkjch rozgrywkach.

Arszawin potrzebuje czasu, by ponownie zgrać się z drużyną. Ta przerwa nie wpłynęła najlepiej na dokładność jego podań. Ale 2 były wystarczająco dobre :P
Fabregas też zawalił mnóstwo podań - on z gatunku tych ostatnich. W pierwszej połowie mógł porządnie wystawić wolnemu Arszawinowi - na 90% byłoby już wtedy 1:0
Nie wiem czemu psioczycie na Denilsona. Nie możemy oczekiwać, że każdy zawodnik będzie tak wspaniale zbierał piłki jak Song. Nie wybiera się też do przodu, tylko cały czas zdyscyplinowanie ubezpiecza obronę i biega.
To po jego przechwycie poszła akcja na 3:0
Ze względu na głębsze ustawienie nie spodziewam się oglądać bramek Denilsona w tym sezonie, gdyż do tej pory jego okazje do strzału można policzyć na palcach jednej ręki.

Bendtner zaliczył kolejną bramkę w stylu Henry :). Miałby tez kolejną asystę , gdyby RvP zmieścił piłkę pod poprzeczkę.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.01.2011, 23:29

Arshavin nie zrobił tego być może dlatego, że zajął się asystowaniem przy dwóch golach.

Van Persie też dziś nie trafił, powinien być w naszej ofensywnej hierarchii niżej niż Nicky, nie?

ntn_17 komentarzy: 72025.01.2011, 23:28

Ja też wolałbym WHU ale i tak pokonalibyśmy obie drużyny ;P Najbardziej rozczarowujące jest to, że mimo tego iż wiedziałem jakie są nadzieję na jakiś dobry rezultat Blackpool - Cioty, to przy 2:0 zacząłem się cieszyć że nie będą mieli już szansy na sezon bez porażki i to w meczu z Blackpool a tu takie rozczarowanie... :/

Micklbn komentarzy: 210725.01.2011, 23:28

Aż tak to bymnie jechał po Bendtnerze bo jakoś jako jeden z 3 strzelił gola czemu nei zrobił tego arshavin jack czy ktokolwiek inny fakt rywal słaby ale zagrał pozytywny mecz jakoś reszta drużyny nie grała lepiej od niego

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.01.2011, 23:26

@Charlie
Nie dyskutuj pajacami lepiej, nie polecam. Żadna rozrywka.

Benio to faktycznie geniusz, błysnął śmiesznym zagraniem i cudnym golem (?!) w meczu z niezwykłym Ipswich. Pokonanie takiej defensywy to coś kapitalnego, będzie mógł rywalizować z Lansburym - on strzelił genialną bramkę w CC Kogutom! Faktycznie, dwa lub trzy średnio-dobre mecze Nicka w sezonie to nie lada wyczyn. Pewnie dzięki niemu będziemy orać Barcelonę i United tak samo jak dzisiaj Traktorzystów na Emirates!

damian199656 komentarzy: 762625.01.2011, 23:25

Mam nadzieję że to nie ostatni finał

Gunner_995 komentarzy: 655025.01.2011, 23:24

Ja też jestem zdecydowanie za tym żeby w finale grać przecikwo WHU...
Birmingham lubi grać ostro przeciwko nam...

Szef komentarzy: 1303525.01.2011, 23:23

no to juz niedlugo bedziemy swietowac zdobycie pierwszego trofeum od paru lat !

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.01.2011, 23:23

Sagna powinien dac rade byc gotowy na Everton , 1 lutego . Sam zszedł z boiska , nie to co Rafael ,wiec bądzmy dobrej myśli . Bacary i tak by nie zagrał z Huddersfield ,wiec ma cały tydzien na dojscie do siebie .

Gunner_995 komentarzy: 655025.01.2011, 23:23

ToKo95----> 27.02 14:00

Matti komentarzy: 278725.01.2011, 23:22

Nie wiem jak wy, ale wolałbym żeby Arsenal grał z WHU w finale? :)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.01.2011, 23:21

@Theo44
Mi się dzisiejszy występ Benka bardzo podobał co nie oznacza, że się do Niego przekonałem. Jak zacznie tak grać w każdym meczu, w którym dostaje szansę, to owszem, zmienię zdanie, ale jak dla mnie póki co i tak powinien Nas w lecie opuścić lol.

ToKo95 komentarzy: 110025.01.2011, 23:21

kiedy finał ?

nurmi15 komentarzy: 36025.01.2011, 23:20

I o to się rozchodzi :D

Theo44 komentarzy: 428125.01.2011, 23:19

Topek dokl. Benek zagral naprawde dobry mecz, przypieczetowany piekna bramka i mowie tu rowniez przyjeciu, minieciu jak i samym wykonczeniu. Ciekaw jestem sie poczuli Ci frustraci jak chocby hawarju wyzywajacy Dunczyka od drewniakow....Slowo o Jacku. Niesamowity przeglad pola i coraz dokladniejsze, penetrujace podania. Palce lizac!

