Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Aston VillaRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2570624.07.2020, 22:52

Torino face competition from Arsenal for Malang Sarr. [@DiMarzio] Arsenal have recently joined the race to sign the Frenchman whose contract with Nice expired almost a month ago.

Kostek0995 komentarzy: 924.07.2020, 22:22

Witajcie, macie może jakiś link do finału PP?

PtoOk komentarzy: 220024.07.2020, 22:18

Calhanoglou co ma nogę ułożoną to nie mam pytań. Żuninjo Pernambucano

simson16 komentarzy: 460224.07.2020, 22:04

@kamilo_oo: No to Mbappe ma po Lidze Mistrzow, takze Atalanta gra dalej!!:)

kamilo_oo komentarzy: 2356724.07.2020, 21:48

Co tam finał Pucharu Francji. W PP się dopiero dzieje!

Alonso komentarzy: 1282424.07.2020, 21:48

Mbappe zszedł z boiska kulejąc po faulu Perrina, oby wrócił na LM

lordoftheboard komentarzy: 819824.07.2020, 21:42

@fabregas1987: zacytuję pewnego spartanina "jeśli"

Alonso komentarzy: 1282424.07.2020, 21:39

biją się w finale pucharu francji xD

Alonso komentarzy: 1282424.07.2020, 21:36

@fabregas1987: Kupują Mustafiego za 50 mln i gramy rezerwami, a jak nie to spuszczamy ich do Championship najsilniejszym składem. Tak bym zagrał.

Rafson95 komentarzy: 1045124.07.2020, 21:36

Zagra Martinez, nie widzę innej opcji. Jest w gazie a powroty po kontuzji to zawsze niewiadoma

DavidSilva21 komentarzy: 337924.07.2020, 20:54

Ze*

Wystawianie Leno na granie w finale FA Cup to strzał w oba kolana naraz. Że względów sportowych zagrać musi Martinez.
Niemiec niech się na spokoju wykuruje przed nowym sezonem.

fabregas1987 komentarzy: 2570624.07.2020, 20:40

Jaki skład widzicie na Watford? Wybór pomiędzy ryzykiem kontuzji, a drugą porażką z rzędu, która nie nastawi zawodników najlepiej przed finałem

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.07.2020, 20:06

@Wisnia44
Tak naprawdę @Barney nie sprecyzował dokładnie pytania, więc uznałem, że chodzi o Europejskiego Złotego Buta. Jeśli chodzi o PL, to nagrodę może otrzymać kilku piłkarzy bez względu na liczbę rozegranych meczów/minut.

Rafson95 komentarzy: 1045124.07.2020, 20:04

Złoty but to trofeum europejskie, nie chodzi o króla strzelców ligi

Wisnia44 komentarzy: 75824.07.2020, 19:55

@Simpllemann: jesteś pewny?
A czy przypadkiem rok temu nie całą trójką (Auba, Mane, Salah) dostali nagrodę?

FromCradleToGrave komentarzy: 765 newsów: 324.07.2020, 19:22

@MarkOvermars napisał: "@Marcinafc93: jak dla mnie Martinez zasłużył swoimi występami by grać w finale da cup"

Barney komentarzy: 2058624.07.2020, 17:56

Siemka co decyduje o wygranej złotego buta przy równej ilości goli ?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.07.2020, 17:33

Wczoraj Sane, a dziś siostra Havertza potwierdza transfer.

gbn komentarzy: 376224.07.2020, 17:26

A jak wyglądał Sancho na tle mocniejszych rywali ?

zdyp komentarzy: 448124.07.2020, 17:26

@Forever4: bedzie potrafil

Mickeylo komentarzy: 269924.07.2020, 17:01

Nie sądziłem że to powiem ale szkoda troche że mustafi nie zagra w finale, ma tendencję do baboli zwłaszcza gdy gra pod presją i mogło by to się wydarzyc, ale ostatnio był w naprawdę dobrej formie a w powietrzu jest jednym z lepszych obrońców w PL, i przydałby się do walki z Giroud, oby Holdini ogarnął bo Chelsea napewno będzie groźna z stałych fragmentów i wrzutek na Oliego.

Garfield_pl komentarzy: 2707224.07.2020, 16:54

Ale zleci szybko do następnego sezonu :D oby tylko we wrześniu mecze były po mojej myśli jeśli chodzi o dni rozgrywania i lecimy :D

Ech0z komentarzy: 1034424.07.2020, 16:52

@Damaks napisał: "W przyszłym sezonie kluczem do sukcesu będzie szeroka kadra. Spodziewam się, że będzie więcej kontuzji niż teraz po powrocie"

Nie widze specjalnie różnicy z czy bez :p

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52424.07.2020, 16:47

@kwiatinho napisał: "Wszystkie szczegóły transferu Victora Osimhena zostały ustalone, więc oba kluby podpisały umowę.Ekipa Lille zarobi na sprzedaży zawodnika 60 milionów euro. Kwota może wzrosnąć do 81 milionów euro, jeżeli zostaną spełnione warunki."

A zaledwie rok temu Lille kupiło go za 14 milionów euro. Tak się robi interesy.

kwiatinho komentarzy: 1311424.07.2020, 16:37

RMC: Wszystkie szczegóły transferu Victora Osimhena zostały ustalone, więc oba kluby podpisały umowę.Ekipa Lille zarobi na sprzedaży zawodnika 60 milionów euro. Kwota może wzrosnąć do 81 milionów euro, jeżeli zostaną spełnione warunki.

Osimhen zwiąże się z Napoli 5-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

fabregas1987 komentarzy: 2570624.07.2020, 16:27

@RIVALDO700: Arteta ostatnio wypowiadał się o Aubameyangu z dużą dozą optymizmu. Że Gabończyk wierzy w jego projekt, jest szczęśliwy w klubie itd.
Myślę, że jak wygramy w FA Cup to zostanie.

Damaks

Jakby tak bylo to lfc nie wygra, bo na zmiane wchodzi origi,szak i mlodziki :) te koty salah i mane pewnie jak zwykle maks 3 dni kontuzji na caly sezon.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 124.07.2020, 16:02

James Benge
@jamesbenge
Arsenal confirm Shkodran Mustafi will miss FA Cup Final but Bernd Leno due back in training next week so could feature. As http://football.london revealed on Wednesday, Reiss Nelson's groin injury won't keep him from Wembley.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 124.07.2020, 15:59

Auba pewnie po Pucharze Anglii się określi, co dalej.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 124.07.2020, 15:57

@Danielo_Gunners: Tak, zagramy.

aguero10 komentarzy: 852324.07.2020, 15:56