Gunner_995 komentarzy: 655025.01.2011, 23:18

Arsenal1886--->No tak no to 4 razy sory :)

jarekk91 komentarzy: 7825.01.2011, 23:18

Martwię się tylko o Sagna, żeby nie była to żadna poważna kontuzja!

damian199656 komentarzy: 762625.01.2011, 23:18

Ciekawe co z Sagną

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.01.2011, 23:18

Gunner995 , jeżeli chcemy zagrac w finale
FA CUP to najpierw bedziemy musieli rozegrac mecz połniałowy na Wembley .

ntn_17 komentarzy: 72025.01.2011, 23:14

Cieszy zwycięstwo, choć już się bałem w tej 60 min. na szczęście Bendi, potem Kosa i Fabs rozwiał wszelkie obawy, jestem szczęśliwy choć nie dociera do mnie że to już finał. Ogólnie gra bardzo mi się podobała.

Gunner_995 komentarzy: 655025.01.2011, 23:13

No to pięknie ! Ten sezon może przejść do historii :) Arsenal 3 razy na Wembley ! :]

titi_henry komentarzy: 357025.01.2011, 23:11

perszing - ja to wiem :) Przelamania to jedno, a drugie, ze trofeum to jednak trofeum, i cieszyc sie z niega bedzie trzeba :D Przeciez nie bedziemy gadac, ze mamy to w dupie, bo byloby to imo bez sensu, ze narzekamy jak nie ma trofeów, i narzekamy jak sa, tylko ze takie malo wazne. Ja tam z samego CC zadowolony pod koniec sezonu nie bede, ale na pewno jest to pocieszajace, a tak poza tym to nie cieszmy sie jeszcze, bo poki co dopiero jestesmy w finale :)

edie76 komentarzy: 133 newsów: 225.01.2011, 23:09

Głosujemy na Wilshera na Arsenal.com !

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12625.01.2011, 23:09

Arszawin nie zagrał dzisiaj tak źle. Brakowało udanych dryblingów, dynamiki, ale podawał całkiem nieźle. Kilka razy też powalczył o piłkę. Jak na ostatnie czasy, to moim zdaniem poprawnie. Chociaż gra Nicklasa bardziej mi się podobała. Dużo sił włożył w ten mecz, starał się być w każdym sektorze boiska, szukać piłki, ciekawych rozwiązań. Pozytywnie.

vanperszing komentarzy: 24725.01.2011, 23:07

@titi_henry
dokladnie. CC nie cieszy sie teraz taka popularnosci i szacunkiem jak kiedys. nie bez powodu nazywaja go pucharem myszki miki albo koszem owocow. ale dla nas on ma wymiar przelamania sie psychicznego wiec jest wazny.

concrete13 komentarzy: 869825.01.2011, 23:07

pauleta19 - > o narzekaniu na tych dwóch pierwszych słyszałem ..ale o Kosie ..- kto narzekał ?

kamil_malin komentarzy: 933225.01.2011, 23:07

@ stefcio15
Dla mnie sprawa jest jasna, jak tak dalej będzie grał to pora się z nim pożegnać i za wszelką cenę kupić Hazarda.

badyl254 komentarzy: 264125.01.2011, 23:06

Amadeuszkanonier100 - o stary, dowaliłeś teraz! :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223725.01.2011, 23:06

pauleta - a co takiego pokazal Arshavin w tym meczu?

maniek111 komentarzy: 2325.01.2011, 23:06

brawo ARSENAL!! :D teraz tylko final i wygrywamy Carling Cup !!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.01.2011, 23:05

Bendtnera

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223725.01.2011, 23:05

kamil - dokładnie , tymbardziej przykre jest to , ze za ruskiem przemawiaja tylko statystyki , bo znowu zagral piach :/

Pozdrawiam wszystkich narzekających na Bentnera, Arshavina i Koscielnego, a teraz na kolana i pokuta:)

titi_henry komentarzy: 357025.01.2011, 23:05

HellSpawn - niestety 'synu' . mylisz sie :( Beda wtedy gadac, The Gunners, klub, ktory od 5 lat zdobyl zaledwie Curling Cup... To sie tak latwo nie skonczy niestety :) Ale i tak bardzo chcialbym abysmy wygrali to trofeum, bo mnie gadanie innych nie interesuje, zas trofeum naszego klubu owszem :D:D

Amadeuszkanonier100 komentarzy: 4725.01.2011, 23:03

W końcu ogromna szansa na zdobycie trofeum po pięciu latach. Mam nadzieje że w finale CC pokonamy Huddersfile i wygramy w końcu jakies trofeum od 5 lat na to czekam.

kamil_malin komentarzy: 933225.01.2011, 23:02

Arszawin to jest jednak dziwny gość, niby gra średnio, a mimo to zapisuje 2 asysty. Gdyby do tych dobrych statystyk dołożył dobrą grę, to byłoby wyśmienicie.

HellSpawn komentarzy: 618525.01.2011, 23:01

Brawo panowie :) Wygrywamy Carling Cup i uciszamy leszczy wypominających te 5 lat posuchy. GOGOGO The Gunners!